Jump to content


Fotografije

Pomoc oko izbora rama za drumasa i jos ponesto


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
286 odgovora na ovu temu

#121 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 30 January 2017 - 05:52 PM

Nekad je kvalitet rama na vrhunskom biciklu, bio najvaznija stvar. On je cinio osecaj voznje jedinstvanim, mozda je danas druga prica, nemam iskustva sa biciklima mladjim od 10ak godina...


  • 2

#122 x_Dario_x

x_Dario_x
  • Members
  • PipPipPip
  • 89 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 30 January 2017 - 06:07 PM

Vjerujem da je to i dalje tako kod nekih Italijanskih proizvodjaca, npr. Colnago... i kod top modela bicikala premium brendova, gdje se koriste neke "specificne" tehnologije, patenti...

 

ali kod bicikala u cjenovnom rangu do 1000 eura ( pricam o novim biciklima ), ja licno ne primjecujem neku razliku... Legura alu 6061 i pici :)


  • -1

#123 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 30 January 2017 - 06:19 PM

Bajs ce biti poslat sutra. Pa znacu prekosutra sta mi je ciniti.... Tj znacu sve. Kaze prodavac da ce mi biti dobar. Ja se samo nadam. Kako god javicu utiske.


Dodatno pitanje : Posto se treba namotati traka ona na volanu malo, mislio sam da uzmem novu. Kaze prodavac da se moze samoxnamotati opet isto, ali mislim se uzeti drugu. Kako se one tacno zovu i posto su otprilike ?
  • 0

#124 x_Dario_x

x_Dario_x
  • Members
  • PipPipPip
  • 89 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 30 January 2017 - 06:21 PM

Zove se traka volana ili keper... nije neka mudrost za namotati


  • -1

#125 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 30 January 2017 - 06:26 PM

Bajs ce biti poslat sutra. Pa znacu prekosutra sta mi je ciniti.... Tj znacu sve. Kaze prodavac da ce mi biti dobar. Ja se samo nadam. Kako god javicu utiske.


Dodatno pitanje : Posto se treba namotati traka ona na volanu malo, mislio sam da uzmem novu. Kaze prodavac da se moze samoxnamotati opet isto, ali mislim se uzeti drugu. Kako se one tacno zovu i posto su otprilike ?

 

Savet - dok ne napraviš neku kilometražu, postoji velika šansa da ćeš menjati položaj šamaraljki, a možda i sam korman. Zato koristi staru do juna, najmanje, pa ako u sred sezone budeš siguran da je to-to, onda uzmi novu, pa namotaj.

 

Zove se traka za korman. Od 500 do 2000, zavisno od kvaliteta i marke.


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#126 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 30 January 2017 - 06:42 PM

Postoji razlika u geometriji ovog Gianta u odnosu na neki klasičniji oblik, kao recimo Scott-a.

Giant ima veći pad horizontalne cevi, otud ona manja visina (51,5 umesto 56 cm). Zamisao je da se spusti težište bicikla niže i da on bude lakši za kontrolu, posebno na usponima.

Šta ovo donosi tebi?

Sve i da ti je bicikl veći (a jeste malo, rekoh ti da ti je M veličina taman), spuštajući sedište niže. ti opet nećeš imati problema kao kod klasičnog rama gde bi ti sedište bilo blizu horizontalnoj cevi. Ako su ti ruke dovoljno dugačke, ti ćeš sa svojom visinom sedeti dosta komotno na ovoj bicikli, nećeš biti previše nagnut, što početnicima u principu i odgovara, a Defy geometrija je i nešto konformnija nego TCR (takmičarska) geometrija.

Tim Giant i inače vozi Defy bicikle na klasik trkama (loši putevi, kocka i sl.), Jeste da su to karbonci, ali osnova geometrije je svakako ista kao kod tebe.

Zato nemoj da se plašiš, ako baš bude nepovoljno, uvek ćeš prodati bicikl po nabavnoj ceni.


  • 3
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#127 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 30 January 2017 - 06:56 PM

Hvala svima. Evo plusica. Nego nikako ne mogu da izguglam verziju ovog Gianta. Saznaonsam da je model Defy 3.

Ima verzija od 2009-2016 (mozda) i vise. Onda sam suzio pogon FSA 3x9 (obicno gugl baca podatke za 2x9) verziju.

Ovo sve radim sa telefona. To me dovelo do verzije za 2010. Tu me buni jer na nekim mestima je M/L 55.5, na nekim 56.

Kako god nadam se da ce sve biti u redu. Vise bih voleo da je M verzija, ali sta je tu je. Probacu ga koliko mi vreme dopusti. Cujem da ce ovih dana navodno biti i 13 stepeni, pa cu ga probati bar do Novog Sada i nazad sto je oko 100KM. To mi je bila i ruta za treking i to daleko tezi. Ako mi bude odgovarao zadrzacu ga. Ako bas ne ili cu menjati tu lulu ili ga prodati (sto mi se bas ne radi).


Svidja mi se ovaj tkzv sloping ram. Vidim da je i Capriolo kopirao slicno na Firebirdu (ako ne gresim). Valjda ce mi pasovati.

Danas sam vozio 55.5cm i def nije bio za mene. A uzeo da probam iz znatizelje. Iako se naravno ne mogu porediti razliciti bicikli. Javljam utiske vec prekosutra. Najkasnije nakosutra.
  • 0

#128 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 30 January 2017 - 07:04 PM

Samo nemoj odmah sa novim bajsom da odeš 50 km od kuće.  :)

 

Malo dok se navikneš, vidiš je li sve radi kako treba, dok se i telo privikne na novi bajs, sedlo, položaj...

 

Inače potpisujem što je kolega Karpkg napisao - može lako da ispadne da ti taj "za pola broja veći" ram ispadne kao optimalno rešenje.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#129 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 30 January 2017 - 08:20 PM

Daj Boze. Samo da nisam toliki baksuz. Najgore mi sto ne mogu da nadjem bas bas detaljnu specifikaciju za ovaj bajs.

Pravio se prakticno identicni od 2009-2016. Neki imaju karbon vilu (fork), neki Shimano Sora, neki Claris (ali oba 2x8). Pa ShimanonSora FFSA 3x9.. Neki imaju neke Giant gume, neki drugacije. Ne mogu bas da nadjem moj model Defy 3.

Ima ih previse i sve je konfuzno. Kao Golf 1-7, samo ovde ide po godinama 2009,2010,2011,2012... a svi mnogo lice izuzev nekih advanced verzija. Nikako da nabodem bas moj. .

To je to. Sve vas pozdravljam pa se javim prekosutra kas stigne. Daj Boze da ram odgovara.
  • 0

#130 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 30 January 2017 - 08:55 PM

Taj ram ti je verovatno za broj veci, ali jedan broj gore - dole je obicno prihvatljivo, narocito kad je slope ram.

 

Lula deluje prevelika, i to ces mozda morati da menjas posto horizontalna duzina pravi najveci problem.

 

Po tome sto stoji u oglasu ovaj je m/l velicina.

Bez veze poredis ovaj bicikl sa capriolom, nemaju nista zajednicko.

 

I nemoj da se zanosis da odes sa novim bajsem daleko, jer ce te on svakako drugacije umoriti a to ces osetiti kad bude kasno ;)


  • 1

#131 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 January 2017 - 10:35 PM

Zove se traka za korman. Od 500 do 2000, zavisno od kvaliteta i marke.

 

Jesam li ja jedini ludak koji je dao 5 soma za oblaganje kormana? :mrgreen:


  • 1

#132 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 30 January 2017 - 10:55 PM

Videcu da izmerim tu lulu, pa cu pitati za savet koliko kracu da uzmem. Osim ako ne poludim :D Mada ovako bajs izgleda mocno sa duzom lulom. Ne znam sto. Jos se ja pitam sto zene vole ove 180-185 :D


E ne poredim sa Kapriolom, on je zrtva ove teme :D
  • 0

#133 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 30 January 2017 - 10:58 PM

Jesam li ja jedini ludak koji je dao 5 soma za oblaganje kormana? :mrgreen:



eeeee i onda se cudimo zenama sto daju za neki karmin.... Kako njima objasniti da traka kosta 5000 ? ;)
  • 0

#134 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 30 January 2017 - 11:05 PM

Za lulu postoji kalkulator, uglavnom orijentaciono, subjektivni osecaj je jedini merodavan.

Kalkulator

 

Za motanje trake postoji tehnika da se ne bi razmotavala prilikom koriscenja bicikla, da ne bih piskarao video u prilogu


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#135 milan86

milan86
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 187 posts

Postavljeno 30 January 2017 - 11:09 PM

 

 

I nemoj da se zanosis da odes sa novim bajsem daleko, jer ce te on svakako drugacije umoriti a to ces osetiti kad bude kasno ;)

 

Tako sam se ja ispalio, krenuo na 120km i posle 100 umro, i psihicki i fizicki. Nisam imao ni 100km do tada na tom biciklu...


  • 1

#136 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 31 January 2017 - 12:32 AM

@SuperSonic

 

drago mi je što si kupio bicikl i to baš onakav kakav si želeo i u cenovnom opsegu koji si hteo. Nadam se i da će veličina biti ok, ako i bude malo veći to se da srediti kraćom lulom, mada meni lično lule kraće od 100mm na drumskim biciklima nekako ne stoje lepo :smile: Ne opterećuj se previše godištem, nije to automobil pa da izmisle na svakih par godina neke "revolucionarne" stvari. To je ipak "samo" bicikl, prosta transmisija i mehanika.

 

Jedino što bi ti preporučio ako možeš kupi neke pedale i sprinterice na ukopčavanje. Preporodićeš se, posebno ako planiraš ozbiljnije da voziš drumaša.

 

Pre vožnje poseti nekog dobrog majstora da ti proveri kočnice, menjače, eventualno docentrira točkove i podmaže sve moguće delove koji se podmazuju. Obavezno kupi bar dve rezervne unutrašnje gume kao i flekice i nikud bez toga i pumpe ne kreći sa drumašem.

 

Srećno i vetar u ledja!


  • 1

#137 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 31 January 2017 - 06:02 AM

Ovo ti može koristiti. Podešavanje sedla i položaja sedenja:

http://www.bikegreml...u-bike-fitting/

 

Podešavanje kormana na drumašu:

http://www.bikegreml...umskog-kormana/

 

Podešavanje visine kormana, tehnika:

http://www.bikegreml...visine-kormana/


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#138 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4576 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 31 January 2017 - 07:40 AM

Jesam li ja jedini ludak koji je dao 5 soma za oblaganje kormana? :mrgreen:

Cime si ga oblagao kožom od neprcane zmije?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 4

#139 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 January 2017 - 08:03 AM

Gelom ispod pa onda debelon najskupljom syncross trakom koja ima još gela u sebi hahah. Posle sam skontao da je bespotrebno i da taj gel u traci ništa ne znači nego da su dovoljni umetci a da traka može da bude i tanka. Fizik su mi najprijatnije na dodir i grip je nekako bolji i prijatniji nego sa klasičnim penastim. Ali ona syncross sa zelenim logoilma mi se dopala i zbog izgleda...


  • 3

#140 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 31 January 2017 - 08:14 AM

Znacajnijom promenom duzine lule, promenice se i upravljivost bicikla, sa kracom lulom voznja postaje nervoznija.

MAda to je sve vazilo za stare drumske trkace, gde je svaki mm i stepen podesavanja, menjao karakter bicikla.

Nemam predstavu kako je to sa novim gemetrijama.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika