Jump to content


Fotografije

Za iskusnije vozace


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
64 odgovora na ovu temu

#41 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 22 March 2016 - 02:46 PM

Ako prelazis toliku kilometrazu znaci da bicikl zauzima znacajno mesto u tvom zivotu. Ja licno ne zalim novac za bilo sta sto mi je toliko znacajno. Na tvom mestu svaki cent bih ulozio u bajs. Opremu ces svakako kupiti(mada me cudi da vec nisi, obzirom koliko vozis). Bicikl ne kupujes svaki dan, biciklistcke ili dres mozes kupiti kad god ti padne na pamet, a pri tom imas u dzepu par desetina eura. Bajs od 1000+ eura se kupuje jednom u 10 godina, pa i redje. Moj glas za sto bolji bajs...

Bajs od 300 evra se relativno brzo proda za 200, 250, kad si sigurniji šta tražiš.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#42 Peloponez

Peloponez
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 22 March 2016 - 03:01 PM

Pa slazem se ja sa tobom, ali meni je malo neverovatno da neko ko prelazi 10000 km godisnje nije siguran sta zeli. Meni je neverovatno i to da se toliko omane u velicini bicikla. Pa ljudi on je ozbiljan biciklista. Ja sam prosle godine presao slicnu kilometrazu, pa ko god me zna pita da li tebe ikad mozemo videti a da nisi na bajsu. Covek koji vozi toliko mora zanati sta zeli. Bar je takav moj rezon...
  • 2

#43 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 22 March 2016 - 05:50 PM

Pa slazem se ja sa tobom, ali meni je malo neverovatno da neko ko prelazi 10000 km godisnje nije siguran sta zeli. Meni je neverovatno i to da se toliko omane u velicini bicikla. Pa ljudi on je ozbiljan biciklista. Ja sam prosle godine presao slicnu kilometrazu, pa ko god me zna pita da li tebe ikad mozemo videti a da nisi na bajsu. Covek koji vozi toliko mora zanati sta zeli. Bar je takav moj rezon...

Bez namere da bilo koga uvredim: iz postova u temi shvatio sam da se čovek ne razume baš previše. Možda grešim.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#44 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 22 March 2016 - 06:00 PM

...Da li mu treba i da li ce da ga iskoristi to samo i samo ON moze da zna...

iz predhodne kupovine bi se mozda moglo zakljuciti i nesto drugo


  • 1

#45 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 22 March 2016 - 06:01 PM

Koji ce mu karbonski ram?

 

Koji će mu aluminijumski?

slazem se, neka uzme ram od pravog materijala :)


  • 2

#46 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 22 March 2016 - 06:13 PM

slazem se, neka uzme ram od pravog materijala :)

n2:hahaha


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#47 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 March 2016 - 07:05 PM

Kao što obično ovde i bude.. od jedne teme rasprava nekim nepisanim pravilom ode u sasvim drugom smeru   n2:Heristical

Nešto razmišljam.. svidja mi se ovaj forum i društvo na njemu.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#48 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 22 March 2016 - 07:26 PM

 

Kao što obično ovde i bude.. od jedne teme rasprava nekim nepisanim pravilom ode u sasvim drugom smeru    n2:Heristical

Nešto razmišljam.. svidja mi se ovaj forum i društvo na njemu.

 

Ja sam kolega nešto radikalniji.Zakonom bih zabranio ovakve teme.Naročito kada pada kiša i loše je vreme n2:hahaha  n2:hahaha  n2:hahaha


  • 1

#49 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 22 March 2016 - 07:53 PM

Bajs od 300 evra se relativno brzo proda za 200, 250, kad si sigurniji šta tražiš.

Izgleda da si zaboravio da on vec ima takav. n2:hahaha

 

Pa slazem se ja sa tobom, ali meni je malo neverovatno da neko ko prelazi 10000 km godisnje nije siguran sta zeli. Meni je neverovatno i to da se toliko omane u velicini bicikla. Pa ljudi on je ozbiljan biciklista. Ja sam prosle godine presao slicnu kilometrazu, pa ko god me zna pita da li tebe ikad mozemo videti a da nisi na bajsu. Covek koji vozi toliko mora zanati sta zeli. Bar je takav moj rezon...

Jeste, ovo je tacno, bice da je kilometraza malo preuvelicana.

 

takodje neko ko prelazi 10k godisnje svakako to nije radio u trenerci morao je imati i neku opremu inace je to mazohizam.


  • 0

#50 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 March 2016 - 09:02 PM

 

 

Jeste, ovo je tacno, bice da je kilometraza malo preuvelicana.

 

takodje neko ko prelazi 10k godisnje svakako to nije radio u trenerci morao je imati i neku opremu inace je to mazohizam.

Ima ovde posla za razotkrivače mitova    n2:party-021


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#51 coolg66

coolg66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Postavljeno 22 March 2016 - 09:17 PM

Bicikl ne kupujes svaki dan, biciklistcke ili dres mozes kupiti kad god ti padne na pamet, a pri tom imas u dzepu par desetina eura. Bajs od 1000+ eura se kupuje jednom u 10 godina, pa i redje. Moj glas za sto bolji bajs...

 

 

Potpuno se slazem sa gornjim postom.

Vodite polemiku izmedju aluminijuma i karbona /tu polemike i nema/ a svet razmislja o grafenu...

U svakom slucaju odgovarajuci karbonski ram kao osnova a posle polako...

Uvek je lepse voziti skuplje biciklo ne znam razlog ali je tako... a nekako i motivise...

Sretna kupovina....


  • 0

#52 Tomko

Tomko
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts

Postavljeno 22 March 2016 - 09:19 PM

Moj post ovde ide u nekom sasvim drugom smeru i nema veze sto sam ja zaista pitao nisam malouman i necu da se predstavljam svakako ako vas vec toiko zanima do sada sam vozio montanu od svog oca koju sam sredjivao s godinama polako a sada kako sam se zaposlio resio sam da priustim sebi nesto ozbijnije i zato sam i pitao forumase za savet jer u mojoj blizini se niko ne bavi time a kao sto ste videli moja prva kuovia i nije prosla najboje, drugo tih 10 hiljada km kojima se neki rugaju ovde su napravljeni posteno jer cim otopli ja ne ulazim u prevoz auto niti bilo sta, ali eto ispadoh predmet ismevanja, u svakom slucaju kolega Nemanja me je uputio a pravo mesto da ne bih pogresio u izboru... pozdrav 


  • 0

#53 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 22 March 2016 - 09:40 PM

Prijatelju ja ti se ne izrugujem i ne umanjujem to sto si izvezao.10000 km je ozbiljna cifra.Ima ovdje forumasa koji voze i vise.Interesuje me da li si tu brojku rekao odokativno ili si mjerio godisnju voznju bicikla.Ja stalno idem na posao biciklom.Vozim nekoliko duzih tura godisnje i opet prosle godine plafon da sam presao 5000 km.Zato malo djeluje da ti je kilometraza nerealna.Ispada da svaki dan u godini vozis oko sat vremena.Nije to toliko bitno za temu ali kada si spomenuo ta brojka je izazvala interesovanje.Vjerujem da ti se niko nije rugao.nego samo mislim da si mozda olako rekao tu brojku.Ako si siguran da si vozio 10000 km svaka ti cast i zelim ti i sa novim biciklom da prelazis tu kilometrazu.Pozdrav.
  • 0

#54 Viktorr

Viktorr
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 22 March 2016 - 10:03 PM

I ja sam bio u zabludi da vozim neke lude kilometraze,sve dok nisam uzeo briznometar, onda sam tek ukapirao sta mogu i koliko nisam bio realan  n2:hahaha  Moguce da je to slucaj i sa tobom, ja sam bar imao taj problem (nikakva prozivka da znas) :)


  • 0

#55 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 22 March 2016 - 10:37 PM

 pauzu od 2 godine bez voznje razlog prekida je bio kvar na bajsu

Dve godine nisi vozio bicikl jer se pokvario?


  • 0

#56 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 22 March 2016 - 10:48 PM

Potpuno se slazem sa gornjim postom.

Vodite polemiku izmedju aluminijuma i karbona /tu polemike i nema/ a svet razmislja o grafenu...

U svakom slucaju odgovarajuci karbonski ram kao osnova a posle polako...

Uvek je lepse voziti skuplje biciklo ne znam razlog ali je tako... a nekako i motivise...

Sretna kupovina....

 

Potpisujem.

 

A pošto je tema otišla u nekom sasvim drugom smeru mislim da bi administrator trebao da reaguje i da je zaključa.

 

Postoji već na forumu tema ko koliko prelazi km, pa možda ne bi bilo loše da ovu diskusiju prenesemo tamo. Sigurno da ima još ljudi koji prelaze ogromne kilometraže bez neke posebne opreme (u smislu odeće i obuće) pa mislim da bi trebali da čujemo i njih.


  • 0

#57 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 23 March 2016 - 06:17 AM

Izgleda da si zaboravio da on vec ima takav. n2:hahaha

 

 

Da se ispravim: bajs koji polovan i vredi oko 300 evra, ne neki na pola puta do vintage. 


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#58 milentze

milentze
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 23 March 2016 - 07:39 AM

Da se ispravim: bajs koji polovan i vredi oko 300 evra, ne neki na pola puta do vintage. 

Povuci rec  n2:club


  • 0

#59 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 23 March 2016 - 09:26 AM

Izgleda da si zaboravio da on vec ima takav. n2:hahaha

 

Jeste, ovo je tacno, bice da je kilometraza malo preuvelicana.

 

takodje neko ko prelazi 10k godisnje svakako to nije radio u trenerci morao je imati i neku opremu inace je to mazohizam.

 

Može biti, a i ne mora.

 

http://www.2bike.rs/...ar-mirage-comp/


  • 0

#60 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 March 2016 - 12:37 PM

Ima ovde posla za razotkrivače mitova    n2:party-021

 

Čovek objasnio ispod... 

 

 

Prijatelju ja ti se ne izrugujem i ne umanjujem to sto si izvezao.10000 km je ozbiljna cifra.Ima ovdje forumasa koji voze i vise.Interesuje me da li si tu brojku rekao odokativno ili si mjerio godisnju voznju bicikla.Ja stalno idem na posao biciklom.Vozim nekoliko duzih tura godisnje i opet prosle godine plafon da sam presao 5000 km.Zato malo djeluje da ti je kilometraza nerealna.Ispada da svaki dan u godini vozis oko sat vremena.Nije to toliko bitno za temu ali kada si spomenuo ta brojka je izazvala interesovanje.Vjerujem da ti se niko nije rugao.nego samo mislim da si mozda olako rekao tu brojku.Ako si siguran da si vozio 10000 km svaka ti cast i zelim ti i sa novim biciklom da prelazis tu kilometrazu.Pozdrav.

 

Tomko@

 

Ja sam prošle godine odvezao 2 pozamašne ture (Hilandar i Karpati) + česte dnevne vožnje pa nisam pregazio tu granicu od 10K km.. da ne bude da se ismevamo ali cifra od 10K mnogima izazove interesovanje. 

Na sve to dodaj činjenicu da veliki broj ljudi sa pozamašnom kilometražom itekako znaju šta im je potrebno pa uglavnom i nemaju potrebe za savetima "šta kupiti ili pomoć pri kupovini" i to često izazove dodatnu sumnju u ono što napišeš. 

Ukratko rečeno.. 10K je ozbiljna kilometraža i čudi nas da nisi ušao ozbiljnije u tematiku. 


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika