Jump to content


Fotografije

Najjeftiniji drumas protiv najskupljeg drumasa - koja je razlika u performansama?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
392 odgovora na ovu temu

#321 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 18 July 2019 - 04:59 AM

Mnogima je nebitno, ali im je jako bitno da nama kazu da njima nije bitno.



Apsolutno isto kao sto je i tebi bitno da drugima kazes kako ti je bitno.
Forum je mesto za razmenu misljenja. Ako ti tudje smeta, onda si na pogresnom mestu.

Trcanje, fubal, sklekovi i voznja biciklom su mozda razlicite stvari, ali su uzeti za poredjenje jer je osnova svih njih fizicka sprema coveka. To sto vise volis da verujes u 5% bolje potencijale 7 puta skupljeg bicikla nego u sopstvene, je licni izbor.

Jos jedno pitanje za sve koji se kunu u "super" bicikl.

Kupujete nov auto od 100 konja i placate ga 10 000e. Imate i opciju da kupite i auto od 105 konja za 70 000e. Jel razlika opravdava cenu? Kupili biste skuplji cak i da mozete?
  • 2

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#322 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 18 July 2019 - 07:45 AM

Nekome tih 60000 evra i 5 konja znaci, nekome ne znaci. To sto smo mi beda pa nam je sve skupo i sve gledamo kroz pare, ne znaci da je tako i u drugim delovima sveta. Ako hoces da budes brzi, tih 5 konja su vise nego dovoljni da uvek budes brzi od onog koji ima 5 konja manje. Koliko god se nekome cinilo da je to mala razlika, nije. Ogromna je. Ko je imao neke veze sa auto trkama zna koliko je to ogromna razlika. 

Potpuno isto je sa biciklama. Razlika je razlika, koliko kosta, nekome mnogo, nekome malo. 


  • 1
.

#323 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 July 2019 - 09:21 AM

Ko je imao neke veze sa auto trkama zna koliko je to ogromna razlika. 

Potpuno isto je sa biciklama.

Pa tu se negde i krije razlog ove nazovi prepirke :) Ko se ovde trka? :)


  • 2
Homesick for a place you've never been...

#324 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 18 July 2019 - 10:14 AM

Bolje je pitanje ko umislja da se trka?


Na kraju krajeva, momci iz GCN-a na kraju videa jasno uporede rezultate testa i govore koliko je impresivan mod range bajs kad se poredi sa high end biciklom. I tacno kazu kako ce ti super bajs trebati iskljucivo i samo ako se spremas za TDF, u svim drugim prilikama, nikad necemo u potpunosti moci da iskoristimo potencijale tog bicikla.
Ja se apsolutno slazem sa tom konstatacijom, ima i drugih koji ne misle tako i to je OK.. Da svi mislimo isto ne bismo imali o cemu da pisemo. :)


@Zare

Ne moras da budes "beda" da bi znao sta znaci sisanje ovaca.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#325 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 18 July 2019 - 10:30 AM

I momci iz GCN-a kazu da ima razlike i vi i dalje nesto tupite, ne znam sta hocete da dokazete? Sad priznajete da ima razlike ali je bitno koliko sta kosta i da li se isplati. Kao da je to bitno. Svi su budale koji voze bicikl od 5000 evra. Mozda jesu,njihov problem. 

Meni su vece budale oni koji kupe karavan od 5 metara jer ce jednom u 3 godine da im zatreba karavan a 98 % vremena se voze sami u kolima. Svako je lud na svoj nacin. 


  • 2
.

#326 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 July 2019 - 10:53 AM

Svako je lud na svoj nacin. 

Jedini ispravan kraj (besmislene) rasprave n2:redbull


  • 1
Homesick for a place you've never been...

#327 RedBaron

RedBaron
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 18 July 2019 - 11:19 AM

I momci iz GCN-a kazu da ima razlike i vi i dalje nesto tupite, ne znam sta hocete da dokazete? Sad priznajete da ima razlike ali je bitno koliko sta kosta i da li se isplati. Kao da je to bitno. Svi su budale koji voze bicikl od 5000 evra. Mozda jesu,njihov problem. 

Meni su vece budale oni koji kupe karavan od 5 metara jer ce jednom u 3 godine da im zatreba karavan a 98 % vremena se voze sami u kolima. Svako je lud na svoj nacin. 

 

Brate mili ali svaka ti cast za ovo ....Veruj mi da se ja dugo pitam za tu srpsku opsesiju karavanima i stalno pitam one koji ih voze sta ih tako privlaci ( naravno ne pitam one koji imaju po tri deteta ili imaju privatnu radnju ) i dobijam isti odgovor pa nekad kad trebam nesto da prenesem a to je jednom u godinu dana ..Pa reko bolje plati taksi za to ili pozajmi 

 

Naravno potpuno si u pravu i za prvu recenicu ..Ali od reci do reci 


  • 0

#328 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 July 2019 - 11:40 AM

Ja na temu o razlikama najviše vrednujem mišljenje onih koji su dokazano dobri vozači i mogu da prepoznam kad neko zna šta priča. Godišnja kilometraža sagovornika mi igra ulogu, ali ne toliko, to je na drugom mestu. Pre svega intenzitet vožnji, forma (sadašnja ili bivša nebitno) prosečne brzine, vremena na ozbiljnim usponima.. pa tek onda na trećem mestu lično iskustvo sa vrhunskim biciklima.

Svako može iz fotelje da palamudi i da bude znalac, da ima svu teoriju u malom prstu i da priča kako ništa to nije bitno i sve je marketing i prevara a da nikad nije vozio jako i ozbiljno.


  • 0

#329 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 July 2019 - 11:50 AM

Nisam bio u pravu da je (besmislenoj) raspravi kraj. Izvinjavam se svima n2:give_rose


  • 2
Homesick for a place you've never been...

#330 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 18 July 2019 - 12:18 PM

Ma potpuno si ti u pravu ;).


  • 1
.

#331 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 July 2019 - 12:52 PM

Ja na temu o razlikama najviše vrednujem mišljenje onih koji su dokazano dobri vozači i mogu da prepoznam kad neko zna šta priča. ... Pre svega intenzitet vožnji, forma (sadašnja ili bivša nebitno) prosečne brzine, vremena na ozbiljnim usponima.. pa tek onda na trećem mestu lično iskustvo sa vrhunskim biciklima.

A gde sve to pratiš, leba ti, Gadjane ? :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#332 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 July 2019 - 02:01 PM

Veruj mi da se ja dugo pitam za tu srpsku opsesiju karavanima

Pa u Srbiji nema puno karavana. Nemam ga ni ja, ali bi mi dobro došao. Imam dva ogromna psa, treba ih voditi kod veterinara, makar za vakcinaciju. Svake godine idem na mtb turu s braćom, savršeno bi mi legao da potrpam bajsove, i da se svi smestimo, sa decom. Šta je problem sa karavanima, ako nekom rade posao?


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#333 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 July 2019 - 02:57 PM

Meni su vece budale oni koji kupe karavan od 5 metara jer ce jednom u 3 godine da im zatreba karavan a 98 % vremena se voze sami u kolima. Svako je lud na svoj nacin.



Eee dobri moj kolega Zare, sa ovim se direktno ubo u mene. Ja planiram da kupim Renault Espace koji je bar 40% veći od karavana. I gle čuda, uglavnom ću se voziti samo ja u njemu :D
Znači, apsolutno si u pravu.. svako je lud na svoj način :)
  • 3
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#334 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 18 July 2019 - 03:03 PM

Meni se karavani i na oko vise svidjaju od "obicnih" verzija. Trenutno ne vozim karavana posto se zeni vise svidjaju "limuzina-sedan" kako se vec zovu. Sto se tice gadjanovog misljenja sta mu je bitno tu se isto ne slazem. Ako vec trazim savet od nekoga trazicu savet od vozaca koji vozi slicne ture kao i ja. Nije isto pitati takmicara koji bajk da kupis, ultra maratonca i coveka koji vozi bajk prenatrpan bisagama. Jedino mi je bitno da je bajs nov, ovo sa polovnim mi je duza dara nego mera, plus izgubljeno vreme trazenja, cekanje da dodje model koji mimse svidja odlazak po bajk proba itd. Jos plus u 90% slucajeva mora nesto da se menja na bajku.
  • 3

#335 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 18 July 2019 - 04:01 PM

Moja baka je imala poslovicu-Kera laje ,vetar nosi,KARAVANI prolaze. O:)


  • 0

#336 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 18 July 2019 - 04:50 PM

Ma karavane sam pomenu kao nas srpski fenomen koji se ogleda u tome da kupis sto vece i sto nepotrebnije za pare koje imas. A sto ne bi kupio karavana kada kosta isto kao obican, mozda ce da zatreba (nekad). A to sto je i taj "obican" preveliki za ono sto ti treba nema veze. Nek komsiji crkne krava  n2:Heristical .


  • 0
.

#337 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 18 July 2019 - 08:38 PM

Karavan ima iste gabarite kao i limuzina, razlika je samo sto je krov produzen za duzinu gepeka, pa dobijas visi klirens od patosa. Vozim karavana pa sam uporedjivao s drugarovom limuzinom

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
  • 0

#338 Velimiraca

Velimiraca
  • Members
  • PipPipPip
  • 105 posts
  • LocationСрбија, Љиг

Postavljeno 19 July 2019 - 05:50 PM

А минивен има исту дужину као и караван али јооош више простора... Мислим да је рено еспас најбољи мада возим шарана.
  • 0

#339 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 July 2019 - 11:18 AM

https://www.facebook...340852982840973

 

Zanimljiva diskusija


  • 0

#340 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 27 July 2019 - 07:49 AM

Generalno dobra je ovo i korisna tema kako možemo izvući najveću vrednost za najmanje novca. Najlakše (ko može toliko da izdvoji) je otići i kupiti bicikl od 7-8 hiljada evra.
Posle Furije koji mi je bio prvi drumaš sam prešao 10 hiljada (i sada savršeno izgleda i može još toliko najmanje) kilometara nećete verovati bez ikakvih problema sada polako gledam šta uzeti sledeće bolje za neki normalan novac a da suštinski nije mnogo lošije od najskupljih bicikala.
Dobra i korisna priča, da pohvalim učesnike i iskusnije kolege.
  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika