Jump to content


Fotografije

da li su me odrali ???


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
91 odgovora na ovu temu

#41 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 November 2008 - 07:02 PM

Metro... ok je kupovati tamo ako ima neki popust kao sto je recimo za ovaj vikend, a to su krastavci, masline, tus kabina, i mozda neki alat.... ali ni taj alat ja ne bih kupio: imbus kljuc od kojeg je sraf jaci :lol: nema smisla. U Rodicu imas set imbusa ne secam se marke, zuta plasticna futrola za 375din i perfektni su!

Elem, mislim da se na mom Capriolu menjac zvao Shimano 050. Posle 3 nedelje voznje sam ga savio preko zupcanika na tocku, a razlog je bio silazak sa ivicnjaka i on se toliko zalelujao da je lanac izleteo iz kaveza i dok sam motao pedalu navukao sam ga u tocak. Prva stvar mi je bila da nadjem neki polovan menjac a DOBAR.

e sada: sta kazes za kocnice? Nemoj slusati matorce koji kada vide disk kazu -to je najbolje... NIJE
imas VBrake-ove za koje su i diskovi smesni kako koce :wink:
na primer Avid Arch Supreme - malo ljudi je culo za te kocnice a to je verovatno najjaci VBrake koji je ikada postojao. Ne bih ni znao za njih da ih nije moj drugar toliko zeleo i na kraju kupio...

Postavljena slika

Pogledaj malo koliko ih ljudi ocenjuju po svetu:
http://www.mtbr.com/... ... 08crx.aspx

Inace, ispod njih imas od Avid-a modele Arch Rival, Ultimate, Mag, Ti koji koce isto tako jako kao i solidan disk a pomenute celjusti kostaju od 50e (komad) pa na vise... a treba ti i za drugi tocak, pa ti trebaju i rucice kocnica... Arch Superb je kostao dobrih 200e u okolini Srbije, posto toga nije bilo kod nas.
A i od kocnica srednje klase mozes napraviti dobre kocnice koriscenjem odredjenih pakni kao na primer SwissStop ili Kool-Stop. Ja ove druge koristim za moj Avid Juicy 7 koji inace koci brutalno, pa samo zamisli kako sada kocim: strogo jednim prstom i to nezno :mrgreen:
Nismo spomenuli Cane Kreek kocnice koje izgledaju kao iz svemira i kosta slabiji model oko 50e a jaci oko 100e (jedna celjust), takodje ljudi koji znaju hvale na sva usta... Sram ima takodje odlicne kocnice u klasi Avida. Shimano je najrasprostranjeniji a njihov najjaci model XTR stvarno koci kao bolji diskovi, pogotovo kombinacija sa keramickim felnama...

E sada ti gledaj kako ces i sta ces, a sto se tice vredjanja nisam ja taj koji salje privatne poruke sa cudnim sadrzajem.
Citaj. Uci. Vozi.
  • 0

#42 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 November 2008 - 08:00 PM

Naslov teme : "da li su me odrali ???"

Moj post: "K'o jarca"
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#43 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 08 November 2008 - 08:01 PM

U bre Gammzy ti mu savetujes odlicnu i skupu opremu.Decku treba pocetak a to je Alivio ili Deore po neki deo.Ovo sto on vozi je jasan put da namrzi bicikle.Naravno sva propratna oprema moze da se nabavi tu i tamo.Zoom,governal,sticna na nekom Polaru su ok(ali Zoom :cry: ).Ali zna se sta je neki minimum mehanike,rama i vile.Bas tako Pile skapiraj komponente(nije tesko)i leteces na tome sto kupis jer ce da bude BICIKLA.Decko s kojim vozim je presao sa Delte na Gianta i to kakvog Gianta i sad ga vise ne cekamo u voznji,sta se desilo pa desila se NOVA BICIKLA(ne chudo) :wink:
  • 0

#44 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 08 November 2008 - 09:23 PM

Nije li pametnije da taj vozi dok traje (evtl. da stavi normalne kočnice) i da kupi ceo bolji kad prištedi razumnih 200+E? Nikad neće do kraja sastaviti dobar bajk od toga (ram...), daće mnogo para, opustiće se... mani.

Nije problem u tome što mu je bicikl pijačar (wikipedija pijačar: na oko lep bicikl, sklopljen od jeftinih komponenti sumnjivog kvaliteta, izdržljivosti i performansi, okvira varenog lemilicom), nego što on 'oće iz njega da istera ne znam šta - e, to će proći nekoliko puta, a kad se desi otkaz nečeg usred vožnje, biće veselo.
  • 0

#45 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 08 November 2008 - 09:25 PM

Mixi
Jednostavnije je reci : Pravi od babe devojku. Pozz :wink:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#46 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 08 November 2008 - 10:19 PM

Kad nacrtam onda znam na čemu sam :D
  • 0

#47 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 08 November 2008 - 10:53 PM

Nikako da nadogradjuje n:beg to sto ima to ne [-X [-X [-X ,nego da se uputi sta valja od svih delova pa da gadja bajs s tim komponentama koji moze da priusti.Kad sam u prethodnom postu rekao nezdrav bajs zaboravi da kazem i nesiguran al napomenu vec neko jer prvi jachi spust s malo truckanja a momak rece da je krupniji za svoje godine i moze biti debelo TUMBANJE #-o #-o
  • 0

#48 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 November 2008 - 11:33 PM

Pile, odvojiću te od bataka i krilaca.
Samo toliko.
n:dwarf
  • 0
supertheoryofsupereverything:)

#49 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 08 November 2008 - 11:33 PM

mtb_pile: vozi to što imaš dok traje i uživaj... meni npr. iz sadašnje perspektive Rogov Pony koji sam vozio kada sam imao godina koliko ti sada deluje kao težak krš, ali sam opet na istom tom kršu proveo sate i sate... Nije sve u parama, ako ti nešto pričinjava zadovoljstvo možeš da uživaš i sa jeftinim biciklom, medjutim suština onoga što ti većina ovde savetuje je da u taj bicikl ne ulažeš pare, nego da ga voziš dok te služi. A što se robe koja se kod nas prodaje tiče - uglavnom je po sredi kinesko djubre. Dakle - vozi i uživaj...

koji su nesto nisam ga bas razumeo sta ali je rekao da mogu da izdrze dosta
jer imam dosta kg za svoje godine


e vidiš, ovo već treba više da te brine nego da li su te odrali za bicikl ili ne, jer je kilaža glavni neprijatelj svakog bicikliste..
  • 0

#50 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 09 November 2008 - 02:40 AM

Jedna stvar, obavezno promeni ručke za kočnice ako su ove koje imaš plastične, poslednje šta ti treba na nizbrdici je da slomiš ručku pa da vučeš sajlu rukama
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#51 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 09 November 2008 - 06:34 PM

bolje da kupis logan disk kocnice nego deore v brake xD hahahahhahahahahh pile nije sVe kao sto mislis to sto si ti cuo da je "disk" cudo to svako prica ko se nerazume u bicikle, bolje slusaj malo posto ovde ima korisnika koj je biciklizmom bave , koj po ceo dan provode uz bicikle ,ne pravi se pamentan otvori oci i pokusaj nesto da zapamtis ... i ja sam takav bio kad sam tek dosho ovde , ali nisam se lozio kao ti .... sve sto nisam znao saznao sam .... i to sto kazes da volis biciklizam ,ti ne znas ni osnovno o biciklizmu a kamoli da nekom tu pricas da je disk bolji nego xtr v-brake,a ti o tome ne znas nista....dajem ti savet smanji dozivljaj i poslusaj malo...
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika

#52 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 09 November 2008 - 10:13 PM

...ti kad vidis zadnji menjac ti vidis komad aluminiuma ili celika sa 2 zubcanika, ovde vecina kad vidi menjac oni vide XTR, XT, SLX, LX, SRAM Red, VELOCE, Dura ACE, Ultegra, Mirage, Saint, Record...


Covek je najbolje objasnio!
  • 0

#53 mtb_pile

mtb_pile
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 346 posts
  • Locationbeograd

Postavljeno 09 November 2008 - 10:16 PM

dobro posto vidim da ima svakakvih jljudi i komentara resio sam da kupim neki
novi bolji bajs.e sad posto svakakvi ljudi ovde kazu da ne idem u metro nislucajno
osim za hranu, sta da trazim u planet bajku ili kaprijolu za budzet od nekih recimo
200 evra ?
  • 0
Postavljena slika

#54 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 09 November 2008 - 10:30 PM

dobro posto vidim da ima svakakvih jljudi i komentara

Nemoj tako to je nevaspitano [-X ,svi smo se slozili da vozis nezdrav,nesiguran bicikl(dobronamerne kritike),da se uputis sta hoces da vozis i sta ti treba.Idi do Planet bajka ili nadji nekog starijeg momka biciklistu s kojim si dobar i pitaj ga za savet u kupovini novog ili polovnog mtba.Ako se ne razumes u opremu i dalje i u stanje polovnjaka jbg onda uzmi nesto novo u Planetu ili Capriolu.Neka to bude mtb sa alu ramom,soljicom za viljusku o 11/8''(cola),da ima bar Shimano 3x8=24brzina i to je.Polar Mirage Pro ili Avalanche ili analogni Capriolo modeli(ne znam kako se vec zovu).Pozdrav pa da nam se pohvalis u temi 'Sta vozite?'
  • 0

#55 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 09 November 2008 - 10:34 PM

Teske su reci tipa nezdrav bajs i to. Ja sam vozio Capriolo Passat, hrpa celika, full krs oprema na njemu, pa mi nije bilo problema sa 3000 predjenih km-a. Jeste da nije bio bas nekih osecaj na njemu, ali daleko od toga da je bio poguban po mene. Ali, jedno je sigurno, a to je da se nikakva investicija u tvoj bajs ne isplati, jer svaki bolji delic te kosta kao trecina ili pola tog bajka. E sad, u ovoj krizi za te pare, ne znam sta ima novo, a da je iole pristojno. Od Capriola pristojnije izgledaju Komodo, Lizard, Agama, ali ne znam koliko kostaju.
  • 0

#56 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 09 November 2008 - 10:41 PM

osim za hranu, sta da trazim u planet bajku ili kaprijolu za budzet od nekih recimo
200 evra ?


Mirage pro je ok, ali hajde stvarno malo vozaj to što sad imaš i skupljaj znanje... Za 200E obično dobiješ polovnjak s malo boljom opremom nego na onom u radnji. Ide zima, cene polovnih će malo da se primire... (nadamo se), prouči malo šta ti (ne) treba na bajku/od bajka, pa vidi kako se uklapaš... i nemoj da te mrzi da tražiš po forumu. Na osnovna pitanja smo odgovarali ihahaj puta, a u odgovore na njih se često ukrade i složenija priča.

Može tvoj bajk da se vozi, ali očekuj kvarove pre nego čuda, i nikako ne očekuj da možeš da divljaš s njim. Kako kažu ameri, bolje je i sutra voziti penzoski nego se danas spektakularno skršiti.
  • 0

#57 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 09 November 2008 - 10:46 PM

Kako bese izgleda taj Mirage Pro, ne mogu ga nadjem.
  • 0

#58 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 November 2008 - 11:02 PM

Evo kako izgleda...

Attached Thumbnails

  • BIC-2320.jpg

  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#59 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 09 November 2008 - 11:58 PM

dobro posto vidim da ima svakakvih jljudi i komentara resio sam da kupim neki
novi bolji bajs.


ne kapiram te... ne treba da kupujes novi bajk zat sto neko kaze da je tvoj bicikl nize klase. Kao sto sam i rekao, i bicikl sa pijace ce posluziti svrsi a to zavisi od tipa voznje i od kolicine predjenih kilometara !

Ako ti trenutno odgovara (a sam si rekao gore da je tako) treba da vozis taj bajk, polako da uvecavas znanje o biciklima i opremi, da negde probas bolji bajk.. pa kad sam dodjes do zakljucka da ti treba bolji onda gledas da uzimas novu masinu.. (jer niko od nas ne zna koliko i kako vozis)

ljudi su samo dali misljenje na tvoje pitanje da li taj bicikl vredi ulozenog novca.
  • 0

#60 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 10 November 2008 - 12:04 AM

dobro posto vidim da ima svakakvih jljudi i komentara resio sam da kupim neki
novi bolji bajs.e sad posto svakakvi ljudi ovde kazu da ne idem u metro nislucajno
osim za hranu, sta da trazim u planet bajku ili kaprijolu za budzet od nekih recimo
200 evra ?


Možda Capriolo Varanus ali je štos što kod njega imaš samo 7 zupčanika pozadi
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika