Jump to content


Fotografije

Pomoc oko izbora rama za drumasa i jos ponesto


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
286 odgovora na ovu temu

#41 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 16 January 2017 - 03:57 PM

Što se cene polovnih tiče, moj utisak je da su skuplji bicikli kod nas povoljniji nego napolju. Dakle, bajs koji se polovan prodaje za 400 i više evra se teško može napolju naći za manje, ili za iste novce. Obično je dosta skuplji (isto polovan).

 

Što je jeftiniji, to je manje povoljan, ali i dalje su obično povoljniji nego novi. Mada nisu povoljni kao napolju - prijatelj vozi bajs koji je u Nemačkoj skupljao prašinu na placu i dobijen je za 0 evra - kad je već krenuo sa placa sa kupljenim skupljim bajsem, znači nije bajs ulazio u priču kao cenkanje. Pitao pri polasku iz radoznalosti i prodavac kao "treba ti?"  :)   Ne liči ni na šta, trebalo je sređivati ga, ali se takvi u NS na pijaci prodaju za 50 do 100 evra. U ništa boljem stanju.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#42 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 16 January 2017 - 04:11 PM

https://www.polovnia...tt-speedsters-4


  • 1

#43 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 601 posts

Postavljeno 16 January 2017 - 11:52 PM

Skuplji i bolji bicikli su kod nas jeftiniji nego napolju zato što je dosta takvih bicikli kradena napolju.
Mada ima i suprotnih primera. Recimo bicikli u Sloveniji koji su uz to i legalni mogu jako povoljno da se nađu. Prosto veći je standard, ljudi češće menjaju bicikle, polovni ne drže cenu i prodavci ne tvrde pazar, posebno za starija godišta. Takođe i delovi mogu dosta povoljnije da se nađu nego kod nas samo treba redovno pratiti oglase.

Takodje i izbor novih bicikli je ogroman. Zastupljeno je mnogo brendova poput Giant-a, Focus-a, Cervela itd... Ima mnogo radnji i pred izlazak novog modela stari su obično na popustu. U Ljubljani sam video Focus Cayo na popustu sa Ultegrom 6800 i Fulcrum 5 točkovima za 1459 evra, što za nov bicikl i nije mnogo. Takav bi kraden kod nas koštao otprilike toliko.
  • 4

#44 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 17 January 2017 - 07:20 AM

Svima sam podelio zelene kockice :)

Pa da, nekako imam osecaj da je mnogo jaca ponuda napolju. Najgore sto je kod nas pride em los standard pa kao ja krpim low end ili prosto nema nista u ponudi. Na cikloberzi nisam nasao ama bas nista do 250e, a do 300e mozda 1 da mi bas odgovara i pise u uglu "prodato".

E sad ako su ovo "zimske cene", ne znam tacno dokle one traju. Ne znam da li da zurbam, nekako se odslepam preko (dzabe prevoz) ili imam fore da jos cekam. Da stvar bude gora ovde u mom okruzenju nit neko vozi, a kamoli prodaje drumase.


Sacekacu jos malo, pa ako ne bude niceg, sta je tu je, probacu u Madjarskoj. Sad imam 250e, mogu da odvojim jos 50e na kraju meseca i to je to.

Jbg zena, dete.... A i ova drzava dere li dere i eto spalo se na to da je low end bicikli luksuz pa kopam li kopam danima neke jeftine polovnjake...
  • 0

#45 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 17 January 2017 - 01:17 PM

sklapam neki bajs iz raznih otpadaka. bez 150 evra je gotovo nemoguce nakompletirati ispravan retro drumas. gde je tu zarada?

a to su najjeftiniji delovi, kod kojih nema prostora za spustanje cene jer postoji neka "upotrebna vrednost" kao minimum.
tipa, gumu od 50 evra mozes polovnu kupiti za 10, ali svaka koja je ispravna i neispucala ce kostati barem 3-4 evra, ako je ne poklanja neko - ko ce se cinati da stavi na oglas nesto za 100 dinara?

ceo bajs jeftino moze da se nadje, ali ako je ispravan i ne trazi ulaganja, retko ko ce ga prodavati.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#46 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 17 January 2017 - 04:35 PM

E imam jedno uvrnuto pitanje, posto danas nisam nasao nista na oglasim :D

Zasto su drumski biciklovi toliko skuplji od recimo trekinga ? Ovih trekinga ima na oglasima brdo, nema sta nema. Cak nadjem lika iz mog mesta. Pokazao mi trek i malo sam ga provozao, jer ovde nema leda i snega (da kucnem o drvo), ima 2 disk kocnice, kompletnu ultegra grupu, aluminijum, lak.... a ima jedno 30-40 komada. E sad gledao oglase i na KP i ovde i mozes "da biras". Sta ja znam ima bas okej biciklova. Sa solidnom opremom.


A ja bas zapeo za drumasa :D Sta im to pravi toliku razliku u ceni ? Cisto informativno, znatizeljan sam.
  • 0

#47 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 17 January 2017 - 04:51 PM

Veca tezina, drugaciji polozaj voznja, vece medjuosovinsko rastojanje, drugacija mehanika, drugaciji prenosi, nacin kocenja, tezi tockovi...

 

Najpriblizniji drumasu je Fitnes bike, drumska mehanika sa ravnim volanom, polozaj voznje priblizniji trekingu.

 

Mali savet, nemoj se rasplinjavati na 100 strana, svakako sam biras za svoje novce u kojim si ogranicen pa mozda nije lose da definises sta zaista hoces.


  • 3

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#48 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 17 January 2017 - 08:07 PM

Hvala Grbicu na odgovoru. Sad je mnogo jasnije.

Inace razocarao me prodavac DelBoy. Meni je rekao da je bajs prodat (250e) tj onaj Scott, a kad sam dao zgodnoj drugarici da ga pita dan kasnije preko Vibera ispalo je da nije prodat. Mislim....


Necu vise siriti ovu temu, osim ako upadne nesto. Veliki pozdrav svima.
  • 0

#49 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 25 January 2017 - 11:59 AM

Opet ja. Posto nisam nasao ama bas nista vredno za 280e (izuzev oldtajmera), a ljudi cene neke celicne Capriolo Eclipse bicikle po ceni novog (isti delovi), mozda sam subjektivan ali meni sve to naduvano.

Ne planiram da dajem vise para od 280e, a razgledao sam sve moguce sajtove. Retko nalazim ramove 53-54 cm. Sve se vrti 56-60.


Zanima me samo da li ce se ponuda povecavati kako se bude blizilo leto ? Da li je ovako siromasna ponuda rezultat toga sto malo ljudi prodaje drumase ili se svi cekaju za leto ? Da li ce se cene dodatno uvecavati ? Ovde ispada da bajs sto je stariji sve skuplji, umesto obrnuto.


Il da probam preko grane u Madjarskoj, posto ja i ne znam neke prodavnice polovnih biciklova. Ovde nema nista zivo. Na sajtu do 280e nista za mene.
  • 0

#50 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 25 January 2017 - 01:58 PM

Već sam to pisao. Ispod nekih 350 evra teško može da se nađe da nije retro, a da je stvarno dobar. Mada, ni ti sa "lošijom" opremom ne moraju da budu loši - vozi se to bez problema.

 

Cene napolju - nisam siguran da ćeš na bajsu do 500 evra napolju puno uštedeti. Koliko para, toliko muzike.

 

Po sezoni: leti je bogatija ponuda, ali se brzo i prodaju, veća potražnja, veća šansa da "umakne ispred nosa", a cene su cele godine tu negde koliko pratim.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#51 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 25 January 2017 - 02:10 PM

Au al si zapeo za HU... Aj baci pogled KLIK delis sa 300 i dobije cenu u evricima, trebalo bi da imas povrat poreza.


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#52 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 25 January 2017 - 02:46 PM

Hvala za link. Jedino moram kontaktirati drugara (pola mesta madjarsko), da ih pita da li salju.

Nisam zapeo za Madjarsku. Prosto nema nikakve ponude. Aj treking i mtb se jos i nadje. Uvoze ih iz inostranstva.

listam vec 2-3 meseca cikloberzu. Nista da nadjem. Jedino je DelBoy imao onog Scotta (53-54) i to je to. Slicno i na KP.


Nisam ja nesto zahtevan po pitanju opreme. Meni je bitno samo da je moderniji aluminijumski ram i da ima dobar drop volan. A ovo da lo je Sora/Claris/Tourney itd mi skroz svejedno. U Vojvodini skoro i ne saltam brzine.

Na mkm trekingu sam prosle godine vozio samo na najvecem zupcaniku napred i najmanjem nazad (mana je samo sto je ram kod osovine bio kriv haha - cuveni srpski brend).

Al nikako nista da nadjem. Ponekad i nadjem nesto ali sve preko 400e. Koji ce mi djavo Tiagra, Ultegra itd.

Uzeo bih nesto kao Capriolo Eclipse sa losijom opremom ali da je ram aluminijumski. Od domacih proizvoda ti spada samo Visitor(Scout) koji ima sve do jednog fals ramove. Nikako da nabodem takav bajs.


Ako guglam evropu tamo je pun ..... biciklova sa bar Claris grupom, sa Alu ramom za sitne pare. 300$ novi.

Problem je srpska carina, nemam pojma sta bi bilo kad bih narucio to preko Weba.

Cudi me da gomila brendova slicnih kao onaj sto si mi dao u linku nema prodavnice u Srbiji. Brutalno siromasna ponuda.

Toliko je ocajno da i ako naletim na nesto sto mi se ne svidja moracu da uzmem, jer nemam izbora. Ne razumem se najholje oko uvoza bi iklova i koliko bi me carinili (telefon od 200e su mi carinili 100e jer mesaju babe i zabe).

Zar je moguce da po oglasima po EU nalazim na hiljade bajsova gde dusa moze da ti stane od izbora, a kod nas ne mogu da nadjem 2 ljudska polovnjaka. Prosto neverovatno. Svega ima ali bas toga nema.

Jos mi kaze majstor u zezanciji dok sam namestao MTB sa novim zadnjim menjacem da uzmem ram kao on i sam sklopim bajs :D Dobra mu ideja. Jos kad bih bio strucan :D Aj da je komp....
  • 0

#53 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 25 January 2017 - 03:10 PM

Kad gledas po evropi KLIK.


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#54 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 25 January 2017 - 03:28 PM

(link)


  • 1

#55 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 25 January 2017 - 03:35 PM

Jel smeju da se postave linkovi ? Ka drugim sajtovima ? Koristim desktop mode na telefonu sa 0 opcija da sakrijem link pod text.


Ovo je lepota ! Jos pise Shimano Ultegra/105 sa Grbicevog linka. 280e !!!

Attached Thumbnails

  • 266_-1340935533.jpg

  • 0

#56 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 January 2017 - 03:45 PM

Da li si ovaj video?
http://www.2bike.rs/...ov#.WIjFj_krLIU

Srecno u izboru.

Sportski pozdrav.


  • 1
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#57 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 25 January 2017 - 03:51 PM

Video sam taj. Ram mu je 51. Ja sam visok 176-177. Pa vise idem na ram 53-54. Takav sam samo 1 nasao na Cikloberzi tj onaj Scott od Del Boya i neki indonezijski United Sterling 71 na KP ali bajs se raspada. Cak su i zbice ispravljane na zadnjem tocku. Neko ga bas "sutnuo".


Grbicu "bolje da mi nisi slao" ovaj "svapski" link, bajsova da ti dusa iste niskobudzetnih. Koliko volis drumasa za sitne pare.
  • 0

#58 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 25 January 2017 - 03:59 PM

Samo 200e ?!?!?! Ne moze biti gori od domacih i da hoces :D Na Grbicevom linku sam nasao 50 biciklova bar koji mi se dopadaju, a niskih cena su. Prosto da biras.

Ovakve oglase kod nas nisam video ni u najavi. Bar sto se tice niskobudzetnih bajsova. Ono je vrh.

Attached Thumbnails

  • 216_-192407951.jpg

  • 0

#59 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 25 January 2017 - 04:10 PM

Brate mili.... Samo 250e... Da biras. Prosto ne mogu da se nacudim cega sve nema. Ekstra link.

Sad sam se skenjao. Pa ovoga kod nas nema sanse da buDne.

Cak cu da kupim i pivo.

Attached Thumbnails

  • 843_-625798422.jpg
  • 843_-10483376.jpg
  • 843_-657519893.jpg

  • 0

#60 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 25 January 2017 - 04:21 PM

Slaba je ponuda drumaskih bajseva kod nas.

JA kupujem samo celicne bicikle, trkacke bicikle, i jedva uspem jedan da nadjem na dva-tri meseca, pritom gledam svuda i stalno gledam, cak i  po Bosni.

 

Trik je sto se alu ram ne kupuje star, jer aluminijm kao materijal stari, tako da kupiti stariji bicikl od 10ak godina je donekle promasena investicija.

 

Kod celika je drugo, bajs je kao vino, sa godinama se gleda kao investicija, jer dobar celik moze da se vozi i posle 40-50 godina, i raste mu cena, to alu i karbon ne nude. To je objasnjenje za vise cene vintage bajseva, pored hipsteraja...

 

Na pijacma bude bolja ponuda leti, na oglasima se jedni te isti drumasi, vrte vec mesecima.

Dobar Alu je na pijaci od 300-500e, retko kad bude manje

 

Mali Hint ima jedan Alu Bjanki fixi za 130 evrica, ram je odlicna osnova za vracanje na standard ,doduse ima malo ulubljenje, ali mozes da uradis kidalicu od bicikla, i manji je ram, na K/P, mada to je 56ica, ja sam 182cm, i najvise volim 58icu, 56-ica mi je mala.


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika