Jump to content


Fotografije

Wheeler trekking 2300 na blef


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
109 odgovora na ovu temu

#101 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 14 July 2017 - 10:08 PM

Aj da rijesimo ovo za sva vremena, Vidak je krenuo da se sprda iz posta u post, nisam ja balavac, znaci ako sam kupio bicikl i ako je mali ram, i ako necu da mijenjam onda mi pomognes oko onog sto pitam il cutis a njemu je bilo u cilju da se sprda
Ram nije mali, top tube me dira dolje kad ga zakoracim i sad sam ono sto sam sirio skupio i vozim bez problema a po Vidakovom bih sad imao prevelik ram
Bole me isto prekorio sto ja sam zatezem zice, ako mogu ring matricu od 120kg da utjeram u 0 komparatorom i kilo kljucem na 25kg, mislim da mogu i tocak bicikla da sam najpjaniji al mi se presudi da ja to ne trebam da diram na prvu, ne bih ja to ni dirao u biti, nemam vremena za to, al sam ja u selu i do servisa imam 55km
  • 0

#102 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 14 July 2017 - 10:22 PM

Kod lezajeva bicikla, pogotovo prednjih, sav visak masti izadje i nista ne smeta. Bolje da ima viska, nego da fali. Lezajevi koji trpe velike brzine, ili/i opterecenja su druga prica.


Naprotiv, visak masti uslovljava brze "prljanje" i kraci servisni interval. Mast zna da se izulji pa da ostane lepljiva masa unutar nable. Dobra mast i umerena kolicina su optimum sve ostalo je puko preterivanje. Teorija i praktican deo znaju da se razlikuju poprilicno, Paksa promenila mnoga moja misljenja i tvrdnje kao sto ce verujem promeniti i tebi.

Ovo svakako nije tema za "raspravu" oko podmazivanja nable.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#103 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 14 July 2017 - 10:29 PM

Moje dosadasnje iskustvo govori drugacije. Doduse, moguce je da obojica mislimo na prakticno istu kolicinu masti, samo to drugacije nazivamo.
Opet, barem kod lezajeva bajsa, bolje da ima viska, nego da fali.


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#104 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 14 July 2017 - 10:35 PM

Znaci 0.46 je ok dimenzija kuglice, problem mi kao sto rekoh na selu sam, nije selo al je malo mjesto, nema nista, gdje to kupiti,mislim nije mi problem al ne mogu to rijesiti sutra
Jel mogu kakv lezaj da razvalim pa da uzmem kuglice a da konuse malo "umijem"na tokarski, ponijecu uzorak na posao pa ako uhvatim koga da ide gdje dalje da mi pogleda al ako ne uhvatim nekako mi daleko cekati ponedjeljak, vec sam danas preskocio voznju
Ne bih da vam se mjesam u raspravu oko podmazivanja al mislim da ce na onaj semering sto ja imam visak sam izaci, nema gume, obicni lim kao poklopac
  • 0

#105 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 14 July 2017 - 11:16 PM

Ne znam koji lezaj moze da koristi kuglice tih dimenzija. Svakako i da postoji nacin da se obradi neka veca na potrebnu dimenziju nije pozeljno jer joj se skida cementacija.

Kupi odgovarajuce i stavi, ili vrati te privremeno jer ako do sad nisu ostetile solje i konuse ne verujem da ce se to desiti za dva dana.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#106 lowzyyy

lowzyyy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 315 posts

Postavljeno 14 July 2017 - 11:28 PM

@grbic znaci 1/4 su za zadnju glavu ? I ja treba da otvaram moju zbog toga sto osecam vibracije kada se okrece tocak jer ne ide glatko. Je l moguce uopste da se pojedu kuglice ili ode nesto drugo ili upadne prasina ?
Edit: samo sta je tacno 1/4 inca, precnik cega ?
Ja sam uzeo na primer 1/8 kuglice za viljusku medjutim ispalo je da su vece nego sto treba. Koja je sledeca oznaka manja od ove da znam ?
  • 0

#107 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 15 July 2017 - 04:57 AM

Kuglice ležajeve - standardi & dimenzije:

 

http://www.bikegreml...ajeve-bicikala/


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#108 lowzyyy

lowzyyy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 315 posts

Postavljeno 15 July 2017 - 07:19 AM

Fallout boy ja stvarno nikakve oznake za kuglice nisam video, nikakva tvrdocs niti oznaka...
  • 0

#109 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 15 July 2017 - 01:25 PM

Asap mi treba pomoc, nema niko kuglice a ja nisam izmjerio kosuljicu i osovinu a ima tih razlicitih sa vijencom lezaja, znaci kad je 10 kuglica od 4.7mm koji je to lezaj, koliko vani koliko unutra, bar otprilike ako neko zna
  • 0

#110 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 15 July 2017 - 01:42 PM

Fallout boy ja stvarno nikakve oznake za kuglice nisam video, nikakva tvrdocs niti oznaka...


Ne pisu na kugluci, naravno, ali kad se kupuje, ako je kvalitetno napravljeno, to bude obelezeno.


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika