Jump to content


Fotografije

Capriolo Matrix


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
104 odgovora na ovu temu

#61 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 18 February 2016 - 07:14 AM

Ta ograda ne postoji kod svih prodavaca...
Moja preporuka
A sto se tice starih delova na novom bicikli tu ne bih ulazio vise u raspravu. Ako je tebi ok da vozis vilu koja se vise ne proizvodi mehaniku koja je stara 10 god onda ok. Meni nije.

Attached Thumbnails

  • image.jpeg

  • 1

#62 petza

petza
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 18 February 2016 - 07:18 AM

Hvala na misljenju , ja jos nisam dobio pravi odgovor zasto je Matrix los bajs , ovaj bajs koji si okacio kosta duplo vise od Capriola ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 1

#63 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 18 February 2016 - 07:55 AM

Nije matrix los bajk. Ovaj polar se moze naci po istoj ceni kao i matrix. Meni samo smeta sto su stari delovi na njemu. Nije da nisu funkcionalni, nije da ne valjaju. Jednostavno ako kupujem novo hocu novo a ne da kupujem nov auto sa delovima koji se vise ne proizvode dugi niz godina.
  • 1

#64 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 18 February 2016 - 08:05 AM

Odgovor je bio potpun,jedino još da ga nacrtam.Dakle našminkano govance=tobože hightech ram sa opremom naparbičenom sa lagera.Ne vredi te pare.A da će da šljaka,sigurno hoće,baš kao i novija oprema niže klase za manje para.

Bajs kupuj prema potrebama;koristiš ga pretežno za gradsku vožnju,ne treba ti mtb,već treking,city ili neki hibrid.Zavisno od preferencija.


  • 1

#65 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 February 2016 - 08:07 AM

Odgovor je bio potpun,jedino još da ga nacrtam.Dakle našminkano govance=tobože hightech ram sa opremom naparbičenom sa lagera.Ne vredi te pare.A da će da šljaka,sigurno hoće,baš kao i novija oprema niže klase za manje para.

Bajs kupuj prema potrebama;koristiš ga pretežno za gradsku vožnju,ne treba ti mtb,već treking,city ili neki hibrid.Zavisno od preferencija.

Preporuka za bajs koji manje košta, sa sličnom klasom opreme?

 

Mislim da Capriolo u Srbiji daje najviše za dati novac, odnosno da je najjeftiniji od bajseva slične opreme i klase.

 

Mana je što su više trgovci, nego biciklisti, pa često napakuju bajs sa malo nelogičnim skupom komponenti, ili uštede previše gde ne treba (ali i to se popravlja vremenom). Ako čoveku izlaze u susret da mu kompletiraju bajs praktično po želji, još sa popustom, mislim da će teško proći bolje.

 

Ne znam da su ikoga oštetili, prevarili. Bila je situacija kolege na forumu koji je dobio drugu viljušku od one koja je stajala na prospektu, ali nije dobio viljušku niže klase. 


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#66 petza

petza
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 18 February 2016 - 08:10 AM

Preporuka za bajs koji manje košta, sa sličnom klasom opreme?

Slazem se sa kolegom ,i ja bih voleo za preporuku koji bajk da kupim za ovaj novac ja kod nas nisam video koji je bolji?


  • 0

#67 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 February 2016 - 08:20 AM

Onaj polar je 93 hiljade dinara.

 

http://planetbike.rs... bicikli/13561/


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#68 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 18 February 2016 - 08:25 AM

Ne znam čemu tolika rasprava. Čovek za svoj novac kupuje šta se njemu sviđa, a ne šta se drugom sviđa. Ja da sam na njegovom mestu ne bih ni pokretao temu nego jednostavno otišao i kupio bajs.
  • 2

#69 petza

petza
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 18 February 2016 - 08:28 AM

Kolega ,

 

nisam hteo da pokrecem raspravu nego kao ne bas iskusan sto se tice opreme na samom bajsu hteo sam misljenje posto mi se ovo ucinilo kao povoljna kupovina , svako od nas hoce da svoj novac ulozi u najbolje od onoga sto trziste nudi . Posto kolega tvrdi da ima mnogo bolje kupovine kod nas samo sam hteo predlog koji model mi preporucuje za iste novce a ne skoro 2x vise ... Dakle nije rasprava samo sam trazio dobronameran savet ;)


  • 0

#70 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 18 February 2016 - 08:51 AM

Evo ti moj dobronameran savet ako ti se sviđa idi i kupi ga nećeš se sigurno pokajati ;) Ja kada sam kupovao prošli bajs hteo sam samo trekinga i Polar Forester samo mi se on sviđao, nikoga nisam pitao za savet jednostavno otišao u prodavnicu i kupio šta se meni sviđa. Mehanika na njemu ona najgora Shimano shimano tourney. Po nekima sa foruma ta mehanika treba da bude pokvarena još u prodavnici. Ja se sit navozao sa njim bez ikakvih problema. Čak nisam hteo ni da ga prodam ostavio ga kod ćaleta i keve u garaži da ga ćale vozi pa kada dođem sa kolima kod njih opet imam bajs da se provozam. Mehanika mu radi sasvim korektno iako je najniža u klasi, tako da bar ja ne vidim problem šta bih ovom bajsu neostajalo. Da kupuješ polovan bajs pa da tražiš savet ali za novo ako ti se tebi sviđa kupuj, šta bih drugi kupili za taj novac to tebe ne bi trebalo ni najmanje da interesuje.


  • 1

#71 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 18 February 2016 - 09:41 AM

Kupi taj bicikl i vozi.Poslije ces vidjeti da li si zadovoljan.Ukusi su razliciti.Tesko je se vracati unazad.Ja koji nikada nisam vozio kvalitetniju opremu(altus najbolji mjenjac koji sam do sada vozio a on je davno proslo vrijeme)i kolege koji voze kvalitetniju opremu ti ne mozemo isto savjetovati.Meni je bitno samo da se bicikl ne pokvari a nekome smeta i najmanji sum u voznji.Po meni je najbitnije da bicikl za godinu napravi  neku kilometrazu i da vlasniku omoguci prelijepe trenutke.Vozim capriola i zadovoljan sam.Cak i kocnice(mehanicki diskovi) za koje mnoge kolege kazu da su lose meni su dobre.Vozim samo asfalt.Kao sto ti sharance kaze,ako ti se svidja kupi.


  • 3

#72 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 18 February 2016 - 01:42 PM

Sta mi fali kod ovog bajka? Prvo ako kupujem nov bicikl 2016 godine zelim minimum opremu 2014 godiste na bajku. Ne zato sto stara oprema ne valja vec zato sto nigde ne pise rasprodajemo par bajkova koje smo slucajno negde u magacinu nasli. Drugo zasto bih uvek zaobisao kapriola. Ne zato sto je kapriolo, da se razumemo uvek sam za domace proizvode (vozio sam polara) vec to sto im pise na sajtu "Fotografije ne moraju biti 100% identične proizvodima.
Capriolo doo zadžava pravo promena specifikaje delova bez predhodne najave."
Pa sta ja to onda kupujem? Moguce i ooniku da mi posalju.... Uvek u kupovini volim cist racun duga ljubav. Makar nesto platio i skuplje. ali ovo je vec neka druga tema.

 

 

 

Postoji razlog zašto je navedeno u opisu to što je navedeno. Kada Capriolo (ili bilo koji drugi proizvođač) odluči da pokrene seriju proizvodnje i prodaje nekog bicikla, najpre moraju da ga dizajniraju. (ram, viljuška, bolje, kako će to sve da izgleda na sklopljenom bajsu) To rade njihovi dizajneri koji naprave najpre 3d, a onda verodostojan crtež sa svim bojama i detaljima, koji će posle postaviti kao oficijalnu fotografiju tog modela i staviti ga na sajt. To vidiš tako što je oko svakog tog modela neka ili bela površina, ili neka onako kompjuterska... dakle bicikl nije slikan nego je slika "napravljena" ...

I recimo, taj bicikl se dizajnira 2012. godine i te iste godine krene prodaja. Posle nekog vremena, tom istom Capriolu, iz finansijskih, ekonomskih ili drugih razloga padne na pamet da na tom istom biciklu promene kočnice, i umesto avida stave recimo tektro. Oni će to isto u uraditi i u opisu bicikla PROMENITI naziv kočnice, ali neće cimati dizajenera da sada napravi novu fotografiju u kojoj će bicikl ostati isti a samo će kočnice ostati izmenjene. Dakle, oni će to napomenuti u brošuri i opisu bicikla, verovatno će skladno tome korigovati cenu, ali će fotka ostati ista kao i onda kada je bicikl po prvi put predstavljen. Zato se to radi, tako mi je bar objasnio kolega koji se bavi tim stvarima. 

 

Primera radi, ja kada sam uzimao Firebird, pisalo je u opisu bicikla da su Šamaraljke Shimano Claris, a to su šamaraljke koje imaju one polugice za menjanje brzine odmah ispod ručica kočnice, kao što ima 105 ili Ultegra. Na slici bicikla je izgledalo kao da nema te polugice, to jest kao da je to Sora kod koje se brzine za šaltanje u veći prenos koriste one male polugice koje se šaltaju palcem sa unutrašnje strane šamaraljke... No, u specifikaciji je bilo jasno napisano da su na biciklu Claris menjači, i tako i beše kada mi je stigao bicikl. Da li sam prevaren, oštećen? Ne bih rekao.... 


  • 2

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#73 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 18 February 2016 - 10:06 PM

Na slici truvativ u opisu truvati drugar narucio stigle zoom komponente da li je ostecen? Jeste. Nikde sem u capriolu ne stoji to. Odem na bilo koji sajt trazim da kupim bicikl lepo pise a ima i slika dva identicna bicikla jedan sa 105 drugi sa ultegra opremom. Na slici nije claris niti dura ace vec ta oprema koja stoji u opisu.

Sto se tice dizajniranja rama itd mani se te price. Dizajniraju oni da ne kazem ovde sta. Sta dobiju iz kine twcnije sta im proizvodjac ramova za tu sezonu da kao opciju od toga proberu i naruce.
Normalni proizvodjaci prodaju jedan model te godine. Sledece godine ne prodaju to isto samo sa drugim delovima vec napisu rasprodaja proslogodisnjih modela i stave cenu. Ako je ostao samo ram ili neki delovi to prodaju zasebno. A ne krpe i ne budze nesto sto nigde na sajtu i u njihovom prospektu nije izlozeno, a pogotovo se ne desava da bicikl od pre ne znam ni ja koliko godina opet stave u radnju i prodaju ga bez ikakve naznake da je to model iz te i te gosine i da mu je cena zbog doga toliko niska.
  • 0

#74 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 18 February 2016 - 10:37 PM

Šta misliš dali njih nešto tangira to? Naj prodavanije bicikle, najpristupačnije širokoj Srpskoj masi. Ne kvare se. Pa 80% Srbije i ne zna šta je bicikl i koje su komponente, njima je svaki bicikl kapriolo ili za mtb kažu kramponka. Takvih ima naj više i to je njihovo tržište, ili ljudima koji hoće nov bicikl za pristupačne novce.
  • 0

#75 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 February 2016 - 05:48 AM

Na slici truvativ u opisu truvati drugar narucio stigle zoom komponente da li je ostecen? Jeste.


Koje komponente su u pitanju (čisto da skontamo koliko je oštećen)? Ako je lula, ili šticna, na nekom bajsu niže-srednje klase, onda je isti đavo, realno. Ako je pogon - onda bezobrazluk.

I dalje ostaje da se ode u radnju i pazari. Pri on-line kupovini mislim da postoji rok od 7 dana da se roba vrati i odustane od kupovine.
 

Nikde sem u capriolu ne stoji to. Odem na bilo koji sajt trazim da kupim bicikl lepo pise a ima i slika dva identicna bicikla jedan sa 105 drugi sa ultegra opremom. Na slici nije claris niti dura ace vec ta oprema koja stoji u opisu.


Znam za računare na primer, u prodavnicama u Srbiji je redovna situacija sličan natpis. Ali ti računari koštaju dosta manje od brand name (HP, Dell i sl.) konfiguracija stranih kompanija. Da li platiti 30% više da bi znao tačno koji model ploče je u računaru? Svako sebi bira.
 

Sto se tice dizajniranja rama itd mani se te price. Dizajniraju oni da ne kazem ovde sta. Sta dobiju iz kine twcnije sta im proizvodjac ramova za tu sezonu da kao opciju od toga proberu i naruce.


Kao i sve ostale kompanije - bile domaće ili strane. Bajs do 500 evra nov ima obično najjeftiniji ram. 500 do 1000 je neka malo viša klasa. Tek preko 1000 evra se može očekivati da ima ram o čijem dizajnu i težini je neko baš ozbiljno razmišljao.
 

Normalni proizvodjaci prodaju jedan model te godine. Sledece godine ne prodaju to isto samo sa drugim delovima vec napisu rasprodaja proslogodisnjih modela i stave cenu. Ako je ostao samo ram ili neki delovi to prodaju zasebno.


Možda tamo gde postoji pravo, razvijeno tržište. Kod nas tržište ne postoji. Guma preko 1000 dinara stoji GODINAMA u servisu, nemaju ljudi para. Obuća i odeća su kod nas preskupi po radnjama, nema rasprodaja. Strani bajsevi su kod nas isto skupi i ne prodaju se za 50% ispod cene na rasprodaji. Capriolo je i dalje najjeftiniji bajs.
 

A ne krpe i ne budze nesto sto nigde na sajtu i u njihovom prospektu nije izlozeno, a pogotovo se ne desava da bicikl od pre ne znam ni ja koliko godina opet stave u radnju i prodaju ga bez ikakve naznake da je to model iz te i te gosine i da mu je cena zbog doga toliko niska.


I opet je najpovoljniji od svih.


Ti kao da očekuješ da budu Majka Tereza. Capriolo je firma koja radi za profit, trgovci na prvom mestu. Sa svim manama, ali ovo kako ti pričaš je kao da su neki prevaranti. Ljudi su domaća firma, zapošljavaju ljude, rade pošteno, plaćaju porez, dosta su korektni za saradnju koliko znam.

Jedina zamerka po meni je izbor komponenti za bicikle, ponuda modela i veličina ramova - to bi mogli popraviti, možda proširiti.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#76 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 19 February 2016 - 08:58 AM

Sve ovo sto si i ti gore potvrdio je meni dovoljno da ne poslujem sa njima. Da li kod nas postoji pravo ili ne nije na nama da sudimo niti da o tome raspravljamo. Nisu firma koja meni uliva poverenje da odem kod njih i kupim robu tako da ih zaobilazim. Pre mozda mesec dana sam otisao u planet bike da kupim merac za istegnutost lanca, pre toga pogledao na internetu, pogledao dostupnost u toj radnji i pise ima. Odem kod njih dobar dan kazu nema. Ajde dobro nema pitam gde ima kaze kod hotela jugoslavija u toj radnji ima. Ok i ovako sam nesto isao za beograd odem tamo kaze mi covek nema dodjite na leto.... Pa ko koga tu zajebava. Ma vise kod nas necu unutrasnju gumu kupiti a ne nesto drugo. Kada se oni budu ophodili prema meni kao kupcu i prema osobi od koje oni zaradjuju ja ne kupujem nista vise. Isto kao prodaja-servis zoatni tocak u vrscu. Odem tamo oni me jebu u zdrav mozak. Trazim pakne da budu mekse resin da ne skirpe on uzme prve koje su mu pod ruku. Ja ga pitam da li je siguran da su to te posto sam trazio shimano a dobio neke u kesici bez ikakve oznake on mi na to kaze pa pipni da vidis da su mekane :).
  • 1

#77 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 February 2016 - 09:08 AM

Dobro, nezadovoljan si poslovanjem u zemlji u kojoj živiš - to razumem. Samo ne vidim, kad si već tu, što toliko pljuvanja po Capriolu, koji je daleko od najgoreg, a što se bajseva tiče jesu najpovoljniji. 

 

Kažeš "sve što si i ti gore potvrdio". Na šta misliš? Pošto su to sve stvari koje važe za sve prodavce koji prodaju u Srbiji. A i za većinu koja prodaje napolju. Ako nije tajna, koje delove su Truvativ zamenili Zoomom za taj bajs što si spomenuo?

 

Problem koji si imao sa meračem istegnutosti se reši jednim telefonskim pozivom. Zašto nisu oni u toj radnji uradili to za tebe, zaista ne razumem, mada je to prodavnica koja nije Capriolo o kojoj sad pričaš. Sa Planetbike u NS sam imao baš dobro iskustvo. Ljubazni, nije im cimanje da za mene nazovu, provere, naruče deo da stigne kod njih u radnju ako nemaju.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#78 kurogane

kurogane
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 19 February 2016 - 09:53 AM

Licno ja cu uvjek dati prednost caoriolu zato sto porez i doprinose placaju u Srbiji. Kako ce se drugacije zaposliti narod po Srbiji:)

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
  • 1

#79 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 February 2016 - 10:25 AM

Licno ja cu uvjek dati prednost caoriolu zato sto porez i doprinose placaju u Srbiji. Kako ce se drugacije zaposliti narod po Srbiji:)

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока

Za razliku od raznih mutnih likova koji su prvi milion zaradili krađom, kakvih je baš puno kod nas (većina), ovi su razvijali posao postupno i ne znam da su nekog pokrali, prevarili, koristili rupe u zakonu. Nisu sveci i više su trgovci nego biciklisti, to stoji, ali ne vidim ni jedan razlog da se Capriolo bajs ne kupi samo zato što je Capriolo.

Na kraju, konačni "korisnički interfejs" je prodavac u radnji u komšiluku - najbolje je kupiti bajs koji se pre kupovine proba, po mogućnosti iz radnje gde su profesionalni i dobri prodavci/majstori zbog kasnije saradnje, servisa, zamena i slično.

 

Inače dobijam 10$ za svaki prodati Capriolo bajs, a direktor je moj brat od tetke.    n2:Heristical 


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#80 petza

petza
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 19 February 2016 - 10:46 AM

Momci hvala svima,

 

ja cu bajs uzeti okacicu slike i spisak opreme ,a inace prosle godine sam pricao sa gazdom Capriola kada su pravili proslavu 20god firme kako su poceli da rade lepa prica: ukratko krenuli su bezveze da preprodaju bicikle ,i kada su videli da su ljudi zadovoljni i to ide oni pocnu da uvoze bicikle bez pedala ,tockova i sitnica i krenu da sklapaju i iz toga svega se rodi fabrika i krenu da sklapaju i proizvode kompletan proizvod . Nama kao klijent su super redovne platise imaju veliki promet rade i u Bosni , nisu sigurno losi i nisu prevaranti a jos na sve to nas je proizvod iz Srbije :)


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika