Jump to content


Fotografije

GPS uređaji


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
688 odgovora na ovu temu

#61 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1415 posts

Postavljeno 25 May 2020 - 03:54 PM

Ekipo, koji da odaberem?
Oba kupio krajem prosle godine, Garmin Edge 830 tek danas stigao.
Naravno 830 je najnovija serija, samo me drugar bacio u razmisljanje da nije zadovoljan sa trajanjem baterije.
Po specifikaciji 830 drzi 20h dok 820 do 15h.
Znaci jedan ostaje, drugi ce nekoga usreciti...

Attached Thumbnails

  • 20200525_174912.jpg

  • 0

#62 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 25 May 2020 - 04:20 PM

Prodaj oba i kupi 1030 :)


  • 1

#63 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1415 posts

Postavljeno 25 May 2020 - 04:40 PM

Xaxa, ma ne, taj je velicine tableta  n2:hahaha


  • 0

#64 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 04 July 2020 - 05:11 PM

Da li je neko mozda koristio uredjaj TEASI PRO, ako jeste kakvi su utisci?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#65 sone69

sone69
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 15 July 2020 - 05:58 PM

Pozdrav svima. Da ne otvaram novu temu, zanima me da li je neko imao problem slican mom...Naime, imam Garmin Edge 520 i Garmin senzor kadence. Problem je sto uredjej nekad ucita senzor, a nekad ne. Par voznji senzor radi, posle odjednom nece. Baterije sam promenio i stavio nove...Na drugom biciklu imam neki kineski senzor koji isti uredjaj uvek prepozna i uvek perfektno radi...Sta li bi moglo da bude?


  • 0

#66 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 15 July 2020 - 09:08 PM

Usla voda nekad u senzor?


  • 0

#67 sone69

sone69
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 16 July 2020 - 06:48 AM

Ne znam. Kupio sam ga polovnog ovde na cikloberzi. Od kad ja koristim, nije. Nekada radi super, nekad ga uopste ne detektuje...


  • 0

#68 StipoHalic

StipoHalic
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 22 July 2020 - 01:02 PM

Uz 130 ti ne dodje outfront nosac, samo onaj za lulu. Ja sam uzeo 520 plus, mala je razlika u cijeni u odnosu na 130 a dobijes nosac i veci ekran u boji. Mislim da je vrijedno razlike u cijeni

 

По мом мишљењу разлика је превелика, али сви одлучују.  n2:cool2


  • 0

#69 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 24 July 2020 - 04:18 PM

Ne znam. Kupio sam ga polovnog ovde na cikloberzi. Od kad ja koristim, nije. Nekada radi super, nekad ga uopste ne detektuje...

Pretpostavljam da si zamenio bateriju u senzoru.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#70 pkrisz

pkrisz
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 02 September 2020 - 05:38 PM

Ćao ljudi,

Da li neko od vas koristi TwoNav Velo ili neki drugi model? Ako da, kako ste zadovoljni?

Pozdrav.
  • 0

#71 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 16 January 2021 - 02:52 PM

Posle nekih godinu dana korišćenja, jedno malo iskustvo što se tiče Garmin edge 1030.
Bez nekih većih softverskih problema (imao sam 2-3 puta blokiranje, ali ne previše).
Što se same navigacije, gps signala i navođenja ima povremeno problem (prijavljuje gubljenje signala/satelita) na otvorenom ali po veoma oblačnom vremenu sa opcijom GPS and Galileo. Sa opciom GPS GLONAS radi bez ikakvih problema.
Najveći problem su staze koje se na open maps mislim da Garmin koristi proprietary (njihove mape) koje se zasnivaju na open maps ne update-uju tako često. Off-road staze su posebno ovim zakačene.
Potrošnja baterije je negde oko 6% (najniža je bila 4%) po satu, bez pozadinskog osvetljenja i sa uključenom navigacijom. Potrošnja najviše zavisi od temperature na kojoj uređaj radi. Zimi potrošnja ide do 14% po satu.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 1

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#72 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1415 posts

Postavljeno 17 January 2021 - 10:52 AM

Ja mogu izneti svoje licno iskustvo sa Garmin Edge 830-inace moj prvi bike GPS uredjaj.

Posle oko 7-8 meseci koriscenja,  mislim da je to uredjaj koji u sustini zadovoljava moje potrebe.

Najveci akcenat i zadovoljstvo dajem na trajanje baterije, koja je u mojim uslovima davala autonomiju do cak 25h.

U odnosu na prethodnu seriju Garmin uredjaja mislim da je to najvece poboljsanje.

Takodje, mislim da idealnih dimenzija za eksplatisanje(dovoljno pregledan, a ne prevelik)

Za ovaj period koriscenja dva puta se resetovao, nadam se da to nije problem.

Najvecu zamerku sam mu nasao kada pomocu navigacije pratim zadati trek, tada mi se kurs cesto gubi, u uslovima gde verujem suma sprecava dobar prijem signala(gubi-pronalazi kurs)

Mislim da prethodna serija Garmin uredjaja nema ovaj problem, makar nisam cuo od kolega koji voze sa mnom.

U sustini za moje licne potrebe nemam potrebe za boljim, da je bolji prijem signala bio bi vise nego idealan...


  • 0

#73 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 17 January 2021 - 09:32 PM

Kratko sam koristio 830. Uzeo sam ga čim je izašao i baš ga vratio zbog gubljenja signala, GPS ili GPS/GLONAS ili GPS/GALILEO, šta god izabrao od toga pravio je problem u šumi. Gubio je satelitski signal. Inače u poređenju sa 1030, 830 je brži (brže učitavanje kursa) i ekran mu je bolji (nekako je jasniji i bolje su mu boje).

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#74 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 31 January 2021 - 08:58 AM

Razmišljam se nešto o opciji da uzmem Garmin Edge Explore. Koliko vidim po specifikacijama, ima veći ekran od 830, dakle kao onaj kod serije 1000, i čini mi se da je jedina razlika u tome što Edge Explore nema opciju povezivanja sa powermetrom i samim tim one treninge sa VO2 max, kao ni Strava live segmente. Ni jedno ni drugo ne koristim pa mi se čini da je u mom slučaju bolje uzeti Edge Explore zbog većeg ekrana nego npr 830.

Ima li tu još neka caka zbog koje bi Explore trebalo da je lošiji? Tipa sporiji procesor, lošiji prijemnik GPS signala ili nešto tome slično?


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#75 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 31 January 2021 - 09:28 AM

Koliko sam video kad sam istraživao opcije za GPS letos, Edge Explore ima primetno lošiju bateriju nego skuplji modeli.

Za šta ti najviše treba GPS? Navigacija po unapred definisanim rutama ili nalaženje puta od tačke A do tačke B na licu mesta?
  • 0

#76 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 31 January 2021 - 11:29 AM

Uglavnom po unapred definisanim rutama. Medjutim ono sto sam skontao jeste da izgleda da Edge Explore nema barometar nego visinsku razliku meri na osnovu podataka sa karti, kao telefon sto je bas lose. Pri tome mislim da nema onu opciju kao 830 da pri usponu prikaze onaj grafikon stepena uspona, mislim na ona onako brdasca gde se vidi na usponu koji je segment najtezi, gde je mali predah itd. Plus je i baterija losija...

Jel ti Fiery koristis GPS i ako da, koji?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#77 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 31 January 2021 - 01:06 PM

Imam stari Edge Touring (kao 800 ali bez ikakvih spoljnih senzora i bez altimetra) i 530. Touring radi okej sem kad se zabaguje, a 530 je za sada sasvim zadovoljavajući za navigaciju po predefinisanim rutama.

Meni je taj barometarski altimetar u praksi nezanimljiv. Jeste precizniji od GPS merenja, ali u zavisnosti od brzine vetra, brzine kretanja i lokacije senzora i dalje može da ima prilične varijacije na istoj ruti. Na kojoj sam visini u toku vožnje nikad nisam gledao, a prikazani nagib uvek malo zaostaje za stvarnim. Na snimljenoj vožnji na kraju svejedno zamenim visinu onom s mape, tako je konzistentnije.

Inače, GPS uređaji bez altimetra najčešće ne mere visinu na osnovu mape, nego u odnosu na satelite, isto kao i horizontalnu poziciju. To jeste izuzetno neprecizno, ali ako na snimku zameniš visinu onom s mape, dobićeš mnogo tačnije rezultate.
  • 0

#78 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 31 January 2021 - 04:24 PM

neko koristi/o LEZYNE ?


  • 0

#79 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 09 February 2021 - 08:57 PM

Jel može neka preporuka za dobar senzor otkucaja srca koji ima opciju da radi i preko Bluetootha i preko ant+ povezivanja? To mi treba jer bih ga pre svega koristio malo na telefonu dok vozim na trenazeru dok je jos lose vreme pa posle kad dodje lepo vreme verovatno cu uzeti Garmin pa da bude i sa njim kompatibilan. Gledao sam onaj kineski Magene senzor kao budzet opcija ali sam našao i ovakve i onakve komentare za njega. Druga opcija je onaj Coospo, dosta ga hvale ali je i skoro duplo skuplji. Nema džabe ni kod stare babe.

Koji vi koristite? Koliko ste zadovoljni?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#80 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 February 2021 - 10:58 PM

Moj Magene ume povremeno da ispadne, češće na BT, ređe na Ant+. Probao sam na početku da ga koristim istovremeno preko BT sa telefonom i Ant+ sa Brytonom, tada Ant+ veza više ne radi nego što radi.
Imam jedan 5g star CooSpo koji je samo BT, on je uvek radio super, dok je radio. Od neke nove verzije nečega (androida, telefona, aplikacije...) nije više hteo da se zakači. Pre mesec dana ga probam i još radi sa kompjuterom. Mislim da su i jedan i drugi bili 20-25 dolara.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika