Jump to content


Fotografije

Pomoc oko izbora rama za drumasa i jos ponesto


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
286 odgovora na ovu temu

#21 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 14 January 2017 - 09:08 PM

http://www.kupujempr...91635-oglas.htm


Drugari hitno mi treba pomoc.

Covek mi izasao u susret. Ali imam jedan problem. Posto ne mogu licno sa probam bajs, ovaj bajs je 56cm i tacno se uklapa u budzet posto mi je covek snizio cenu. Samo ima 1 problem. Ja sam visok 176.

Rekli ste mi da je za mene manje vise 52-54.... Ja sam rekao coveku, da sam visok 176, a on je 180 i njemu lezi.

e sad nisam hteo da rizikujem jer nemam para. Ali mi je ponudio lulu Arrowhead, kraca je 3cm i kaze ako spustim malo sticnu, da ce mi provereno pasovati.

Znam da je nezahvalno pitati za prognozu, jer se bajs uzima uzivo. Ali ja sam usred Vojvodine a svi prodavci su daleko.

I po maleru skoro niko nema bajs od 53-54 cm. Svi su 56+....

pa jel vredi da uzmem ne po ceni, vec da idem na blef ? Ziv se pojedoh....
  • 1

#22 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 14 January 2017 - 09:51 PM

Zar ti nije bolji onaj scott što sam ti preporučio od ovog bicikla?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
  • 0

#23 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 14 January 2017 - 09:57 PM

Jeste al tu sam kratak nekih 10 evra ako preracunam u dinare + prevoz. Ovaj lik mi daje ovaj bajs za 230e sto se savrseno uklapa u budzet. Al eto nemam srece za ram. Jedino da cekam platu.
  • 1

#24 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 14 January 2017 - 10:12 PM

Ti očigledno gledaš samo cenu, ostale stvari si zanemario, čak i velicinu, i sve zbog 10€

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
  • 0

#25 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 14 January 2017 - 10:23 PM

Pa nisam zanemario visinu. Zato sam stavio onaj post malo pre. Taj je na cikloberzi 249e i dao mi covek za 230. Stvarno sam knap. Pa sad posto je ram izgleda veliki, a ja nisam neki ekspert idem dalje. Ako bas nista ne nadjem sacekacu februarsku platu. Znam da biciklizam nije jeftin sport. Ovaj decko je hteo da mi skine, stavi kracu lulu.... Pa sam zato pitao jel "to ide".

Inace gledam M biciklove tu 52-54, ali sad jos nema skoro nicega. Ovaj bio nekako na oko najbolji. A za onaj Scott mi malooooo fali. Ako se nekim cudom ne proda, uzecu njega. Cena je fiksna....

Plata mi je daleko ispod prosecne, pa eto "slepam se da nadjem nesto".
  • 1

#26 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 14 January 2017 - 10:59 PM

Tvoje pare, tvoja stvar...

 

kod scotta je bolja oprema i velicina ti odgovara.

jos nisam cuo da je kod delboja ikad bila fiksna cena :)


  • 0

#27 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 14 January 2017 - 11:33 PM

Potpuno saglasan sa kolegom. Scott je bolji izbor.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#28 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 15 January 2017 - 07:05 AM

Scott:

 

Prodaje ga čovek od kojeg se, uz sve dužno poštovanje, ja ne bih usudio uzeti bajs na neviđeno, bez da odem i probam lično pre kupovine. Drugo, točkovi sa dosta malim brojem žbica. Po meni loš izbor za rekreativnu vožnju. Na kraju, 2x9 je grupa kojoj će lanci i kasete biti skuplji nego 2x8 grupi. Ništa strašno, ali koliko sam shvatio kolegi je budžet dosta ograničen, sad i u nekom budućem roku.

 

Prednost Scotta u odnosu na ovaj drugi bajs je ram. Veća je šansa da će veličina odgovarati. 56, sa tako ravnom horizontalnom šipkom, ima šanse da bude OK sa kraćom lulom, pogotovo za vožnju po ravnici. Ima i šanse da bude velik. Ako je velik, onda će biti problem.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#29 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 15 January 2017 - 07:38 AM

Hvala puno drugari na savetima. Nadam se da ne smaram previse. Gledam non stop oglase, pa necu da zurbam. Valjda ce naleteti nesto. Ako bas budem toliki baksuz, sacekacu platu i dodati nekako jos malo.


Zaista sam svima zahvalan. Teze mi je da nadjem bicikli, nego kola :D Posto vidim da se bas razumete u materiju i da ste objektivni, onda bacim ovde oglase, osecam se sigurnije. Ja koliko se razumem vec bih 2x omanuo....

I dalje cu da trazim....
  • 1

#30 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 15 January 2017 - 07:47 AM

Neki moj utisak, gledajući oglase: do 250 evra da bude OK bajs - samo neki retro, restauriran. Što ne mora da bude loše uopšte, pogotovo za ravnicu i otvoren put.

Za 100 evra više već može da se bira od ovih modernijih. Sa svim prednostima i manama tih novijih sistema. Šamaraljke kao jedan od najvećih ergonomskih boljitaka novijih bajseva, ali i (ko je na budžetu i ko je baksuz da mu crknu) najvećih rizika.

 

Na kraju, možda najvažnije: ako baš ne znaš od koga kupuješ, svakako je puno sigurnije probati bajs pre kupovine. Što zbog veličine i provere kako "leži", što zbog toga da se sigurno vidi u kakvom je stanju bajs.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#31 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 15 January 2017 - 02:02 PM

Slazem se. Zato svakih 20-30 minuta radim refresh. Zao mi onog gore sto mi ram ne pasuje. Lep mi je ovako. Iskreno vijacu do kraja meseca za ove pare, a ako bas ne bude nista, dodacu 30-50e i uzecu nesto.

Nazalost nemam vise. Vidim da ima bajsova boli glava za 450-500e. Ali eto sta je tu je... Zivkam i zivkacu ljude. Optimista sam :)

Ako naleti ponesto bacicu ovde, ako vas nije smorilo :D

P.S da li je nornalno da drumasi imaju napred 3x pogon ? I sta im to dodju hibridi ? Dobio sam 2 ponude ali izgledaju kao mesavina trekinga i drumasa. Nit tamo nit vamo. Napred 3x, nazad 8-9....
  • 0

#32 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 15 January 2017 - 07:17 PM

Scott:

 

Prodaje ga čovek od kojeg se, uz sve dužno poštovanje, ja ne bih usudio uzeti bajs na neviđeno, bez da odem i probam lično pre kupovine. Drugo, točkovi sa dosta malim brojem žbica. Po meni loš izbor za rekreativnu vožnju. Na kraju, 2x9 je grupa kojoj će lanci i kasete biti skuplji nego 2x8 grupi. Ništa strašno, ali koliko sam shvatio kolegi je budžet dosta ograničen, sad i u nekom budućem roku.

Ti si sve njegove prednosti pretvorio u mane, i preporucio umesto novijeg da kupi retro bajk :)


  • 2

#33 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 15 January 2017 - 08:45 PM

Ti si sve njegove prednosti pretvorio u mane, i preporucio umesto novijeg da kupi retro bajk :)

 

Napisao sam sasvim objektivno prednosti i mane. Ima nešto netačno da sam napisao?

 

Za skromniji budžet i rekreativnu vožnju neće biti ista preporuka kao za visok budžet i trkačke aspiracije. Uz puno varijanti između tih ekstrema.


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#34 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 16 January 2017 - 12:33 PM

...za visok budžet i trkačke aspiracije. Uz puno varijanti između tih ekstrema.

Najjeftiniji drumski scott za visok budzet i trkacke aspiracije :)

 

Nisi ti nista pogresno napisao, ali dajes prednost frikcionim menjacima naspram samaraljki, savetujes celicni pored dobrog alu rama, stare tockove kakve se vise ne mogu kupiti i sl...

 

I sve to pod parolom da je ono drugo skupo (a razlika je mizerna) pa se sa razlogom pitam ko je tu preterano siromasan ili bezobrazno bogat?

 

Ja samo navedoh primer gde za te pare koje ima moze da se nadje sasvim pristojan bicikl sa modernim tockovima i opremom koje voze rekreativci bez trkackih ambicija.
 


  • 2

#35 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 16 January 2017 - 12:59 PM

Najjeftiniji drumski scott za visok budzet i trkacke aspiracije :)

 

Nisi ti nista pogresno napisao, ali dajes prednost frikcionim menjacima naspram samaraljki, savetujes celicni pored dobrog alu rama, stare tockove kakve se vise ne mogu kupiti i sl...

 

I sve to pod parolom da je ono drugo skupo (a razlika je mizerna) pa se sa razlogom pitam ko je tu preterano siromasan ili bezobrazno bogat?

 

Ja samo navedoh primer gde za te pare koje ima moze da se nadje sasvim pristojan bicikl sa modernim tockovima i opremom koje voze rekreativci bez trkackih ambicija.
 

 

I ja sam samo naveo koliko koštaju nove šamaraljke ako se desi baksuz da one na bajsu crknu. To nije sitan iznos.

 

Naveo sam i da postoji razlika u ceni potrošnih delova: zupčanika i lanaca - to je sitniji iznos, ali je češći i izvestan ako se bajs vozi.

 

Za materijal rama - mislim da sam napisao da je sve jedno - dobar je dobar, jeftin/loš je jeftin/loš. Od kojeg god materijala bili. S tim što uglavnom čelični dozvoljavaju montiranje DT frikcionih menjača, to je tačno. I znaju biti dosta povoljni.

 

Frikcionim menjačima dajem prednost ako je ušteda prioritet jer su jeftini i praktično neuništivi. Takođe ne traže bog zna kakav kvalitet i čistoću sajli i bužira.

 

Točkove ne preporučujem "neke što se ne mogu kupiti", ali tvrdim da točkovi sa malo žbica nisu najbolji izbor za rekreativnu vožnju.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#36 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 16 January 2017 - 01:06 PM

Pisao sam juce coveku za onaj Scott, prodat je. Iako stoji jos na sajtu. Tacnije dosta bajsova je prodato, ali vise oglasi.

Kako se blizi kraj meseca gledam sad bajsove skuplje od 250e do 300e. Ponuda je EKSTREMNO siromasna.

Tesko je tu ubosti boju, velicinu rama, cenu.... Znam da nisam nudio neke velike pare. Cak se razmisljam da odem u Madjarsku preko grane posto ide kolega za Pestu pa uzmem tamo bajs.

Moguce je da se ne razumem, ali mahom srecem preprodavce. Tesko mi je naci obicnog coveka koji prodaje bajs, jer uzima drugo ili slicni. Dosta njih zivi od prodaje i to je ok. Samo mislim da su neki biciklovi bas skupi.

Mozda nije primereno da poredim cene sa zemljama EU, razumem ja da dosta otkine i drzava, ali vidjao sam identicne biciklove na stranim portalima koji su 40-70% jeftiniji.


Cak stavise i kad bi naleteo na ovo malo ponude sto je bilo, nudili su mi bajs bez sedista, iako na slici je to sediste savrseno. Navodno je bilo raspadnuto a i sta mi je to da uzmem novo....

Pa mi nudili bicikli bez pedala (to je izgleda neka moda)....

Jedan je slikao bajs sa Sora zadnjim menjacem, ja trazio sliku da mi zumira zbice (kao da ih hvatala rdja), nije se moglo videti.

Kad ono na slici sad menjac neko Tourney TX. Kaze meni lik "ma isto je to". Ma nebitno jel isto ili ne, slikao si jedno, a prodajes drugo.

Jedan lik mi je nudio neki bajs koji je izgledao OK. I taman da se dogovorimo do isporuke, on je cuo negde "da taj bajs vredi vise", pa ako hocu da mi da stare izlizane gume....

A ja sam teski laik. Ozucio sam se ponudom. A iz radoznalosti sam pitao i za bajsove od 300e i ovde i na KP. Sacuvaj me Boze.

Nista gledam i dalje. Ako ne nadjem nista dodacu nesto para od plate i odoh za Madjarsku. .


Ove retro/specijalke necu ni da gledam. Prosto ruzni su, izgledaju matoro (a inace volim retro stvari, ali ne i biciklove), a vidim i ljudi precenjuju stvari ili ja nisam objektivan. Neka krntija od pre Isusa Hrista u polu raspadu i nekog celika kosta 280e...

Ja se ozucio :D Iako mozda moj post deluje smesno, tako ja vidim. Sad zadnjih par dana nije bilo nista od polovnjaka pa gledam dalje. Vec sam naucio napamet sve oglase.
  • 0

#37 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 16 January 2017 - 01:56 PM

Za pedale ništa čudno, drumaši se obično voze sa clipless pedalama, a onda ne može prodavac da zna koji ti sistem koristiš. Sedlo isto nije previše čudno, naročito ako neko prodaje lični bicikl, jer ljudi često prenose sedlo koje im odgovara sa starog na novi bicikl.

 

Što se tiče cena, voleo bih da vidim te 40-70% jeftinije ponude. Po nekom mom iskustvu, u Srbiji su cene polovnjaka često nerealno dobre, verovatno zato što ljudi retko prodaju bicikle kupljene nove u prodavnici po maloprodajnoj ceni. Neću da kažem da ti ne govoriš istinu, stvarno me zanima da vidim gde su još bolje cene.


  • -2

#38 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 16 January 2017 - 02:55 PM

Onda neka slikaju bicikli bez pedala (kao neki) a ne da naknadno kazu da pedale ne idu. Cenim da oce da ustete 10-30e ali nije ni bitno.

Sumnjam da neko koristi licne pedale i sedista na svih 15-20 biciklova u ponudi koji imaju (opcija : Svi oglasi).

Al ovo kad sam se dogovorio za bajs i kad mi lik javio da je cuo da bajs vredi vise (a nisam mu ni spustao cenu -bila je njegova), pa mi hteo skidati gume i stavljati neke stare (mislim da su na slikama bile neke shwalbe tako nesto), onda mi presela kupovina.

Al najjaci mi lik bio koji prodaje bajs iz Indonezije i tvrdi da je savrsen (United Sterling), a pregazen uzduh i popreko.


E sad mogu ja stavljati ovde mnogo linkova sa inostranih sajtova, na drugim jezicima (ako je dozvoljno - npr madjarski).

Neka prosta logika kaze da su skoro svi biciklovi u Srbiji iz uvoza (osim par nasih nazovi brendova), da je placena carina (ili nije?), da se prodavac malo vise ugradio i da obicno prodaju 10,20,30 pa i vise biciklova...
Ne moze nikako zemlja u kojoj se uvoze biciklovi i gde se preprodavci ugradjuju biti jeftinija od zemlje koja izvozi iste.


I opet kazem nemam nista protiv toga da ljudi zarade, al' da su neke cene nabijene, nabijene su. Ipak su to rabljeni polovnjaci koji su lepo obrisani. Zato sam i trazio neke blize slike kao onaj lik sto je promenio ceo menjac na drugoj....

Al nista idem dalje. Inace dosta bajsova iz EU bih momentalno kupio da se prodaju u Srbiji.


Recimo ovaj nije spektakularan ali za cenu od 270$ (Ganc Nov) sa Shimano Claris ne bih zalio. Na eBay je 300$ isto nov.

A sto se tice poznatijih marki, ako pogledam cene polovnjaka u Madjarskoj i Rumuniji i kod nas.... Pa ni blizu.

Attached Thumbnails

  • Screenshot_2017-01-16-15-48-51.png
  • Screenshot_2017-01-16-15-50-01.png

  • 0

#39 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 16 January 2017 - 03:22 PM

Taj Greenway ti je isto što i Capriolo, Polar, Scout i ostala domaća ekpa.

 

A za polovnjake, OK. Mislio sam da gledaš negde zapadnije, Mađarska i Rumunija pretpostavljam da su ista priča kao Srbija. Računaj samo da ni tamo te najjeftinije bicikle ne prodaju prvi vlasnici, pod uslovom da nije prevara u stilu Nigerijskih prinčeva  :wink:


  • 0

#40 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 16 January 2017 - 03:38 PM

Taj Greenway je bar aluminijumski. I ima Claris opremu. Scout za te pare daje celik koji ima kriv ram (srednji pogon zbilo koji ide levo-desno) i daje Tourney i to za 31 000 dinara. Onaj bajs em je jeftiniji em lepsi em dosta bolji. A citao sam namerno komentare na madjarskim forumima, bas zato sto sam se opekao sa srpskim "brendovima" (a i kad smo mi Srbi znali nesto da napravimo od 0 ?) I bili su vise nego dobri.

Ako ne nadjem nista odoh u madjarsku. Uzecu ili ovaj novi ili neki polovnjak. U Madjarskoj su 20-30% jeftiniji. Kako koji.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika