Jump to content


Fotografije

Mala pomoc


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
34 odgovora na ovu temu

#1 Tomko

Tomko
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts

Postavljeno 13 March 2016 - 10:51 PM

Skoro sam kupio novi bajs, tacnije polovnog drumasa u pitanju je proizvodjac gitane odradio sam mu komletan remont od zamene sajla, guma i komletnog servisa pa na dalje.. ostale su neke sitnice pa mi treba pomoc da ne bih pogresio pri kupovini i izboru delova jer ne zelim da smanjim kvalitet bicikle. zanima me koje pedale mi preporucujete sa obzirom da nosim iskljucivo obicne patike prilikom voznje, sta mislite o pedalama shimano 105, i neko sediste ako imate za preporuku unapred hvala svaki odgovor ce mi znaciti :)

 


  • 0

#2 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 14 March 2016 - 12:00 AM

Pretpostavljam da mislis na SPD-SL iz serije 5800?

Bilo koje shimano pedale da izaberes tesko ces osetiti razliku u pedaliranju

Vezano za sediste odgovor moze pronaci u temi vezanoj za izbor SEDISTA


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#3 Tomko

Tomko
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts

Postavljeno 14 March 2016 - 02:44 PM

Dobio sam odgovor u vezi pedala i sedista da se baziram na pedale sa industrijskim lezajevima koje su kvalitetnije i isto tako na sedista koja imaju procep u sredini model nisam zapamtio :)


  • 0

#4 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14660 posts

Postavljeno 14 March 2016 - 03:21 PM

A sta podrazumevate pod obicnim patikama?


  • 0

#5 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 14 March 2016 - 03:39 PM

Skoro sam kupio novi bajs, tacnije polovnog drumasa u pitanju je proizvodjac gitane odradio sam mu komletan remont od zamene sajla, guma i komletnog servisa pa na dalje.. ostale su neke sitnice pa mi treba pomoc da ne bih pogresio pri kupovini i izboru delova jer ne zelim da smanjim kvalitet bicikle. zanima me koje pedale mi preporucujete sa obzirom da nosim iskljucivo obicne patike prilikom voznje, sta mislite o pedalama shimano 105, i neko sediste ako imate za preporuku unapred hvala svaki odgovor ce mi znaciti :)

aj pliz

pusti neku sliku ovde ili otvori temu u podforumu da predstavis svoju masinu...

veruj mi, bice lakse dobiti odgovor kad ljudi vide na sta lici bicikl...nego ovako na slepo...

A sta podrazumevate pod obicnim patikama?

i koju obucu i odecu koristis i kakve su voznje (teren, trajanje)

 

moja preporuka ovako na slepo bi bile

neke pedale sa klipserima (francuski LYOTARD (valjda se tako pise))

i neko sedlo SelleItalia iz porodice Flite, tipa MaxFlite ili GenuineGel


  • 0

#6 Tomko

Tomko
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts

Postavljeno 15 March 2016 - 08:22 PM

Pa obicne patike u smislu starki, reebok klasik... pa hocu da je ubacim ali ne znam kako :o


  • 0

#7 Tomko

Tomko
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts

Postavljeno 15 March 2016 - 08:23 PM

12814408_835761043202721_100037128762073


  • 0

#8 Tomko

Tomko
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts

Postavljeno 15 March 2016 - 08:24 PM

Evo uspeo sam da ubacim sliku pa nadam se da ce vam sada biti lakse da dodjemo do resanja mog problema :)


  • 0

#9 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 15 March 2016 - 08:35 PM

Sta fali trenutnim pedalama koje su na bajku? Sic ti niko ne moze preporuciti dok sam ne sednes pozadinim na njega i vidis koji ti odgovara. Shimano 105 pedale kao platforme ne postoje. Jedino da si ti video spd-sl pedale pa si zakljucko da su to obicne pedale samo malo fensi uradjene. Ovo sam vidjao po vrscu. Da ljudi voze spd-sl ili look pedale misleci da su obicne. Bez uvrede ali bajk nije nista specijalno, i da jeste ne vidim kako bi smanjio kvalitet bicikle da stavis drugo sediste ili pedale.
  • 0

#10 Tomko

Tomko
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts

Postavljeno 15 March 2016 - 09:06 PM

Pedalama ne fali nista nemaju lufta samo fizicki imaju sitne bubuljice po niklu pa zbog toga sam hteo da ih promenim, iskreno ja znam da postoji bajs i za 2000eura i znam da moj ne moze da se meri sa tim ali dosta je presao nema nikakvih luftovima ni zvukova a leti kako ide, u poredjenju sa kaprijolom, nakamurom i slicnim djubretom je bolji i to dosta ne pricam tek tako vozio sam te bajseve pa pricam iz iskustva. starije bicikle su dosta bolje uradjene nego nove , zato sam i rekao da ne zelim da uticem na kvalitet jer svi elementi na njemu su pravljeni da traju sto je posle toliko godina i tacno :)


  • 0

#11 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 15 March 2016 - 09:09 PM

12814408_835761043202721_100037128762073

bombonica

 

pedale:

ovakve pedale bi ti dale sigurnost i bezbednost u voznji (i u pomenutoj obuci)

http://www.2bike.rs/...le#.Vuh0BH0rKUk

ali msm da se *stilski* ne bi uklopile

 

ovako nesto

http://www.2bike.rs/...-4#.Vuh0YX0rKUk

ili cak ovako

http://www.2bike.rs/...le#.Vuh05n0rKUl

bi bilo moj izbor, sa tim da bih ovim drugima nakacio te korpice (tkzv klipsere) i kajiseve

a uz malo vremena i truda za navikavanje *ulazak* i *izlazak* nije neka muka

 

Druga je prica da li, zasto i kako voziti u starkama bicikl.

U voznji se celokupna snaga tela prenosi djonom obuce na pedale i preporuka je da djon obuce bude veoma krut.

 

sediste

msm da bi estetski najprikladnije bilo neko sedlo ovog tipa

http://www.2bike.rs/...ro#.Vuh2jH0rKUl

a zakozna sedla  kozna sedla (iako nemaju rupu) se zna da se vremenom (i odrzavanjem) prilagodjavaju telu vozaca

http://www.2bike.rs/...-1#.Vuh22H0rKUl

 

msm da bi moderna sedla sa tom rupom dosta odskakala od izgleda preostalog dela bicikla

tako da bih (ako bih zaista ipak morao) pokusao da nadjem neke od prvih modela

a to (koliko se secam) FLITE TRANS AM

https://www.google.r... flite trans am

ili FLITE GENUINE GEL koji ima rupu popunjenu silikonskim jastucetom

https://www.google.r...ite genuine gel


  • 0

#12 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 15 March 2016 - 09:11 PM

... u poredjenju sa kaprijolom, nakamurom i slicnim djubretom...

ovo bas i nije lepo sa tvoje strane :(


  • 0

#13 Tomko

Tomko
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts

Postavljeno 15 March 2016 - 09:18 PM

Nisam to rekao da bih vredjao nekog ovde naprotiv nakamura mi je bio prvi bajs u ozbiljnijoj varijanti, i posle skoro 10god od kada sam je kupio nema dela na njoj koji nije popravljan ni menjan od menjaca do glave tocka zadnje itd da ne gnjavim, zato sam se prilikom kupovine ovoj bajsa opredelio za starije jer kako kaze moj stari nekad su se stvari pravile da traju, i jeste tako, znam da ima karbonaca i svega i svacega ali ja pricam o bociklama koje ne prelaze neku cenu od 500 e sa nekom opremom u smislu pumpe, flasice itd itd... 


  • 0

#14 Tomko

Tomko
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts

Postavljeno 15 March 2016 - 09:22 PM

Sto se tice pedala izbor mi se svidja tako nesto sam i ja hteo stavio si link i pedala shimano 105 a to je ono sto sam upravo i pitao ostale clanove, vec sto se sedista tice ni sam nisam siguran , najbolje bih bilo kada bih postojalo sediste starog izgleda ali sa udobnoscu novog u smislu da ima gel i tako to.. ovo na mom bajku je u super stanju ali je i previse tvrdo tako da i najmanju rupicu na putu osetim , znam da je trkacki ali ipak mislim da sic moze malo da upije udarac je do sada nisam uspeo da ga vozim vise od 80km u sugu morala je pasti pauza od bolova u preponama :P


  • 0

#15 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 15 March 2016 - 09:46 PM

Sto se tice pedala izbor mi se svidja tako nesto sam i ja hteo stavio si link i pedala shimano 105 a to je ono sto sam upravo i pitao ostale clanove, vec sto se sedista tice ni sam nisam siguran , najbolje bih bilo kada bih postojalo sediste starog izgleda ali sa udobnoscu novog u smislu da ima gel i tako to.. ovo na mom bajku je u super stanju ali je i previse tvrdo tako da i najmanju rupicu na putu osetim , znam da je trkacki ali ipak mislim da sic moze malo da upije udarac je do sada nisam uspeo da ga vozim vise od 80km u sugu morala je pasti pauza od bolova u preponama :P

shimano 105 pedale (su) se proizvod(il)e u mnogo varijanti tokom ovih (msm da je skoro 30) godina proizvodnje

i sledece godine se ockuje novi model, tako da tvoje pitanje nije bilo dovoljno jasno da bi dobilo dovoljno jasan odgovor...

 

linkovani model bi trebalo da je PD-1050 je sa kraja 80tih i pruza vecu ravnu podlogu za djon nego one jos starije pedale koje sam takodje linkovao.

 

Predlazem ti da odes na sajt firme BROOKS i videces da su to dovoljno stara i dovoljno udobna sedista da se lepo uklope u tvoj bicikl

jedino se bojim da nisu dovoljno jeftina :(


  • 0

#16 Tomko

Tomko
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts

Postavljeno 15 March 2016 - 09:58 PM

Nisam ni ja znao zato sam i pitao eto sada i ja znam tacan naziv pedala koje zelim :)) a tu firmu brooks nisam uspeo naci doduse video sam nekoliko njihovih sedista i imaju pozamasne cene cak i do 100e , a moj budzet nije toliki.. spreman sam izdvojiti do 50e i ako me pitas izgled ili udobost pre bih se odlucio za udobnost , kupio bih novije sediste a ostavio ovo njegovo ako se jednog dana odlucim da ga prodam ili tako nesto, mozda da bude mesavina starog i novog ne znam ni sam dizajna naravno :/


  • 0

#17 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 15 March 2016 - 10:08 PM

Nisam ni ja znao zato sam i pitao eto sada i ja znam tacan naziv pedala koje zelim :)) a tu firmu brooks nisam uspeo naci doduse video sam nekoliko njihovih sedista i imaju pozamasne cene cak i do 100e , a moj budzet nije toliki.. spreman sam izdvojiti do 50e i ako me pitas izgled ili udobost pre bih se odlucio za udobnost , kupio bih novije sediste a ostavio ovo njegovo ako se jednog dana odlucim da ga prodam ili tako nesto, mozda da bude mesavina starog i novog ne znam ni sam dizajna naravno :/

imas polovnjake za te pare, samo treba sacekati/uloviti neki dobar komad...

a i ovo sediste sto je na njemu najverovatnije (99.99%) nije original iz tog doba vec je zamenjeno

kao i traka volana, obruci i gume :)


  • 0

#18 Tomko

Tomko
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts

Postavljeno 15 March 2016 - 10:14 PM

Hmmm pa videcu, znam . pa mislim da sam gore napomenuo da sam ga renovirao on je imao mavic obruceve za tabular gume a sad duple alu obruceve, a gume spoljne,unutrasnje, buziri, sajle, plocice, lanac i lancanik sam menjao kao i veliki servis skidanje svih pokretnih delova podmazivanje i sastavljanje ponovo, morao je biti negde kompromis zbog cene :o


  • 0

#19 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 15 March 2016 - 10:27 PM

Hmmm pa videcu, znam . pa mislim da sam gore napomenuo da sam ga renovirao on je imao mavic obruceve za tabular gume a sad duple alu obruceve, a gume spoljne,unutrasnje, buziri, sajle, plocice, lanac i lancanik sam menjao kao i veliki servis skidanje svih pokretnih delova podmazivanje i sastavljanje ponovo, morao je biti negde kompromis zbog cene :o

msm

...ako si skinuo mavic tabuare i stavio remerx obruce...nisi bas zadrzao kvalitet...

tako da komentar kolege Belgarath...

 

... i da jeste ne vidim kako bi smanjio kvalitet bicikle da stavis drugo sediste ili pedale.

nije da nema smisla :( al ajde...


  • 0

#20 Tomko

Tomko
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts

Postavljeno 15 March 2016 - 10:30 PM

To nisam uradio ja nego predhodni vlasnik a ja kada sam ga kupio sam dobio originalne tockove koji su za remont moraju da se menjaju zice pa je to bio razlog zamene tockova barem tako on kaze a ja cu kad finansije dozvole osposobiti i te tockove :) ili ako imas neki savet kazi mlad sam pa zelim cuti sto vise primedbi ;)


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika