Jump to content


Fotografije

Dynamo hub


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
67 odgovora na ovu temu

#41 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 26 November 2018 - 07:05 PM

Pa prvo rukom, ako ne ide- jos jedna kljesta.


  • 0

#42 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 26 November 2018 - 11:43 PM

...moj savet...ako radi, bolje ne diraj...ako ti smeta, prodaj...svakako ces da nabavis drugu za te novce za koju je prodas.

 

 

...Није ми јасно што нису лепо оставили за кључ

 

Na sajtu ShutterPrecision/SuperNova kazu da im posaljes glavu i USD 30 za Tajvan i oni ti urade servis i posalju glavu nazad.

 

Zaista je nezgodno jer istovremeno treba rastaviti upresovano dvodelno telo koje sadrzi dinamo i skinuti napresovane lezaj sa osovine.

Da se napravi alat koji sa unutrasnje strane naleze na (levu) flansu gde se nalaze zbice, pa da se radapcigerom oslonjenim na levi kraj osovine svlaci leva polovina (s napomenom da je osovina kraca od potrebnih 10mm za svlacenje lezaja) Complicado!


  • 1

#43 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 26 November 2018 - 11:49 PM

Ne mora da znaci da je navuceno, i ovde osovina nije skroz okrugla a podloska moze da se odvrne (link).

koliko se secam caure su samo navucene

a osovina je srubljena da bi provodnici prosli ispod lezaja i caure koja se oslanja na lezaj.


  • 1

#44 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 27 November 2018 - 07:55 AM

Slazem se da je osovina poravnata da bi se provukao +pol na prikljucak,iako po meni i to je bezveze ,ove simano imaju zljeb narezan na osovini i samo se izvod ubaci u zljeb i bez problema se odvija a da se ne osteti zica,ovde je ocigledno nabijena caura i nju je neophodno izvuci da bi se videlo kakav je sistem za stelovanje zazora. Evo moj predlog za radapcigere koji bi svukli cauru. Nije bitno da se do kraja svuce,dovoljno je radapcigerom50-60%posle moze i raznim nacinima ostatak(ako je navoj na radapcigeru siri od osovine)

 

SSA56454.JPG

 

Sta su se ovi radapcigeri naskidali,ne mozete ni da zamislite (bukvalno)

 

A to da li je osovina na navoj ili je caura navucena,pa logicno je ako nema mesta za kljuc  da je nabijena,ali to se lako proveri ,sto sam objasnio u proslim postovima,da se ne stvara zabuna.


  • 0

#45 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 27 November 2018 - 09:40 AM

Ради она, чак и не осетим неки додатни отпор, али ме нервира кад зашкрипи :)  да ствар буде занимљивија, пре него што сам ову уплео продао сам исту такву :)  Исувише ми је компликовано, а не бих ни да расплићем поново точак, па да шаљем, па поново да плетем. Тјах, возићу тако са надом да ће времено (можда) да престане да шкрипуће


  • 0

#46 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 27 November 2018 - 11:18 AM

tresla se gora -rodio se mis  n2:Heristical


  • 0

#47 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 27 November 2018 - 11:30 AM

tresla se gora -rodio se mis  n2:Heristical

Па кад не може, шта да радим :)  не могу да правим алат да бих нешто можда урадио, или да шаљем на сервис који би ме изашао као нова динама. Код нас то нико не ради, а да је решено као код обичних глава, отпустио бих сам. Шта је најелегантније решење у овом случају? Сазнао сам оно што нисам знао - да је конус навучен и да не може да се отпусти на уобичајен начин. 


  • 0

#48 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 November 2018 - 11:39 AM

Koliko bi ti platio za servis te nable?
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#49 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 27 November 2018 - 01:00 PM

Koliko bi ti platio za servis te nable?

Па шта знам, ако сам успео нешто да закључим на основу одговора, потребно је само попустити конусе да не шкрипи, при чему под тим ,,само'' не мислим ништа потцењујуће. Поставио сам питање јер сам мислио да се то може као код обичних набли, али изгледа да не може. Код мене има смао један сервисер који је у пуној снази и поправља бициклове, а за слање негде ни сам нисам паметан. :)  ни сам не знам шта да мислим


  • 0

#50 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 27 November 2018 - 05:00 PM

Колико би могло да кошта? Можда уклопим уз још нешто што не могу сам па да дотерам :)
  • 0

#51 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 27 November 2018 - 05:04 PM

Па шта знам, ако сам успео нешто да закључим на основу одговора, потребно је само попустити конусе да не шкрипи, при чему под тим ,,само'' не мислим ништа потцењујуће. Поставио сам питање јер сам мислио да се то може као код обичних набли, али изгледа да не може. Код мене има смао један сервисер који је у пуној снази и поправља бициклове, а за слање негде ни сам нисам паметан. :)  ни сам не знам шта да мислим

ova nema konuse, nema podesavanja zazora (osim mozda podloskama).

 

Kolega Mirek je spominjao konuse iz svog iskustva sa Shimano modelima.

ShutterPrecision i SuperNova i ostali klonovi (npr model JOULE brenda BIOLOGIC) koriste zatvorene/industrijske lezaje(ve).

 

Samo mehanizam dinama/generatora na osovini ima svoju sirinu.

Na nju se dodaje sirina lezaja sa svake strane i na njih idu ti spoljni delovi, caure, odstojnci, kontakti itd...

Dimenzije spoljnih elemenata su takve da sve u zbiru iznosi 100mm i to je to.

 

Koliko znam, dok traj...traje. Nakon toga bacas ili saljes na servis. Nigde nisam nasao da se neko bavi time.


  • 0

#52 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 27 November 2018 - 05:08 PM

attachicon.gifSSA56454.JPG

 

Sta su se ovi radapcigeri naskidali,ne mozete ni da zamislite (bukvalno)

msm da bi ovde radapciger trbalo zakaciti za flansu, gde prolaze z(b)ice, koja je od aluminijuma pa se bojim da ne dodje do ostecenja iste.

Verovatno bi umesto kandzi trebalo da bude kruzna ploca koja naleze na flansu ravnomerno.

A kruzna ploca bi morala da bude iz delove jer treba da predje preko preko flanse.

 

Nesto slicno ovome:

https://www.aliexpre...f5-76b24c415b2c


  • 1

#53 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 27 November 2018 - 05:50 PM

ova nema konuse, nema podesavanja zazora (osim mozda podloskama).
 
Kolega Mirek je spominjao konuse iz svog iskustva sa Shimano modelima.
ShutterPrecision i SuperNova i ostali klonovi (npr model JOULE brenda BIOLOGIC) koriste zatvorene/industrijske lezaje(ve).
 
Samo mehanizam dinama/generatora na osovini ima svoju sirinu.
Na nju se dodaje sirina lezaja sa svake strane i na njih idu ti spoljni delovi, caure, odstojnci, kontakti itd...
Dimenzije spoljnih elemenata su takve da sve u zbiru iznosi 100mm i to je to.
 
Koliko znam, dok traj...traje. Nakon toga bacas ili saljes na servis. Nigde nisam nasao da se neko bavi time.

Хвала, Игоре. Када кажем ,конус' овде сам мислио на онај део који није поравнат за шраф. :) зато сам употребљавао реч конус јер нисам знао биље. Ради она али цвили па ме нервира. Знаш оно кад стално размишљаш о нечему, па онда ти то окупира мозак и само то чујеш
  • 0

#54 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 27 November 2018 - 07:14 PM

Ako je unutra masinski lezaj,verovatno je neki koji ne moze kod nas da se kupi,neki specificnih dimenzija,kao sto sam ja hteo da menjam na patroni,pisalo 6200 ili 6002  zaboravio sam ,ali znam da je to standard i uzmem takav,a ono corak, untrasnji precnik veci zbog debljine pogonske osovine,tako da sam samo podmazao lezajeve patrone. 

 

Ajde kolege, gde bih mogao da kupim nove lazajeve patrone,mislim da su oni na svim patronama isti.

 

Sto se tice ove rasprave o hub-dinami Supernova,mislim da to nije neki bauk,eto i Falaut boy se ponudio ,ali normalno "nema dzabe ni kod stare babe" i stav "ocu piskim,necu piskim" me  malo zasmejava. 

 

Zasmejava me i komsija,bicikl mu se raspada,kazem "pa promeni bar nov lanac (450) din kaze -skupo mu. ali za Pezoa 307 -27000 tup registracija,15000 tup zimske gume, 37000 tup nosac motora,letva volana i veliki servis,za to ima para. Mora da potvrdi onu mantru da u Srbiji auto je na prvom mestu (ukupno 450000 zapadnih krsina) pa tek onda svalerka ,zena i deca n2:hahaha  n2:Heristical


  • 0

#55 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 27 November 2018 - 07:33 PM

Sto se tice ove rasprave o hub-dinami Supernova,mislim da to nije neki bauk,eto i Falaut boy se ponudio ,ali normalno "nema dzabe ni kod stare babe"...

takodje msm da nije bau, ali pitanje je da li je isplativa investicija u*tehnologiju* jer tih glava i nema nesto mnogo kod nas nit se nesto preterano cesto kvare.

 

 

Ako je unutra masinski lezaj,verovatno je neki koji ne moze kod nas da se kupi,neki specificnih dimenzija,kao sto sam ja hteo da menjam na patroni,pisalo 6200 ili 6002  zaboravio sam ,ali znam da je to standard i uzmem takav,a ono corak, untrasnji precnik veci zbog debljine pogonske osovine,tako da sam samo podmazao lezajeve patrone. 

 

Ajde kolege, gde bih mogao da kupim nove lazajeve patrone,mislim da su oni na svim patronama isti.

Naravno da nisu svi isti :) Koja je patrona u pitanju?

 

Nisam do sada sretao lezajeve za oznakama 6xx0 ili 6xx2 sto bi podrazumevalo rupu u lezaju od 10 ili 15mm

a to je (verujem) previse tanko za vratilo srednjeg pogona.

 

Generalno lezajevi za patrone imaju rupe za vratila precnika preko 15mm

i standardni lezajevi za njih imaju poslednje oznake 6xx3, 6xx4, 6xx5 ili 6xx6


  • 0

#56 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 27 November 2018 - 07:51 PM

"ocu piskim,necu piskim" me  malo zasmejava. 
 

Захвалан сам на одговорима,веома, али ако може без оваквих опаски. Тако не причам са непознатима и не реагујем добро кад се мени неко тако обрати. Елем, човек се понудио питањем, не понудом и ценом радова. Шта ја треба да одговорим па да не испадне безвезе? Како да знам како се вреднују сервисерске услуге? Објаснио сам да сам питање поставио јер сам лаички мислио да постоји начин да можда сам то урадим, ви сте ми одговорима појаснили како стоје ствари. Захваљујем. :) што се новца тиче, то је све индивидуално
  • 0

#57 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 28 November 2018 - 06:30 AM

Ako je unutra masinski lezaj,verovatno je neki koji ne moze kod nas da se kupi,neki specificnih dimenzija,kao sto sam ja hteo da menjam na patroni,pisalo 6200 ili 6002 zaboravio sam ,ali znam da je to standard i uzmem takav,a ono corak, untrasnji precnik veci zbog debljine pogonske osovine,tako da sam samo podmazao lezajeve patrone.

Ajde kolege, gde bih mogao da kupim nove lazajeve patrone,mislim da su oni na svim patronama isti.

Sto se tice ove rasprave o hub-dinami Supernova,mislim da to nije neki bauk,eto i Falaut boy se ponudio ,ali normalno "nema dzabe ni kod stare babe" i stav "ocu piskim,necu piskim" me malo zasmejava.

Zasmejava me i komsija,bicikl mu se raspada,kazem "pa promeni bar nov lanac (450) din kaze -skupo mu. ali za Pezoa 307 -27000 tup registracija,15000 tup zimske gume, 37000 tup nosac motora,letva volana i veliki servis,za to ima para. Mora da potvrdi onu mantru da u Srbiji auto je na prvom mestu (ukupno 450000 zapadnih krsina) pa tek onda svalerka ,zena i deca n2:hahaha n2:Heristical

A i samo kod nas, ljudi imaju dovoljno nekulture da zaviruju u tudj novcanik, i daju sebi za pravo da "bolje znaju" kako raspolagati tudjim novcem.

Sto se lezaja tice, izmeri sve dimenzije pa u nekoj vecoj radnji potrazi, kataloski mogu i po dimenzijama da ti pronadju odgovarajuci.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
  • 0

#58 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 28 November 2018 - 09:06 AM

Захвалан сам на одговорима,веома, али ако може без оваквих опаски. Тако не причам са непознатима и не реагујем добро кад се мени неко тако обрати. Елем, човек се понудио питањем, не понудом и ценом радова. Шта ја треба да одговорим па да не испадне безвезе? Како да знам како се вреднују сервисерске услуге? Објаснио сам да сам питање поставио јер сам лаички мислио да постоји начин да можда сам то урадим, ви сте ми одговорима појаснили како стоје ствари. Захваљујем. :) што се новца тиче, то је све индивидуално

 

Budimo iskreni ti  to ne mozes sam uraditi, jer nisi verziran a i nemas adekvatan alat, a i sam ne znas da li hoces to da popravis ili ne. Covek se prijateljski ponudio da ti to odradi i to bi verovatno bilo simbolicno kao poznaniku sa foruma, pa i da ti dzabe uradi ,mogao si da kazes-Necu ti nista platiti ali casticu te napr. 1000din,pa jel to nije normalan ljudski odnos. A znas zasto. Zato sto su tu pomerene sve ljudske vrednosti i svako se svakog boji da ga na zahebe,poverenje i iskrenost su se odavno izgubile,i to i mene pati. Pitao sam coveka iz Bgd zasto ne vozi bicikl. Znas sta mi je odgovorio. Kaze ,da me zvizne neki automobil ,ja poginem,a vozac se izvuce recima-Lik se sam bacio pod automobil,podmiti nekog i puste ga- da nosi nanogicu n2:cool2


  • 0

#59 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 28 November 2018 - 09:34 AM

takodje msm da nije bau, ali pitanje je da li je isplativa investicija u*tehnologiju* jer tih glava i nema nesto mnogo kod nas nit se nesto preterano cesto kvare.

 

 

Naravno da nisu svi isti :) Koja je patrona u pitanju?

 

Nisam do sada sretao lezajeve za oznakama 6xx0 ili 6xx2 sto bi podrazumevalo rupu u lezaju od 10 ili 15mm

a to je (verujem) previse tanko za vratilo srednjeg pogona.

 

Generalno lezajevi za patrone imaju rupe za vratila precnika preko 15mm

i standardni lezajevi za njih imaju poslednje oznake 6xx3, 6xx4, 6xx5 ili 6xx6

 

Nisi razumeo. pise tako na lezaju, ja znam da je to standardna oznaka ,ali takav lezaj kod nas ima manji unutrasnji precnik, odem u prodavnicu,prodavacica uzme katalog,nema ga ni u katalogu sa tim unutrasnjim precnikom,

 

Mrzi me sada da skidam patronu ,da bi ti pokazao,ali sam siguran u 6 i u 2

 

A ovo sto ti kazes da standardni lezajevi  za patrone imaju te oznake, ajde bre na cega ti ja licim, na punjenog fazana, 6xx6 ,znas koji je to lezaj,napr 6006 ,taj ima dimenzije 30x55 mm. To ti je lezaj za neku masinu,el.mot itd a ne za patrone,pa ja radim sa lezajevima i menjam ih celog zivota. Pa i ovi 6xx5, 6004 . Ova poslednji broj meni govori da je veliki spoljni precnik,a moze biti i 62o5,ili 6305 itd. Mozda 6003,eto njega sam izmerio-35x16.8,ali i to je veliki spoljni precnik za patronu.

 

Moja poenta je bila da u patrone a i u (Hub diname, verovatno, nisam siguran ali predpostavljam) na stavljaju lezajeve po evropskom standardu u mm vec po americkom u incima, a oznake su iste.


  • 0

#60 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 28 November 2018 - 05:35 PM

Nisi razumeo. 

moguce.

 

Mrzi me sada da skidam patronu

Tebe mrzi da skines patronu i kazes tacno u cemu je problem a ocekujes da...sta?

Ocekujes da kolege na forumu (i mene) takodje mrzi da ti pomognu?

I ti nekome pricas o hoce piski, nece piski?  n2:Dizzy

...da bi ti pokazao,ali sam siguran u 6 i u 2

Izgleda se stavrno nismo razumeli...

ne treba meni da pokazes, ja tebi verujem. :)

Samo mi treba konkretna informacija koji je lezaj u pitanju da bih konkretno mogao da pomognem.

A posto lezaj nije standardni jos bolje bi bile tacne fizicke dimenzije od same oznake.

Hocu da pomognem, imam raznih lezaja za glave, upravljace i pogone, ali ne znam kako, od cega da krenem :(

 

... ajde bre na cega ti ja licim, na punjenog fazana, 

Moram da te razocaram i da ti kazem da mi ne licis mi ni *na cega* jer te ne poznajem.

Trudim se da sa tobom kao i sa svim kolega na berzi komuniciram kulturno.

Ne znam zasto si stekao neki utisak da je nesto bilo upuceno tebi kao licnosti.

Niti znam sta ti to znaci da ti meni licis na punjenog fazana??!!?

Da li time mislis da sam hteo da te uvredim? Ili sam te slucajno uvredio? Ili ti zelis mene da uvredis?

Ne razumem.

Msm da je bolje da se vratimo na temu, ili pod-temu lezaj(ev)i uopsteno, na biciklu ili samo na dinamo glavama,

a eventualni dalji deo ove prepiske da prebacimo na private.

 

A ovo sto ti kazes da standardni lezajevi  za patrone imaju te oznake... 6xx6 ,znas koji je to lezaj,napr 6006 ,taj ima dimenzije 30x55 mm. To ti je lezaj za neku masinu,el.mot itd a ne za patrone,pa ja radim sa lezajevima i menjam ih celog zivota...

 

I dalje stojim iza toga sto sam rekao/napisao. Ne bezim od mogucnosti da sam pogresio, a ako mozes da me ispravis bicu zahvalan.

Koje oznake ili dimenzije treba da ima lezaj da u njega ugradis pogon sa vratilom precinka 30mm kao sto su npr BB30, PF30, BSA30 i sl.?

Ja stavljam 6806 iliti 42x30x7 u mm.

 

...pa ja radim sa lezajevima i menjam ih celog zivota. Pa i ovi 6xx5, 6004 . Ova poslednji broj meni govori da je veliki spoljni precnik...

koliko znam, poslednji broj govori o unutrasnjem precniku.


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika