Jump to content


Fotografije

Dynamo hub


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
67 odgovora na ovu temu

#61 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 28 November 2018 - 07:16 PM

 

 

 

 

koliko znam, poslednji broj govori o unutrasnjem precniku.

Majstorski ego n2:Heristical Izvini ako sam te malo naljutio.

 

Evo napr. lezajevi,6006, 6206, 6306,6806 Spoljni precnik isti ,unutrasnji razlicit jel tako,da ne merimo, s tim sto ovaj 6806 ima najveci unutrasnji precnik i tanji je.Trebao sam da kazem da je to veliki lezaj  i mislio sam da si upoznat sa problemom,tih patrona, za bicikle gde ide cetvrtka osovina,ne nesto specijalno trkacko ,obican treking bicikl Scot Atacama i kineski MTB u koji sam sam ubacio patronu,ali sam primetio da  su isti lezajevi i kod Scota,standardni lezajevi sirine 9mm

 

Rekao sam da su u pitanju lezajevi 6002 samo sa vecim unutrasnjim precnikom od standardnih     serija 68xx je specificne namene  i oni su uglavnom tanji i ja ih nisam pominjao,

 

Nema veze, kada budem raspolozen rasturicu pogon da ti pokazem,mozda moze lezaj 6802, jeste tanji,nema veze ali moram da  uporedim unutrasnji precnik,ali njega sigurno ne mogu kupiti u lokalnim prodavnicama,bolje kupiti celu patronu.


  • 0

#62 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 28 November 2018 - 08:53 PM

Koliko znam, poslednje dve cifre govore o unutrašnjem prečniku (tj. "kolika je rupa").

 

6806 bi trebalo da je istog unutrašnjeg prečnika kao i 6006 - i ostali sa XX06. 06 je za 30 mm.

 

EDIT: i tabela, koga zanima:

 

https://www.nskeurop...-0111-FINAL.pdf


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#63 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5444 posts

Postavljeno 28 November 2018 - 09:50 PM

Majstorski ego n2:Heristical Izvini ako sam te malo naljutio.

opet ti,

imas mogucnost na private da mi pises o mom egu i o meni licno, ne razumem zasto ovo radis?

 

Nisi ti mene malo naljutio nego si me mnogo naljutio

ali msm da to nije razlog da drugacije komuciriam sa tobom.

 

Evo napr. lezajevi,6006, 6206, 6306,6806 Spoljni precnik isti ,unutrasnji razlicit jel tako,da ne merimo, s tim sto ovaj 6806 ima najveci unutrasnji precnik i tanji je.

msm da nisi u pravu, msm da svi navedeni lezaji imaju isti unutrasnji precnik i to 30mm, kao sto je pomenuo kolega FalloutBoy

 

 

Trebao sam da kazem da je to veliki lezaj  i mislio sam da si upoznat sa problemom,tih patrona, za bicikle gde ide cetvrtka osovina,ne nesto specijalno trkacko ,obican treking bicikl Scot Atacama i kineski MTB u koji sam sam ubacio patronu,ali sam primetio da  su isti lezajevi i kod Scota,standardni lezajevi sirine 9mm

 

Rekao sam da su u pitanju lezajevi 6002 samo sa vecim unutrasnjim precnikom od standardnih.

Nisam rekao da nisam upoznat nego sam ocekivao da budes konkretniji.

 

Znam da tajvanski NECO pravi patrone na cetvrtku

sa custom lezaj(ev)ima na bazi standardnog lezaja 6002 dimenzija 32x15x9mm

tako sto stavlja *tanju* unutrasnju stazu tako da je lezaj ima vecu rupu pa su mu dimenzije 32x16x9mm.

 

https://www.necopart...911(B911E).html

 

Te lezaje(ve) sam video sa oznakama 32169, 600216 pa cak i sa 6002 koju si ti naveo.

Posto ovi custom lezaj(ev)i koriste zaptivke istih dimenzija (samo donja staza lezaja ima vecu rupu)

moguce je da nekad koriste zaptivke sa ovom oznakom iz nekog razloga (dostupnost, cena i sl).

 

Kroz te lezajeve uglavnom ide cilindricno vratilo (precnika 16mm) koje u sredini ima

ili napresovanu cauru koja razdvaja lezaje(ve) ili 2 zičana granicnika/osiguraca koji ih razdvajaju

a redje profilisana *ramena* na koja se lezaj(ev)i oslanjanju.

 

Pogledacu u *carobnoj* kutijici da li jos imam koji komad.

 

 

...serija 68xx je specificne namene  i oni su uglavnom tanji i ja ih nisam pominjao,

 

ne vidim po cemu je 68xx serija specificna, osim sto ima manje kuglice i manje (radijalne i aksijalne) nosivosti od serija 60xx i 69xx.

Ali isto tako ima i manju masu tako da je standardni lezaj u kvalitetnim glava/nablama tipa DT SWISS 190, TUNE MAG/KONG/PRINCE i sl.

 

Nema veze, kada budem raspolozen rasturicu pogon da ti pokazem,mozda moze lezaj 6802, jeste tanji,nema veze ali moram da  uporedim unutrasnji precnik,ali njega sigurno ne mogu kupiti u lokalnim prodavnicama,bolje kupiti celu patronu.

ponovicu, ne treba mani nista da pokazujes.

Predlazem ti da ne kupujes standardni lezaj 6802 jer takodje ima rupu 15mm i kao takav msm da ne moze da primi standardno vratilo na cetvrtku, dok istovremeno zbog manjih spoljnih dimenzija (precnik i sirina) ima kuglice manjeg precnika koje na duze staze ne mogu da izdrze opterecenja koja se javljaju u pogonu.

 

predlazem da otvoris temu sa tvojim pogonom pa da admin ove postove vezano za pogon i lezaj(ve) prebaci. Zatrovasmo čoveku.


  • 0

#64 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 29 November 2018 - 09:02 PM

 

 

Te lezaje(ve) sam video sa oznakama 32169, 600216 pa cak i sa 6002 koju si ti naveo.

Posto ovi custom lezaj(ev)i koriste zaptivke istih dimenzija (samo donja staza lezaja ima vecu rupu)

moguce je da nekad koriste zaptivke sa ovom oznakom iz nekog razloga (dostupnost, cena i sl).

 

Kroz te lezajeve uglavnom ide cilindricno vratilo (precnika 16mm) koje u sredini ima

ili napresovanu cauru koja razdvaja lezaje(ve) ili 2 zičana granicnika/osiguraca koji ih razdvajaju

a redje profilisana *ramena* na koja se lezaj(ev)i oslanjanju.

 

Pogledacu u *carobnoj* kutijici da li jos imam koji komad.

 

 

 

 

 

 

Znaci ipak postoje 6002 sa vecim unutrasnjim precnikom, to je i bila poenta  jednostavno sam pitao da  li neko na ciklkoberzi zna o kojim je lezajevima rec,  pa cemu onda ova nepotrebna rasprava?(sto se tice dimenzija lezaja, moja greska,sta da se radi n2:redbull


  • 0

#65 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 29 November 2018 - 09:13 PM

izvetrilo iz glave


  • 0

#66 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5444 posts

Postavljeno 29 November 2018 - 09:45 PM

 moja greska,sta da se radi

ajd da krenemo od toga da ne lepimo etikete jedni drugima jer msm da nema ni potrebe ni smisla,

pa makar neko ceo zivot radio sa lezaj(ev)ima i ne znao sta drugi rade u (ili sa) svojim zivotima.

Ko radi taj i gresi, i to je normalna stvar.


  • 1

#67 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 30 November 2018 - 05:50 AM

ajd da krenemo od toga da ne lepimo etikete jedni drugima jer msm da nema ni potrebe ni smisla,

pa makar neko ceo zivot radio sa lezaj(ev)ima i ne znao sta drugi rade u (ili sa) svojim zivotima.

Ko radi taj i gresi, i to je normalna stvar.

 Slazem se ovo sto si naveo, zato treba pazljivije citati postove,jer se stvara zabuna,pitanje je jedno a odgovor potpuno drugi.


  • 0

#68 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 30 November 2018 - 11:28 AM

 Slazem se ovo sto si naveo, zato treba pazljivije citati postove,jer se stvara zabuna,pitanje je jedno a odgovor potpuno drugi.

Пажљивије читање је потребно да се не би правиле техничке грешке, а етикетирање је оно на шта ти је скренута пажња. Дакле, поред пажљивијег читања постова, потребно је и пажљивије баратање речником. 


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika