Jump to content


Fotografije

Nov drumaš za 50 hiljada dinara (+/- 5 000)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
151 odgovora na ovu temu

#61 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 23 July 2017 - 06:14 PM

Red je da se javim posle pređenih blizu 2000km sa ovim biciklom. Za navedeni pređeni put nisam imao baš nikakvih problema što se mehanike tiče, dolazio sam po ravnici maksimalno i do 52 km/h a na nizbrdici i do 60km/h (ako to bilo šta znači). Nisam uzimao merače brzine nego staru Samsung S3 mini i Urban biker aplikaciju i OK meri sve parametre. Šta reći osim da sam prezadovoljan za sada ovim bajsom i potpuno ispunjava moje amaterske zahteve bar za sada.
  • 4

#62 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 July 2017 - 05:45 AM

Super.  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#63 lowzyyy

lowzyyy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 315 posts

Postavljeno 24 July 2017 - 08:23 AM

Wow, pa je l ti svaki dan vozas to biciklo haha :D
Ja za 3 medeca 600km a ti 3 puta vise haha
Koje sediste imas i koliko kg posto vozis dugo, npr ja bas imam problema sa kanalom izmedju nogu
  • 0

#64 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 24 July 2017 - 09:39 AM

Sa zadovoljstvom pratim ovu temu. Da sam ja admin ja bih je pinovao da bude uvek na vrhu. Normalan i zdrav pristup bez bullshita o delovima apgrejdu i sl. Prica se o kilometrima i covek je zadovoljan i uziva u voznji. Samo napred, infinite loops for life :-)
  • 0

#65 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 24 July 2017 - 11:00 AM

Evo sabrao sam kulometražu i to je tačno 1753km za tri meseca. Na početku sam vozio svaki dan po 40km ali tada sam shvatio da je bolje svaki drugi dan ili treći a da pauze koristim da dobro i kvalitetno odmaram uz isto takvu ishranu i punjenje glikogenskih rezervi za to vreme. Da naglasim da se bavim sportom godinama, trčanje, tegovi tako da je biciklizam sada takođe u kontekstu mojih pređašnjih aktivnsti. E sada to ide dosta bolje i vozim glat ture po 70ak pa i više km svaki 2. ili 3. dan kada osetim da sam odmoran i dosta više uživam u samoj vožnji. Sedište mi je fabričko Velo VL-3289 nije loše, dobro je ali čeznem za nekim sa dubljim kanalom ili potpunim propustom na mestu kanala jer za sada nemam biciklističku opremu u smislu gel uložaka i sl, Težak sam bio 84kg, sada sam na oko 78-80kg. 

Sviđa mi se upravo ovaj drumski biciklizam. Bio sam pre dva dana na Torniku na vrhu Zlatibora i gledao kako se momci spuštaju niz Tornik sa MTB uz skokove i vratolomije po makadamu niz planinu ali ipak bi ostao na drumskom tj tek sad mi je drago što sam prodao dva MTB niže klase i "otkrio" drumski biciklizam.


  • 0

#66 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 24 July 2017 - 11:38 AM

Eh, pa nije to što oni rade jedini vid MTB-a :)

Gaće sa uloškom obavezno nabavi a sedišta... zajmi od kolega krug pa vidi u kom pravcu da evoluiraš za sedište. U suštini, ako nemaš problema, ne menjaj ga.


  • 0

#67 clapton

clapton
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts

Postavljeno 24 July 2017 - 12:49 PM

Aoo kako si uspio da izvozis toliko bez gaća?! :D Odma to uzimaj, nemoj da se mucis.

Sto se aplikacija tiče, predji na Stravu. Dobices još vecu zelju za voznjom i treningom. :)

ps. Super tema, sve sam procitao. :)
  • 0

#68 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 July 2017 - 01:02 PM

Moguce je voziti i bez specijalnih gaca. I duze ture.


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#69 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 24 July 2017 - 01:40 PM

Nisam rekao ništa za MTB ima to svoju draž vidim ja to po tim mladim momcima nego kažem da mom temperamentu više odgovara drumski način vožnje.
Pa da znam kako je dobro voziti sa uloškom verovatno se ne bi mučio kako kažeš nego ovako i ne znam koliko sam ugrožen pa guram dalje, što kažu "šta zna dete šta je 200 kila". Za tu Stravu sam čuo da je dobra tj najbolja ali dva puta sam je brisao, nešto se nisam snašao sa njom najbolje, do mene je. Mada sam instalirao ovaj telefon na lulu tako da i sa ovom aplikacijom pratim dosta toga.
Da vas ne zamaram oko odeće tu mi dosta toga nije jasno, kada kažete gaće je li mislite na bermude ustvari ili idu baš gaće sa uloškom koje možda idu ispod bermuda... mada sad me brine već jesenja garderoba, aktivni veš, dres dugih rukava ili aktivna jakna ili kombinacija svega toga i kako kombinovati a tek kako i šta sa dugim donjim delom... a sve i da znam ne bi znao gde kupiti sve to... Tako da će možda ipak biti opet trenerka.
  • 0

#70 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 24 July 2017 - 03:03 PM

Bici gaće su ti praktično mnogo tanke kratke (ili duge) helanke sa našivenim uloškom. Kvalitet (uloška, kroja i materijala) ti je jedino što je bitno, šta piše na njima i koje su boje - nije (ok, tanke bele treba izbegavati :D). Neki dan sam rekao, na kupujemprodajem se mogu na'vatati dobavljači iz Decathlona, da donesu BTWIN gaće sa plavim uloškom. Ili odeš u Szeged pa kupiš sam :)

 

Što se tiče ostale garderobe... eksperimentiši naširoko i nadugačko. Nije toliko bitno da je baš biciklistički (osim ako ne mora da bude strogo pripijeno) koliko da je aktivno - pogotovo važi za majice. A letnje gaće sa uloškom možeš da nosiš ispod čega 'oćeš i usred zime.


  • 0

#71 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 24 July 2017 - 03:41 PM

S tim da postoje i bici gaće
Izgledaju isto kao klasičan bici šorc al je materijal rupičast pa su predviđene za nošenje ispod garderobe.
Ja ih dobio uz bici bermude (one široke)

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
  • 0

#72 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 24 July 2017 - 06:03 PM

Mozes potraziti i Lidlovu marku Crivit, ja sam zadovoljan njihovim bici sorcevima, a pristupacni su.

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
  • 0

#73 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 July 2017 - 08:36 PM

Ja imam zimske duge helanke Crivit, očaj živi :(
Northwave je uglavnom dobar, Pearl Izumi nema greške, Craft je super, B'Twin korektan ili super...
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#74 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 24 July 2017 - 08:55 PM

Zapamtiću brendove pa ću naleteti valjda na nešto od toga negde. Šteta što ne postoji (koliko znam) sajam ove opreme i bicikala kao na primer što ima skijaške opreme  ....


  • 0

#75 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 25 July 2017 - 07:26 AM

Postoji, ali ne kod nas :D Kod nas imaš samo prodavnice.

 

Ove komentare "super za male pare" uzmi sa zrnom soli ako su zaista male pare, i ja sam vozio šorceve od 5 € koji bukvalno imaju 3 mm retkog sunđera kao uložak i mislio da su vrh :)


  • 0

#76 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 25 July 2017 - 11:18 AM

Negde sam u jednoj drugoj temi već napisao, razlika u samom materjalu izmedju nekog kineza i brendirane odeće nije neka, ali je razlika u samom ulošku drastična. Ja imam original Casteli gaće i dres. U odnosu na ove kineze i razne cirvit, crane i ostale robne marke razlika je ogromna. U Casteliju mogu bukvalno da sedim više sati na sedištu bez najmanje nelagodnosti, dok sa ostalim svaki čas po malo ustajem da olakšam medjunožje. Na prvi pogled sve je to slično, medjutim tajna je u samom sastavu materijala uloška, šavovima i generalno završnoj obradi na mestima gde je najveći pritisak. Kod Castelija je to lepo ravno bez izrazitih prelaza na šavovima. Moja preporuka je da barem gaće budu kvalitetne dok dres i nije toliko kritičan. Za kraće vožnje generalno nije problem voziti i bez uloška, ali na dugim vožnjama i najmanja nelagodnost posle nekog vremena postaje veliki problem koji nam ubija dalju želju za vožnjom.
  • 1

#77 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 25 July 2017 - 12:10 PM

Meni do 100 km u jednom pravcu, dva dana za redom, nije nikad bio nikakav problem u običnim gaćama. Zavisi i od sedla. Ona baš jako tvrda traže uložak, ali ona što su tvrda, ali ne kamena, mi budu udobna i bez istog.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#78 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 25 July 2017 - 01:23 PM

Moja preporuka je da barem gaće budu kvalitetne dok dres i nije toliko kritičan. Za kraće vožnje generalno nije problem voziti i bez uloška...

 

Slažem se. Već dugo najčešće vozim u kvalitetnim sportskim majicama, koje su prijatnije, udobnije i prozračnije od mnogih "punokrvnih" dresova. "Pravi" dres ima samo tu prednost što uvek ima malo kragne i džepove pozadi (kome trebaju). A razlika u ceni to ne opravdava baš uvek...


  • 0

#79 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 25 July 2017 - 08:52 PM

Da da obavezno kvalitetne gace tj onaj deo sa uloskom a preko moze sorc kakavgod. Koristim Izumi pod-sorc a gore under armour heatgear majice. Posle ovih majica sve drugo je treca liga.
  • 0

#80 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 27 July 2017 - 09:38 PM

Zadesila me kiša večeras, isprljao bicikl onako taman za pranje. Oprao sam ga vodom i šamponom i ok je ali nisam dirao lanac i lančanike. Njih bi da operem i podmažem. Kada sam kupovao bicikl rekao mi je mehaničar koji je radio nulti servis da lanac i lančanike operem petrolejem i podmažem uljem koje sam kupio kod njih - WELDTITE ULJE TF2. Šta kažete da li je neophodno da kupim onu mašinicu za pranje lanca i odmaščivać ili da to uradim ručno (gledao na YT) petrolejem (predložio mehaničar kako rekoh) i to četkama za farbanje stolarije (za lančanike) i onim drugim četkama jačim tipa za tepih (za lanac)? Može li to tako i može li petrolej kako mi on reče i da li da isperem vodom pre stavljanja ulja? Da li će štetiti nečemu, i o čemu da vodim računa pri pranju? Nakupi se pitanja dosta nekakvih za jednostavan odgovor...


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika