Jump to content


Fotografije

Pomoc oko izbora rama za drumasa i jos ponesto


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
286 odgovora na ovu temu

#281 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 February 2017 - 09:29 PM

Covece, konacno si kupio bicikl. Ja bih na tvom mestu bio srecan i jako uzbudjen, a ti nekako kao da samo trazis razlog da to ne budes.

 

Sedi na taj bajs i vozi ga, da izbacis sve te bespotrebne brige iz glave i uzivas u onome zbog cega si, pretpostavljam, bicikl i kupio.

Srecno.


  • 3

#282 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 09 February 2017 - 09:42 PM

Ma nije to nego nikako da se zavrsi ova tema. Prvo neka 2 novootvorena naloga, sad tu neka zezanja. Lepo sam rekao da sam zavrsio sa ovom temom. Nemam sta bitno da dodam ili oduzmem.

Ne bih ni na ovo odgovarao, da decko zaista nije iz Uba. Ne razumem se u jug Srbije i on zaista poznaje bajs.

Ali eto za info okacio sam par slika, a mogu jos 100. Taj bajs jeste nekad bio mozda dobro nastelovan podesen itd ali sad nije uopste.

Naprotiv. Pun je ogrebotina, ne centriram, tocak u osmici, ni prednji ni zadnji menjac podeseni, korman u krivo, sav je izderan. Ne znam koliko hvata moja kamera, ali nadam se da hvata nesto, kuckam sa telefona.

I ne zalim se ! Hocu da zavrsim ovu temu. Ne da me vuku za jezik. Sve sto sam rekao je tako i to uvek dokumentujem sa slikama. Ni ovaj bajs nije radjen. Kad nakupim para ide na redovan servis. Ali necu da slusam bajke kako je nesto savrseno kad nije. Opisem onako kako jeste.

Inace prodavac od koga sam kupio je rekao da je bajs sa nekih trka, neka cura dobila stipendiju, kupio ga u julu 2016, prodao ga meni po istoj ceni u 2017. Ta cura vozi sa neki zestok bajs a on skuplja za neki od 2100e. To je sto znam i sto imam dokumentovano.

A i smorio me bajs. Ne bih da razvlacimo temu, kad je ona zavrsena. Neka lupi neko lock. Ako ne odgovorim ispasce da "necu da odgovorim".
  • -2

#283 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 09 February 2017 - 11:47 PM

Bolje da si kupio nov Eclipse :lol:


  • 0

#284 x_Dario_x

x_Dario_x
  • Members
  • PipPipPip
  • 89 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 10 February 2017 - 08:11 AM

Sretno sa biciklom... valjda je na temu sve receno
  • -3

#285 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 11 February 2017 - 08:02 AM

A sta ako su menjaci neispravni? I kakva je to macka koja moze da probusi gumu na drumasu, sabljozubi tigar? Tvoja naivnost i opterecenje kozmetikom odaju utisak razmazenog 12-o godisnjaka.
U principu si kupio bajs za koji jos uvek ne znas da li je ispravan, sem ogrebotina za koje si se uhvatio kao pijan plota, i to sve jer si se stiso za 10-20e za prevoz...


Sent from my E6633 using Tapatalk
  • 1

#286 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 11 February 2017 - 09:34 AM

U principu, kupovina bicikla na slepo je uvek zaebana stvar, sem ako ne kupuješ novo i za to imaš i garanciju i mogućnost da zameniš ako ti ne odgovara. U drugim slučajevim uvek je bolje sesti na bicikl, probati ga par km, i steći neki celokupni utisak koji se ipak ne može steći preko fotografija. 

 

U principu, takav nov bicikl košta oko 800 eura. U najboljem slučaju, da je do 2 godine star i da je u perfektnom stanju, retko ko bi ga opet prodao ispod 500. Ti si ga dobio za 300 jer ima izvesne tragove korišćenja i to je jednostavno neminovno da se desi tokom godina. Nemoj da te to opterećuje. Bitno je da nema nekih ozbiljnih oštećenja i ulubljenja koje bi mogle da prouzrokuju ozbiljne probleme i dovedu u pitanje tvoju bezbednost na biciklu pri većim brzinama. 

Što se menjača tiče, čak i Šimanove entry level klase su dosta pouzdane u radu i uglavnom ih je teško pokvariti sem ako stvarno nisi neki sivonja koji bi i nakovanj uspeo da pokvari. Šifteri i menjači uglavnom dugo traju kad se sa njima normalno rukuje i kad se eto, s vremena na vreme podmažu i došteluju. 

 

To što korman stoji "ukrivo" nemoj da te brine, jer sam siguran da se sa nekoliko odvrtanja i dovrtanja imbus šrafova može lako rešiti. Štelovanje menjača se radi najpre preko sajle jednostavnim okretanjem burenceta odnosno zatezača sajle, i to je jako jednostavan i lak posao koji bi svaki biciklista trebalo da zna da uradi. Ako je problem druge prirode, i on se rešava odvrtanjem i zatezanjem graničnih šrafova na menjaču što je takođe jednostavan posao koji zahteva samo malo volje i vremena. Svejedno je hladno i nije vreme za dugu vožnju, pa zašto se ne bi malo pozabavio time? Ionako na ovom sajtu a i na youtube imaš gomilu videa sa objašnjenjima šta i kako. 

I još jedna važna stvar... Gumu moraš biti sposoban sam da zameniš i ako to ne možeš, nemoj odlaziti biciklom dalje od svog mesta/grada. Šta ćeš ako ti se zadesi gumi defekt na 50 - 100 km od kuće? Koga ćeš onda zvati da ti pomogne i zameni gumu? I to je isto jednostavan i lak posao koji zahteva samo malo prakse i veštine, ali ponajviše volje. 

 

Prema tome, treba samo da se opustiš i da budeš srećan što si napokon kupio bicikl, ali i da budeš svestan da si kupio korišćenu stvar. Bez obzira na to, ona može perfektno da funkcioniše kad joj posvetiš malo vremena, pažnje i ljubavi. Te sitne ogrebotinice koje te muče će da iščeznu prvog momenta kad se vratiš sa vožnje od 50+ km i budeš srećan i zadovoljan što si na tom malom govancetu od 10-ak kila, uz pomoć isključivo snage svog tela, svuda bio i prošao. Pa kad počneš da se više i više voziš i uživaš, sve će ti manje biti bitno gde se nalazi koja ogrebotina, dok god te bicikl služi kako treba. Sportski pozdrav i u zdravlje da te služi! 


  • 4

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#287 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 11 February 2017 - 02:26 PM

Mislim da je sve rečeno i da možemo lok na ovu temu.


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika