Jump to content


Fotografije

da li su me odrali ???


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
91 odgovora na ovu temu

#21 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 November 2008 - 07:33 AM

Ljudi, pa i ja sam tako poceo... vozio sam Capriolo Predator i njega sam budzio i budzio... zamislite kada sam mu stavio onaj matori XT zadnji menjac :D na sedmofaz :D i na kraju su mi ga ukrali :lol:
Tada sam se vec kao nesto razumeo u delove, ali nista preterano: sklopio ja bajkic sa deore/LX opremom, Suntour vilom i Polar Mirage ramom. Pa malo po malo stavim nazad XT, pa stigne bolji ram, pa bolji sifteri, pa lula, pa Rock Shox... i danas vozim Fox, X-0 itd... i da napokon kazem koji ce mi vise...
Hocu reci, Pile, kupi nesto sto nema zadnji amort, veruj mi bices mi jednog dana zahvalan na savetu, da ima ahead sistem soljica, i da je devetofaz. Posle ako ti stvarno treba nesto jace, lako je preko ovih oglasa prodati staro i kupiti nesto bolje, naravno ako ne preterujes sa prodajnom cenom, ali vremenom ces skontati i koliko sta kosta i procenjivaces sta koliko vredi...

Misli o tome...
  • 0

#22 mtb_pile

mtb_pile
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 346 posts
  • Locationbeograd

Postavljeno 08 November 2008 - 02:10 PM

prvo iprvo zamolio bih neke ljude clanove sa ovog foruma koji su duze tu da ne
pljuju i nevredjaju ovaj bajs sto ga sada vozim !!! mislim nija necu da se kurcim
iako imam jos jedan bajs koji je mtb i koji je starava i ide kao zmaj i taj bajs
nije moj ali kao da jeste (od mog rodjaka je) i on je marke gari fiser ali stariji
model neki.e na njemu sam naucio sve sto danas znam o bajsevima cisto da se
zna !!!

ovaj bajs sto sad vozim mi se uklapao u budzet prosle godine i lepo sam reko
da je to to otisao sam u prodavnicu bez mnogo znanja i kupio bash njega jer
mi je covek lepo objasnio da je to izdrzljiv bajs za moje potrebe voznju do
ade nekad sa super ramom dodatno ojacanim varovima pedalama,obrucima
koji su nesto nisam ga bas razumeo sta ali je rekao da mogu da izdrze dosta
jer imam dosta kg za svoje godine.e tako ,hvala na pomoci svima koji su
pomogli a oni sto samo znaju da pljuju i vredjaju nek idu bolje da uce jos
kako se bajs vozi da im klinac poput mene nebi drzao casove!!!
  • 0
Postavljena slika

#23 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 08 November 2008 - 02:36 PM

Gledaj ovako, nervirao se, ne nervirao se ti voziš krš i to ti je, glupo je da se ljutiš kad ti ljudi objasne koliko si se zajebo u kupovini
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#24 mtb_pile

mtb_pile
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 346 posts
  • Locationbeograd

Postavljeno 08 November 2008 - 02:43 PM

brate mozda vozim krs ali ocu da kazem da znam sta je i da sam vozio ja i dobar bajk!!!
moj ortak je kupio u metrou dojaja bajs ima i diskove i sta sve nema i platio ga malo
vise nego ja moj.e sta ti to govori???to znaci da moj bajs po ceni kad bi se govorilo
nije tako los kao sto neki kazu ovde.ne bitno je necu da se svadjam,vec hocu da
pitam da li mogu ja od ovog bajsa sad,da ne bi kupovao novi sa zadnjim federom,
da nekako kod ujaka u radionici koji se tim bavi, samo kupim negde amortizer
i dodam ga kod mene?


to je nesto ovako sto imam u planu.sta bi mi jos trebalo osim samog amortizera?srafovi na
imbus sigurno ali neznam koji i koliko i jos nesto?nebi ja vario i busio vec moj ujak kao sto
sam rekao.i koliko bi to bilo izdrzljivije od bicikla bez amortizera jer ja imam skoro 85kg?
amort.jpg
  • 0
Postavljena slika

#25 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 08 November 2008 - 03:22 PM

Ne može da se prepravi ram kao što ti hoćeš. Ustvari može, ali treba da kupiš još jedan ram sa kog ćeš da odsečeš onaj deo gde se spajaju prednji i zadnji deo rama pošto to ne može da napravi majstor, a nešto mi se čini da je lakše da kad već uzimaš ram koristiš taj novi

Sve dok imaš dvocifrenu kilažu nosiće te skoro svaka bicikla tako da ne moraš da se cimaš oko toga


moj ortak je kupio u metrou dojaja bajs ima i diskove i sta sve nema i platio ga malo vise nego ja moj.e sta ti to govori???


Šta tebi govori to što sam ja za cokule dao nešto preko pet hiljadarki a kod Kineza ima neke koje izgledaju skoro isto a koštaju 800 dinara? Kineske krave ne cene svoju kožu?

Pošto taj tvoj ortak ima diskove koji posle par kočenja neće da liče ninašta možeš slobodno da ga potpaljuješ da imaš mnogo bolje kočnice od njega, ako ne bude verovao pusti ga da isproba i da crkne od muke :)
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#26 mtb_pile

mtb_pile
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 346 posts
  • Locationbeograd

Postavljeno 08 November 2008 - 03:31 PM

ok je, kapiram samo kazem da ponekad nije ni cena bas takva kakva izgleda niti
kvalitet :wink:
e sad,u vezi rama tog novog nisi me razumeo, nebi da kupujem novi ram nisam
to rekao nego samo feder koji cu da stavim na ovaj ram sto vec vozim,samo da
ujak isece jedan deo od 10santimetara i ubaci tu feder tako kapiram nekako,pa
ako je neko imao slicnih iskustava neka pomogne,havla =D>
  • 0
Postavljena slika

#27 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 08 November 2008 - 03:52 PM

Covece, poginuces. To je bajk da se vozi bez prevelikih opterecenja. Cerka moje ortakinje je izraubovala takav za godinu voznje po kraju, ima 14 god i ne ume da se popne na ivicnjak a da ne sidje s bajsa. Ako ti vredi reci poslusaj, ako ne, radi sta hoces. Nije sad poenta da bajk ne moze da se vozi ako ne kosta 500000E, nego da to tvoje nije za to sto hoces. Dosta je jednom da se slomis.
  • 0

#28 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 08 November 2008 - 03:53 PM

@pile

Pa Gile ti je reko za drugi ram ,da bi trebalo da skines sa njega deo gde amort spaja dva dela na ramu,jer to ne mozes da napravis kod ujaka u radionici. Sto bi reko nas narod, nemoj praviti od babe devojku. Vozi to tako koliko oces,mozes i zelis. Posle gledaj i uzmi nesto bolje,ako hoces novo,mada moj savet - uvek polovno,sto se tice kompletnog novog bajsa. To sto nisi razumeo za felnu,sto ti je reko prodavac je to da ima dupli zid,ojacana je felna i zice se ne rive posle prvog kamena.Mada sad koja je felna,i to je bitno.I to za disk kocnice.Nemoj to da te nesto povuce u smislu da je to vrh vrhova. Nije svaki disk vrh disk. Ja nemam diskove,ali ims mozda cetiri neka koja mozes da kazes da su vrh i dobri,a neki fush disk bolje i nemati jer xtr V-brake je bolji od najgoreg diska.INace kaze volis da skaces i sl, tvoj bajs je vise za rekreativnu voznju do ade i sl. ono nemoj sad da pokusavas nesto nemoguce, mozes da se slomis. Ono svi ti ovde to kazemo dobronamerno,bez vredjanja. Opusteno.
Pozz :wink:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#29 mtb_pile

mtb_pile
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 346 posts
  • Locationbeograd

Postavljeno 08 November 2008 - 04:22 PM

ma ok je ljudi,neljutim se ja,nego samo kazem da nije uvek ista cena za nesto
sto je kvalitetno i da stvarno bude taj kvalitet.nema ni veze nesto puno to.
Ja na bajsu ne volim da skacem vise volim da vozim brzo po putu trotoaru ma
gde stignem.Verovali ili ne nisam nikad u zivotu pao nesto ozbiljno sa bajsa tako
da te price o padovima padaju u vodu,jednostavno znam kako da se postavim pre nego
sto krenem da padam i izvucem situaciju,to sma jos odavno naucio.i Gari kako mozes
da kazes brate da je xrt v brejk volji od diska pa zna se svako zna ko vozi motor kola
ma sve da svuda disk koci keva!!!znaci ne ma bolje!mozda postoje losiji i bolji diskovi
na bajku ali su svakako mnogo bolji od ovih drugih starih tipova kocnica.
  • 0
Postavljena slika

#30 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 08 November 2008 - 04:31 PM

Verovali ili ne nisam nikad u zivotu pao nesto ozbiljno sa bajsa tako
da te price o padovima padaju u vodu,jednostavno znam kako da se postavim pre nego
sto krenem da padam i izvucem situaciju
,to sma jos odavno naucio.i Gari kako mozes
da kazes brate da je xrt v brejk volji od diska pa zna se svako zna ko vozi motor kola
ma sve da svuda disk koci keva!!
!znaci ne ma bolje!mozda postoje losiji i bolji diskovi
na bajku ali su svakako mnogo bolji od ovih drugih starih tipova kocnica.




Bez ljutnje,ja vise nemam strpljenja. POz brate...vreme ce te nauciti tj. iskustvo voznje.Pogotovu to za padove...Srecno :wink:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#31 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 08 November 2008 - 04:34 PM

mtb_pile: citaj forum, informisi se.. nemoj bezveze postavljati ova retoricka pitanja
  • 0

#32 mtb_pile

mtb_pile
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 346 posts
  • Locationbeograd

Postavljeno 08 November 2008 - 04:41 PM

pa sta ako sma 1993.godiste i volim biciklzam???ne razumem.to sto je neko stariji pa napise
nesto samo da me otkaci nije u redu posebno od tebe gari jer si i ti mlad vozac ne bi trebao
tako da se postavljas prema nekim mladjim od sebe da znas ako nisi dosad!i jbga ono sto ne
znam moram da pitam jer me mrzi da trazim po forumu koji je ogroman =D>
  • 0
Postavljena slika

#33 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 08 November 2008 - 04:45 PM

....kako mozes
da kazes brate da je xrt v brejk volji od diska pa zna se svako zna ko vozi motor kola
ma sve da svuda disk koci keva!!!znaci ne ma bolje!mozda postoje losiji i bolji diskovi
na bajku ali su svakako mnogo bolji od ovih drugih starih tipova kocnica.


Jeste to tačno, al teoretski. Da vidiš čudo kad ovi naši uvezu škart škartova i onda ga prodaju kao "odličnu sportsku biciklu sa disk kočnicama koju možete kupiti na specijalnom sniženju za samo 9 hiljada i 999 dinara" e sad, ako dobre disk kočnice koštaju jedno 100€ kako im se isplati da za 10 hiljadarki prodaju celu biciklu?
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#34 mtb_pile

mtb_pile
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 346 posts
  • Locationbeograd

Postavljeno 08 November 2008 - 04:46 PM

pa to je brate zato sto je u metrou kupljen i bicikl jer je tamo sve dosta jevtinije
nego u obicnim prodavnicama!uzmi neke prehrambene svari iz prodavnice obicne
i iz metroa i uporedi pa ce ti biti jasno ocemu pricam brate :wink:
  • 0
Postavljena slika

#35 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 08 November 2008 - 05:00 PM

pa to je brate zato sto je u metrou kupljen i bicikl jer je tamo sve dosta jevtinije
nego u obicnim prodavnicama!uzmi neke prehrambene svari iz prodavnice obicne
i iz metroa i uporedi pa ce ti biti jasno ocemu pricam brate :wink:


Bio sam u metrou pre dve-tri nedelje, ako je kupio nešto od onoga šta su imali grdno se zajebo, te bicikle su odlične za pljačkanje ljudi koji se ne razumeju, uglavnom izgledaju kao spejs šatl a imaju dosta lošu opremu. Ako se dobro sećam imaju Loganove diskove a ako pogledaš jednu od tema gde se neko raspitivao koju biciklu da kupi videćeš kako je mehanički Logan izazvao opšte oduševljenje.

Ne mogu da se setim koja je tema u pitanju, ali je sigurno pisana pre manje od pola godine
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#36 mtb_pile

mtb_pile
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 346 posts
  • Locationbeograd

Postavljeno 08 November 2008 - 05:24 PM

dobro to jeste,ali isto tako mislim da je ok da postoji jos neka radnja osim planetbajka
i kaprijola,po meni je metro sasvim ok,imaju i bajkove,i opreme dosta,torbice razne
i flasice i drzace ma sve uglavnom sto ima i planet samo sto je metro neuporedivo jevtiniji
znaci poneses kintu za koju kupis sto cuda u metrou a u planetu ili kaprijolu za te pare
nemas brate ni najobicinije sediste =D> primera radi,sediste u metrou koje sam letos vido
kostalo je oko 250 dinara a dok je u planetu bruka nesmem ni da zamislim posto!po meni
nisu losi ni kod kineza delovi i oprema i stvarcice jer se i to sve ionako sto vozimo kao americko
pravi kod kineza,ili tajvanaca pa u cemu je odna razlika?pozz =D>
  • 0
Postavljena slika

#37 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 08 November 2008 - 05:30 PM

jos nemas mnogo iskustva sa boljim bajkovima. ti kad vidis zadnji menjac ti vidis komad aluminiuma ili celika sa 2 zubcanika, ovde vecina kad vidi menjac oni vide XTR, XT, SLX, LX, SRAM Red, VELOCE, Dura ACE, Ultegra, Mirage, Saint, Record, itd itd a toga nema kod kineza i u metrou :)

Naravno zavisno od tipa i obima voznje posluzice i delovi iz metroa i od kineza ali isto tako ne mozes porediti ficu i ferarija...
  • 0

#38 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 08 November 2008 - 05:55 PM

Mlad si ,jbg takvi su ti postovi,svi smo nekad bili takvi.Niko ti ne pljuje bajs vec kaze sta misli.Pljuvanje i vredjanje je kad nesto komentarises negativno bez osnove.mi tvoj bajs komentarisemo negativno s osnovom jer je los.Naravno imas ovde oglase i ok hardteil mtb za 120-150e(onaj Shabcanin sto zalepi po 10tak mtb u oglasima,ima i neki 9-faz).Sve sto ti ljudi kazu su dobronamerni saveti i niko ne prosipa neku mrznju i zlo,bilo da li je godiste u pitanju ili nesto drugo.samo shvati sta je iole dobar bajs i to je.Postavi konkretna pitanja za pojedine delove i konfiguracije bicikala za svoje pare i ljudi ce ti objasniti,garantujem ti.Ja sam usao u biciklizam pre 4god,malo net , malo majstori i od deore stigo sam na XT i Rebu i sad sam miran.Samo se malo informisi sta kupujes jer koliko god bio jeftin tvoj bajs,toliko je los da je skup.Nemoj se vredjas,prihvataj kritike i savete,analiziraj i vozices ono sto hoces.POZDRAV I OKRECI!
  • 0

#39 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 08 November 2008 - 05:59 PM

U metrou možeš da kupi sledeće stvari a da rade potpuno isto kao da si ih kupio u nekoj ozbiljnoj radnji:
-šipku za sedište
-rogove za volan
-šipku za volan
-navlake za ručke
-štinik za prednje zupčanike
-torbice i rančeve
-štipaljku za nogavicu

Delove koji se mrdaju ili imaju neke drangulije u sebi kupuj samo u specijalizovanim radnjama.


Sad će neko da mi kaže da su ovi delovi koje sam nabrojao nisu tako dobri po levim radnjama kao što mogu da se nadju u Planetu, ali to nije bitno običnom vozaču čija bicikla može da ide čak i ako joj na šipkama ne piše Ritchey
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#40 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 08 November 2008 - 06:37 PM

-šipku za sedište

Brate ne bi verovao :D
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika