Jump to content


Fotografije

Ciklo Kompjuter


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1232 odgovora na ovu temu

#981 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 February 2018 - 11:05 AM

Mene više zanima da li to uopšte radi korektno i pouzdano znači da ne brljavi nevezano za lampu. Da ne bude prođem ispod dalekovoda i sve se resetuje i pobrljavi i slično. Mislim na kineze, ovi od 50+ eura me ne interesiraju


  • 0

#982 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 13 February 2018 - 11:55 AM

Pa ti imaš wireless valjda znaš dal brljavi?
Inače može samo da izgubi signal neće da se resetuje uredjaj.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#983 kurogane

kurogane
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 13 February 2018 - 01:37 PM

Ne brljavi samo se smrzne a istog sekunda kad ugasim lampu radi normalno.
Ja doduse vrlo rijetko vozim nocu pa mi i smeta to previse ali ima nas raznih,bolje da ljudi znaju.

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
  • 0

#984 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 February 2018 - 09:07 PM

Nemam, imam žični Sunding samo sam elegantno sakrio kablove najbolje što je moguće hehe

 

Kupiću i onaj Coolchange i Lixada da probam pa ako mi se ne svidi prodaću ih dalje


  • 0

#985 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 13 February 2018 - 09:28 PM

Samo bacas pare na te kineze. Dok isprobas koji valja i da ti pase, potrosices brdo para, vremena i zivaca. Bolje uzmi odmah neki dobar Cateye bezicni ili jos bolje garmin i miran si dugo. Ima stvari na bajsu na kojima kad oces da prodjes jeftinije na kraju prodjes skuplje, ja to dobro znam po sebi. :)
  • 3

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#986 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 February 2018 - 01:00 AM

Kako mogu da prođem skuplje/lošije kad znam tačno šta želim a drugo kinez košta 9 dolara i mogu novog lako da ga prodam po nabavnoj ceni. Uopšte mi nije potrebno da motiram i vozim da bih znao da li je to to, dovoljno mi je da prošaltam i vidim funkcije jer preko slika to ne mogu a ni informacija na netu nema dovoljno. Uopšte mi ni ne treba drugi ni bolji brzinomer nego eto čisto da vidim i te wireless modele pa ako nemaju neke nedostatke u odnosu na ovaj moj žični zameniću ako ne prodaću.

Takođe meni su ovi kinezi savršeni, cateye će morati još mnogo da vežba da to dostigne a deset puta su skuplji. Da nude isto što i kinezi a u kvalitetnom i brendiranom pakovanju kupio bih, pare su najmanji problem. Ali ne pada mi na pamet da plaćam papreno njihove inferiorne i neinventivne proizvode sa manjkom funkcija. Žive od stare slave, kao i što niko ne koristi njihove lampe nego kinezi dominiraju.

Ja sam se svojevremeno jako zeznuo kada sam papreno platio njihovu lampu (tada 50e jedna od boljih). Posle dve godine sam uzeo kineza za 60e a tada su u planetu još uvek na rafovima čamili cateye double i triple shot koji su bili višestruko skuplji a kinez ih je sahranjivao


  • 0

#987 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 14 February 2018 - 07:27 AM

U kinezima je fora to sto imaju milion funckija i sve je to super, inovativno, savrseno, ali je problem kvalitet elektronike koja se stavlja unutra. Meni je kinez izdrzao maximum godinu dana, i poceo da brljavi i pokazuje nerealne parametre bez ikakve prethodne najave o otkazivanju. A pre toga je merio i spoljnu temperaturu, cini mi se i nagib, imao nocno osvetljenje i prikazivao nekoliko funkcija istovremeno. Sve je bilo divno dok nije odjednom, po lepom vremenu riknuo i spasa mu nije bilo.

Cateye, Sigma i slicni ne pokazuju Bog zna koliko funkcija, svega mozda 8 do 10 ali to sto pokazuju je uglavnom tacno i pouzdani su.

Sorry na predlogu, ti svakako znas sta je dobro za tebe i sta zelis. Moja licna preferencija je ako se ima i moze, garmin, a ako nije bitna kadenca, otkucaji srca i navigacija, onda i obican brzinomer, zicni ili bezicni, ali sa valjanom garancijom i od nekog poznatog proizvodjaca... No naravno svako od nas pretpostavljam da zna sta hoce i sta mu treba. ;)
  • 3

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#988 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 February 2018 - 02:20 PM

Ma te sigme crkavaju samo tako, uđe im voda bilo je mnogo slučajeva. To bi me srašno isfrustriralo i nedopustivo je, dok mi je kod kineza sasvim opravdano imam razumevanja ako crkne. Moj je pobrljavio tek nakon više od dve godine srećnog korišćenja. Ali zato košta 9 dolara. I to pobrljavi zbog nepotrebnog senzora na dodir, onaj jeftiniji manji ružniji i stariji model koji ima samo fizičke dugmiće radi besprekorno. Ima sve što i ovaj ali eto ja hoću veći ekran, veće cifre, elegantniji dizajn, zaseban taster pod rukom, pod palcem na ravnom kormanu a pod šamaraljkom na drumašu... da ima senzor za osvetljenje i da automatski pali kad je dovoljno mračno, plus da može da svetli celu noć što nemaju mnogo skuplji brendirani brzinomeri. I termometar dobro dođe, ni to nemaju mnogi brendirani.

Kadenca me uopšte ne zanima pa samim tim ni garmin, jer ja nisam pravi biciklista.

 

PS promeni taj potpis da se ne blamiraš n2:Heristical znaš sad i sam da nema veze s Lensom. A još bitnije uopšte ne ide tako, već "ride up grades" ;)


  • 0

#989 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 14 February 2018 - 02:23 PM

offensive.jpg


  • 2

#990 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 15 February 2018 - 11:22 AM

Probao sam nekoliko kineza i nije mi se svidelo. Taj "user experience" koji ima veoma jeftin osećaj, dugmići sa lošim fidbekom, vrlo loši ekrani, neravnomerno vidljivi brojevi...sve odiše nekom jeftinoćom. Mislim, jeste jeftin i nije jeftin, zavisi kako se posmatra. Koštali su me 10-12 dolara a za te pare ima recimo echowell koji je dosta bolji ili neka entry sigma recimo 400 koja je išla za 12 eura a po kvalitetu je kudikamo bolja. Sve su svemu zanimljivo je probati par komada jer uvek mogu da se prodaju za taj novac...


  • 0

#991 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 15 February 2018 - 09:26 PM

Za Sigmu ne znam jer je nisam koristio, ali meni je npr Cateye pokisnuo nekoliko puta i uvek je radio besprekorno. Ali zato mi je kinez pokisnuo jednom, i posle sam ga 2 dana susio i vracao u zivot dok nije poceo opet da radi. No naravno nisi ni svi kinezi isti o ne treba ih stavljati u isti kos ali je cinjenica da pored mnogobrojnih funkcija, opcija i dzidza bidza, kvalitet izrade im ipak nije na nivou poznatih proizvodjaca.



P.S. Promenio sam potpis, nadam se da sad valja. A ako ne, bolje me obavesti na PP radije nego ovde javno, da ne blamiram jos dodatno ako ne mora. :)
  • 3

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#992 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 16 February 2018 - 06:07 AM

Za Sigmu ne znam jer je nisam koristio, ali meni je npr Cateye pokisnuo nekoliko puta i uvek je radio besprekorno. Ali zato mi je kinez pokisnuo jednom, i posle sam ga 2 dana susio i vracao u zivot dok nije poceo opet da radi. No naravno nisi ni svi kinezi isti o ne treba ih stavljati u isti kos ali je cinjenica da pored mnogobrojnih funkcija, opcija i dzidza bidza, kvalitet izrade im ipak nije na nivou poznatih proizvodjaca.



P.S. Promenio sam potpis, nadam se da sad valja. A ako ne, bolje me obavesti na PP radije nego ovde javno, da ne blamiram jos dodatno ako ne mora. :)

 

Mislio sam da je stari potpis parafraziranje te izjave - u smislu da središ sebi "karijeru" tako da ne plaćaš ti za delove na bajsu.  :)

"Ne kupuj unapređenja - vozi unapređenja". Lans je (bio?) surovi, beskompromisni profesionalac.  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#993 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 April 2018 - 03:53 PM

^^

Zaboravih da repliciram kada je bilo aktuelno...

Ajnštajn je kod mene na zidu u dnevnoj sobi već godinu i po :) dobio od drugarice kad sam se preselio u BG

Attached Thumbnails

  • 20180420_174212.jpg

  • 0

#994 kurogane

kurogane
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 24 April 2018 - 08:53 PM

Uzeh nekakav magellan cyclo 105 i prvi utisci su vrlo dobri.
  • 0

#995 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 27 May 2018 - 01:54 PM

Meni se nedavno "pokvario" Cateye wireless. Nije se takoreci pokvario nego sam morao da podesim drugu dimenziju gume i kada sam stisnuo ono dugme pozadi ono je upalo unutra i zablokiralo se pa ga sada ne mogu izvaditi napolje. Malo mi se ne svidja konstrukcija tih dugmica pozadi i smatram da je to mozda moglo biti bolje reseno, ali dobro.. Pokusavao sam ali ne ide. I dok ne nadjem resenje za njega, narucio sam juce neki brzinomer iz Decathlona

https://www.decathlo...id_8382192.html

Ono sto je zanimljivo kod njega je da ne emituje signal preko magneta nego preko ziroskopa pa se moze montirati i na zadnju nablu jer mu je domet 3 metra. Uz to meri i temperaturu i ima pozadinsko osvetljenje a cena je opet za nijansu niza od konkurenata. Kada stigne i kad ga montiram i probam, napisacu utiske...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#996 Aca_Mladenovic

Aca_Mladenovic
  • Members
  • PipPipPip
  • 111 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 30 May 2018 - 10:17 PM

Da li je neko imao coolchange brzinomere? Dosta se prodaju na aliju i imaju dosta opcija i touch tastere.Da li se isplati dati 13 $ za ovo (Nebih posle nedelju dana da mi otkaze :) ) Mene zanimaju zicani brzinomeri i ovaj mi izgleda jako dobar.


https://www.google.r...2807123310.html
  • 0

#997 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 31 May 2018 - 04:01 AM

Da li je neko imao coolchange brzinomere? Dosta se prodaju na aliju i imaju dosta opcija i touch tastere.Da li se isplati dati 13 $ za ovo (Nebih posle nedelju dana da mi otkaze :) ) Mene zanimaju zicani brzinomeri i ovaj mi izgleda jako dobar.


https://www.google.r...2807123310.html

nije milion nego trinaest dolara u pitanju.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#998 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 31 May 2018 - 07:09 AM

Ja imam sličan i radi ok... ja sam uzeo model sa senzorom za kadencu i puls. Sve funkcioniše besprekorno.

Sent from my E5823 using Tapatalk
  • 2

#999 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 31 May 2018 - 12:00 PM

Ja nikako da prežalim tih par 'iljada i pazarim "pravi" ciklokompjuter... :)

Zato sam instalirao aplikaciju na jedan matori huawei android koji mi se godinama povlačio po kući, i eto ga, veselo radi već drugi mesec ...

Jedino što je kako već rekoh mator, i skromnih performansi, pa ne može neka fensi aplikacija na njega, već one najprostije... Al' dobro radi i ova, pokazuje i beleži sve što je bitno...

Da sam znao da gps radi i kad nema sim kartice, odavno bih to namestio, al' nije mi palo na pamet da može. :)
  • 2

#1000 papabless

papabless
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts

Postavljeno 18 June 2018 - 04:53 PM

Skoro sam uzeo nov brzinomer echowell,medjutim nikako da ga osposobim da radi..stari najeftini kinez je radio bez problema..sve zivo sam isprobao i proveravao cak i druge dimenzije  gume..ne prikazuje na ekranu trenutnu brzinu samo pise 00,dole kod senzora sam pokusavao svasta,podesavao po uputstvu i nikako da prikaze brzinu..jedino me ovo buni sto u uputstvu pise gap 5mm?

 

uputstvo - http://dodaj.rs/image/UMmn9

bajs - http://dodaj.rs/image/UMXr3

 


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika