Jump to content


Fotografije

Wheeler trekking 2300 na blef


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
109 odgovora na ovu temu

#1 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 13 June 2017 - 08:25 PM

Kupio sam navedeni bicikl,XXL ram, 28" tockovi, to je ono sto sta sam upratio da bi mi bilo minimum s obzirom na 2m visinex130kg debljine
Kostao me nekih 150 evra, znam da sam se prvo trebao registrovati al sta je tu je, o biciklima nemam pojma nisam vozio od doba ponija
Gume su na njemu s oznakom 700x38c, naduvane ali zadnja lezi od moje debljine, treba mi savjet na koju gumu da predjem ovo je premaleno za mene, osjecam svaku neravninu
Za sad to, imam jos nekih problema ali o tome cemo kasnije, ubacicu sliku, skinuo sam originalne blatobrane bili mi nekako nesportski a narucio sam s aliexpressa druge i jos neke gadgete da se to malo uljudi

Attached Thumbnails

  • 20170612_185058.jpg

  • 0

#2 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 13 June 2017 - 08:29 PM

To su prilično široke gume. Ako ima mesta na ramu, mogu se staviti gume širine 42 mm (622-42). Preko toga su baš "balon" gume.

 

Sad, ako guma leže od težine, znači da je na preniskom pritisku. Ako pri tom nije dovoljno udobna (izduvane gume su barem nešto udobnije, mekše), onda ne znam koliko bi široka guma bila potrebna. Možda za početak ipak probati naduvati ih na odgovarajući pritisak.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#3 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 13 June 2017 - 09:25 PM

Ok, nisam mjerio na koliko su naduvane, to je duvao ovaj sto mi je prodao, rekao mi je da max mogu staviti 28x2.00

Ja sam nesto laicki razmisljao da ne idem na max nego da probam recimo ove da vidim sta se desava

https://www.olx.ba/a...5-47-622-flash/


  • 0

#4 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 13 June 2017 - 10:17 PM

To je loša guma. Tebi treba kvalitetna guma. 

Kao što reče čovek 38mm je već podosta široko. Ako odeš šire biće kao na pudingu da se voziš jer pada optimalan pritisak u gumama.

 

Koje su to gume koje sad imaš i šta piše koji je max pritisak?


  • 0

#5 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 13 June 2017 - 10:29 PM

Wheeler trekking "nesto" grip, ne vidim sad na slici dobro, 700x38c,nisam vidio da pise nesto za pritisak pogledacu sutra bolje
Znaci li meni sa skoro 130 kg sta sticna sa amortizerom ili bih je zakovao i ne bi imala funkciju
  • 0

#6 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 13 June 2017 - 10:41 PM

Wheeler trekking "nesto" grip, ne vidim sad na slici dobro, 700x38c,nisam vidio da pise nesto za pritisak pogledacu sutra bolje
Znaci li meni sa skoro 130 kg sta sticna sa amortizerom ili bih je zakovao i ne bi imala funkciju

 

Slaba vajda od šticne sa amortom. To obično smori ljude brzo jer krcka i cvili. 

Reći ću ti šta je meni trener rekao pre 25+ godina kada sam počeo da vozim - moraš da usedlaš dupe. Tvoj bicikl je bez suspenzije tako da tu nema neke pomoći. Ako si hteo da pliva trebalo je da uzmeš full suspenziju sa 2.2 gumama na 40psi i bilo bi kao na oblaku mada je to po meni  ](*,)


  • 0

#7 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 13 June 2017 - 10:42 PM

Uzmi pozadi neku dobru gumu Schwalbe Marathon Mondial Performance Line Race Guard 700x40c (link).  Maratonke nose preko 100kg bez vecih problema.


  • 0

#8 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 13 June 2017 - 10:49 PM

Jeste ali su maratonke kao na drvenom točku da voziš.

Preporučio bih ovako nešto. 


  • 0

#9 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 13 June 2017 - 10:51 PM

Covek ima 130kg njemu i treba tvrda guma pod njegovom tezinom ima da bude kako treba.


  • 0

#10 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 14 June 2017 - 04:40 AM

Veceras cu da pogledam pritisak, nekako mi se ne daje nesto puno za gume dok ne odredim koja mi sirina odgovara, nije mi bitno koliko ce guma trajati i kakve su joj performanse, da mi je samo da osjetim tu razliku sirine i pritiska a onda cu lako
Nisam ni sa polozajem tijela zadovoljan, dolazim u polozaj iza sica ako se komotno namjestim na bicikl. Butine mi zuljaju od onu selnu koja steze sticnu, sic sam digao vise od pete na pedali, guvernal spustao ali nista nisam dobio. Cini mi se i da mi treba siri guvernal, negdje sam procitao da treba biti u sirini ramena jel to pravilo vrijedi i da li bi mi popravilo ukupan polozaj na biciklu?
  • 0

#11 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 14 June 2017 - 05:17 AM

Proveri pritisak i naduvaj na odgovarajući, za početak, postavio sam link u prethodnom postu.

 

Ako uzimaš drugu gumu, ja isto savetujem neku mekšu, ne drvene maratonke. Za konkretan model morao bih znati koliki ti je budžet za obe gume i po kakvim terenima voziš.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#12 milosbp

milosbp
  • Members
  • Pip
  • 21 posts

Postavljeno 14 June 2017 - 05:25 AM

Zaboravi na bilo kakve skuplje gume kod nas.

Dobices stare gume, koje ce brzo da ispucaju. Ako imas toliko kg, onda jos brze :)

 

Uzmi kendu ili rubenu, neku jeftiniju, par stotina dinara max. One koliko toliko cirkulisu u prodaji, pa ne stoje dugo ni kod nas, ni kod stranaca, odakle nasi uvoznici prazne skart iz magacina.

 

Uzmi slobodnu najdeblju gumu za taj ram koja moze. Sve te "treking" gume mogu da se naduvaju na barem 4 bara, a neke i na 6, sto ti je sasvim dovoljno. Sve uze ce ti biti kao drveni tocak :)


  • 0

#13 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 14 June 2017 - 06:05 AM

Proveri pritisak i naduvaj na odgovarajući, za početak, postavio sam link u prethodnom postu.
 
Ako uzimaš drugu gumu, ja isto savetujem neku mekšu, ne drvene maratonke. Za konkretan model morao bih znati koliki ti je budžet za obe gume i po kakvim terenima voziš.

Vozicu po asfaltu mada je ovde asfalt 50 nijansi sive, zakrpa na zakrpi, a budzet je koliko treba, narucio sam 50 evra gadgeta iz kine necu stedjeti na gumama jbg samo ne bih volio kupiti skupe dok ne skontam sta mi tacno treba
  • 0

#14 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 14 June 2017 - 06:06 AM

Mislim da za tu težinu treba na oko 5-6 bara da bude naduvana zadnja guma, ako je 37 mm širine.

Prednja može na pola, do jedan bar niži pritisak.

 

42 mm će tražiti niži pritisak.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#15 clapton

clapton
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts

Postavljeno 14 June 2017 - 07:07 AM

Ne bi loše bilo ni da spustanjem volana i/ili podizanjem sjedišta tezinu prebacis malo naprijed. Da nije sve na guzicu odnosno zadnji tocak.
  • 0

#16 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 14 June 2017 - 07:20 AM

Ne bi loše bilo ni da spustanjem volana i/ili podizanjem sjedišta tezinu prebacis malo naprijed. Da nije sve na guzicu odnosno zadnji tocak.

 

Visina sedišta se namešta spram visine pogona - zbog nogu i kolena. Podizanje sedišta preko optimalne visine će praviti druge probleme, prilikom pedalanja, i dodatno povećavati opterećenje sedalnog dela.

 

Pomeranje težine napred, preko optimalnog rasporeda težine spram tipa bicikla, dovodiće do zamora ruku i bolova u rukama i leđima.

 

Visinu kormana treba podesiti spram željenog položaja u vožnji. Udobnost na zadnjem delu, pri nailasku na džombe rešava se većim međuosovinskim rastojanjem, širim gumama, eventualno amortizerom, ko je baš osetljiv, ili Brooks Flyer sedlom sa dobrim federima (ne znam za drugi model, jeftiniji, da ima stvarno tvrde i dobre federe koji rade samo kada treba).


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#17 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 14 June 2017 - 07:23 AM

  Vozio sam bicikl svojevremeno sa kumom, koji je tvojih gabarita. Secam se da je najveci problem bilo sto se pod njim obicno sediste potpuno deformise, treba naci neko veliko sediste velike povrsine, kako ne bi propao preko njega. I ovo deluje kao mali bicikl za tebe, nisam bas strucan za taj format bicikla, ali meni ovo deluje kao biciklica po velicini head tube.

Deluje da nije veci od 56-58, a tebi bi trebala preko 60cm visina.  Izmeri razmak od centra osovine gde su kurble(pedale), pa do mesta gde sticna izlazi iz rama.


  • 0

#18 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 14 June 2017 - 07:25 AM

  Vozio sam bicikl svojevremeno sa kumom, koji je tvojih gabarita. Secam se da je najveci problem bilo sto se pod njim obicno sediste potpuno deformise, treba naci neko veliko sediste velike povrsine, kako ne bi propao preko njega.

 

Tvrdoća i postojanost materijala su ključni. Širina se meri spram sedalnih kostiju i uspravnosti položaja sedenja na bajsu.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#19 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 14 June 2017 - 07:35 AM

Sve je to lepo u teoriji, ali kad 130kg sedne na bicikl, sve se pokrivi, covek je napisao da tare nogama o srafove, to je zato sto se bokovi sedista slepe prema sticni, ne mogu da se opiru tolikoj tezini....

Inace evo kako izgleda ram koji je za tvoju visinu, doduse drumski bicikl starijeg tipa.

 

Ono sto je bitno uociti je duzina cevi rama koja je izmedju prednjeg tocka i upravljaca, ona je mnogo duza na 63ci, nego na tvom biciklu.

 

434cac11140d5abea943cbfc35b4ef2d_zpsf01d


  • 0

#20 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 14 June 2017 - 07:37 AM

Sve je to lepo u teoriji, ali kad 130kg sedne na bicikl, sve se pokrivi, covek je napisao da tare nogama o srafove, to je zato sto se bokovi sedista slepe prema sticni, ne mogu da se opiru tolikoj tezini....
Inace evo kako izgleda ram koji je za tvoju visinu, doduse drumski bicikl starijeg tipa.

Ako sedi gotovo potpuno uspravno na biciklu onda treba šire sedlo, ali ni tada preširoko.

Ako je povijen ka napred, onda će preširoko sedlo više smetati.

Sve jedno je da li tare o šrafove, ili o strane sedišta - smetaće.

Ima smisla možda ići na 5 mm šire sedlo nego što je optimalno spram položaja sedenja i širine sedalnih kostiju. Ali ne (puno) više od toga.

 

Dobro sedlo se neće toliko uviti i deformisati.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika