Jump to content


Fotografije

Wheeler trekking 2300 na blef


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
109 odgovora na ovu temu

#41 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 15 June 2017 - 07:46 AM

Ni meni ne pasu, neprirodno mi je, da su pod nekim 45 uglom da ali ovako po 90 mi ne odgovaraju, ima li sta ovde da je udobno da narucimhttps://www.olx.ba/p...kategorija=1661
  • 0

#42 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 15 June 2017 - 07:51 AM

Ni meni ne pasu, neprirodno mi je, da su pod nekim 45 uglom da ali ovako po 90 mi ne odgovaraju, ima li sta ovde da je udobno da narucimhttps://www.olx.ba/p...kategorija=1661

 

Pročitaj tri teksta koja sam linkovao u postu na prethodnoj strani. Podesi bicikl takav kakav jeste prvo. Posle gledaj zamenu komponenti, ako bude potrebno.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#43 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 15 June 2017 - 07:59 AM

Ok
  • 0

#44 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 15 June 2017 - 08:06 AM

Znaci li mi sta da poskidam rogove i uzmem kakve udobije gripove, dobicu znaci punih 58cm, ovako sam uskracen za tu sirinu rogova plus su mi gripovi malo uski jer su sjeceni za montazu rogova

 

Značiće svakako ali mislim ne dovoljno. Ja, kao i ti, volim široke kormane pa tako recimo Cannondale Bad Boy ima korman od 68cm. Kada se pojavio mislim da sam bio jedan od 3 čoveka na planeti koji se obradovao ali evo sad kako vidim ljudima se sviđa sve vše. Uzak korman mi je kao na dečijem biciklu a rogove ne podnosim jer kao da mi je neko stavio limitere levo i desno. Plus što smo visoki pa i to igra ulogu imamo raspon ruku i prija širi korman. Dakle probaj širi korman svakako.


  • 0

#45 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 15 June 2017 - 08:08 AM

koristio sam Ergon gripove, extra su mi bili.

Rogove skidaj svakako.

Imam kuci neke ogromne kormane, bas cu da izmerim koliki su...

 

PS. izmeri visinu bicikla, kao sto sam ti reka, od centra osovine za pedale, do mesta gde sticna izlazi iz rama..

Takodje stavi lakat uz sediste i pruzi ruku ka upravljacu, koliko ti je prstiju ostalo do kraja sake pa do guvernala.


  • 0

#46 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 15 June 2017 - 09:35 AM

57-58 cm, usjeceno je cm na ramu sa strane mjereno od centra osovine
Ovo za lakat te nisam bas razumio, naslonio sam lakat na sic i ispruzio prste, do guvernala ima mjesta jedan prst
  • 0

#47 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 15 June 2017 - 10:08 AM

OK, to je to kao sto sam ti i rekao, taj ram je aj da kazem knap za tebe, tebi odgovara preko 60.

To je za coveka oko 183cm visine.

 

Znaci neki orjentir bi bilo da ga povecas kolko mozes sa par detalja.

 

Sic pomeri unazad koliko god moze.

Drugi korak bi bila duza lula, Recim oda je ok da imas 2 ili 3 prsta od sake do volana.

 

Drugi test bi bio da sednes uhvats se za volan pa gledas preko guvernala, da li je prednja osovina zaklonjena, ili se vidi ispred ili iza guvernala?


  • 0

#48 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 15 June 2017 - 10:15 AM

Vidjecu kad dodjem s posla, sad sam na pauzi otrcao da izmjerim ram :)
Moguce da ima i 2-3 prsta jer je guvernal maksimanlo dignut, sinoc podigao da rasteretim dlan, kad ga spustim ispod sica bice i vece rastojanje
To sa osovinom nisam gledao jer mi nije bilo jasno, citao sam ja ovo sto mi je Fallout Boy linkovao i prije registracije na forum al mi nije bilo jasno, objasnjavan je mtb i drumski al onaj sa ruckama ispod a kod mene ravno
  • 0

#49 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 15 June 2017 - 10:41 AM

Ok, ideja je da nekako razvuces ram na fore, jer je on tebi malecak. Ima tu mnogo detalja na kojima moze da se poradi.

Sent from my PAP5044DUO using Tapatalk
  • 0

#50 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 15 June 2017 - 10:51 AM

OK, to je to kao sto sam ti i rekao, taj ram je aj da kazem knap za tebe, tebi odgovara preko 60.

To je za coveka oko 183cm visine.

 

Znaci neki orjentir bi bilo da ga povecas kolko mozes sa par detalja.

 

Sic pomeri unazad koliko god moze.

Drugi korak bi bila duza lula, Recim oda je ok da imas 2 ili 3 prsta od sake do volana.

 

Drugi test bi bio da sednes uhvats se za volan pa gledas preko guvernala, da li je prednja osovina zaklonjena, ili se vidi ispred ili iza guvernala?

 

Pogrešno je podešavati odstojanje kormana pomeranjem sica. Sic se podešava spram pedala-pogona. Duža lula da, ali pomeranje sica u tu svrhu nije dobra ideja.

 

Pogled ka prednjoj osovini je isto dosta upitna metoda, pogotovo kod bicikala koji nisu drumski i gde se uspravnije sedi.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#51 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 15 June 2017 - 11:02 AM

Njemu je ram mali nema, on tu sta sad mnogo da bira, vec da ga poveca, u neki datim limitima, nema sad ispravne metode, kad je uzeo ram za 2 broja manji....

 

Procitaj pazljivo covekova izlaganja s pocetka proce, pa ces i sam to zakljuciti, a i pogledaj slike...


  • 0

#52 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 15 June 2017 - 11:06 AM

Njemu je ram mali nema, on tu sta sad mnogo da bira, vec da ga poveca, u neki datim limitima, nema sad ispravne metode, kad je uzeo ram za 2 broja manji....

 

Procitaj pazljivo covekova izlaganja s pocetka proce, pa ces i sam to zakljuciti, a i pogledaj slike...

 

Pročitao sam i opet mislim da treba kompenzovati kormanom, koliko je moguće. I to je to.

Mada je sve lepo i sistematično objašnjeno u linkovima koje sam postavio. Ja bih krenuo odatle, pa posle eventualno dodatno podešavao nakon par dana vozanja i isprobavanja.

Naravno, postoji šansa da će i maksimalnim pomeranjem sedla u nazad ono biti u granicama optimalnog (zavisi od ugla cevi sedišta i koliko šticna ide ka nazad na delu gde prihvata sedište), ali ne mora da znači, pa ne bih to savetovao bez provere.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#53 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 15 June 2017 - 01:29 PM

OK, to je to kao sto sam ti i rekao, taj ram je aj da kazem knap za tebe, tebi odgovara preko 60.

To je za coveka oko 183cm visine.

 

Znaci neki orjentir bi bilo da ga povecas kolko mozes sa par detalja.

 

Sic pomeri unazad koliko god moze.

Drugi korak bi bila duza lula, Recim oda je ok da imas 2 ili 3 prsta od sake do volana.

 

Drugi test bi bio da sednes uhvats se za volan pa gledas preko guvernala, da li je prednja osovina zaklonjena, ili se vidi ispred ili iza guvernala?

 

 

Mnogo je važnija top tube od seat tube, zato ja vozim L cannondale jer ne želim da ga vozim kao u filmu Tron tj da ležim na bajku. Geometrija je presudna a kako ovo nije road bajk veličina se drugačije tumači i pravi fit za vozača.

Ako pogledaš pažljivo videćeš da na ovom biciklu seat tube skoro da nema pronaciju u odnosu na top tube. Da ima to bi bilo ~4cm i to je onda 62cm što je ok za trek/fitnes bajk za njega. 

Dalje, pomeranje sedišta je za finalno fino podešavanje u odnosu na liniju sile koja se usmerava na pogon i nema veze sa razvlačenjem po ramu. Pomeranje sedišta je i u funkciji ofseta šticne takođe. Sve u svemu ja ne preporučujem pomeranje sedišta iz srednje pozicije jer osim ako nije neko baš jako sedište može sa 130kg da deformiše rejlove time i sedište čas posla.


  • 1

#54 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 15 June 2017 - 03:15 PM

Sjedalo paralelno, povuceno max unazad, namjesteno na petu, guvernal 5 cm nizi, lakat i dva prsta od sica, u voznji vidim osovinu ispred za debljinu osovine, voznja nije bas ugodna za dlanove
Kakva je ovo lula, jel se ona uopste moze skinuti sa ove stice?

Attached Thumbnails

  • 20170615_170610.jpg
  • 20170615_170631.jpg

  • 0

#55 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 15 June 2017 - 03:26 PM

Sjedalo paralelno, povuceno max unazad, namjesteno na petu, guvernal 5 cm nizi, lakat i dva prsta od sica, u voznji vidim osovinu ispred za debljinu osovine, voznja nije bas ugodna za dlanove
Kakva je ovo lula, jel se ona uopste moze skinuti sa ove stice?

 

Da. Moraće se raskačiti sajla kočnice za vađenje skroz napolje verovatno.

Takođe, za zamenu lule moraće se skinuti sve sa jedne strane kormana.

 

http://www.bikegreml...visine-kormana/


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#56 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 15 June 2017 - 03:38 PM

A ovaj ugao postojece, ovo je nekih otprilike 60°, na ovim lulama po sopovima sto se stezu selnom je 90°, ili da trazim nesto drugo za moj "rastegnuti setup"
Jel se ovo od guvernala isto zove sticna ili ima neki drugi naziv? Dobije li se sta stavljanjem duze ove od pedale sipke?
PS
Mislim da zena razmislja o razvodu :)
  • 1

#57 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 15 June 2017 - 05:03 PM

A ovaj ugao postojece, ovo je nekih otprilike 60°, na ovim lulama po sopovima sto se stezu selnom je 90°, ili da trazim nesto drugo za moj "rastegnuti setup"
Jel se ovo od guvernala isto zove sticna ili ima neki drugi naziv? Dobije li se sta stavljanjem duze ove od pedale sipke?
PS
Mislim da zena razmislja o razvodu :)

Mislim da ne treba nista da podesavas, iz aviona se vidi da je ovo mali bicikl za tebe.
Znači prodaš ovaj i nađeš odgovarajući za svoju visinu, inače ćeš da zamrzis biciklizam sa ovakvom spravom.
Jednostavno bicikl se kupuje kao i cipela, moraš da umeš odgovrajući broj za sebe.
Eto...


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 1

#58 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 15 June 2017 - 05:13 PM

Jest mali, sad kad sam se nacitao malo vidim to i ja, kad vozim ovako podesen koljena su mi 10 cm ispred pogonske osovine, odmaknem se na sicu da guzica visi na van za toliko i milina za voziti
Gledao sam u oglasima nema veceg bajka, to je mene i zbunilo kad sam kupovao, xxl bio najveci ponudjen pa sam mislio da je to maksimum, jbg
  • 0

#59 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 16 June 2017 - 07:24 AM

Idemo dalje, dobio sam ponudu za zamjenu
Merida 61 cm ali tanke gumeBiciklo MERIDA cestovno SHIMANO (430 KM)
https://www.olx.ba/r/25736812/264730
Cannondale manji od 61 ali meni djeluje razvucenijiBiciklo cannondale urban 28 (400 KM)
https://www.olx.ba/r/19506590/264730
  • 0

#60 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 16 June 2017 - 07:57 AM

Ispravka ne mogu editovati, to mi je lik napisao u oglasima vidi pasu li ti ovi a ja mislio da nudi zamjenu, nema veze, Krupa mi i nije daleko otisao bih pogledati al bacite oko na te ramove
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika