Jump to content


Fotografije

Razne LED lampe, sve o njima


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4289 odgovora na ovu temu

#3801 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 September 2019 - 02:50 PM

Meni stara ThorFire VG15S završava sve i odlična mi je za drumaša, mala, jako sija, dobra autonomija, jednostavni i dobri modovi. Ali sam se nadao da se pojavilo nešto bolje, jače, ili manjih dimenzija a da sija solidno (bar 400-500-600 lumena a poželjno i više). Pošto imam iste potrebe kao i Ione i mene interesuje postoji li uopšte nešto takvo? Koje su uopšte baterije tanje ili kraće a da su izmenljive i da postoji tako neka džepna/privezak lampica zgodna za drumaša? Li-ion naravno, ne AA.

 

I za ove "standardne" edc sa 18650 sam očekivao da je do sada to malo uznapredovalo, ali vidim taj XP-L je skoro pa isti kao XM-L2. Ako Zenflare nije više best buy šta je onda za preporuku? Nešto sa XP-L znači preko 1000 lumena a da je što kompaktnija i da ima dobre modove?

 

Kod Zenflare mi se ne sviđa što je duža čitavih 1.5 cm od ThorFire. Convoy S2 je još malkice manja od ThorFire, imam jednu ali mi se na njoj ne sviđaju modovi i promena, memorija je sporija, i komplikovano je da se izbace onaj strobo i sos uvek zaboravim kako se to radi. I grozno mi je 6000k pa sam je dao mojima na selo. 4000-5000k mi je mnogo bolje (ThorFire).

Taj Zenflare ništa ne kapiram kako idu modovi, može li uopšte da sija konstantno na turbo ili samo 30 sekundi? Mogu li da se izbace besmisleni strobo i sos da se ne šalta kroz njih?


  • 0

#3802 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 18 September 2019 - 02:55 PM

 dve~tri lampe koje se njemu ne svidjaju kod mene rade odlicno

 Koliko ti to onda imas lampi,a mene zekis sto imam dve. :wink:


  • 0

#3803 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14610 posts

Postavljeno 18 September 2019 - 03:38 PM

@mirek200   Na jednom biciklu je permanentno okacena D11 sa baterijom. Ostale kacim kad hocu da ih probam da li su korisne za bicikl.

@Gadjan    Ko ti je rekao da Zanflare nije best buy, Jeremy? (link) ili onih 900 sa GearBest-a i 1100 sa Alija koji su ih narucili, a i on ih je nabavio 2. Normalno je da je lampa duza kada ima deo za usb punjenje. Turbo traje dok se ne ukljuci temperaturna zastita. Strobe i sos su skriveni modovi. Ne moze lampa koja je mala, tj ima malu povrsinu za hladjenje da sija jace od 500lm, zato sam i uzimao Sofirn C8f2100 za nju je 700lm laganica, hladna ko boza. A i ona Brynite b158 drzi 1000lm bez problema. D11 gura svih 1600lm.

@Jeremy   Odlicna ideja, tako se testiraju lampe uporedis pakovanje u kom stignu pa doneses zakljucak, a ono kako si ocenio kvalitet izrade Sofirn sf12 u odnosu na sf10 i sf14 svakako pokazuje da imas dara za to. Jos uvek cekam da mi pokazes tu kinesku lampu od 2$ koja je istog kvaliteta kao sf12, odmah kupujem nekoliko komada. Uporedicu kutije od F6 i F1 ali da ne trcimo pred rudu prvo cekamo da mi stigne F1, mozda i ne dodje nego mi samo uzmu pare.


  • 0

#3804 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 September 2019 - 04:49 PM

Šta mislite o baš bici lampama, ima li šta tu da valja?

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#3805 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 September 2019 - 04:51 PM

^^

 

Pa to i pitam, postoji li nešto od ~500 lumena a da je još manjih dimenzija od convoy s2 (ona je najmanja 18650 koju znam)? Znači da radi na neku drugu kraću ili tanju li-ion ćeliju, neka bude manji kapacitet i autonomija, nije bitno.

Te sofirn i brynite su ogromne za drumaša.

 

A tih 1.5 cm kod zenflare meni baš smeta, radije biram da vadim ćeliju i punim je u punjaču. Da li se na F1 uopšte lako vadi i menja?


  • 0

#3806 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14610 posts

Postavljeno 18 September 2019 - 05:02 PM

@IONE   Ima ova (link) (link)

@Gadjan   Ne moze manje a jace, ako hoces jace mora da ima vece telo lampe koje sluzi kao hladnjak.


  • 0

#3807 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 September 2019 - 05:07 PM

Ma kažem manje i slabije. ThorFire i Convoy koje imam cepaju po ~1000 lumena i hlade se sasvim ok u vožnji. Pitam da li ima nešto još manjih dimenzija a da daje neophodnih 400-500 lumena? Okvirno ispod 400 je već premalo.


  • 0

#3808 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14610 posts

Postavljeno 18 September 2019 - 05:18 PM

Cepaju 1000lm nekoliko minuta i onda spuste kao i sve na ~500lm.

 


  • 0

#3809 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 September 2019 - 05:57 PM

Zanflare F1, Lumintop 01 ili Fenix BC25R?

Kod Fenix-a mi se dopada nosač koji deluje ozbiljno u odnosu na konkurente i jednostavan je za montažu/demontažu.
Težina je odličnih 155 gr. sa nosačem i baterijom.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#3810 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14610 posts

Postavljeno 18 September 2019 - 06:15 PM

Meni je VEOMA bitan snop svetlosti, nije da ne mogu da vozim sa uzanim ali... zato ne volim te fokusirane po nemackim standardima kao Lumintop i Fenix.

 

(link)

 

Fenix bc25r

BC25RA_E13__27766.1531164520.1280.1280.j


  • 0

#3811 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 September 2019 - 06:19 PM

I meni taj nosač na Lumintop deluje očajno. Mislim da je i onaj od 1$ bolji, tj meni je odličan, od svih koje sam video najbrže i najlakše se stavlja skida, i ima podešavanje levo desno.

ThorFire recimo dosta rasipa i snop je širok ali mislim da bih čak više voleo da je malo uži i da je svetlo više folkusirano na put tamo gde je najbitnije.

 

 

Cepaju 1000lm nekoliko minuta i onda spuste kao i sve na ~500lm.

 

Convoy S2 ne smanjuje koliko znam? Jako kratko sam je probao, nije mi se dopala pa sam prosledio.


  • 0

#3812 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14610 posts

Postavljeno 18 September 2019 - 06:32 PM

Ustvari hteo bi da Thorfire bude jaca :)

 

lhN2WNd.png


  • 0

#3813 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14610 posts

Postavljeno 18 September 2019 - 07:04 PM

Sto se tice lampi koje imaju ogledala kao B01, znam primer kada su jake LED diode uspele da toliko ugreju u ovom slucaju plasticno ogledalo da se ono iskrivilo i poceo da se ljusti onaj srebrni sloj. Zbog toga cete lampe sa takvim ogledalima retko naci da sijaju jace od ~500lm po diodi tu negde spada i B01 a vidimo sa grafikona i Fenix brzo spusti ispod 500lm. Lampe koje imaju standardna ogledala kao Zanflare F1 nemaju taj problem.


  • 0

#3814 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 September 2019 - 08:15 PM

Jaoj sad sam se tek podsetio, ovo smo već sve prežvakali pre dve godine, pa ta Zenflare F1 je još tada bila aktuelna... I ovo ja sam pobrkao sa step down, znam da je bila priča da nema smanjivanja a ti ovde misliš na zagrevanje.. Nisam nikad ni probao, baš ću da testiram kad odem opet u selo, napanjiću noću Convoy S2+ na high pa da vidim da li će smanjiti, kada i koliko, a onda kad se ohladi ponoviću ali u vožnji na biciklu ~30 km/s.

Zapravo sad me kopka kakav je snop na tim XPL High, ima li neko takvu lampu? Nađoh staru priču pre dve godine da to nije za bicikl, a meni se baš čini da oova ThorFire sa XM-L2 i reljefnim reflektorom baš previše svetla rasipa na sve strane. Možda ću da poručim da imam i jednu sa užim snopom i boljim dobačajem.

 

Ustvari hteo bi da Thorfire bude jaca :)

 

Ma jok, znam da ti ciljaš da mi treba neka lovačko taktička lampa ili sofirn :D ali i turbo mod ovde je prejak, nego srče bateriju. Mislio sam na high mod da mi se često čini kako bi bolje bilo da je više fokusiran i uži snop, da ima (širu) tačku.


  • 0

#3815 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14610 posts

Postavljeno 18 September 2019 - 08:40 PM

Bakara je kupio tada F1 po ~35$ valjda. Ali on mudro cuti ili ne cita ovo.


  • 0

#3816 Jeremy

Jeremy
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 18 September 2019 - 09:20 PM

Živ bio Dule, što si se navrzao na mene tako? Ajde pročitaj prvi post na prethodnoj strani, tu sam ti lepo odgovorio za SF12! Jedino ako ti je sujeta toliko povređena da treba na svakoj strani sad isto da pišem:) Znači od 2008/9 pa do pre 5-6 godina sam nakupovao gomilu tih lampi na jednu AA (bio oduševljen kako to svetli sa samo jednom baterijom:)) i sve ih podelio čak i tu SF12. Dakle zato sam to napisao, bilo nekad, sad kad sam proverio nema za 2 usd ništa, znači da ponovim i na ovoj strani, BRAVO DULE CARE U PRAVU SI!!! A evo iako si sam napisao da sam kupio 2 komada F1 opet me prozivaš.... a ja evo dodajem: opet bi je kupio! Jer prvu sam čini mi se platio nešto manje od 20 usd a drugu 12-13 usd. Prvu pre neke 2 godine a drugu pre godinu dana. Zato sam i pitao ako imaš staru da kažeš ima li razlike i kod tebe ili sam ja dobio neki lošiji primerak. Napisao sam kvalitet kutije a i lampe je lošiji (fizička izrada, navoji), ali i cena je manja tako da je to ok. Znači ja preporučujem F1, evo i dalje imam ovu moju, stvarno ne znam kako si zaključio suprotno.Već sam napisao da lampe ne testiram, niti imam opremu niti znanje, niti vreme... i nisam video nikakvu svrhu (niti imao želju) da ubacim baterije i subjektivno proveravam da li nova drugačije svetli od stare! Uostalom, kako sam i rekao kupio sam je za poklon i nije me mnogo zanimalo. Dakle da ponovim, nisam kompetentan i ne testiram lampe već čitam po netu šta pišu ljudi koji znaju nešto.  A ko je pročitao nekoliko desetina strana unazad i sam je shvatio ko je kompetentan a ko ne! Ako si nekom ti kompetentniji od njih, ok, neka sluša tebe. Ali za mene su tvoja reč i tvoje mišljenje u debelom minusu u odnosu na njih! Pa ti sad možeš da se ljutiš koliko hoćeš i iz muke mene prozivaš :)

 

 

@IONE

Shvatio sam da želiš neku jeftinu lampu ali pošto vidim da spominješ Fenix bc25r (nemam pojma koliko košta, mrzi me da proveravam, možda je 20 dolara pa se opet ispalim kao sa Duletom i SF12:)). Nego ja imam Fenix bc21r i apsolutno je bez konkurencije u onim ručnim lampama. Kupio sam gomilu tokom godina i kačio na bajs, i napominjem nisam ih menjao zato što nisam zadovoljan (JER SU SVE TE JEFTINE LAMPE ITEKAKO UPOTREBLJIVE) to naglašavam namerno jer ne volim kad neko kaže da je jeftino neupotrebljivo (a to ljudi kažu uglavnom da bi sebi opravdali što su kupili skuplje - jer bože moj, morali su). A ne volim ni kad neko napiše da je jeftino bolje od skupljeg (naravno ima takvih slučajeva) iako je skuplje samo na slici video. Dakle menjao sam ih jer sam želeo, mislim da ni jedna nije bila preko 20 usd. Onda sam rešio da kupim bici svetlo (jer sam ionako tokom godina dao dosta love sve ukupno) i odlučio za gorepomenuti Fenix. Nisam ga preporučio u prethodnom postu jer je skuplji (ja sam ga na nekoj akciji platio oko 50 eur pre 2 godine - ne znam za koliko se sad može navatati), a i stari je model... ali ispunjava sve tvoje zahteve. Zaista ne znam o kakvom uskom snopu i nemačkim standardima Dule priča bar kad je reč o mom Fenixu, jer je i meni vrlo bitno da snop ide u širinu. A kod ovog mog ide skroz od prednjeg točka pa na sve strane osim u visinu. Snop je apsolutno savršen!

 

Što se veličine tiče, evo uslikao sam poređenja radi F1, Convoy S2, Skilhunt H03 (vidiš Gadjan koliko je manja od Convoya) i Fenix bc21r.

IMG_20190918_220213.jpg

 

A evo posle sam se setio da uslikam i SF10. Dakle levo je SF10 koji radi na jednu AA, a desno Skilhunt H03 koji radi na jednu 18650

IMG_20190918_220712.jpg

Da napomenem posebno za Duleta da se ne uvredi - nije omalovažavanje SF10 (koja je otprilike prosečne veličine za 1xAA), već da se vidi koliko je mala Skilhunt. Znači veoma mala 1x18650 lampa, uprkos tome nema neki problem sa zagrevanjem (pogotovo na biciklu ne bi imala). Dobija se traka za glavu a ima više reflektora pa izabrati koji odgovara. Eto neke ideje za malu lampu:)


  • 1

#3817 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14610 posts

Postavljeno 18 September 2019 - 09:54 PM

Ma nisam se ja navrzo nego volim da ljudi posteno kazu kao ti imam je vise njih i kupio bih opet, a ne onaj kaze zaobidjite u sirokom krugu a ti onda tako je pakovanje je losije nego pre...

 

Ova (link) je kraca a deblja sa baterijom i nosacem ima OP ogledalo nije ono sto Gadjan trazi usko vec kako meni treba siroko. Narucio sam jednu pa cu videti kad stigne kakva je. Zasada samo ovako.

 

 

GearBest mi je poslao e-mail da je Zanflare F1 krenula.


  • 0

#3818 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 28 September 2019 - 09:08 PM

Kako vam se cini ovo zadnje svetlo? Iskocila mi reklama na fb, deluje interesatno.

https://www.kickstar...bike-tail-light

 

Cena je oko 40$, sto nije malo, mada kome su sve ove funkcije bitne, nije ni mnogo. Npr kod nas je Cateye Rapid X2 Kinetic slicne cene ali nudi manje opcija.


  • 0

#3819 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 September 2019 - 09:14 PM

A gde ti vidiš cenu? Tu se pominje kickstart projekat i koliko su novaca do sada sakupili, ako sam ja dobro razumeo...


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#3820 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 September 2019 - 09:21 PM

Baci pogled.
https://youtu.be/kmXsz4yPSms

Svetlo je koštalo 16.10$
Sve radi kako treba.
Završna obrada i utisak kvaliteta i robusnosti je začuđujuće odličan.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika