Jump to content


Fotografije

Dynamo hub


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
67 odgovora na ovu temu

#21 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 25 November 2018 - 08:40 PM

Ne znam, kod bilo kojeg majstora koji ima dovoljno inteligencije da otvori taj dinamo :) Ili sto kaze covek "Something I know nothing about but we are doing it anyway" (link) kada te skripanje bude toliko nerviralo. U medjuvremenu kapnes malo masinskog ulja ako vidis lezajeve pa slusaj da li se skripanje smanjilo. Mozda je skripanje i u oblasti tog plasticnog dela gde se prikljucuju zice.


Сасвим је затворено. Нема ни оне као конусне шрафове са стране, не знам ни како бих отворио да капнем уље. То ми је и пало на памет :)
  • 0

#22 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 25 November 2018 - 09:05 PM

Mora da moze da se odvrnu pre toga neki srafovi i podloske da bi se doslo do njih inace ne bi bilo moguce sklopiti dinamo. A bez slike ili naziva modela dinama koji posedujes je malo cudno pricati o tome. Evo ovde na kraju teksta neki rasturen (link)


  • 0

#23 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 25 November 2018 - 10:18 PM

Mora da moze da se odvrnu pre toga neki srafovi i podloske da bi se doslo do njih inace ne bi bilo moguce sklopiti dinamo. A bez slike ili naziva modela dinama koji posedujes je malo cudno pricati o tome. Evo ovde na kraju teksta neki rasturen (link)


У праву си. Напоменуо сам да је супернова али не и који модел infinity s то је фактички исти као и овај на сликама само друга марка. Нисам стигао да ставим слику, али стављам је сутра
  • 0

#24 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 26 November 2018 - 08:51 AM

Има ли неко идеју или информацију ко се бави таквим стварима?

 

Ja se ne bavim tim stvarima,u stvari niko se ne bavi ali sam sebi popravljam bicikl  a i te HUB diname,a inace sam vikler,ajde da pokusam da ti pomognem. 

 

Kao prvo posto se cuje kada stegnes iglu znaci da je vrlo malo tolerancije ostalo u konusnim lezajevima koji se koriste u tim dinamama,i potrebno je popustiti i za to  je potreban vilasti kljuc koji treba da bude dosta tanak jer treba da se ubaci izmedju el. prikljucka za dzek i tela,ja sam njega napravio od lista rucne testere i debljine je 2 mm , i on je neophodan ako hoces malo da popustis prenapregnutost koja se stvara kada zategnes iglu, a da ne rasturas celu dinamu..Objasnjavao bih ti kako se rastura cela dinama ali mislim da za to nisi verziran,imas na Jou Tube postupak,naravno Svabe objasnjavaju.Probaj odviti malo navrtku ispred prikljucka,malo vise popustiti da malo landara  osovina,staviti tocak na zemlju vertikano i probaj kanuti malo ulja sa svake strane da koliko toliko udje u lezajeve. Kada sve to radis drzis sa druge strane osovinu da se ne pomera vilastim kljucem,tamo ima dve navrtke.


  • 0

#25 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 26 November 2018 - 09:23 AM

Ja se ne bavim tim stvarima,u stvari niko se ne bavi ali sam sebi popravljam bicikl  a i te HUB diname,a inace sam vikler,ajde da pokusam da ti pomognem. 

 

Kao prvo posto se cuje kada stegnes iglu znaci da je vrlo malo tolerancije ostalo u konusnim lezajevima koji se koriste u tim dinamama,i potrebno je popustiti i za to  je potreban vilasti kljuc koji treba da bude dosta tanak jer treba da se ubaci izmedju el. prikljucka za dzek i tela,ja sam njega napravio od lista rucne testere i debljine je 2 mm , i on je neophodan ako hoces malo da popustis prenapregnutost koja se stvara kada zategnes iglu, a da ne rasturas celu dinamu..Objasnjavao bih ti kako se rastura cela dinama ali mislim da za to nisi verziran,imas na Jou Tube postupak,naravno Svabe objasnjavaju.Probaj odviti malo navrtku ispred prikljucka,malo vise popustiti da malo landara  osovina,staviti tocak na zemlju vertikano i probaj kanuti malo ulja sa svake strane da koliko toliko udje u lezajeve. Kada sve to radis drzis sa druge strane osovinu da se ne pomera vilastim kljucem,tamo ima dve navrtke.

оваква је динама, обичну главу сам лако подмазивао, али ово не знам како да отпустим. И сам сам закључио да треба мало попустити, али не знам како :) покушаћу тако како си објаснио, имам и такве тање кључеве, мада нисам сигуран за шта треба да се ухвате

Attached Thumbnails

  • P1220390.JPG

  • 0

#26 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 26 November 2018 - 09:33 AM

Nije skroz oblo ima dva ravna dela na koja se postavi kljuc.

 

DSC_5756.jpg


  • 0

#27 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 26 November 2018 - 09:52 AM

Nije skroz oblo ima dva ravna dela na koja se postavi kljuc.

 

attachicon.gifDSC_5756.jpg

Заправо и нема, прво сам се поколебао, али заиста нема :(  ево и слике, додуше није нешто, али може да се види да је обло, касније ћу додати још неку бољу невероватно ми делује, па како поставе кључ на тако нешто, не капирам

Attached Thumbnails

  • 20181126_1050481.jpg

  • 0

#28 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 26 November 2018 - 09:58 AM

Pa odvrni onda rukama.


  • 0

#29 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 26 November 2018 - 10:01 AM

Pa odvrni onda rukama.

Не стварно,тај део нема та места за кључ као на твојој слици. Површина јесте тако рељефна, али ивица је сасвим округла... :) мада не разуме у чему је штос, јер на оној слици супернове са нета коју сам поставио, постоји место где иде кључ ....


  • 0

#30 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 26 November 2018 - 11:36 AM

Slikaj sa druge strane da vidimo sta se nalazi,stvarno su je napravili bezveze, samo da ustede na gramazi,zato ti i pravi probleme,verovatno se samo rukama steluje zazor,ali bar da vidim sta je sa druge strane. pa da nesto i zakljucim.Ja taj prikljucak za struju lako rasturam i kada se on skine trebalo bi da se vidi kakav mu je sistem ovako se nista ne vidi,ali prvo slikaj drugu stranu. Moje sve tri koje sam stavio na moje bicikle kada sam ih kupio polovne, toliko bile pretegnute da su ostetili konuse,zato su verovatno i prodavane,zato sto se culo krkljanje kada se okretao tocak,ali ja sam to sanirao.

 

Meni lici da je to ispred prikljucka samo caura koja je nabijena na osovinu,ja bih skinuo tocak isekao parce gume stavio preko caure i probao kombinirkama  da malo okrenem da vidim o cemu se radi (ukoliko se ne pomera kada rukama probas da je okrenes).Normalno isto tako na drugoj strani drzati da se fiksira,ali ja ne znam sta je sa druge strane dok ne slikas.

 

Ili probati nekim alatom izvuci malo cauru da vidis sta je iza nje,kakav patent.


  • 0

#31 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 26 November 2018 - 11:57 AM

20181126_1244041.jpg

20181126_1244281.jpg

20181126_1245141.jpg

Slikaj sa druge strane da vidimo sta se nalazi,stvarno su je napravili bezveze, samo da ustede na gramazi,zato ti i pravi probleme,verovatno se samo rukama steluje zazor,ali bar da vidim sta je sa druge strane. pa da nesto i zakljucim.Ja taj prikljucak za struju lako rasturam i kada se on skine trebalo bi da se vidi kakav mu je sistem ovako se nista ne vidi,ali prvo slikaj drugu stranu. Moje sve tri koje sam stavio na moje bicikle kada sam ih kupio polovne, toliko bile pretegnute da su ostetili konuse,zato su verovatno i prodavane,zato sto se culo krkljanje kada se okretao tocak,ali ja sam to sanirao.

Ево слика, али точак је још на бајсу, немам имбус да одвијем иглу пошто сам на послу. дакле, динама је иста као на оној слици са нета, само што конуси немају те равнине за кључ, већ су сасвим округли. Заиста може руком да се подеси зазор? Покушаћу то онда касније :)  нисам размишљао на начин да је нешто монтирано, а да је довољна снага руке да то одврне


  • 0

#32 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 26 November 2018 - 12:05 PM

3149VmUc3572257041_5bc21f1ba0f4e.jpeg

3149SOF14058680210_5bc21f1a331c7.jpeg

 

сетих се да имам слике од пре


  • 0

#33 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 26 November 2018 - 12:18 PM

Pa  da li to mene varaju oci,ali vidi se da je jedan deo osovine poravnat,znaci da je caura nabijena treba je izvuci.skinuti prikljucak za struju i videti kakav je sistem za stelovanje zazora.


  • 0

#34 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 26 November 2018 - 12:42 PM

Pa  da li to mene varaju oci,ali vidi se da je jedan deo osovine poravnat,znaci da je caura nabijena treba je izvuci.skinuti prikljucak za struju i videti kakav je sistem za stelovanje zazora.

Ово не разумем, видим на слици каква је осовина (то ћу поново проверити код куће шта је), али не знам шта је чаура и како могу да одвијем то шта треба да одвијем :)


  • 0

#35 schojka

schojka
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 26 November 2018 - 12:56 PM

Sad nesto citam temu pa mi prolazi kroz glavu. Da nema unutar osovine za inbus? Nailazio sam na takve. Sa jedne strane ubacis inbus a sa druge strane, kao sto kolega kaze, malo gume pa kombinerke preko.....
  • 0

#36 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 26 November 2018 - 01:12 PM

Sad nesto citam temu pa mi prolazi kroz glavu. Da nema unutar osovine za inbus? Nailazio sam na takve. Sa jedne strane ubacis inbus a sa druge strane, kao sto kolega kaze, malo gume pa kombinerke preko.....

Хм, све ћу поново да испроверавам кад стигнем кући. И мени од самог почетка, када сам искључио све оно типа роторе, блатобран и остало, делује да је мало претегнуто 


  • 0

#37 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 26 November 2018 - 02:03 PM

Ово не разумем, видим на слици каква је осовина (то ћу поново проверити код куће шта је), али не знам шта је чаура и како могу да одвијем то шта треба да одвијем :)

ako nije na navoj onaj  onda je caura,moja ideja je da je ona sa svake strane nabijena i sa malim preklopom a ne da je na navoj,tu bi ti trebao adekvatan alat , vrsta radacpigera da bi izvukao onaj deo od prikljucka za struju. E sada kako izvuci cauru to moras sam da konstruises alat,tu ne mogu da ti pomognem,mogu da slikam alat koji ja imam da bi ti dao ideju.

 

Ako ima neki osigurac u vidu inbusa ,to pogledaj obavezno, ali malo je verovatno. 

 

Caura je onaj prvi deo sto ima reljef kako ti kazes da bi se fiksiralo za viljusku .


  • 0

#38 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 26 November 2018 - 05:33 PM

20181126_183009.jpg
20181126_183024.jpg

Невероватно. Навучено је са једне стране као на четвртку. Каква глупост. То само зато да се не може без посебног алата радити
  • 0

#39 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 26 November 2018 - 05:53 PM

Ne mora da znaci da je navuceno, i ovde osovina nije skroz okrugla a podloska moze da se odvrne (link).


  • 0

#40 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 26 November 2018 - 06:01 PM

Ne mora da znaci da je navuceno, i ovde osovina nije skroz okrugla a podloska moze da se odvrne (link).


У праву си. Сад да пробам са једне стране да умотам па придржим кљештима, а са друге да пробам руком или како? Није ми јасно што нису лепо оставили за кључ
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika