Jump to content


Fotografije

Razne LED lampe, sve o njima


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4289 odgovora na ovu temu

#3841 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 30 September 2019 - 04:52 AM

Tri i po sata,pa neka bude i 7 sati u najjacem modu(u sta cisto sumnjam),po meni je neprihvatljivo, ja govorim o trajanju baterije 2-3 meseca kod svakodnevne voznje nocu 1-2 sata,to je za mene-zaboravio sam kada sam stavio baterije. Shvatam ja da se duzina rada tih kvalitetnih blinkalica drasticno povecava ukoliko se koristi slabiji mod,ali po cemu su onda bolje od jeftinijih kineskih,ako se koriste u slabijem modu. 

 

Inace sto se tice vidjenja,mislim da traka na nogavici sa 4 svetlece diode je puno efektnija jer se svetlo krece prilikom okretanja pedala i  plus obasjava bicikl i svetlo se odbija od bljestavih delova bicikla.Cak mi se cini, da su vozaci malo pazljiviji  prilikom preticanja,kada vide takvu vrstu osvetljenja na biciklu, jer u njihovim glavama je svetlo na sredini bicikla,i po tome se orijentisu,a u stvarnosti ovakav nacin osvetljenja je krajnja leva strana bicikliste,ali nije pravilo to je moje vidjenje, jer to bi bila logika kada vozim automobil,do sada nisam naisao na takvog biciklistu sa trakom,jer kod nas ako je i malo osvetljen biciklista to je za pohvalu.


  • 0

#3842 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 30 September 2019 - 08:50 AM

Bakara je kupio tada F1 po ~35$ valjda. Ali on mudro cuti ili ne cita ovo.

Nisam, kupio sam xiaomi lampu i vrlo sam zadovoljan.
US $17.15 27%OFF | Xiaomi Portable Flashlight 11 Adjustable Luminance Modes With Rotatable Lamp Head 3350mAh Lithium Battery USB Charging Port
https://s.click.alie....com/e/kpLB6T9A
Ja sam lampu tražio za drumasa gde je širina kormana 40cm i nema mesta ni za šta kabastije.
Ova lampa (ima sad novijih modela) ima blinkanje a ima i sasvim dovoljno snage da mi lepo osvetli put u mrklom mraku i što mi je još zgodno radi i kao powerbank pa sa kablicem mogu lako da dopunim Garmin I zadnju bljeskalicu.

I takodje zgodno punim lampu punjačem za mobilni a baterija drži više nego dovoljno mislim da ima oko 3200mah

A za nosač najprostiji gumeni fiksni nosač od 1$, stavlja i skida se lako i stoji čvrsto kao stena jedino što posle par godina propadne od sunca pa moram opet da potrosim 1$

US $0.89 15%OFF | MUQGEW Fits standard and Oversize Handlebars 2017 High New 22-35mm Bike Flashlight Holder Front light Mount Clip Torch Bracket
https://s.click.alie....com/e/DqiWnrfw


Ovo je sad noviji model ujedno i jeftiniji
US $14.39 20%OFF | XIAOMI MIJIA SOLOVE Flashlight X3 Portable Mobile power LED Outdoor torch bike light SOS flash light night light Waterproof
https://s.click.alie....com/e/rQQ9HtbK
Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#3843 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 30 September 2019 - 11:39 AM

@mirek200   Sta ti je tesko da otkacis lampu posle svake voznje i prikljucis da se puni. A koliko traju te Solarstorm koji si dodatno stavio na bicikl, 2-3 meseca?


  • 1

#3844 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 02 October 2019 - 07:39 PM

Stigla Zanflare F1.
 Napisacu ukratko.
 Pakovanje F1 je istog kvaliteta kao i od pre nekoliko godina, uporedio sam sa pakovanjem iste firme ali drugog modela F6(slika 1).
 Na kvalitet izrade lampe F1 nemam zamerki osim sto se pocepala tkanina kroz koju je provucena tanka zica uzice za vezivanje oko ruke koja se provlaci kroz rupu na telu lampe (slika 2). Takodje navoji na telu lampe pozadi gde je prekidac nisu podmazani silikonskom mascu.
 Navedena jacina svetlosti 1lm -> 50lm -> 290lm -> 590 lm -> 1240lm je korektna. Ovih 1240lm ce brzo da padne na nizu jacinu ali to ionako nije vazno jer je lampa F1 prvenstveno predlozena od strane mua kao ona koja ce konstantno sijati 590lm preko dva sata. U tom 590lm modu F1 sija vidljivo jace od Thorfire VG-15s u "600lm"(450lm) modu, mrvicu jace od Sofirn C8F 21700 u 500lm modu i slicno Nitecore HC50 u 560lm modu. Takodje najslabiji moonlight mod je oko 1lm ne vise. Svetlost F1 je zute boje sa manjom sirinom snopa od Thorfire VG-15s i jacom centralnom tackom (ono sto bi Gadjan voleo).
 Ono sto Gadjan ne bi voleo su dimenzije koje iako vece od Thorfire VG-15s nisu van proseka ostalih USB punjivih lampi. Na slici 3 sa leva na desno su Zanflare F1, Nitecore MH12 i Thorfire VG-15s.
 Ukratko za 19$ odlicna lampa sa napomenom da je svetlo zute boje i uzeg snopa od Thorfire VG-15s. Naruceno odavde (link).
 
z1_pakovanje.jpg
 
z1_mana.jpg
 
z1_mh12_vg15s.jpg

  • 1

#3845 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 October 2019 - 08:54 PM

@srđoni
US $11.72 31%OFF | Bicycle taillights intelligent lights induction brake lights usb charging night riding taillights
https://s.click.alie....com/e/pH5RgcSU

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
  • 1
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#3846 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 02 October 2019 - 11:17 PM

Jedno UPOZORENJE u vezi one Zanflare F1 koju sam opisao, nije moguce ukljuciti turbo ili kako oni zovu flare mod od 1240lm tako da ako neko namerava da je nabavi zbog tog moda neka to ne cini. Onaj mod od 590lm drzi pri temperaturi od ~50 stepeni celzijusa u sobnim uslovima i sija jos uvek jace od Thorfire VG15s koja je postigla ~45 stepena celzijusa.


  • 0

#3847 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 03 October 2019 - 03:10 PM

U vezi ove Zanflare F1 koju sam nabavio, definitivno nema turbo mod od 1240lm mislio sam da je do baterije ali nije, kada se klikne dva puta predje u taj turbo ali jacina svetlosti i dalje bude na nivou prethodnog moda od 590lm. Punjenje baterije je sa strujom od 0.92A i 3400mAh bateriju puni preko 4 sata. Kada je punjenje zavrseno napon baterije bude 4,21V. Sa tom napunjenom baterijom u modu od 590lm sijala je 2 sata i 15 minuta kada se po jacini svetlosti spustila da nizeg moda od 290lm. Sada moram da ispravim predjasnju ocenu da je lampa odlicna za te novce jer nije jasno da li je proizvodjac namerno izbacio taj turbo 1240lm mod ili je u pitanju neka greska u elektronici.


  • 0

#3848 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 03 October 2019 - 03:54 PM

Nosac (link) za lampe tipa SolarStorm x2, ja sam montirao D11 na njega. Napravljen od kvalitetne plastike, cvrsta je ali nije krta moze da podnese savijanje. Montira se na volan sa obe strane lule tako da je postavljen centrano ispred lule. Kod SolarStorm lampi se odvrnu zavrtnji koji drze deo koji se postavlja na volan i steze gumenom trakom i zameni platicnim delom koji dolazi uz nosac (slika 3). Na tom delu postoje useci i rupe za dva zavrtnja, kod lampe D11 je bio samo jedan zavrtanj te zbog oblika D11 lampe nisam mogao drugacije nego ovako kako je na slici 4. U slucaju SolarStorm lampi ako imaju ravno dno verovatno mogu da se stave zavrtnji kroz obe rupe. Uz nosac dolaze i narandzaste silikonske podloge za razlicite debljine volana, sa vecim podlogama sam bez problema montirao na volan precnika 25,4mm, sa manjim trakama nisam mogao da montiram na OS volan od 31,8mm jer su zavrtnji koji stezu nosac oko volana bili prekratki. Zamenom zavrtnjeva koji su dosli uz nosac sa duzim moze se montirati na OS volan bez problema. Tako postavljeni nosaci dobro drze lampe tezine SS2 ili D11 i nema pomeranja.

 

slika1.jpg

slika2.jpg

slika3.jpg

slika4.jpg


  • 0

#3849 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 09 October 2019 - 01:19 PM

Gadjan trazio nesto manje od Thorfire VG-15s nasao sam ovu Inbike LX210 (link). Nabavio je za 25.54 evra, za tu cenu se uz lampu dobija 18650 baterija Samsung 2600mAh i nosac za bicikl. Moze se reci da se i punjac dobija za tu cenu jer lampa ima USB prikljucak za punjenje strujom do 1A. Lampa je od aluminijuma kvalitet izrade odlican, nosac za bicikl se bez problema montira na OS volane precnika cevi 31,8mm i odlicno drzi lampu. Snop je znacajno siri od Thorfire VG-15s i bele je boje slicne nijanse kao Thorfire. Ogledalo nije glatko vec tipa "pomorandzina kora" OP. Poklopac koji pokriva USB prikljucak je dobar. Na prekidacu sija plavo svetlo ako je napon dovoljan za odabrani rezim jacine svetlosti, ako je napon mali plavo svetlo pocinje da treperi. Poseduje dve grupe modova "biciklisticki" kako ga prodavac naziva sa jacinama svetlosti: pulsirajuci( nije strobo nego polako menja jacinu svetlosti od najmanje do 90lm i obrnuto) zatim stalnih ->180 ->400 ->1000lm( ovih 1000 verovatno traju do 3 minuta) i drugi mod od 5 ->50 ->150 ->450 ->1000lm. Strobe postoji kao skriven mod. Da jos jednom napomenem snop je sa izrazenom svetlom tackom u sredini ali ostatak snopa je ZNACAJNO siri od bilo koje rucne lampe koju sam do sada probao. Ako zanemarimo za mene slabasnih 450lm za voznju biciklom sve ostalo mi se svidja kod lampe. Preporucujem.

 

slika1.jpg

slika2.jpg

slika3.jpg

Slika 3 od gore na dole usb punjiva Zanflare F1, Thorfire VG-15s, usb punjiva LX210.

 

P.S. Zaboravio sam, ovih 450lm kod Inbike LX210 sija jace od Thorfire-ovih "600" (450lm), malo jace ali se primeti. Pise da tom jacinom sija 2 sata i 45 minuta.


  • 0

#3850 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 October 2019 - 02:48 PM

Ma ne menjam ja ThorFire dok ne crkne, savršena je. Sve su to varijacije na temu, presipanje iz šupljeg u prazno, nema tu šta da se izmisli novo. Pod malo sam mislio malecko lagano za drumaša, ne sa 18650 već nekom drugom duplo manjom baterijicom može i integrisanom ali da sija upotrebljivih par stotina lumena. Džepno nešto za poneti i imati uvek kod sebe.

Da već ne posedujem ThorFire i da mi treba prva lampa, verovatno bih uzeo Zenflare F1 ali neku normalnu varijantu koja zaista može da bije 1240 lumena bar par minuta. Ili da ne spušta ako se lampa ne pregreva, vožnja u zimskim mesecima recimo. ThorFire je tu opet super, sad sam na Kopaoniku noću snimao neke lisice iz blizine na nekoliko metara i šunjao se za njima s kamerom, ThorFire svetli 3 minuta na turbo pa spusti a ja jednim klikom pojačam opet na max.

5 modova sa skrivenim strobo je meni savršeno. E da i boja svetla obavezno 4000-5000 K, probao sam Convoy S2 onu najbelju verziju to je grozno.


  • 0

#3851 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 09 October 2019 - 04:13 PM

Imao sam i ja ovu što je Dule pomenuo, 2017 godine, tad se zvala Towild BC03 i bila mi je prilično interesantna samo zbog modova, to je jedina lampa, do sad, na kojoj mogu drvene diodice sa leve i desne strane nezavisno da se pale u odnosu na glavnu (prednju) belu diodu. Bočne diodice su crvene boje i mogu da se upale direktno iz OFF-a tj. bilo koja kombinacija je bila moguća, upaliti samo prednju diodu, samo bočne diode, upaliti ili ugasiti prednju dok ove sa strane rade ili upaliti i ugasiti bočne dok prednja radi i menjati im modove nezavisno, i to sve preko jednog dugmeta što je prilično jedinstveno i sasvim solidno rešeno uz upotrebu jednostrukog i dvostrukog klika. S tog stanovišta mi je bila veoma zanimljiva.

Za ostalo moj komentar je sledeći: anodizacija dobra, među boljima, navoj na poklopcu baterije nije previše kvalitetno napravljen jer posle podmazivanja i par odvrtanja/zavrtanja vidi se da mast dobije tamno sivkastu boju što znači da skida aluminijum, takođe navoj nije anodizovan pa nema lock-out funkcije na poklopcu baterije, ne sećam se dali je imala elektronski lock-out.

Gumica koja zatvara USB port nije najsrećnije rešena, obično lampe imaju sistem kačenja te gumice sa donje strane, recimo kao ova nitecore lampa:

61HdUYRnsLL._SL1080_.jpg

 

to je najčešće rešenje a kod ove Towild lampe je "vezana" gumicom skroz oko lampe, možda će se pokazati kao ok tokom vremena ali zašto izmišljati toplu vodu kad ima dobrih rešenja.

 

01.jpg 02.jpg03.jpg04.jpg

05.jpg06.jpg07.jpg

 

Ima jako lep form faktor za držanje u ruci baš kao nitecore MH20, MH20GT, MH23 i slične.


  • 0

profilepic.gif


#3852 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 October 2019 - 04:34 PM

Gadjan trazio nesto manje od Thorfire VG-15s nasao sam ovu Inbike LX210 (link). Nabavio je za 25.54 evra, za tu cenu se uz lampu dobija 18650 baterija Samsung 2600mAh i nosac za bicikl. Moze se reci da se i punjac dobija za tu cenu jer lampa ima USB prikljucak za punjenje strujom do 1A. Lampa je od aluminijuma kvalitet izrade odlican, nosac za bicikl se bez problema montira na OS volane precnika cevi 31,8mm i odlicno drzi lampu. Snop je znacajno siri od Thorfire VG-15s i bele je boje slicne nijanse kao Thorfire. Ogledalo nije glatko vec tipa "pomorandzina kora" OP. Poklopac koji pokriva USB prikljucak je dobar. Na prekidacu sija plavo svetlo ako je napon dovoljan za odabrani rezim jacine svetlosti, ako je napon mali plavo svetlo pocinje da treperi. Poseduje dve grupe modova "biciklisticki" kako ga prodavac naziva sa jacinama svetlosti: pulsirajuci( nije strobo nego polako menja jacinu svetlosti od najmanje do 90lm i obrnuto) zatim stalnih ->180 ->400 ->1000lm( ovih 1000 verovatno traju do 3 minuta) i drugi mod od 5 ->50 ->150 ->450 ->1000lm. Strobe postoji kao skriven mod. Da jos jednom napomenem snop je sa izrazenom svetlom tackom u sredini ali ostatak snopa je ZNACAJNO siri od bilo koje rucne lampe koju sam do sada probao. Ako zanemarimo za mene slabasnih 450lm za voznju biciklom sve ostalo mi se svidja kod lampe. Preporucujem.

attachicon.gifslika1.jpg
attachicon.gifslika2.jpg
attachicon.gifslika3.jpg
Slika 3 od gore na dole usb punjiva Zanflare F1, Thorfire VG-15s, usb punjiva LX210.

P.S. Zaboravio sam, ovih 450lm kod Inbike LX210 sija jace od Thorfire-ovih "600" (450lm), malo jace ali se primeti. Pise da tom jacinom sija 2 sata i 45 minuta.

Veoma zanimljiva lampa. -10864668261202948941.jpg

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#3853 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 09 October 2019 - 04:46 PM

Evo LX210 u poredjenju sa lampama koje koriste manje AA/14500 baterije, ne moze to mnogo manje Gadjane.

 

slika1.jpg

 

Meni je poklopac za usb na LX210 mnoooogo bolji nego kod Nitecore MH12.


  • 0

#3854 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 October 2019 - 05:15 PM

Gornje dve primaju 14500? Jesu li jačina svetlosti i snopovi donekle slični, uporedivi?


  • 0

#3855 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 09 October 2019 - 06:07 PM

Gadjane slaba je baterija 14500 bolje idi na 18650 koje ima na svakom ćošku.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#3856 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 October 2019 - 07:30 PM

Dule, koja je razlika u radu bici i ne bici moda kod LX-a?

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#3857 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 09 October 2019 - 08:34 PM

@Gadjan   Male 14500 lampe u poredjenju sa vecim 18650, snopovi su uporedivi jacina nije neke 14500 mogu u turbo modu da sijaju 500lm ~ 600lm ali brzo spuste na 200lm ~ 300lm.

 

@IONE   LX210 u bici modu ima pulse mode ~90lm, u ne bici modu ima firefly 5lm, ~1000lm u oba moda traje 3 minuta pa se smanji na nizi ali mislim da moze posle toga ponovo klikom da se digne na turbo kao Thorfire VG-15s. Nemaju ti modovi neke vaznosti u realnosti ti sam biras koji mod ces koristiti a nije da lampa sama prepozna da je na biciklu pa izabere bici mod.

 

Evo slike Towild BC03/ Inbike LX210 karakteristika

 

1470475574177269.jpg


  • 0

#3858 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 09 October 2019 - 08:48 PM


  • 0

profilepic.gif


#3859 Thewitchermr

Thewitchermr
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 10 October 2019 - 06:10 AM

Kupio pre par dana solarstorm trojku, ja zadovoljan. Bateriju jos nisam punio a sigurno sam se vozao stotinak km po mraku. Mana moram da je nakrivim na dole jer hoce svi da mi blicaju. Skuplje nisam imao jedino jeftinije tako da necu kazam da valja. Sad videcu vremenom kako ce se pokaze baterija i lampa.
  • 0

#3860 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 10 October 2019 - 11:14 AM

ova lampa izgleda kao da susi asfalt,da nemam to sto imam na biciklu ,momentalno bih je kupio,ali ko zna,mozda i kupim,nek se nadje.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika