Jump to content


Fotografije

Ciklo Kompjuter


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1232 odgovora na ovu temu

#1021 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 29 April 2019 - 11:55 AM

Hoces vrh,to ti je VDO- M5 malo probija tvoj budzet ali je vrh,ima i pozadinsko osvetljenje,i ono sto nisi naveo -meri temparaturu,i ima mogucnost naknadno da prosiris meracem kadence i pulsometrom.

 

Sada sto ja ne volim kod brzinometara. Ironija je ali jedino kineski Sundig onaj veci,ima i zicni 1500 din i bezicni 1800din ima posebno dal;jinsko dugme kojim komandujes panoom,a nocu automatski ukljucuje pozadinsko osvetljenje. Sto je po meni vrlo prakticno.  zamisli ides po neravnom putu nocu i treba da nabadas dugmice na brzinometru i za neku funkciju vremenski da pritisnes,pa moze da kosta i 200 e kada nesto nije prakticno, nije.

 

Problem sa Sundingom je taj sto je nesiguran,doduse mene sluzi,ali to je problem sa  kinezima nikada  nisi nacisto.

 

Na drugom biciklu imam West-Biking wireles cena mu je 2800din. jos ima vece cifre,dobar je vidi se da je puno bolji od Sundinga,ali i ja sam ga skoro kupio tako da ne mogu da govorim koje su mu mane a  sta prednosti.


  • 0

#1022 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 April 2019 - 12:41 PM

Taj vdo m5 košta 10 puta više od sundinga koji ima sve to i bolji je. Tako slično je i kod lampi, ovi što se lože na lampe od 450 eura.


  • 0

#1023 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 29 April 2019 - 01:09 PM

Neki iz ponude Cateye velo ce biti sasvim dovoljni. A i cenovno su prihvatljivi.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#1024 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 211 posts

Postavljeno 29 April 2019 - 01:53 PM

Meni je onaj najjeftiniji SunDING trajao 2 godine i evo već godinu kod ortaka bez bilo kakvih problema, sasvim OK za 500 dinara. SunDING SD-576A za 1500 dinara + poštarina radi sve navedeno i više. Nije to neka tehnologija pa da sad treba ne znam kakva izrada da bi valjalo. Ja koristim neki Iron Gia's (takođe Kinez) već godinu i nešto i zadovoljan sam, jedino što nema automatsko pozadinsko svetlo (upali se na par sekundi kad stisneš neko dugme) i daljinski.Hteo sam tad SD-576A, ali mi se ovaj više sviđao vizuelno.


  • 0

#1025 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 29 April 2019 - 08:26 PM

ВДО М5 по неком личном мишљењу бест бај и најбољи однос цена-квалитет. Имао сам га, послужио одлично. Има дигиталан пренос сигнала сат-сензор. После њега сам имао сигму заборавио сам који модел, такође дигитални сигнал који је прекидан приликом коришћења солар сторма.


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#1026 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 30 April 2019 - 06:32 AM

Ja sam te probleme resio tako sto sam udaljio SS3 od brzinometra,a to sto nema signal clanu koji je kupio brzinometar u lidlu,verovatno je suvise udaljen senzor od magneta

 

SSA56571.JPG Evo otprilike ovoliko ,napravio sam dugi nosac,zanimljivo je da je i kabl za punjenje telefona koji se vidi sa donje strane pravio smetnje jer je bio obmotan dva puta oko sajli .

 

SSA56573.JPG

 

Ovde se vidi kako sam max. priblizio senzor magnetu da ima sto bolji signal,moracu da ofarbam dodatni nosac,ali me mrzi sto znacida cu to verovatno uraditi kada budem menjao bateriju u senzoru.


  • 0

#1027 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 30 April 2019 - 10:48 AM

Koji si ti Frankenstajn

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
  • 2

#1028 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Postavljeno 30 April 2019 - 11:12 AM

Uzecu preporuceni SunDING SD-576A , to jes jesam vec , zvao coveka , stize posle praznika.Vozim nocu pa mi treba pozadinsko osvetljenje a i super mi je onaj prekidac sto ide to gripa.

 

Kada vidim sta mi treba kod brzinomentra treba a sta ne ..........kupicu bolji ili necu

 

 

Vec od par ljudi cujem da Sunding lepo radi .


  • 0

#1029 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Postavljeno 30 April 2019 - 11:21 AM

Nego kad smo vec kod elektronike na bajkovima .Ljudi gde da nadjem ovo a de ne platim 50 e .

Ovo realno ne vredi 50 e.

 

Ovo je tema o ciklokompjuterima pa ako ako ovo sto pitam ne ide ovde nek se brise i nek me se opomene.

 

Odusevio sam se kad sam vido ovo.Tako prakticno.

Preko dana motam kao mazga u vetar a moz da se iskoristi.

 

 

Inace , kao sto rekoh , godinu dana bio bez bajka , u krevetu .Tek sad vidim koliko mi fali sve to , koliko se bolje osecam u svakom pogledu pa sklapam vrh  turing bike.

 

Ako ima neko imam pristojnu ponudu

 

 

Toxicm hvala na preporuci !

Attached Thumbnails

  • MG_2969.jpg

  • 1

#1030 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 April 2019 - 12:58 PM

Vec od par ljudi cujem da Sunding lepo radi .

 

Ne radi sunding baš tako lepo, ima bagova. Ali služi. I vredi dosta više nego što košta, odnosno brendirana konkurencija spava na lovorikama živi od stare slave i precenjena je. Mada i razumljivo, napušta se taj stari arhaični koncept, svi ozbiljni voze garmine, brytone itd.

Meni je sunding nezamenljiv jer smešno košta (poručio sam još jedan sa dealextreme za 6$ ali mi nije stigao, još se natežem s njima da mi vrate pare) zato što je velik i pregledan s krupnim ciframa i čak 4 funkcije istovremeno na ekranu, i zato što automatski pali osvetljenje i može non-stop noću da sija što nisam viđao kod konkurencije.

Ali da ima mana ima. Ulazi mu voda pa zna da pobrljavi, ali i da crkne jeftin je ~8 dolara kupiš drugi. Brljavi kod maksimalne brzine. I taj taster se meni raspao odavno, ali srediću ga nego me mrzi. Inače služi me brzinomer već 4 godine. Imam i onaj 563b još duže nego ovaj.


  • 0

#1031 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Postavljeno 30 April 2019 - 01:46 PM

Ce vidimo , ja sam narucio ovaj bolji model , trebalo bi da je ok


  • 0

#1032 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 30 April 2019 - 01:59 PM

I meni malo brljavi,ali samo kada treba da ga resetujem,inace sve ostalo radi Ok. cak i temp. pokazuje tacno. Videcu kako ce se pokazati ovaj West-biking.


  • 0

#1033 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 30 April 2019 - 02:05 PM

Nego kad smo vec kod elektronike na bajkovima .Ljudi gde da nadjem ovo a de ne platim 50 e .

Ovo realno ne vredi 50 e.

 

Ovo je tema o ciklokompjuterima pa ako ako ovo sto pitam ne ide ovde nek se brise i nek me se opomene.

 

Odusevio sam se kad sam vido ovo.Tako prakticno.

 

Ja moram da pitam sta ce ti ovo?

 

Preko dana motam kao mazga u vetar a moz da se iskoristi.

Ne motas u vetar, vec motas da bi se kretao>
Ili zaista mislis da je tvoja energija besplatna ili jeftinija od one iz uticnice?

I naravno da je skupo, em skupa bespotrebna sprava em trosi tvoju energiju.

Punjiva baterija je mnogo jeftinije i racionalnije resenje.

 

A sunding ili bilo koji drugi najpametnije staviti u dzep kada pada kisa, tada vam i onako nije vazno koliko brzo idete.


  • 0

#1034 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 April 2019 - 02:26 PM

Ma ja ga ne štedim. Jednom plivala voda u njemu, videlo se kroz displej da je naliven iznutra i radio je i tada i kad se ocedio/osušio.


  • 0

#1035 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Postavljeno 30 April 2019 - 03:31 PM

Ja moram da pitam sta ce ti ovo?

 

Ne motas u vetar, vec motas da bi se kretao>
Ili zaista mislis da je tvoja energija besplatna ili jeftinija od one iz uticnice?

I naravno da je skupo, em skupa bespotrebna sprava em trosi tvoju energiju.

Punjiva baterija je mnogo jeftinije i racionalnije resenje.

 

A sunding ili bilo koji drugi najpametnije staviti u dzep kada pada kisa, tada vam i onako nije vazno koliko brzo idete.

 

Hmmm , meni se cini da dobro dodje.Proveravao sam razliku u otporu kad hub radi i kad ne.

Ima je ali nije velika.

 

Volim prirodu i voleo bih da ponekad prespavam u sumi u vreci.Uticnica nema a meni tablet i mobilni prazni .

 

Mozda gresim , nisam vozio daleko , do 60 km oko grada , stvarno ne znam kako da se spremim.

 

 

Ne , ne mislim da je jeftinija , ako je vec stvorena steta je ne iskoristiti je.


  • 0

#1036 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 30 April 2019 - 04:44 PM

Hmmm , meni se cini da dobro dodje.Proveravao sam razliku u otporu kad hub radi i kad ne.

Ima je ali nije velika.

 

Volim prirodu i voleo bih da ponekad prespavam u sumi u vreci.Uticnica nema a meni tablet i mobilni prazni .

 

Mozda gresim , nisam vozio daleko , do 60 km oko grada , stvarno ne znam kako da se spremim.

 

 

Ne , ne mislim da je jeftinija , ako je vec stvorena steta je ne iskoristiti je.

 

Može da se napravi za sića lovu, ja sam napravio par komada sebi i drugarima.

 

Ono što treba imati u vidu pre kupovine, odnosno pravljenja je, po mom iskustvu, sledeće:

Dinama na bajsu daje o,5A na 6V dakle 3W pri brzinama između 5km/h - 20km/h (preko toga napon skače i preko 60V zavisno od brzine)

 

Prvih par puta kada sam koristio sopstveni punjač na dužim turama (Hilandar i Halkidiki 2015. 1100km i AAA Tour Venecija-Bilbao 2016. 2000km) imao sam neki Samsung sa baterijom od 1100mAh i to je radilo skroz ok. Baterija se punila oko 1% na 1km - dakle 11mAh/km

 

Poslednji put kada sam koristio punjač (Bike to North pole 2018. 4000km) praktično ga nisam ni koristio, jer je baterija na telefonu koji sam tad nosio (Xiaomi RedMe Note 4X) 4100mAh pa bi se na 100km napunila praktično na četvrtinu tj malo više od 25%. Uz to savremeniji telefoni imaju zaštitu od prepunjavanja zbog koje, kada jednom prestanu da se pune (izgube dotok zato što je bajs stao) jedini način da nastave sa punjenjem je fizičko izvlačenje USB priključka i njegovo ponovno vraćanje, što telefon očitava kao novi ciklus punjenja. Ovo se može premostiti punjenjem eksterne baterije (power bank) pa naknadnim punjenjem telefona iz iste, ali je količina dobijene energije svejedno ista, odnosno mala.

Rešenje sam našao u korišćenju solarnog panela (Anker 19w) kome je 4-4,5h direktnog sunca dovoljno da u potpunosti napuni eksternu bateriju od 7800mAh

Problem je, naravno, kada sunca nema, tj kada ga nema par dana, ali ovaj sistem svakako pruža mnogo veću energetsku autonomiju smanjujući zavisnost od stacionarnih izvora energije.

 

Uopšteno, smatram da je sistem punjenja preko diname, kojim sam i sam bio oduševljen, te sam zato punjač i pravio, nedovoljno efikasan u smislu potreba savremenih uređaja i kapaciteta njihovih baterija. Možda su ovi "kupovni" punjači bolji/efikasniji od mog ili možda neko zna da napravi efikasniji, ali verujem da ni to ne bi bilo ko zna koliko spektakularno bolje, odnosno upotrebljivije.


  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#1037 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Postavljeno 30 April 2019 - 05:56 PM

Može da se napravi za sića lovu, ja sam napravio par komada sebi i drugarima.

 

Ono što treba imati u vidu pre kupovine, odnosno pravljenja je, po mom iskustvu, sledeće:

Dinama na bajsu daje o,5A na 6V dakle 3W pri brzinama između 5km/h - 20km/h (preko toga napon skače i preko 60V zavisno od brzine)

 

Prvih par puta kada sam koristio sopstveni punjač na dužim turama (Hilandar i Halkidiki 2015. 1100km i AAA Tour Venecija-Bilbao 2016. 2000km) imao sam neki Samsung sa baterijom od 1100mAh i to je radilo skroz ok. Baterija se punila oko 1% na 1km - dakle 11mAh/km

 

Poslednji put kada sam koristio punjač (Bike to North pole 2018. 4000km) praktično ga nisam ni koristio, jer je baterija na telefonu koji sam tad nosio (Xiaomi RedMe Note 4X) 4100mAh pa bi se na 100km napunila praktično na četvrtinu tj malo više od 25%. Uz to savremeniji telefoni imaju zaštitu od prepunjavanja zbog koje, kada jednom prestanu da se pune (izgube dotok zato što je bajs stao) jedini način da nastave sa punjenjem je fizičko izvlačenje USB priključka i njegovo ponovno vraćanje, što telefon očitava kao novi ciklus punjenja. Ovo se može premostiti punjenjem eksterne baterije (power bank) pa naknadnim punjenjem telefona iz iste, ali je količina dobijene energije svejedno ista, odnosno mala.

Rešenje sam našao u korišćenju solarnog panela (Anker 19w) kome je 4-4,5h direktnog sunca dovoljno da u potpunosti napuni eksternu bateriju od 7800mAh

Problem je, naravno, kada sunca nema, tj kada ga nema par dana, ali ovaj sistem svakako pruža mnogo veću energetsku autonomiju smanjujući zavisnost od stacionarnih izvora energije.

 

Uopšteno, smatram da je sistem punjenja preko diname, kojim sam i sam bio oduševljen, te sam zato punjač i pravio, nedovoljno efikasan u smislu potreba savremenih uređaja i kapaciteta njihovih baterija. Možda su ovi "kupovni" punjači bolji/efikasniji od mog ili možda neko zna da napravi efikasniji, ali verujem da ni to ne bi bilo ko zna koliko spektakularno bolje, odnosno upotrebljivije.

 

Alx , odlicno si ovo napisao. Ja nisam bio lenj te sam malo prosarao netom i vido da se prilicno puno ljudi pozabavilo ovime o cemu pisemo, postoje razna resenja.

 

Naucio sam da sijem pa cu i da lemim.

 

 

 DIY Bicycle dynamo USB charger -  

 

 

 

Total cost: approx. US$15 (parts only; you need tools such as soldering iron etc.)
Weight: 29 grams
Weatherproof: Yes
Output: 5 volts DC (USB standard)
Input: 6 volts AC
Efficiency: Will charge a Sony Experia Z smartphone at a rate of approximately 1% per 1km (with the smartphone turned off).
Charge start:  5.5km/h

Attached Thumbnails

  • 9430258331_3cb6a058a0_h.jpg

  • 0

#1038 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 30 April 2019 - 07:14 PM

Alx , odlicno si ovo napisao. Ja nisam bio lenj te sam malo prosarao netom i vido da se prilicno puno ljudi pozabavilo ovime o cemu pisemo, postoje razna resenja.

 

Naucio sam da sijem pa cu i da lemim.

 

 

 DIY Bicycle dynamo USB charger -  

 

 

 

Total cost: approx. US$15 (parts only; you need tools such as soldering iron etc.)
Weight: 29 grams
Weatherproof: Yes
Output: 5 volts DC (USB standard)
Input: 6 volts AC
Efficiency: Will charge a Sony Experia Z smartphone at a rate of approximately 1% per 1km (with the smartphone turned off).
Charge start:  5.5km/h

 

To je to. Mislim da sam ja baš od tog tipa skinuo fazon. Jedino što sam ja radio uprošćenu šemu (bez ona neka dva mala kondenzatora, samo sa onim velikim)

Znači Gretzovo kolo, kondenz (1500 ili 2200 uF) i stabilizator napona (LM 7805 ili 78S05) sve na 35V i to je to. + i - ulazi sa dinama i na izlazu usb ili ženka ili kabl da micro USB mužjakom. Kućište je malo izazov, ali snaći ćeš se. Šumeće tablete fazon ali malo manje. Postoje od nekih raznih tableta. Jednu varijantu sam čak spakovao u onu narandžasto/providnu kutiju od osveživača daha Tic-Tac :) Nije mi pri ruci da ti fotkam, skoro sam se selio :D


  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#1039 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 30 April 2019 - 07:47 PM

Ta šema nema prenaponsku zaštitu, što je standardan deo svakog napajanja za hub dinamo. Šimanov hub dinamo može lako pri većim brzinama da generiše preko 50 V. Tada će prvo da pregori LDO, a možda i šta god je prikopčano na USB, a ubrzo posle će da pukne i kondenzator.

 

Samo upozoravam :). Već od 30-ak € ima da se nađu gotova rešenja.


  • 0
Pozdrav

#1040 Tw1XteR

Tw1XteR
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts
  • LocationDorćol

Postavljeno 30 April 2019 - 08:54 PM

@Lizard A zašto jednostavno ne kupiš power bank (npr. ovaj)?


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika