Jump to content


Fotografije

Za iskusnije vozace


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
64 odgovora na ovu temu

#1 Tomko

Tomko
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts

Postavljeno 21 March 2016 - 08:12 PM

Ovako znima me misljenje od starijih i iskusnijih kolega. Drumaska bicikla me zanima u velicini l (visok sam 170cm) u opremi shimano ultegra ili 105... da li kupiti polovnjaka, novog ili sklapati sta je isplativije a sta bolje, budzet je neki maks 1000e pa ako neko ima ideju misljenje i sugestiju neka se javi :)


  • 0

#2 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 21 March 2016 - 08:57 PM

Iskreno misljenje ne kupiti bajk od 1000e. Pocetnik si, sta ce takav bajk. Kupiti bajk od 300-400 za 400se opremiti odlicno (pedale spd ili sl isto tako i patike, kaciga dres letnji zimski...) i ostatak staviti u dzep.
  • 0

#3 Tomko

Tomko
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts

Postavljeno 21 March 2016 - 09:06 PM

Pa ne znam sta podrazumevas pocetnik jeste vozim rekreativno, ali ne toliko kratko kao sto ti mislis jedino sam u svetu drumskih od relativno skoro do sada sam vozio iskljucivo mtb... Zelim ja da prodjem jeftinije ako je ikako moguce samo ne mogu da nadjem nikako ono sto mi odgovara zeleo sam uzeti nesto kvalitetnije pa a budem miran na duze vreme :)


  • 0

#4 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 21 March 2016 - 09:11 PM

Pod pocetnik mislim da nemas nista od pratece opreme sem bicikla.
  • 0

#5 Tomko

Tomko
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts

Postavljeno 21 March 2016 - 09:14 PM

 U tom smislu se slazem, pa sta ti mislis onda jel imas odredjen neki model pod tom cenom od 300, 400e  ja gledah ali nikako da nadjem nesto mislim od polovnjaka posto novo u toj ceni nikako jer su svi krsevi neki samo estetski lepi ;)


  • 0

#6 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 21 March 2016 - 09:20 PM

Stw ce ti ultegra 105 itd. Uzmi tiagru i miran si. Evo ti idealan ram koji posle ako ti se ne svidja mehanika ima odlicne predispozicije za nadogradnjuhttp://www.2bike.rs/...-4#.VvBlgfCkqrU
  • 0

#7 Tomko

Tomko
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts

Postavljeno 21 March 2016 - 09:24 PM

Svaka cast slazem se u potpunosti zato sam i postavio temu jer mi je trebala pomoc ako naletis na nesto jos zanimljivo poput ovoga pusti link mozes i u inboks :)


  • 0

#8 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 March 2016 - 10:03 PM

Pa ti skoro kupio bajs   http://www.2bike.rs/...oc/#entry197029

Šta bi sad? 

 

 

 

Zelim ja da prodjem jeftinije ako je ikako moguce samo ne mogu da nadjem nikako ono sto mi odgovara zeleo sam uzeti nesto kvalitetnije pa a budem miran na duze vreme :)

Imaš budžet od skoro 1000e a hoćeš da prodješ što jeftinije.. ovo deluje malo zbunjujuće na kolegijum sa 2bike foruma  :) 

Za 400-500e imaš dosta dobrih primeraka na oglasima. Ako znaš koja ti visina rama odgovara neće ti biti problem sa 500e da kupiš bajs bez ičije pomoći. Problem je kad treba naći dobar bajs za 200-250e.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#9 Tomko

Tomko
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts

Postavljeno 21 March 2016 - 10:09 PM

Jeste kupio sam skoro gitane-a medjutim drugar serviser mi je skrenuo paznju da sam pogresio velicinu rama pa se polako raspitujem da vidim da ga zamenim uz doplatu ili da ga prodam, sve je vrhunski i odradjeno jedino kaze da sam pogresio u velicini rama xl a da meni treba l ili m a i kaze da je oprema zastarela pa da cu imati problem ako dodje do kvara tako da vozim ga za sada a videcu uskoro za tu prodaju ili zamenu :o


  • 0

#10 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 21 March 2016 - 10:23 PM

Ako si zaista visok 170, definitivno si se zaebao. Treba ti ili M ili čak i S, što će biti još verovatnije. Nemoj se libiti da uzmeš i S, jer je bitno da ti ram ne bude prevelik, jer kao što znaš na drumskom bajsu se da bi dohvatio šamaraljke malo izdužuješ napred, i uvek šticnu možeš malo podići gore da bi dobio visinu sedla koja ti treba, dok ako ti je ram prevelik i istežeš se u vožnji, džaba sve....

 

I ja se slažem da stvarno nemaš nikakve potrebe da bacaš mnogo para na bajs. Suština je i da na onaj bas od 1000 e isto kao i na onaj od 300, moraćeš debelo da zapneš i da oznojišu bulju dok ga pošteno ne izvrtiš. Razlika u Sori ili 105 menjačima je samo u tome što sora radi malo preciznije, tiše kad menjaš brzine pod opterećenjem, i što je eventualno bolji menjač uz istu upotrebu ređe potrebno podešavati, a i nešto je malo lakši. Neku bitniju razliku u tim menjačima primete samo profesionalnci, ili pak neki ozbiljni rekreativci. Karbon ram je super jer bolje upija neravnine, ali je pitanje da li rekreativcu zaista toliko treba budući na namenu i učestalost upotrebe bicikla.... 

 

Da me ne razumeš pogrešno, ako stvarno želiš bajs od soma eura go ahead, ali možda je bolje za početak uzeti neki lep polovnjak sa očuvanom opremom, radiće isto posao, u pitanju su samo nijanse. Imaš na oglasu jednog jako lepog Variada, Focusa, prodaje ga kolega sa foruma. Izgleda fino, a i veličina mislim da ti odgovara. Jesi bacio oko? 


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#11 Tomko

Tomko
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts

Postavljeno 21 March 2016 - 10:28 PM

Hej nisam nasao oglas pa ako mozes ostavi link.. 


  • 0

#12 Tomko

Tomko
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts

Postavljeno 21 March 2016 - 10:32 PM

Pa impulsivno sam kupio gitane-a i nisam se raspitivao mnogo tu sam pogresio ali eto tek kasnije, a sto se tice same opreme pa pravo da ti kazem zeleo sam da uzmem nesto bolje i da bude to to sto se kaze koliko sam citao i vrsio istrazivanje nego svoje individualno svi su hvalili taj shimano ultegru ili 105 pa sam resio da idem na sigurno, racunajuci koji dinar sad vise ali kasnije da mi bude mirna glava jer sa takvom kupovinom neko vreme moram biti miran to je bila neka maks cena koju bih dao za novi a polovnjak oko 50 e sad opet zavisi sta i koji.. 


  • 1

#13 Tomko

Tomko
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts

Postavljeno 21 March 2016 - 10:36 PM

http://www.2bike.rs/...x9#.VvB6ZtIrJkg  ovaj ?


  • 0

#14 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 21 March 2016 - 10:38 PM

http://www.2bike.rs/...x9#.VvB3jdD-SM8

 

 

 

Evo ti link za Variada. Inače, ne mora da nužno znači da će Sora stara dve godine uvek i nužno biti lošija od Ultegre stare desetak. Sve zavisi u kakvom je šta stanju i koliko je izakano. :) 


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#15 Tomko

Tomko
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts

Postavljeno 21 March 2016 - 10:41 PM

Ne izgleda lose za taj novac ako vreme dozvoli provozacu se da je pogledam.. ja sam gledao recimo ovaj 

http://www.2bike.rs/...ka#.VvBs3dIrJkg

cak i ovaj ali je ram opet veci http://www.2bike.rs/...ki#.VvBqjNIrJkg


  • 0

#16 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 22 March 2016 - 06:26 AM

Ako si zaista visok 170, definitivno si se zaebao. Treba ti ili M ili čak i S, što će biti još verovatnije. Nemoj se libiti da uzmeš i S, jer je bitno da ti ram ne bude prevelik, jer kao što znaš na drumskom bajsu se da bi dohvatio šamaraljke malo izdužuješ napred, i uvek šticnu možeš malo podići gore da bi dobio visinu sedla koja ti treba, dok ako ti je ram prevelik i istežeš se u vožnji, džaba sve....
 
I ja se slažem da stvarno nemaš nikakve potrebe da bacaš mnogo para na bajs. Suština je i da na onaj bas od 1000 e isto kao i na onaj od 300, moraćeš debelo da zapneš i da oznojišu bulju dok ga pošteno ne izvrtiš. Razlika u Sori ili 105 menjačima je samo u tome što sora radi malo preciznije, tiše kad menjaš brzine pod opterećenjem, i što je eventualno bolji menjač uz istu upotrebu ređe potrebno podešavati, a i nešto je malo lakši. Neku bitniju razliku u tim menjačima primete samo profesionalnci, ili pak neki ozbiljni rekreativci. Karbon ram je super jer bolje upija neravnine, ali je pitanje da li rekreativcu zaista toliko treba budući na namenu i učestalost upotrebe bicikla.... 
 
Da me ne razumeš pogrešno, ako stvarno želiš bajs od soma eura go ahead, ali možda je bolje za početak uzeti neki lep polovnjak sa očuvanom opremom, radiće isto posao, u pitanju su samo nijanse. Imaš na oglasu jednog jako lepog Variada, Focusa, prodaje ga kolega sa foruma. Izgleda fino, a i veličina mislim da ti odgovara. Jesi bacio oko?


Izmedju sore i 105 ide tiagra. Za ozbiljne voznje pa makar bile i rekreativne ja bih uvek isao na 105 klasu opreme. Ako neko hoce da potrosi i 1000evra da bi imao dobar bicikl ja mislim da bi trebali da mu pomognemo da nadje najbolji za taj novac, a ne da ga ubedjujemo da to njemu ne treba. Ovo je moje misljenje znam da se mnoge kolege nece sloziti.
  • 3

#17 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 22 March 2016 - 06:37 AM

Ako je rekao budžet do 1000 evra, ja bih ponudio ono što je najjeftinije, a da zadovoljava potrebe rekreativne vožnje. Bolje platiti 500, nego 1000.

 

Što se opreme tiče, Claris oprema, koja je ispod Sora, Tiagra, 105, Ultegra & tako dalje opreme radi fenomenalno i pouzdano, jedina mana je nešto veća težina. Provereno. Tako da je to sve OK.

 

Ja bih uzeo ovaj, polovan, jer ga prodaje naš kolega Vidak s foruma (koliko vidim):

 

http://www.2bike.rs/...x9#.VvDnueIrKUl


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#18 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 22 March 2016 - 07:43 AM

Pozdrav, pitanje je koliko hoćeš da voziš i da li sebe vidiš na ozbiljnim vožnjama i za 5+ godina. Nemoj kupovati ponovo jeftin bicikl ako misliš da se posvetiš biciklizmu. Ono što si kupio je bacanje para ako stvarno misliš da se ozbiljno voziš.
http://www.2bike.rs/...i-8/scott-cr1-1
Ovako nešto treba da gledaš ako si ozbiljan, ovaj bicikl ne vredi više od 600e i stavljam ga samo kao primer/polaznu tačku. Dobar karbonski ram i viljška (godište 2010 ili mlađe) sa naprimer 105 opremom ili nekom mešavinom sa ultegrom, Mislim da za 1000e možda možeš i da probaš da sklapaš ali će sigurno izaći jedno 100-150e više nego ceo bajs.


  • 1

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#19 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 22 March 2016 - 08:01 AM

Koji ce mu karbonski ram?
  • 0

#20 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 22 March 2016 - 08:13 AM

Koji će mu aluminijumski?


  • 2

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika