Jump to content


Fotografije

GPS uređaji


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
688 odgovora na ovu temu

#21 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 October 2019 - 06:12 PM

Obrati pažnju da iza te rupe nije možda barometarski merač visine, da ne odvezeš 2000m u visinu, a on ti napiše 20. Kod mene 310-tka relativno dobro pokazuje temperaturu ali ne znam ko greši kod visine. Jednom sam pratio telefonom (Strava) i Brytonom istu vožnju, telefon pokazao 530 metara, Bryton oko 370.
Ne znam da li je na 410 to rešeno, na 310 moram sam da brišem stare vožnje. Imao sam sreću da mi prvu stotku (nakon 30 godina) prekine na 96-tom kilometru jer se napunila memorija. Softver jeste očajan i ne služi skoro ničemu mada daje gomilu podataka.
  • 0

#22 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 October 2019 - 06:45 PM

Može ručno da se aplouduju vožnje, meni je recimo isključeno ono "auto sync track". U settings meniju klikneš na bryton sličicu i trebao bi da pokaže vožnje koje nisu sinhronizovane i da ih aploduje, pokazuje i progres u procentima.

 

Inače sada sam postavio "rezoluciju" na 1 sekundu, jer je 4 baš previše. Trebalo bi sve da bude preciznije a za to što će biti veći fajlovi i sporije prebacivanje me baš briga. Čak i ako baterija bude kraće trajala, zna se šta je od najveće važnosti. Ne znam zašto ali kada snimam i telefonom i brytonom primetio sam da se vremena na segmentima mogu razlikovati ča i do nekoliko sekundi, što je jako mnogo. Nasumično, nekad je na jednom manje a na drugom više, nekad obrnuto. Ne znam da li je to zbog te rezolucije snimanja.. Evo recimo danas na jednom segmentu i strmoj uzbrdici gde ima po 15-16% prosek 9%, telefon kaže 1:59 bryton 2:04 to je recimo razlika između KOM i drugog mesta.

 


  • 0

#23 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 17 October 2019 - 07:22 PM

Može ručno da se aplouduju vožnje, meni je recimo isključeno ono "auto sync track". U settings meniju klikneš na bryton sličicu i trebao bi da pokaže vožnje koje nisu sinhronizovane i da ih aploduje, pokazuje i progres u procentima.
 
Inače sada sam postavio "rezoluciju" na 1 sekundu, jer je 4 baš previše.

Lepo ja kazem sve on ima i moze, samo sto bas ne radi n2:hahaha

Jos ako baterija bude krace trajala zbog frekvencije od 1 sek izgubi se jedina prednost u odnosu na garmin.


  • 1

#24 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 October 2019 - 07:37 PM

Ma radi, meni sinhronizuje sve vožnje i okači na stravu samo što sam ja svu tu automatiku poisključivao.

Pa nije jedina prednost, cena je ono što je najbitnije i što odnosi prevagu, zato sam ga uzeo. Meni ovaj završava sve što mi treba i više od toga a plaćen je ispod 80 eur, tek mao više od običnih zastarelih brzinomera bez gps-a.

 

Kolika je frekvencija snimanja kod garmina?


  • 0

#25 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 17 October 2019 - 08:32 PM

Za voznje si u pravu, uspeo sam kako si opisao, ali eto nije hteo automatski, tj poslednju voznju mi sinkao, ovu prethodnu preskocio.

Uredjaj mi je bas taman, svidja mi se i ergonomija (velicina ekrana, komande), trajanje baterije, detaljni prikaz na ekranu... Takodje mi deluje robusno, 2 puta mi je vec ispao na ekran, nista mu ne fali, nema ogrebotine. Softver cu preziveti, samo bih voleo da mogu rucno iz app da skinem .fit (ili iz web app nebitno), dok ne osposobe auto sync za ridewithgps. Nije mi problem jednom u par dana da ga skinem i zakacim na komp do tada.

Meni je ideja bila da uzmem svoj prvi GPS ciklokomp i probam, zato sam birao Bryton. Medjutim nisam siguran da ce mi ikad ista vise od ovoga trebati, videcu vremenom. Tako da ne mogu da ga poredim sa Garminom jer nisam koristio nijedan drugi.

@flocus
Nisam mislio skroz da zatvorim rupu, vec da napravim mali breg od trake tu gde je otvor, da blokiram direktan ulazak vetra koji predpostsvljam da hladi senzor. Za visinu svakako vise verujem Brytonu, posto na mobilnom ruta kad je uvelicam izgleda zig-zag, i metre vetrovatno racuna po visinskoj razlici na samoj mapi, to je svakako manje precizno.
  • 0

#26 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 17 October 2019 - 09:01 PM

...

 

Kolika je frekvencija snimanja kod garmina?

U kom smislu frekvencija?


  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#27 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 17 October 2019 - 09:04 PM

Verovatno misli na kom vremenskom intervalu proverava GPS senzor tj belezi koordinate u log.

Sto se preciznosti tice, nisam primetio razliku izmedju telefona i Brytona u samom vremenu voznje. Razlikuje mi se ukupno predjena distanca, prosecna brzina i vreme u pokretu/u mestu, ali nista drasticno. Bryton prikaze npr 15.2km, mobilni 15.3-15.4km. Razlika od mozda 1%, ne takmicim se, tako da je zanemarljivo.
Vise sam iz znatizelje prve dve voznje paralelno pustio mob i Bryton, od sad samo Bryton.
  • 0

#28 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 October 2019 - 09:34 PM

Bakara je upotrebio termin frekvencija pa onda i ja, inače više volim rezolucija.

Nije samo beleženje koordinata u pitanju, već svega, sve je tačnije i preciznije sa većom rezolucijom. Jedva čekam da stigne i senzor brzine da se otarasim gps-a tj da ne zavisi od njega.

 

Meni je tolika nepreciznost jeziva, za istu, kratku distancu da dva različita uređaja pokažu 5 sekundi razlike. Ja ne znam kako je tehnologija još uvek toliko nezrela i nesavršena, to im je osnovna svrha i to ne radi kako treba nego onako odoka lol, uređaj umesto da zna u svakom trenutku gde sam ja, on mozak na pašu :D s obzirom na rezoluciju on znači čitave 4 sekunde nema blage veze šta se dešava :D za to vreme možeš biti na veoma različitim lokacijama.

Pomenutih 5 sekundi je recimo 50-60 metara u distanci.

 

U nedelju 100+ km vožnja pa ću videti kako se ponaša podešen na jednu sekundu.


  • 0

#29 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 17 October 2019 - 10:18 PM

Ima smart mode i 1sec mod.

 

Bakara je bio prilično iskren što se tiče samog uređaja. Problem je u tome što garmin nema u Srbiji za male pare a opet Bryton prolazi carinu još uvek bez poreza i carine. Dodaj 10% za carinjenje pa još 20%, ako je na tu robu 20%, na cenu sa carinskim delom pa onda više nije 80e nego je 105,6e. Plus otvaranje paketa (ne znam koliko je to). Da li je bolji, pa vidi ja nisam imao jeftiniji garmin da bih ga mogao uporediti sa Bryton-om 310 ali ono što ima Garmin: automatsko merenje veličine točka, automatsko nalaženje n. visine... tako neke sitne stvari. Sorry ali kvare utisak na Bryton uređajima.

Što se tiče preciznosti, ja sam pisao o njoj i nije nigde pomenut Bryton jer ih nisam vozio (u suštini samo sam podešavao Bryton uređaje za drugare 310 i 520ili tako nešto) pomenuti su novi Garmin uređaji koji koriste SONY gps čip: 530 i 830. Inače preciznost jeste jako bitna jer ako voziš rutu po šumi i imaš loš uređaj možeš se naći na stazi koja nema veze sa rutom.

 

1sec mod jeste dosta precizan ali je pitanje onda memorije samog uređaja. Da li pre svake dugoprugaške vožnje moraš da brišeš vožnje sa uređaja da bi vožnja stala cela a ne prekinula se u nekom trenutku zbog prepune memorije. Svi uređaji imaju problem sa tim jer to je memoriski limit samog uređaja (garmin/bryton/wahoo sasvim je svejedno).


  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#30 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 17 October 2019 - 10:53 PM


  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#31 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 980 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 October 2019 - 06:05 AM

Telefon često greši po pitanju visinske jer preuzima podatke sa mapa. Primer u prilogu sa subotnje vožnje, Stefan je koristio telefon a Gađan i ja GPS.

Što se tiče temperature na dva Bryton uređaja nisam primetio otstupanja od realnosti poredivši sa Garmin-om, Suunto-m, Cateye-om i VDO-om.

Šumski off ne vozim ali bi bilo lepo da imamo info iz prve ruke kako se Bryton tu ponaša.

Bryton aplikacija je siromašna, pokazaće ona "sve" i većini će to biti dovoljno ali ja volim u "sitna crevca".

Da li je još neko kao Gađan merio vožnju sa više gps uređaja i mene zanima zašto se desila tolika razlika?

Dule, pre skorašnje nadogradnje softvera sam dobio poruku da nakon nadogradnje isključim pa uključim sync. Možda ti pomogne. Screenshot_2019-10-18-07-47-51-753_com.strava.jpg Screenshot_2019-10-18-07-47-42-412_com.strava.jpg Screenshot_2019-10-18-07-47-19-354_com.strava.jpg

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#32 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 18 October 2019 - 01:44 PM

Evo gledam ove dve strane i linkove i opet ne mogu da nađem odgovor.

 

A pitanje je: Koji *najosnovniji* GPS za bicikl podržava **mape i trekove**? (Ne treba mi navigacija, samo da se na ekranu vidi trek na mapi i gde sam ja na mapi - znači čist offroad).


  • 0

#33 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 18 October 2019 - 04:22 PM

Mislim da bi ti posao odradio i edge 520. Mogu stariji garmin-i 800 i 810 isto u njih možeš ubaciti novije open street mape i dobiti odličnu navigaciju za male pare.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#34 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 October 2019 - 07:07 PM

Znam da nije usko vezano za temu, ali računam da je svaka pomoć dobrodošla. O čemu se radi?

Za potrebe naše planinarske ekipe, napisali smo vodič za korištenje navigacije na mobilnom.

 

Ciljna grupa su uglavnom dečaci i devojčice od 50+ godina, mada ima i mlađih (koji se s ovim ne snalaze).

 

Napravili smo uvodni deo, dok bi u posebnom članku bila neka vrsta uputstva za korištenje aplikacije (prvo Orux, pa ona verovatno još neke).

 

Ovako izgleda prva, radna verzija:

https://io.bikegreml...obilnim-osnove/

 

Namučili smo se da napišemo to sve da bude što jasnije, što kraće, a da se ništa ne propusti objasniti.

 

Svestan sam da tekstu treba dosta dorade (rok je bio dat u ponedeljak, za subotnju šetnju, ako stignemo, uz sve redovne poslove koje imamo). Kako samog sklapanja rečenica (verovatno i pravopisa ponegde), tako možda i samog redosleda i načina objašnjavanja (izlaganja).

 

Uglavnom, molio bih one koji se u ovo razumeju, ako imaju volje i vremena, da pokušaju tekst pročitati "kao početnici" i predlože, na osnovu svog znanja i iskustva, potrebne izmene (skraćenja, dodaci, promene...).

 

Isto tako su i "početnici" dobrodošli - to bi čak bile i možda korisnije informacije: koliko vam je tekst jasan?

 

Dugačko je, nismo uspeli sve spakovati na kraće. I svi korišteni (objašnjeni) termini se preklapaju, tako da bi izdvajanje jednog dela u poseban članak, po mom mišljenju, dalo nepotpune informacije. Opet - sve konstruktivne kritike i sugestije su dobrodošle.

 

Hvala unapred svakom ko odvoji vreme.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#35 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1416 posts

Postavljeno 07 November 2019 - 07:39 PM

Koja je bolja varijanta za kupiti?

Dvoumim se izmedju modela Garmin 520 plus i 820.

Da iskoristim trenutne popuste.


  • 0

#36 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 07 November 2019 - 10:07 PM

820 bez dileme

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#37 zmaj16

zmaj16
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 07 November 2019 - 10:34 PM

Koja je bolja varijanta za kupiti?
Dvoumim se izmedju modela Garmin 520 plus i 820.
Da iskoristim trenutne popuste.

Ja sam nedavno uzeo 520 plus i bas sam zadovoljan uredjajem. Po meni je bolji izbor jer mislim da touch screen nije bas fin i lagan za upotrebu na bajk pogotovo u zimskim mjesecima kad se koriste full finger rukavice. 820 nisam koristio mada sam cuo od dosta ljudi da se zale na los odaziv touch screena
  • 0

#38 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1416 posts

Postavljeno 08 November 2019 - 08:48 AM

Podeljenja su misljenja, zbog toga sam i ovde postavio pitanje.

Inace sam uredjaj bih najmanje koristio tokom zimskog perioda, tako da mi i to ne predstavlja neki problem.


  • 0

#39 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 08 November 2019 - 02:33 PM

Ja sam nedavno uzeo 520 plus i bas sam zadovoljan uredjajem. Po meni je bolji izbor jer mislim da touch screen nije bas fin i lagan za upotrebu na bajk pogotovo u zimskim mjesecima kad se koriste full finger rukavice. 820 nisam koristio mada sam cuo od dosta ljudi da se zale na los odaziv touch screena

Touch screen na garminu 820 je rezistitivni a ne kapacitivni, tj reaguje na pritisak a ne na dodir, tako da radi i sa rukavicama.

 

Tesko da dugmicima mozes u voznji ono sto mozes prstima, ne verujem da ces dugmicima pokusati bilo sta i cackati osim da promenis screen, dok na touch sve to ide.


  • 0

#40 GoranZemun

GoranZemun
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts

Postavljeno 08 November 2019 - 05:19 PM

"Touch screen na garminu 820 je rezistitivni a ne kapacitivni, tj reaguje na pritisak a ne na dodir, tako da radi i sa rukavicama."

U tome i jeste problem zbog cega neki korisnici pizde jer na nekim primercima radi ok, a na nekim ne zavisi kako ti se zalomi. Inace moje iskustvo sa garminovim ekranim je boze sacuvaj kakvo sranja napravise od ekrana u 21 veku. Doduse iskustvo je sa auto- gps, rucnim outdoor, kao i sa marine uredjajima od pre dve-tri godine.

https://www.youtube....h?v=ulzhx3iYGYI


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika