Jump to content


Fotografije

Kilaza, Mac, Coca Cola, Fast Food


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
278 odgovora na ovu temu

#241 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 01 September 2010 - 05:57 PM

Pitanje za musli eksperte, pošto ste me ubedili da probam sam da napravim musli. :)
Zašto preferirate ovsene pahuljice u odnosu na ostale? Čisto stvar ukusta ili imaju najbolje nutritivne vrednosti?
Dakle, da li je bolje ići čisto na ovsene ili kombinacija 3-4 vrste pahuljica?


Nisam expert ali nutritivne vrednosti su u pitanju. Koliko se secam, imaju najvise vlakana a nemaju (ili imaju jako malo) Gluten. Odlicne su za skidanje holesterola i za srce, uopste...

Neki sportisti koji striktno drze do ishrane bi ti rekli da poizbacujes SVE iz muslija sem ovsenih. Onda bi ti savetovali da to malo prokuvas ili samo polijes vrelom vodom i onda tako jedes. Po meni, ko tako nesto moze da jede, treba u dnevnik da izadje... :) Ja ne mogu, pa zato i dodajem kojesta, a i nemam problem sa tezinom.

I svakom slucaju, Ovsene su neizostavni izvor ugljenoh hidrata...
  • 0
.

#242 dulek

dulek
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 01 September 2010 - 07:11 PM

@zeggerr
Hvala na pozivu :), ali nisam trenutno u BGDu.

@Mile
Hvala na odgovoru!


Na mojoj kutiji muslija (Fun&Fit Top) piše ovako:
"Ugljeni hidrati: 59,63g od čega šećeri 22,3g" (ovo je na 100g muslija)

Moguće je da su ti tvoji bez šećera, ovi moji nisu :)


Sada sam pogledao kutiju Klasik muslija, piše da ima 2,95gr šećera u 40gr proizvoda, dakle oko 5,6gr na 100gr proizvoda, što je 4 puta manje nego u Fun&Fit Top musliju, ali ga opet ima :? . Nije mi jasno da li taj šećer potiče od suvog voća ili bukvalno dodaju šećer... hm... :-k

Bio sam sad do prodavnice, od HAHNE sam našao samo neki prilično skup musli, ali ovsene ne, potražiću ih sutra po prodavnicama zdrave hrane, ali sam polakao već počeo da trebim lešnik i badem koji sam planirao da dodam u svoj prvi home made musli. :D

Zanima me, ako neko zna, za koji obrok je najbolje jesti masline?
  • 0

#243 dulek

dulek
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 07 September 2010 - 07:28 AM

Što ste se ućutali, kao da je neko, ne daj Bože, umro. :roll:

Već neko jutro ne jedem musli, nego voće i ovsene. Prvo od voćke (kruška, breskva, banana) napravim kašu (viljuškom - koliko god je to moguće), preko toga dodam 6-7 kašika ovsenih i 1dl jogurta. Za sada mi prija, drži sitost duže nego musli, a ukusno je. Doduše nisu čiste ovsene, dodao sam 100gr suvog grožđa i 100gr badema, ali na količinu ovsenih od 1kg, tako grožđa i badema ima više u tragovima. :mrgreen:
  • 0

#244 ele

ele
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 07 September 2010 - 07:33 PM

Uh-suvo,kostunjavo i sveze voce ne idu nikako zajedno.Moj stomak je osetljiv jako na te
kombinacije a i vecini zna da napravi problem.Ali ako tebi prija samo raspali-to mu dodje
prava zdrava energetska bomba.
  • 0

#245 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 17 September 2010 - 07:59 AM

Evo jedan filmic o ishrani, sestra ga je gledala i vise ne ide u MekDonalds :mrgreen:
Food INC - ovo je torrent, pa skidajte ako vam odgovara...


Edit:
I jos jedan, Super Size Me - o tipu koji se mesec dana hranio samo u Meku, i to samo najvecim obrocima... download ovde
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#246 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 17 September 2010 - 05:40 PM

Evo jedan filmic o ishrani, sestra ga je gledala i vise ne ide u MekDonalds :mrgreen:
Food INC - ovo je torrent, pa skidajte ako vam odgovara...


Edit:
I jos jedan, Super Size Me - o tipu koji se mesec dana hranio samo u Meku, i to samo najvecim obrocima... download ovde


Da da, to su zastrasujuci filmovi. Prvi put kad sam gledao bio sam u shoku 5 dana i jao sam samo nektarine :) Gledao sam i neki "dokumentarac" o nekom liku ovde u usa koji je 20 godina jeo Mc svaki dan bar po jedan big mac i kaze nije mu nista iako meni nije izgledao kao da mu nije nista :)
  • 0

#247 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 17 September 2010 - 06:44 PM



ko nije video..
  • 0

#248 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 01 October 2010 - 10:22 AM

Jack LaLanne is 96 years old on Sunday! Truly a pioneer in fitness and health at least 50 years ahead of his time. Two of his famous quotes are even more important today than when he said them in the 1960's

"If it tastes good, spit it out!" and
"If man made it, dont eat it!"


  • 0
.

#249 dulek

dulek
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 01 October 2010 - 07:40 PM

Par pitanja ako neko može da pomogne...

Imam problem da nateram sebe da pojedem ribu, rečnu još nekako, od morske mi se povraća. Sardina i tunjevina mogu da prođu, ali ih ne obožavam. Vidim po netu da nutricionisti preporučuju sardinu pre tunjevine i dodatno da nije u ulju, nego u salamuri. Ne nađoh takvu u prodavnicama, sve su u ulju, neke u "običnom", neke u "biljnom", neke u maslinovom. Interesuje me da li neko može da preporuči sardinu/tunu u salamuri i gde to uopšte ima da se kupi? Ako toga nema, od ovih "običnih" sardina/tunjevina, šta bi preporučili, a da je po normalnoj ceni (čitaj do 150din za jednu konzervu). :)

Drugo, što se doručka tiče, šta mislite o kombinaciji proja (150gr) sa ella sirom + jedna čaša ella jogurta, plus eventualno jedno kuvano jaje? Malo mi je već muka od ovsenih... :roll:
  • 0

#250 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 01 October 2010 - 08:35 PM

Nije lako naci tunu u salamuri. Ja kupujem komade tune u parajz sosu i cena je 95din. (Kada na konzervi pise komadici, to je po meni isto kao da su napisali otpaci)

E sad... Primetio sam da pakovanja u ulju i salamuri, na kojima pise komadi, stvarno ima nekoliko komada mesa, ali praznine izmedju komada, napune tim sitnisem dok su ove u paradajz sosu samo komadi a u prazninu izmedju komada dodje paradajz sos... :)

Ne znam da li je bas zdravo jesti puno konzervirane hrane, ali bez tunjevine ne mogu da zamislim ni jedan dan, pa makar crko od nje. :) Toliko je volim (a i primetio sam da brze plivam :mrgreen:) Dodje mi da se odselim na Maltu jer sam cuo da tamo za par eura dobijes odrezak debljine 2-3cm i velicine osrednjeg posluzavnjika. n:party0021

Drugo, što se doručka tiče, šta mislite o kombinaciji proja (150gr) sa ella sirom + jedna čaša ella jogurta, plus eventualno jedno kuvano jaje? Malo mi je već muka od ovsenih... :roll:


Ja kad bi' to doruckovao, ne bi' imao snage ni do prodavnice... :)

Jaja jedi slobodno, koliko god mozes, ali samo belanca. Tu imas protein, dok u zumancu imas samo mast i cak kazu da se svi pesticidi i kojekakvi lekovi i preparati kojim kljukaju kokoske, zadrzavaju u zumancetu...

OK je Ela sir ali mislim da tu nema potrebe da preterujes. Dovoljno je da predjes kilometar-dva vise i potrosices razliku u mastima izmedju Ela sira od 0%mm i nekog, recimo, mladig sira koji ima neki procenat mm.
  • 0
.

#251 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 01 October 2010 - 08:39 PM

Evo i fore za brzo ljustenje jaja. :)

Dodaj prilog  ljustenje jaja.zip   474.22KB   175 downloads
  • 0
.

#252 dulek

dulek
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 01 October 2010 - 11:47 PM

Hvala Mile! :)

Odgovara mi preporuka, komadi u paradajz sosu mi deluju kao najbolja opcija, ali je nisam uzimao u razmatranje jer sam mislio da tu takođe ima dosta ulja, u tom sosu. Ako je čist paradajz sos, to je onda još bolja stvar. Da li preporučuješ neku marku posebno ili kupiš koju god?

Što se tiče žumanceta, kad si već pomenuo, tu sam u nedoumici. Čuo sam dosta puta da je nezdravo i preporučuje se samo belance, međutim naleteh na netu na oprečna mišljenja, npr. http://www.cholester...m/Egg_Yolk.html Ovde nahvališe žumance samo tako i zaključak je da je daleko hranljivije od belanceta.

E ha da, još jedno pitanje na koje nemam pametan odgovor. Recimo sada je 1:45AM, gladan sam i to solidno gladan (večera bila 21h), a u narednih 10 minuta idem u krevet. Verujem da se i ostalima često to dešava, "samo još nešto da završim pre spavanja" i šta sad jesti? Nekad popijem čaj, vodu, pa zavaram glad, ali češće ne mogu da zaspim od gladi, pa na kraju ustanem i pojedem nešto. Od voća budem, ako ne zaspim u roku od 10 minuta, posle još gladniji... Dakle, čime je najbolje zavarati glad u ovakvim situacijama, ako neko ima dobar i zdrav predlog? :)
  • 0

#253 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 980 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 October 2010 - 01:02 AM

Tunjevina u sopstvenom soku http://www.ducla.rs/... ... ges/02.jpg
Kada je tunjevina svetla odlicna je,kada je malo tamnija moze da prodje(pakovanja tj. konzerve su identicne i ne znam zasto variraju u kvalitetu).
Ako te interesuje na sta sam tacno mislio mogu da postavim fotku(u telefonu je fotka pa da ne "mrsim kablove" ako nije potrebno :D ).

Za tunjevinu u paradajz sosu preporucujem Golden Fish,odlicna im je tunjevina u biljnom ulju sa omega 3.http://www.ekapija.com/dokumenti/goldenfish_lomax_1060709.jpg

Zalihe tuna pravim vikendom kada koristim akciju u Rodi,konzerva izadje ~ 100 dinara(170-180 grama je sadrzaj konzerve od toga 120-130g. tuna).
Mile je u pravu za "smece" od komadica(citaj sitna slova na konzervi :wink: ).

Treba da rasporedis obroke tako da ne dodjes u situaciju da si gladan 10 minuta pre spavanja ali te u potpunosti razumem posto sam stalno gladan(kada ti odgovorim odoh da obradujem frizider i smazem jednu konzervu tune)...
Razmuti dve kasike Ela sira sa jogurtom(mlekom,vodom) i ako glad ne prestaje pojedi jos dva belanceta.To je moj recept za pred hrkanje,nadam se da ce pomoci.
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#254 dulek

dulek
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 02 October 2010 - 06:53 PM

E, hvala ti puno. Konzerve la Perla tunjevine sam, čini mi se, viđao u Maxiju, ali nisam skontao da piše "u spostvenom soku", pošto je isto pisalo na nemačkom. :) Ako sam te dobro razumeo od Golden Fish, preporučuješ dve vrste, u paradajz sosu i u biljnom ulju?

Da li neko ima neki dobar recept za proju? Ovo što nalazim po netu sve uključuje puno (celih) jaja, mast, ulje, prašak za pecivo, ... Jel može to da se napravi malo prirodnije i nemasnije, a da opet lepo ispadne?
  • 0

#255 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 02 October 2010 - 07:00 PM

Evo i fore za brzo ljustenje jaja. :)



hahaha idem da skuvam jaje n:happy0192
  • 0

#256 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 03 October 2010 - 07:18 AM

Hvala Mile! :)

Odgovara mi preporuka, komadi u paradajz sosu mi deluju kao najbolja opcija, ali je nisam uzimao u razmatranje jer sam mislio da tu takođe ima dosta ulja, u tom sosu. Ako je čist paradajz sos, to je onda još bolja stvar. Da li preporučuješ neku marku posebno ili kupiš koju god?

Što se tiče žumanceta, kad si već pomenuo, tu sam u nedoumici. Čuo sam dosta puta da je nezdravo i preporučuje se samo belance, međutim naleteh na netu na oprečna mišljenja, npr. http://www.cholester...m/Egg_Yolk.html Ovde nahvališe žumance samo tako i zaključak je da je daleko hranljivije od belanceta.

E ha da, još jedno pitanje na koje nemam pametan odgovor. Recimo sada je 1:45AM, gladan sam i to solidno gladan (večera bila 21h), a u narednih 10 minuta idem u krevet. Verujem da se i ostalima često to dešava, "samo još nešto da završim pre spavanja" i šta sad jesti? Nekad popijem čaj, vodu, pa zavaram glad, ali češće ne mogu da zaspim od gladi, pa na kraju ustanem i pojedem nešto. Od voća budem, ako ne zaspim u roku od 10 minuta, posle još gladniji... Dakle, čime je najbolje zavarati glad u ovakvim situacijama, ako neko ima dobar i zdrav predlog? :)


Mladost-ludost :mrgreen: ako si sportista u dusi ne bi trebalo da ides na spavanje kasno. Salim se naravno, retko ko od nas je ozbiljan sportista pa da bi trebao da ide na spavanje u 21:30 i da ustaje u cik zore.... bilo nekad, sad vise nije.
Kada mi se desi to o cemu pricas, da zeludac pocinje da zvace okolne organe a prilicno je kasno, ja sam najsrecniji kada u kuci ima spremljenje ribe (recne, morske) koja je ostala tog dana od rucka. Pojedem samo malo, bukvalno 100-150 grama bez hleba i iceg drugog. Druga opcija ako nema ribe je jedno kuvano jaje ili solja jogurta.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#257 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 03 October 2010 - 06:56 PM

Zegger, je si l' ozdravio? Nadam se da jesi!

Ciklo, pazi samo da jaje ne buder rovito! n2:scared001
  • 0
.

#258 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 03 October 2010 - 08:59 PM

@Mile
Neverovatno, ne secam se da sam ikad imao, cuo ili citao o ovakvom gripu?... Traje vec 12 dana ( i nesto nisam ubedjen da ce mi bas sutra biti drasticno bolje), temperatura me razbi, mada je sada oko 37,5 sto je dosta nize nego u prvih 5 dana, udavi me kasalj i jedva disem. Osim operacija i lomova ovo mi je najozbiljnije zaboljevanje u zivotu-grip, ali zigleda da nije najobicniji......
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#259 dulek

dulek
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 04 October 2010 - 10:33 PM

@zeggerr
Hvala! :) Upravo sam smazao 2 belanceta i popio čašu jogurta, a uskoro idem da spavam... Predlozi su skroz logični, ali se eto nisam setio.

Inače, našao sam u Maxiju tunjevinu Mistral "komadi u salamuri", kupio 2 komada da probam, ali još nisam stigao da probam, verovatno sutra za doručak. :)

Inače, to je na slici ova gore desno
http://img203.images... ... 091829.jpg

Pored toga, tu su na slici i konzerve "komadići u paradajz sosu", ali nisam uzeo jer rekoste da su komadići = otpaci. :roll: I da, ovu sliku sam izgooglao, sada košta 100din.
  • 0

#260 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 05 October 2010 - 12:11 AM

Offtopic
@ceger
Imao sam ja nesto slicno prosle godine. Uhvatilo odjednom. 6 dana temperatura do 39,8. Skoro po ceo dan pod nekom temperaturom. Narednu nedelju do 38.. Nisam pio antibiotike, do lekara nisam mogao da se odvucem jer krevet nisam napustao :) prvu nedelju ako pojedem plazmu na dan super :) Posle mi trebalo jos 2 nedelje da dodjem sebi. U zivotu me nesto slicno nije snaslo.
Proci ce, samo budi uporan n2:smiley-sick023 n2:smiley-greet001 :)
  • 0




3 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika


    Facebook (2)