Jump to content


Fotografije

Nov drumaš za 50 hiljada dinara (+/- 5 000)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
151 odgovora na ovu temu

#1 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 02 May 2017 - 04:56 AM

Poštovane buduće kolege, potreban mi je prvi drumski bicikl navedenog cenovnog ranga (znam da je malo) i to nov jer sam tek ušao u ovaj svet drumaša pa ne bi znao da odaberem dobar polovan za ovaj navedeni novac, znam da bi mi to svi preporučili. Do sada sam imao više MB ali ubuduće bih da vozim samo drumaše. Pregledam i čitam mnoge forume i stranice ali sam nisam stigao do zaključka, rano je a tema je preopširna pa bih molio za pomoć. Molio bih i da preporučite i veličinu rama obzirom da sam visok 174cm. Hvala unapred svima.
  • 0

#2 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 02 May 2017 - 06:47 AM

Bacene pare na nov krs. Najbolje ako imas nekoga ko se malo razume da ti pomogne da za iste pare kupis polovan za nekoliko klasa bolji od novog.


  • 0
.

#3 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 02 May 2017 - 07:49 AM

Hvala ti. Nemam nikoga ko bi se time bavio. Ali ako ne bude nekih predloga ovde moraću iznajmiti nekoga. Hvala u svakom slučaju ali više bi voleo neko da da konkretan prelog bicikla koje bi mogao ovde kupiti za ovaj novac. Čini mi se izdržaće svaki novi 4 do 5 godina moje vožnje a do tada moći ću sebi da pomognem za sledeći ozbiljan bicikl.
  • 0

#4 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 May 2017 - 10:04 AM

Trebalo bi ovde na oglasima da ima dobrih drumasa za 450-500e. Sa novim se neces nesto usreciti za te pare.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#5 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 02 May 2017 - 11:11 AM

Pa dobro, ako tako kažete, tako je. Koje onda marke da gledam, da pokušam bar malo da suzim potragu. Na šta polovno da se orijentišem što bi bilo u dobrom stanju za ovaj novac. Hvala vam još jednom.
  • 0

#6 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 02 May 2017 - 11:56 AM

http://www.kupujempr...?filter_id=1685


  • 0

#7 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 02 May 2017 - 09:21 PM

Sviđa mi se bicikl i cena. Da li je dimenzija dobra obzirom na moju visinu od 174 cm, ostalo sve ok? Hvala na predlogu.
  • 0

#8 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 03 May 2017 - 04:10 AM

Ako se ne razumeš, a nema ko da pogleda bajs za tebe, postoji prilično velika šansa da, umesto "novog krša", kupiš "polovan krš". Ovde sam objasnio kako se pregleda polovan bicikl pre kupovine:

http://www.bikegreml...lovnog-bicikla/

 

Inače se slažem s kolegama, za tvoju visinu, od novih, teško da ima nešto da valja (barem kod nas) za te novce. Od polovnih gledaj ramove oko 52 do 54 cm. Najbolje lično probati i pregledati bajs pre kupovine.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#9 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 03 May 2017 - 05:34 AM

Hvala puno na pomoći.
  • 0

#10 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 03 May 2017 - 05:52 PM

Može i dalje da se doda ako je neko raspoložen.
  • 0

#11 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 05 May 2017 - 02:52 PM

Ipak sam se odlučio za Polar Furiju 2015 (veličina M tj 53-54) pa ću kako iskustvo budem povećavao da nadogradjujem komponente koje budem prevazilazio. Ipak vozim auto od 2 hiljade evra pa mi glupo da tražim i bajs od toliko para a neću ni na trke ići. Kako sam ovde čitao, delovi su jeftini i može se nadograđivati boljim, mada sa mojom vožnjom neću ništa dirati 3 do 4 godine sigurno. Ipak veliki mi je rizik da uzimam ponovno. Hvala svima mnogo na pomoći ipak ste vi skoro profesionalci pa su vam kriterijumi mnogo iznad mojih. Sve najbolje.
  • 0

#12 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 05 May 2017 - 03:55 PM

Ipak sam se odlučio za Polar Furiju 2015 (veličina M tj 53-54) pa ću kako iskustvo budem povećavao da nadogradjujem komponente koje budem prevazilazio. Ipak vozim auto od 2 hiljade evra pa mi glupo da tražim i bajs od toliko para a neću ni na trke ići. Kako sam ovde čitao, delovi su jeftini i može se nadograđivati boljim, mada sa mojom vožnjom neću ništa dirati 3 do 4 godine sigurno. Ipak veliki mi je rizik da uzimam ponovno. Hvala svima mnogo na pomoći ipak ste vi skoro profesionalci pa su vam kriterijumi mnogo iznad mojih. Sve najbolje.

 

Deluje (po specifikacijama) kao sasvim dobar bicikl. Promakao mi je (nezasluženo) kada sam gledao domaću ponudu novih drumaša na Netu. Mislim da nisi pogrešio. U zdravlju ga vozio, hiljade lepih kilometara!  n2:drinks


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#13 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 05 May 2017 - 08:09 PM

Znači mi Vaše mišljenje i puno hvala na lepim željama. Svako dobro želim.
  • 2

#14 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 27 May 2017 - 04:54 AM

Baci neku fotku Polara. Jel sa 9 fazom ili 7 fazom?


  • 0

#15 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 28 May 2017 - 04:46 PM

Sa 7 fazom. Prešao sam već preko 500 km. Osim nultog servisa koji sam imao pri kupovini sleduje mi sada prvi servis isto u besplatnoj režiji Planetbike-a. Definitivno sam zadovoljan i nisam pogrešio, jeste da se čuje lanac da kači u krajnjim brzinama i da mi je isti spao 2 puta do sada takođe prilikom promene krajnjih pozicija lanca na zupčaniku ali očekujem da ću na ovom prvom servisu rešiti te neke stvari sada kada je sve malo naleglo, ali videčemo. Inače pravim turove od po 50-60 km i nemam nikakvih problema. Idem u brdo (po asfaltu naravno) i po ravnom i sve je ok, kažem jedino i samo me malo nervira što se čuje lanac u krajim pozicijama pa ću videti sa serviserima da dokupim i zamenim za boljim taj neki elemenat koji to može omogućiti pa čak i ako je ceo menjač u pitanju a drugo baš sve mi odgovara. Verovatno ću uzeti i ono sedište sa proezom u sredini i to je to. Pitam se da li kod ovih bajseva od po 1000e se dešava da se čuje malo lanac, verovatno ne. 

Slike za sada ne znam da postavljam pa ću pročitati kao se to radi ad budem imao vremena malo više. 


  • 3

#16 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 28 May 2017 - 06:38 PM

Nešto tu ipak nije dobro podešeno. Ne treba lanac da češe nigde, ipak je to nov bicikl.


  • 0

#17 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 28 May 2017 - 07:36 PM

Ne daj ni slučajno da ti uvale da menjaš bilo kakve delove, ako pokušaju. To što opisuješ se sređuje prostim štelovanjem.


  • 0

#18 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 28 May 2017 - 07:53 PM

Mislis da ce da mu zamene sa losijim delovima? :)


  • 0

#19 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 28 May 2017 - 08:53 PM

Znam da je nov i da treba samo da se našteluje, toliko znam. Valjda znaju da našteluju da se lanac ne čuje (ne kači ništa) ni u jednoj brzini, ne znam što to nisu uradili na prvom servisu ili možda i jesu nego je potrebno da protekne taj mesec dana od kupovine da bi naleglo sve pa je to razlog možda što je sada prvi servis na redu koji će to da ispravi. Drugi servis koji je takođe besplatan zakazan mi je tek na početku sledeće sezone, znači ovo sada štelovanje je ono pravo za vožnju, po nekoj logici.

Takođe čitam ovaj odlični forum pa saznajem razne stvari, gde ću ubuduće sam da podmazujem lanac na primer itd, ima dosta toga zanimljivog da proučim. Da, hvala vama dobri ljudi na sugestijama.


  • 0

#20 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 28 May 2017 - 08:56 PM

Mislim da je besmisleno da menja ispravne delove samo zato što nisu dobro podešeni. Naročito zato što bilo koji novi deo isto tako treba naštelovati, inače neće raditi ništa bolje.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika