Jump to content


Fotografije

da li su me odrali ???


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
91 odgovora na ovu temu

#1 mtb_pile

mtb_pile
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 346 posts
  • Locationbeograd

Postavljeno 07 November 2008 - 12:25 PM

pozdrav svima.kad malo bolje razmislim i vidim cene bajkova ovde na oglasima i
na jos nekim sajtovima pa hocu da pitam da li sam premnogo platio biciklu koju
sad vozim ? kupio sam je u jednoj prodavnici kod buvljaka,znaci ne na buvljaku
unutra pa da mi kazete da mi je bajs sa buvljaka nego blizu tu kod buvlje pijace
dakle ali to nema veze.lik sto radi tamo mi je rekao da je bicikla super da ima
razna ojacanja na ramu i shimano menjac koji je najbolji kao proizvodjac na
svetu,gume imaju dobre krampone pa mogu i prirodom voziti bez ikakvih problema
i tako...duple neke obruce za zescu voznju isto imam ...
nisam neiskusan vozac i dugo vec vozim bicikle ali se slabije razumem u
opremu icene posebno kod nas to stalno varira nesto.evo slike bajka pa kazite
sta mislite?
http://cikloberza.co...php?id=1402&t=1
a da biciklu sam platio ja mislim 6500 ili 7500 hiljada dinara ne secam se
prosle godine sam je uzo.havala na pomoci unapred =D>
  • 0
Postavljena slika

#2 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 07 November 2008 - 12:48 PM

ovo ti je bicikl kao svaki da kazem krs bicikla(cross,sobim...) tako da kako god ga okrenes nemogu da te oderu, da je u pitanju nesto bolje(capriolo ma pr.) pa bi ti i neko napisao nesto ali ovo je cist bajk sa buvljaka ..tako da ne znam ni zasto si pisao uopste kad je to bezsmisleno pitanje..... #-o #-o #-o #-o #-o ako ti neko kaze da ima shimano menjace to ne znaci da je najbolji na svetu , imas nekoliko klase menjaca .... bolje da si pitao za neko usmerenje ka kvalitetnijim komponentama za bicikl,ili neka osnovna objasnjenja, a ne "da li su me odrali".... :roll: :roll:
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika

#3 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 07 November 2008 - 01:29 PM

Cena za taj tip bicikla je ok, vozi ga dok te služi i to je to.. Ako te posluži preko 2000km smatraj da si dobro prošao.
  • 0

#4 Hogar

Hogar
  • Members
  • PipPipPip
  • 105 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 November 2008 - 01:35 PM

@Webber92
Trebalo bi krenuti sa pretpostavkom da nisu svi "forumaši" baš toliko iskusni. E, sad, imajući to u vidu, nama neiskusnima treba lepo objasniti šta, gde kako. :mrgreen: S druge strane i mtb_pile je mogao malo da pročačka po forumu i sam ukapira da ima mnogo boljih bajseva od njegovog. Verovatno bi uvideo da je njegovo pitanje "da li su me odrali ???" suvišno. :mrgreen:
  • 0

#5 mtb_pile

mtb_pile
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 346 posts
  • Locationbeograd

Postavljeno 07 November 2008 - 01:54 PM

ja znam da vozim super dobro ali sam kao sto sam vec rekao ne razumem se u delove
toliko kao neki ovde ! i nema potrebe za tim 'kupio si krs,ovo ono' i tako dalje,jer nija
nisam vredjao tvoje biciklo weber! havala na normalnim odogovrima.
  • 0
Postavljena slika

#6 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 07 November 2008 - 01:58 PM

Nisu te odrali ali su te zajebali, ako ne umeš da šteluješ i popravljaš biciklu platićeš majstorima za sitne popravke više neko za novu biciklu.
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#7 mtb_pile

mtb_pile
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 346 posts
  • Locationbeograd

Postavljeno 07 November 2008 - 02:00 PM

a pa koliko mzoe da kosta to neko obicno stelanje,podmazivanje i to?to cu sam
da naucim bez problema,imam ulje i cale ima alata punu garazu to je bar najmanja
frka :wink:
  • 0
Postavljena slika

#8 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 07 November 2008 - 02:05 PM

a i ako nesto ne znas da resis, imamo majstora koji je usko specijalizovan za bajkove te klase :)
  • 0

#9 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 07 November 2008 - 02:08 PM

Ne može da košta mnogo ali će stalno da ti treba, na biciklama koje koštaju manje od 150€ većina delova je krš pa može da ti se desi da se pokvari nešto tako kretenski kao što je feder od kočnice.



Kad naidješ na nekog ko ima dobro održavanu ozbiljnu biciklu uzmi je na par krugova ili jednostavno okreni pedale unazad i vidi koliko će krugova da naprave pa isto uradi sa svojom
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#10 mtb_pile

mtb_pile
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 346 posts
  • Locationbeograd

Postavljeno 07 November 2008 - 02:10 PM

a sto unazad da okrecem ?jer se tako testira ispravnost pedala ili sta?
  • 0
Postavljena slika

#11 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 07 November 2008 - 02:12 PM

Mislim da sam kompententan da dam komentar odlican na ovu pricu jer sma bio sa "obe strane kvaliteta/nekvaliteta" :)

Mtb_pile
Posto nisi pregledao forum,ne verujem ni da si procitao moje predstavljanje u temi toj, gde sam reko neku moju istoriju najkrace moguce. Ali samo cu jedno reci. Ja kad sam provalio da mnogo volim biciklizam i da ocu da se posvetim tome,da naucim sve oko delova,grupa i sl. resio sam i da ga kupim.Do tad sam imao spravu na dva tocka,to ne racunam kao bajs. Otisao sam u radnju na 25. maju kod Markonija (tada je jos bio ziv) i bas mi je on pokazivao bajseve. Verujte mi u radnju sam usao sa caletom a nisam znao sta je schimano,sta grip shift,sta patrona...ma totalni duduk :D E ja vidim tada Polar matrix onako prelep na izgled. Reko ovaj cu.Platio sam ga pre 5 godina 9000 dinara. Bajs ko bajs te vrste,spada u rekreativno akanje,do ade,krug,pecanje i nazad. Popravke sve oko 500 din,=.Spoljansnje 400 din i sl. Vremenom ljubav prema voznji je tolika bila,da iako taj bajs nije bio za to predvidjen,ja sam sa njim isao uvek korak dalje, kilometar dalje,vozio i vozio...Ram je celicana klasicna,imao je bajs oko 18-20 kg ali nije mi smetalo.Trkao sam se sa nekima sa kojima sam mislio da mogu,pobedjivao sam i bio sam pobedjivan ali nebitno...Vrhunac je bio kada sam ove godine odlucio da kupim nov bajs i kad sam prekinuo ovaj da vozim.Posto nisam znao nista ni oko odrzavanja,da se menja kaseta,lanac...ja sam to vozio 4,5 godine onako kakav je izasao iz radnje. Presao sam sa njim tacno 13500 km. Mislim da to sve govori. Nemojte me molim vas pogresno razumeti,ne kazem zbog sebe ovu kilometrazu nego zbog bicikla. Prednji pogin se pretvorio u remenik :mrgreen: (termin iz kaisnog prenosa) ,lanac istegnut ko gumicu da ste stavili.,preskakao mi je poslendjih 1000 km ali ja sam to gario.
10. juna sam uzeo novu masinu i cim sam seo jedno sam reko. Kao iz juga u Lamburdzini. Seo sam na bajs sa sram 9.0 opermom (rang XT) , tezina je 8,800 kg i ono sto sam molio boga bili su gripshift menjaci (naviko sam ), iza je kaseta bila sa 9 lancanika. Ljudi moji to je bilo predivno. Eto od 10 juna do danas, s'tim sto oduzimam 20 dana (15 radio + 5 kisa) tako da racunam od 1 jula efektivno,svaki dan, sam presao 7000 km. Pa eto za 130 dana sam presao vise od 50% od onoga sto sam 4,5 prelazio sa onim.
Poenta, uzmi taj bajs,akaj ga,ubijaj,vozi,skaci...pa koliko izdrzi on ili ti. Moj ti je savet,da nepakujes neku skupu dodatnu opremu jer je glupo. Ja sma hteo i bolji cikokomp na proslom, i neke dodatke i ls. ali nije bilo efekta. Zadovoljavao sam se sa najobicnijim Velo 5 koji je radio perfektno. Znaci jbg necu sad da ispadne da sam ja neki cica :mrgreen: ali mlad si brate,ko ja,ima vrmeena za dokazivanje i bolju masinu. Uzivaj dok je ovakvo vreme,forum ostavi za kisu. (namerno ne kazem sneg :mrgreen: jer ima da ga garimo i po snegu)

Pozz za sve... :wink:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#12 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 07 November 2008 - 02:15 PM

a sto unazad da okrecem ?jer se tako testira ispravnost pedala ili sta?


Pa moze da se vidi kako bolja patrona moze da se okrece sa manje otpora tj. da napravi vise krugova,mada zavisi i gde je lanac na prednjim sajbnnama.Ako je na najvecoj,onda je veci napon u lancu,zategnutiji je pa nece moci da se okrece vise,sta god da je pogon. Ne znam Gile da li si imao priliku da okrenes pedale sa keramickom patronom...auuu kakva je to boles :mrgreen: skoro nema otpora.ekvivalentno je pustanju male kuglice po staklu
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#13 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 07 November 2008 - 02:18 PM

a sto unazad da okrecem ?jer se tako testira ispravnost pedala ili sta?


Čisto da vidiš razliku u otporu, recimo da je vožnja tvoje bicikle ista kao vožnja bicikle od 200-250 evra sa džakom cementa preko rama. Pričam o vožnji uzbrdo :)

U svakom slučaju vozi dok se ne raspadne pa sledeći put kupi nešto ozbiljnije
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#14 mtb_pile

mtb_pile
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 346 posts
  • Locationbeograd

Postavljeno 07 November 2008 - 02:45 PM

hvala ljudi svima na pomoci,ali sad vozim to sta vozim pa kad budem imao para
kupicu neki jeftiniji sa zadnjim amortizerom sa onim debelim federom pa da
mogu bas da vozim gde hocu :) to mozda sledece godine tek ali dobro =D>
  • 0
Postavljena slika

#15 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 07 November 2008 - 02:52 PM

Cena za taj tip bicikla je ok, vozi ga dok te služi i to je to.. Ako te posluži preko 2000km smatraj da si dobro prošao.

Ma šta 2.000km.... Ja sam (davne) 2000. godine kupio sličnu biciklu za sličan novac, i s njom sam prešao više od 10.500km, i još uvek radi. Nisam vozio nešto ekstremno, ali kao prvi MTB odlično je poslužila. I dan danas se vozi do faxa, do radnje i slično, gde treba da se ostavlja bajk bez nadzora.

Stoji to da sam dosta toga zamenio na njoj (zapravo, jedino što nije menjano su ram i točkovi :D), ali nisam uložio više od 3.000 u nju, što je za period od 7 godina zanemarivo.

Što se mene tiče, preporuka Piletu je da odmah zameni kočnice ako su neke na foru kao sa slike dole (a pretpostavljam da jesu), pošto ih je praktično nemoguće naštelovati da lepo rade, a za male pare (cca 600 din i prednje i zadnje) mogu da se kupe Promax aluminijumske čeljusti, koje su za taj novac odlične i koče mnogo bolje nego ove sa slike.

Attached Thumbnails

  • KOC-0201.jpg

  • 0
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen ;)

#16 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 07 November 2008 - 08:08 PM

Pa kad podješ tom logikom 'ajde da zamenim ovo, pa mogu i ovo bolje da uzmem itd. dodješ na kraju do toga da je bolje da kupiš nov bicikl. Ja sam prvi ozbiljniji bicikl kupio tako, što sam otišao u Partizan kod Željka još davne 90 i neke, u fazonu: ajde da kupim nove točkove za Rog Senior (bila teška inflatorna vremena), pa kad sam ih doneo kući i shvatio da ne pasuju, onda sam se vratio do kluba sa pitanjem: a koliko bi koštalo da prepakujem opremu na drugi ram? Krševi su uvek skuplje rešenje. Prošle godine negde u ovo vreme sam pazario Scott-a za 1000e, za 20000km koliko sam prešao s njim od kraja novembra prošle godine do danas, potrošio sam možda još oko 200e, na 3 nova lanca i žice na zadnjem točku i par novih guma i aluminijumski deo pogona - tzv. spider (Truvativ rouleur) koji drži šajbne (sledeće što me čeka je promena kasete i paknova). Osećaj vožnje na kvalitetnom biciklu s osećajem kad voziš krš ne može da se poredi, ali s druge strane od nečega treba početi, besmisleno je ulagati novac u extra bicikl ako nećeš puno da ga voziš...
  • 1

#17 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 07 November 2008 - 08:37 PM

besmisleno je ulagati novac u extra bicikl ako nećeš puno da ga voziš...


E brate,da znas sta sve rade ljudi oko bajseva a besmisleno je. Pozz :wink:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#18 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 07 November 2008 - 11:00 PM

Da, ali mnogi imaju problem sto ne mogu naci odma lovu za bajk koji zele...Nego se to otegne kroz par godina u vidu ulaganja u onaj pocetni. A bolje je imati bilo kakav, samo da se kotrlja, nego sedeti kuci. :D
  • 0

#19 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 07 November 2008 - 11:43 PM

Nisam hteo odmah da komentarisem pa se ukljucujem malo kasno.Krsh jeste i ne vredi nista a evo zasto,ne zbog nekog snobizma vec te bicikle su za malo vecu decu(pa imaju tockove od 26'').Geometrija je losa,ili ocaj,posto si po mojoj slobodnoj proceni tinejdzer(slika koju si dao)veoma je bitan polozaj kicme ramena,noge da li opruzas dok vozis itd.Kupi nekog Polara(npr Mirage Pro)sve ispod toga nije za duze voznje(jbg tako je napravljeno).A neki full-sus koji planiras(zadnji amort)vidim da je slicnog tipa tj cene.To zaboravi jer je rec o istoj vrsti promasaja.Nije tesko naci neki bajs sa Shimano Alivio ili Altus opremom za male pare npr 120e i od toga poceti.Taj bajs je prosto nezdrav i los.

Ne savetujem ti neki bajs od 500 i vise evra vec nesto sto se moze nazvati mtb-om,to je sala bajs,citaj igracka :cry: :cry: :cry:
  • 0

#20 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 08 November 2008 - 12:12 AM

Geometrija je losa,ili ocaj,posto si po mojoj slobodnoj proceni tinejdzer(slika koju si dao)veoma je bitan polozaj kicme ramena,noge da li opruzas dok vozis itd


Mislim da ono što je kupio nije napravljeno za duge vožnje nego za akanje i skakanje po stepenicama dok ne skupi pare za nešto ozbiljno tako da verovatno zbog toga ima ovakav ram. Sa Mirage može samo da se skrši ako bude pokušao da izvede neki štos.


Sad sam se setio odakle mi je poznata ova bicikla, bile su pre par meseci na sniženju u Tempu pa su ih neki moji kolege kupovali za pet hiljadarki i nešto sitno, štos je što su sve bile sa ramovima od nekih 15-16" a kupili su ih ljudi od metar devedeset da bi ih vozili po ravnom
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika