Jump to content


Fotografije

Pomoc oko izbora rama za drumasa i jos ponesto


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
286 odgovora na ovu temu

#101 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 26 January 2017 - 08:01 PM

Pa ja sam druze bakara prvi rekao da je Capriolo glupost. Pa kako ne slusam ? Zvao sam sve gore navedene linkove. Evo sad sam kontaktirao za ovaj Giant Defy, a pitao sam samo da li je Del Boy OK prodavac. Samo zbog nekih tema na forumu. I tu Asperiu uzimam u obzir. Inace Del Boy mi je rekao da je prodao onaj Scott kojeg sam pikirao, pa je mojoj drugarici rekao da nije prodao, pa je onda nestao sa cikloberze.

 

 

Uzgred Hvala nekom na minusu (jos da mi je znati zbog cega).

Fala bogu da ti je doslo iz dupeta u glavu, i opet ti ne bi kupio i bio bi neodlucan da te mi nismo ovde malo isprovocirali :)

 

Eto sad ces bar videti da ima normalnih bicikala da se kupi i ovde isto kao sto ima krseva i ovde i tamo.


  • 1

#102 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 26 January 2017 - 08:59 PM

Fala bogu da ti je doslo iz dupeta u glavu, i opet ti ne bi kupio i bio bi neodlucan da te mi nismo ovde malo isprovocirali :)

Eto sad ces bar videti da ima normalnih bicikala da se kupi i ovde isto kao sto ima krseva i ovde i tamo.

Bakara evo jos jedno pitanje. Cisto zbog "straha". Bicikli je M/L - prelazi u L (Giant Defy - 51cm). Da li je to ok za 176 ? (Mozda 177, mada sumnjam). Bune me mere. Bajs je svakako uzet. Samo se bojim da ne potrfim mali ram :D

Ovo je cisto informativno :) Svakako cu osetiti za 7 dana :D


EDIT : Konacno izguglah. Lik na engleskom forumu kaze da mu M/L ekstra lezi iako je 178 cm. Sad sam otklonio i zadnji strah.
  • 0

#103 Sapsan

Sapsan
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts

Postavljeno 26 January 2017 - 10:09 PM

Pa ja sam druze bakara prvi rekao da je Capriolo glupost. Pa kako ne slusam ? Zvao sam sve gore navedene linkove. Evo sad sam kontaktirao za ovaj Giant Defy, a pitao sam samo da li je Del Boy OK prodavac. Samo zbog nekih tema na forumu. I tu Asperiu uzimam u obzir. Inace Del Boy mi je rekao da je prodao onaj Scott kojeg sam pikirao, pa je mojoj drugarici rekao da nije prodao, pa je onda nestao sa cikloberze.

 

 

Uzgred Hvala nekom na minusu (jos da mi je znati zbog cega).

Trebalo bi  znati da je capriolo jedna od najvecih fabrika bicikala u Evropi ako ne i najveca rade vec 15 godina jako uspesno. 
cena bicikla  uvek zavisi od opreme od koje je sastavljeno i legure od koje je napravljeno  razlika izmedju celicnog i aluminijskog rama u kilogramima je najcesce od 2 do 5 kg a 1kg na biciklo je po nepisanom pravilu kao 10 kg na coveka tj.toliko ga je lakse voziti tako da ne treba nikad uporedjivati celicni i aluminjski ram koje god marke bio pogotovo ako imate veci ram nego sto vam je potreban naravno da ce razlika bit ogromna.

Dalje imam Eclipse LIMITED i ne delim misljenje da je bas toliko los za pocetnike dobar naravno uvek ima bolje ako tako gledamo za mene su onda sve krsevi naspram S-Works na primer presao sam dosada sa njim jako mnogo bez problema naravno ima mana po meni  a to je pogon koji nije zgodan za strme uspone 52-39  

Kao sto pomenuh za pocetnike i ulaz u drumski svet ok bajs.


  • 0

#104 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 26 January 2017 - 10:26 PM

Bakara evo jos jedno pitanje. Cisto zbog "straha". Bicikli je M/L - prelazi u L (Giant Defy - 51cm). Da li je to ok za 176 ? (Mozda 177, mada sumnjam). Bune me mere. Bajs je svakako uzet. Samo se bojim da ne potrfim mali ram :D

Ovo je cisto informativno :) Svakako cu osetiti za 7 dana :D


EDIT : Konacno izguglah. Lik na engleskom forumu kaze da mu M/L ekstra lezi iako je 178 cm. Sad sam otklonio i zadnji strah.

Mali ram? Taj ti je ram granična veličina nagore za tvoju visinu, M bi bio optimalan. Ali pošto je to Giant geometrija, neće ti biti teško da se navikneš, takav bicikl se lako zavoli, koliko je udoban i "podvozan" kako bi neki rekli.

Drago mi je da si poslušao savet, nadam se da će i bicikl biti kako je obećano.


  • 2
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#105 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 26 January 2017 - 10:49 PM

Ispricacu jednu anegdotu nevezano za temu. Vozio ja Visitor Road Fitness, treking, novi model. Mislim da je bio 28 000 dinara. Posto sam vratio 2 Scout Discovery zbog loseg rama (srednji pogon bilo koji ide ukrivo i jedva se ugradi).

I krenuo ja da vozim ravnim putem ka Backom Gradistu. Skupio sam kondicije, jer sam zaista peglao bajs celu sezonu proslu. Iako sam amater. Bajs je bio ceo celican, tanke gume, u principu - kotrlja se fino po gradu. I sad utripovao ja da je to dobar bajs.

Posto mi prodavac rekao : "ma sta ce ti aluminijum, donedavno se i Tour de France vozio sa celikom", posto sam vratio 2 losa aluminijumska. I tako uzeo ja gvozdeni bajs. I sad necu da vas lazem ali mislim da je bio tezak 11.5 KG na merenju. A ja se ne razumem previse. U fazonu sam "pojma nemam, volim da vozim, ako zaskripi trci kod majstora".

I tako vozim ja jednom "sprint" i gledam ciklometar i vozim ja 44 km/h na otvorenom. Ne mogu da nabacim ni 1km vise. I proleti pored mene neki "klinac" sa drumasem. I sad ja imam lep nalickan bajs. Svi misle da vredi mnogo, jer sta zna selo jelte... i sprintam ja da ja njega presrignem. Ugrozio mi cast ! :D

I uglavnom on nije ni skontao da ja njega pratim. Vozi lik srednje brzo bar koliko vidim pod nogama. A ja vozim tu 40-43km/h i crkao ja i vidim da se ovaj sve vise udaljava. I kad smo stigli u grad. On stao da pije vodu, na bunaru (mi pijemo tkzv zutu vodu) i stanem i ja.


I kazem ja njemu, on mrsav, ne trenira.... Pa kako me ti ofleka tako ? On kaze : "pa nisam ni primetio". I zamolim decka da mi da krug. Bajs je imak neku Shimano 600 grupu, ja Tourney. Bajs je bio toliko lak, da si ga mogao dici 1 rukom. Smesno lak. Tad sam shvatio da nikad vise celicni bajs necu voziti. Digao on moj i kaze "u jbt jest tezak". Pitam ja njega :"pa posto si platio bajs ? (A bajs skroz go ali leti kao munja)". Kaze decko : "ma trampio cale za neku robu".


E otad patim za aluminijumskim drumasem. Svidja mi se sprint. Ne mora biti prevelika tura. Ali onaj adrenalin kad sam nategao njegov bajs ne moze da se opise. Kao da sam sam sa Juga presak na kosmicki brod. Ne razumem se u materijale, ali izgleda da tu tezina pogona i rama igraju veliku ulogu. Iako sam slab sa parama, vijao sam bas drumas sa alu ramom. I hvala Bogu nasao ga.


Ne znam kakav je Eclipse i Firebird, samo sam gledao YT test koji je radio Total Bike. Firebird su preporucili, Eclipse ne. Jedino cudno kod tih Scouta i Capriola (pricam o drumasima) sto em iz licnog iskustva (Scout), a em po forumima samo citam savete tipa : "resavaj ga se sto pre". Generalno ne verujem tim brendovima.

Jos ovaj Limited i moze da prodje, zbog samaraljki. Ali 33 000 za onaj obican je previse. Bolji je mislim polovnjak. Ali ja sam kao sto rekoh amater.
  • 1

#106 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 26 January 2017 - 10:53 PM

Mali ram? Taj ti je ram granična veličina nagore za tvoju visinu, M bi bio optimalan. Ali pošto je to Giant geometrija, neće ti biti teško da se navikneš, takav bicikl se lako zavoli, koliko je udoban i "podvozan" kako bi neki rekli.
Drago mi je da si poslušao savet, nadam se da će i bicikl biti kako je obećano.


Hvala ti mnoooogo za pojasnjenje. Ja sam se totalno pogubio u tim merama. Ja utripovao obrnuto :D To je to. Sad zaista vise nemam pitanja za ovu temu. Sve mi je objasnjeno. Opet sam polupao pluseve. Svima hvala na strpljenju.


Javljam se za 7-8 dana. Na sve mj je odgovoreno. Forum je odlican. Pozdrav svima pa se citamo kad mi stigne "limuzina".

Ako tad otvorim novu temu, dugacku kao ova, izbacite me sa foruma ;) Laku noc.
  • 0

#107 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 January 2017 - 06:04 AM

Ispricacu jednu anegdotu nevezano za temu. Vozio ja Visitor Road Fitness, treking, novi model. Mislim da je bio 28 000 dinara. Posto sam vratio 2 Scout Discovery zbog loseg rama (srednji pogon bilo koji ide ukrivo i jedva se ugradi).

I krenuo ja da vozim ravnim putem ka Backom Gradistu. Skupio sam kondicije, jer sam zaista peglao bajs celu sezonu proslu. Iako sam amater. Bajs je bio ceo celican, tanke gume, u principu - kotrlja se fino po gradu. I sad utripovao ja da je to dobar bajs.

Posto mi prodavac rekao : "ma sta ce ti aluminijum, donedavno se i Tour de France vozio sa celikom", posto sam vratio 2 losa aluminijumska. I tako uzeo ja gvozdeni bajs. I sad necu da vas lazem ali mislim da je bio tezak 11.5 KG na merenju. A ja se ne razumem previse. U fazonu sam "pojma nemam, volim da vozim, ako zaskripi trci kod majstora".

I tako vozim ja jednom "sprint" i gledam ciklometar i vozim ja 44 km/h na otvorenom. Ne mogu da nabacim ni 1km vise. I proleti pored mene neki "klinac" sa drumasem. I sad ja imam lep nalickan bajs. Svi misle da vredi mnogo, jer sta zna selo jelte... i sprintam ja da ja njega presrignem. Ugrozio mi cast ! :D

I uglavnom on nije ni skontao da ja njega pratim. Vozi lik srednje brzo bar koliko vidim pod nogama. A ja vozim tu 40-43km/h i crkao ja i vidim da se ovaj sve vise udaljava. I kad smo stigli u grad. On stao da pije vodu, na bunaru (mi pijemo tkzv zutu vodu) i stanem i ja.


I kazem ja njemu, on mrsav, ne trenira.... Pa kako me ti ofleka tako ? On kaze : "pa nisam ni primetio". I zamolim decka da mi da krug. Bajs je imak neku Shimano 600 grupu, ja Tourney. Bajs je bio toliko lak, da si ga mogao dici 1 rukom. Smesno lak. Tad sam shvatio da nikad vise celicni bajs necu voziti. Digao on moj i kaze "u jbt jest tezak". Pitam ja njega :"pa posto si platio bajs ? (A bajs skroz go ali leti kao munja)". Kaze decko : "ma trampio cale za neku robu".


E otad patim za aluminijumskim drumasem. Svidja mi se sprint. Ne mora biti prevelika tura. Ali onaj adrenalin kad sam nategao njegov bajs ne moze da se opise. Kao da sam sam sa Juga presak na kosmicki brod. Ne razumem se u materijale, ali izgleda da tu tezina pogona i rama igraju veliku ulogu. Iako sam slab sa parama, vijao sam bas drumas sa alu ramom. I hvala Bogu nasao ga.


Ne znam kakav je Eclipse i Firebird, samo sam gledao YT test koji je radio Total Bike. Firebird su preporucili, Eclipse ne. Jedino cudno kod tih Scouta i Capriola (pricam o drumasima) sto em iz licnog iskustva (Scout), a em po forumima samo citam savete tipa : "resavaj ga se sto pre". Generalno ne verujem tim brendovima.

Jos ovaj Limited i moze da prodje, zbog samaraljki. Ali 33 000 za onaj obican je previse. Bolji je mislim polovnjak. Ali ja sam kao sto rekoh amater.

 

Težina komponenti na biciklu isto utiče na ukupnu težinu. Za superlak bicikl, treba kompletirati dosta laganu i skupu komplet opremu: točkove, korman, sedlo i šipku sedla, menjače, šiftere... To sve košta. Uz to, dobar čelični ram ne mora biti teži od jeftinog aluminijumskog. Još ako se doda skuplja oprema...

 

Na ravnom, težina bicikla ne utiče gotovo nikako, osim pri samom ubrzavanju. Najbitniji faktor je aerodinamika, odnosno koliko možeš spustiti torzo ka zemlji, skupiti ruke, a da i dalje dobro dišeš i vrtiš pedale kako treba.

 

Inače, Shimano 600 oprema je iz vremena kad je još bilo dosta čeličnih ramova, jesi siguran da je njegov ram bio aluminijumski, a ne dobar čelični? :)   Ako su cevi bile okruglog preseka i ne deblje od cevi na tvom tadašnjem čeličnom bajsu, sasvim moguće da je to bio slučaj.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#108 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 27 January 2017 - 08:33 AM

Cisto da imate predstavu:

 

wilier-superleggera-ramato-1.jpg?itok=xs

 

 

Wilier Superleggera, nov bicikl, klasicna geometrija, tradicionalni celicni Columbus SL(ili SLX), tezina sa Campi Record grupom 7,2 kg.

Tezina moderne Wilier karbonske masine, sa istom grupom, 6,5 kg

 

Slika je informativna nije ta grupa, ram je gore pomenuti..

 

Podaci preuzeti sa italijanskog sajta.


  • 2

#109 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 January 2017 - 08:58 AM

Prelep. Jedino mi je žao što nema A-head sistem za korman.  :)


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#110 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 27 January 2017 - 09:20 AM

Ja samo lupam ove plusice :D

E ne znam od kog materijala je ram bio. Ali bio je iz fazona 90ih godina. Brutalno lak. Siftere je imao na ramu, na donjoj sipki. Zadnjankaseta je prilicno sam siguran imala samo 6 zupcanika. Tako da je mislim pogon bio 2x6. Ali ne mogu da tvrdim.


Bajs sigurno nije bio neka vrhunska klasa. Nije imao nista na sebi. Ram sigurno nije iz 80ih bar po slikama koje sam mesecima gledao na forumima. Ali nije bio ni neki moderan. Tesko ga opisati. Znam samo da je svuda pisalo Shimano 600.

Ram bio neki obican, bez oznaka, izgreban, ali bez rdje. Nije imao nista na njemu. Decko ga vozio od "sela do sela".

Vozio sam ja i hrom-mol bike i taj je bio tezi dosta od njegovog. Necu da tvrdim da je aluminijum, ali mislim da jeste. Jer dignes ga jednom rukom iznad glave. Onaj moj bajs je imao celicni ram i navodno ostalo je aluminijum tamo po sajtu na VeneraBike i bio je daleko tezi. Dok se on zezao, ja umro na mom. A "mali se nije ni trudio". Najgore sto nije imao nalepnice niti neke oznake.

Cak sam jedno vreme listao Shimano 600 biciklove, ali uvek sam naletao na bajsove iz '80ih. Ali nijedan nije imao tako nizak ram kao njegov i takav oblik. Gornja cev je isla blago ka dole (od napred ka nazad) ali ne "agresivno" kao ovi novi ramovi.

Dobro jutro ! :)
  • 0

#111 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 January 2017 - 09:37 AM

Ovde si opisao više različitih stvari, pa ću izdeliti i odgovoriti redom.
 

E ne znam od kog materijala je ram bio. Ali bio je iz fazona 90ih godina. Brutalno lak. Siftere je imao na ramu, na donjoj sipki. Zadnjankaseta je prilicno sam siguran imala samo 6 zupcanika. Tako da je mislim pogon bio 2x6. Ali ne mogu da tvrdim.

Bajs sigurno nije bio neka vrhunska klasa. Nije imao nista na sebi. Ram sigurno nije iz 80ih bar po slikama koje sam mesecima gledao na forumima. Ali nije bio ni neki moderan. Tesko ga opisati. Znam samo da je svuda pisalo Shimano 600.


Po ovome što si opisao, kladio bih se u pivo da je bio čelični. :)
Ako su cevi na ramu bile okrugle, tanke kao na tvom čeličnom bajsu, ili tanje, gotovo sigurno je u pitanju bio čelik, ne aluminijum.
 

Ram bio neki obican, bez oznaka, izgreban, ali bez rdje. Nije imao nista na njemu. Decko ga vozio od "sela do sela".

Vozio sam ja i hrom-mol bike i taj je bio tezi dosta od njegovog. Necu da tvrdim da je aluminijum, ali mislim da jeste. Jer dignes ga jednom rukom iznad glave. Onaj moj bajs je imao celicni ram i navodno ostalo je aluminijum tamo po sajtu na VeneraBike i bio je daleko tezi.


Postoji razlika između jeftinog i kvalitetnog rama. Kod drumskih ramova, jedna od razlika je i težina samog rama.
Takođe, nije isto Shimano 600 oprema na jednom bajsu i jeftin čelični pogon i jeftinija uopšte teža oprema na tvom tadašnjem bajsu su sigurno doprineli razlici u težini.
Tako da to što je bio lakši ne znači da je bio aluminijumski.
Nije svaki alu ram lak, niti je svaki čelični težak. Kod karbona se još može tvrditi da će i jeftin karbonski biti lakši od dobrog čeličnog, čak i ako natrpaju puno više materijala, jer neće da se bakću sa proračunima i kontrolom kvaliteta, ali kod odnosa alu-čelik, nije isključeno da najjeftiniji alu bude čak i teži od kvalitetnog čelika.
 

Dok se on zezao, ja umro na mom. A "mali se nije ni trudio". Najgore sto nije imao nalepnice niti neke oznake.


Mene je klinac ostavio na čeličnom ramu bez da se trudio, dok sam ja umirao.  :)   Doduše na strmoj uzbrdici, ali tu težina bajsa i utiče.
Ima nešto i do tehnike, fizičke spreme, kao i aerodinamičnosti samog položaja na bajsu. Onda su tu gume, kao faktor. Sama težina, pogotovo na ravnom, igra najmanju ulogu. Bez ljutnje, ali siguran sam, da ste se zamenili bajseva (ako vam iste veličine odgovaraju), da bi ishod bio sličan, osim ako si imao baš izduvane ili/i loše gume.  :)
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#112 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 27 January 2017 - 10:48 AM

Ove godine "hocu revans" :D :D


Pa eto mozda je bio celicni, pojma nemam. Al nikad laksi bajs nisam video. Kad ga pogledas ovako kao da je vredan 50e. A kad sednes na njega ono cudo leti. Citao sam da je taj Shimano 600 bio nekad (a i sad) jako dobar.

Ma rekao je "mali" da ne trenira. Vozio bajs od mesta A do mesta B "poslom". Ja se tek onda skenjao. Najbolji bio onaj osecaj iz starta. Njrgov leti, moj kao da se vucem kao neki deda :D

Ne smem se kladiti u pivo, znam mnogo da ga popijem. Sad se ubijam koka kolom. A idem u teretanu :D
  • 0

#113 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 27 January 2017 - 08:23 PM

Izvini ali ako je taj "klinac", klinac, koliko ti imaš godina? Nhf...
  • 0

#114 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 28 January 2017 - 01:47 AM

Skoro 32... On je imao 19-20.... "klinac", "mali" .... cisto da je "dosta mladji".... dadoh mu nadimak jer je bio jako mrsav i sitan :D
  • 0

#115 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 28 January 2017 - 08:52 AM

Pa jako mrsav i sitan biciklista protiv jako napumpanog i krupnog bildera... Rezultat "trke" je jasan onima koji znaju  n2:party-021  n2:party-021 .


  • 6
.

#116 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 28 January 2017 - 09:10 AM

Baš zato i pitah jer se ja skroz uklapam u opis ovog drugog (sa još 3 god preko) i znam kako je :D Doduše na uzbrdicama, na ravnom vala ne mogu tek tako da mi udaraju komplekse ;)
  • 0

#117 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 30 January 2017 - 12:35 PM

Jos 3 dana do dolaska Defy i ja nikad nervozniji. Danas sam probao drugov bajs 55.5 i jedva sam kacio kocnice. Bio sam kao supermen.


Citam danima da je Giant Defy M/L u principu 56 CM bike. Sve mi se cini da cu zesce omasiti bajs i skociti sa 20 sprata :D


Procitao sam stotine i stotine postova da taj bajs bas i ne odgovara ljudima koji su 5'9.5 (176 cm) i da je prava verzija M, posto Giant navodno ima "uvrnutu geometriju". Sad cu zivce da pojedem ova 3 dana.


Tako je to kad ne mozes licno kao covek u ducanu da kupis nov bajs i isprobas. Sad strepim.
  • 0

#118 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 30 January 2017 - 02:25 PM

Dosta ti tu utice i fizicka sprema, da bi usao u aerodinamicniji polozaj, gde je trup vise ide ka horizontali, potrebna je veca snaga core misica....

To je polozaj koji ce pozdraviti utrenirani vozac, ali ne i amater, nije to samo pitanje duzine trupa, ruku i nogu...


  • 0

#119 Peloponez

Peloponez
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 30 January 2017 - 02:34 PM

Skoro sigurno je taj Defy tebi malo veci. Ali problem dohvata se veoma lako resava stavljanjem krace lule. Nemoj se opterecivati, to nije neki problem.
  • 0

#120 x_Dario_x

x_Dario_x
  • Members
  • PipPipPip
  • 89 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 30 January 2017 - 04:46 PM



Ne znam kakav je Eclipse i Firebird, samo sam gledao YT test koji je radio Total Bike. Firebird su preporucili, Eclipse ne. Jedino cudno kod tih Scouta i Capriola (pricam o drumasima) sto em iz licnog iskustva (Scout), a em po forumima samo citam savete tipa : "resavaj ga se sto pre". Generalno ne verujem tim brendovima.

Jos ovaj Limited i moze da prodje, zbog samaraljki. Ali 33 000 za onaj obican je previse. Bolji je mislim polovnjak. Ali ja sam kao sto rekoh amater.

 

Takve komentare ces procitati od ljudi koji vise postova u godinu dana napisu na forumu, nego sto naprave kilometara na biciklu tokom godine :)

 

Bicikl cine dijelovi, moze ram biti Scott, Trek, Cube... a oprema Altus... i takav bicikl nije bolje od recimo Capriola koji ima Deore opremu.

 

Ovo sa Scoutom nebi komentarisao, bas losa sreca te zadesila :)


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika