Jump to content


Fotografije

Wheeler trekking 2300 na blef


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
109 odgovora na ovu temu

#21 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 14 June 2017 - 09:00 AM

Ok, sad već može da se konstatuje da imamo nekoliko jednačina sa puno varijabli i tri konstante - visina, težina (nije baš konstanta ali da usvojimo da jeste) i geometrija bicikle.

 

Veljo, na tvom mestu ja bih odložio donošenje odluka o gumama i slično. sada bih samo vozio bicikl takav kakav je bar mesec dana. Tako ćeš upoznati sebe na njemu, malo usedlati dupe i navići se koliko toliko.

 

Dalje, kritično je važno da utvrdimo u kom položaju ćeš vozizi tj pod kojim uglom, imajući u vidu mogućnost štelovanja visine volana, lule itd. Ovo determiniše oblik, širinu i debljinu sedišta. Što se guma tiče ne bih išao na maratonke jer kao i druge sa mega giga zaštitama od bušenja zauzvrat dobiješ vožnju na dasci i ima da ti rastrese prostatu samo tako. Ja bih svakako išao na neke continental sa većim balonom, nešto poput one koju sam gore stavio.

 

Ne znam gde živiš ali ako imaš Planet Bike OBAVEZNO idi da sedneš na gel čime ćeš utvrditi "osovinsko rastojanje" tvoje karlice. Ja sam se recimo zaprepastio da kao čovek od 193cm i 114kg imam mini karlicu dakle kupujem sedište za usku karlicu. Zato mi je neko selle sedište pravilo velike probleme i bilo ultra neudobno jer je bilo preširoko za tačke u kojima se ja oslanjam. Dakle, kao što reče mr. FallOut, što se više uspravljaš na biciklu sedište ide u širinu jer prihvata na sebe sve više ali budi oprezan jer ništa gore od preširokog sedišta o koje tareš butine.


  • 1

#22 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 14 June 2017 - 09:10 AM

Još samo jedna stvar. Ti spadaš u kategoriju poznatiju u slengu kao "clydesdale".

Možeš da odeš na bikeforum i ukucaš ovu reč i izaćiće ti sve što bi ti ikada palo na pamet da pitaš u vezi biciklizma za tvoj gabarit i još milion stvari :-)


  • 1

#23 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 14 June 2017 - 10:22 AM

Hvala svima na odgovorima, duvam gume veceras pa probavam kako ide kad ne lezi zadnja
Ispodesavacu sic na petu i volan 5 cm nize pa se javim kad primjetim kakve mane ili bolove
Trebao sam se prvo registrovati i malo procitati znam pa onda kupovati bajk ali tako u svemu prvo fulam a onda druga kupovina bude ok :)
  • 0

#24 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 14 June 2017 - 10:31 AM

Imam 113kg i gume duvam na 2,5 bara.To mi je sasvim dovoljno.Guma je 29x2,1.Nemoj da preduvas gume.Duvaj na 2,5 pa ako ti nije dovoljno na 3 bara.
  • 0

#25 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 14 June 2017 - 10:55 AM

Ako se odlucim na mijenjanje guma jesu li ovo ok cijene na sportsdirectu ili ima boljehttp://www.sportsdir...tionFilter=tyre
  • 0

#26 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 14 June 2017 - 11:12 AM

Ako se odlucim na mijenjanje guma jesu li ovo ok cijene na sportsdirectu ili ima boljehttp://www.sportsdir...tionFilter=tyre

 

Moja preporuka bi bila da dobro naduvaš postojeće gume i izmeriš koliko ima prostora od gume do rama/blatobrana. Bitan je deo gde guma prilazi najbliže istom.

Tako ćemo znati koje najšire gume možeš montirati na svoj bajs. Kolega Pjesak1972 svoje duva na ispod 3 bara, ali te gume su širine preko 50 mm, pa onda mogu na niži pritisak, naravno.

 

Zatim bi bilo dobro da znamo koliki je budžet za zadnju gumu (prednja pretpostavljam da nije problematična u toj širini, čak ni za veću težinu), pa da možemo preporučiti. Isto tako, da li sam dobro shvatio da si spreman poručiti gumu iz inostranstva (cena se iz EU obično umanji za iznos njihovog PDV-a, ali se dodaje poštarina i naš PDV od 20%, a za iznose preko 50e na sve to ide prvo i carina...)?


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#27 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 14 June 2017 - 11:39 AM

Ja sam u Bosni na granici pa narucujem u HR,nema carine i poreza, dostava ide brzo
Javicu utiske kad naduvam, sad poslije ove price ne bih sire gume, mozda neki drugi tip ali kad naduvam pa se uvjerim da je sve ok
  • 0

#28 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 14 June 2017 - 11:55 AM

Ja sam u Bosni na granici pa narucujem u HR,nema carine i poreza, dostava ide brzo
Javicu utiske kad naduvam, sad poslije ove price ne bih sire gume, mozda neki drugi tip ali kad naduvam pa se uvjerim da je sve ok

 

Ako ima mesta na ramu za (kvalitetne, naravno) gume širine 42 mm, možda bi to bilo bolje rešenje, barem za zadnju. Ukoliko ima oko 1 cm prostora "viška".


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#29 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 14 June 2017 - 12:18 PM

Ok, sve sam uvazio da ne bombardujem dalje pitanjima kad dodjem do narudzbe guma zatrazicu savjet koje su kakve, koliko su dugotrajne takodje, 15ak evra je postarina iz uk za hr pa cu gledati da tad uzmem sve sto mi treba od tih kvalitetnih stvari bez kojih se ne moze
  • 0

#30 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 14 June 2017 - 12:48 PM

Ogranicavajuci faktor ti je i sirina felne(unutrasnje mere), jer nije svaka felna za svaku gumu.

Postoje tablice sa preporukama za to.


  • 0

#31 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 14 June 2017 - 01:42 PM

Ovde je sve objašnjeno:

 

http://www.bikegreml...dimenzije-guma/


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#32 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 14 June 2017 - 03:02 PM

Ima mjesta na ramu nazad 2cm sa svake strane, napred 1-1.5 cm, gume su max 6.5 bara, naduvao sam otprilike 6,kineski pistolj na kompresoru pa i nije nesto tacan. Zadnja je sad blago "legla"
Gledao sam malo i okolo, gripovi i rucice mjenjacu su gripshift, mjenjac shimano alviano, felge i sic wheeler
Nije mi jasna ona lula kako se skida da se stavi ona kao selna sto steze i pedale ce mi trebati vece, odnosno sire
  • 0

#33 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 14 June 2017 - 08:08 PM

Definitvno mi hitno trebaju sire pedale, udobniji sic i siri volan i to siri za citav grip, ne mogu uopste saviti laktove i sve mi trpe dlanovi
Svi savjeti oko nabavke dobrodosli, pogledao bih po oglasima polovne komponente
  • 0

#34 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 14 June 2017 - 08:50 PM

Imam 113kg i gume duvam na 2,5 bara.To mi je sasvim dovoljno.Guma je 29x2,1.Nemoj da preduvas gume.Duvaj na 2,5 pa ako ti nije dovoljno na 3 bara.

 

Zašto misliš da on sa 130 kg treba da gume širine 38 mm pumpa na isti pritisak kao što ti sa 113 kg pumpaš gume od preko 50 mm širine?


  • 1

#35 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 14 June 2017 - 09:04 PM

Zato sto sam bosanac.A mi ti bas nismo inteligentni.Salu na stranu.Slabo se ja razumijem,a pokusavam nekome da dam savjet.
  • 3

#36 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 15 June 2017 - 04:21 AM

Definitvno mi hitno trebaju sire pedale, udobniji sic i siri volan i to siri za citav grip, ne mogu uopste saviti laktove i sve mi trpe dlanovi
Svi savjeti oko nabavke dobrodosli, pogledao bih po oglasima polovne komponente

 

Kada je veliko opterećenje na dlanovima, često je razlog tome sedlo koje je nagnuto nosom ka dole, ili pomereno previše ka napred. Ovde sam pisao o tome:

 

http://www.bikegreml...u-bike-fitting/

 

http://www.bikegreml...je-mtb-kormana/

 

http://www.bikegreml...visine-kormana/


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#37 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 15 June 2017 - 06:12 AM

To sam skontao za sedlo i sad je pomjereno skroz nazad, i koji stepen kljun podignut, ali usko mi je na guvernalu, dok vozim drzim samo palac i kaziprst na guvernalu i opet mi je usko, ako stavim citavu saku ne mogu prirodno da savijem laktove i trpe mi dlanovi, plus i nije mi stabilno tako usko
Guvernal je ravni, 58 cm, zaboravio sam ko je proizvodjac
  • 0

#38 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 15 June 2017 - 07:20 AM

Meni je korman 50 cm širine i nije nestabilan. Plašim se da na tom biciklu, ili u podešavanju položaja postoji (i) neki drugi problem.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#39 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 15 June 2017 - 07:33 AM

Znaci li mi sta da poskidam rogove i uzmem kakve udobije gripove, dobicu znaci punih 58cm, ovako sam uskracen za tu sirinu rogova plus su mi gripovi malo uski jer su sjeceni za montazu rogova
  • 0

#40 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 15 June 2017 - 07:40 AM

Znaci li mi sta da poskidam rogove i uzmem kakve udobije gripove, dobicu znaci punih 58cm, ovako sam uskracen za tu sirinu rogova plus su mi gripovi malo uski jer su sjeceni za montazu rogova

 

Skidanjem rogova će se dobiti širi hvat, naravno - ako se sve komande premeste za tih dodatnih par cm ka spolja.

 

Lično te rogove ne volim, mada ima ljudi koji se kunu u njih i super im je da tu drže ruke kada voze.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika