Jump to content


Fotografije

Capriolo Matrix


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
104 odgovora na ovu temu

#1 petza

petza
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 10 February 2016 - 02:58 PM

Zdravo drugari ,nesto sam merkao ovaj bajk ,sta mislite za ove novce da li valja dobar je popust u pitanju :) 

 

http://www.capriolo....pyder-matrix-lx


  • 0

#2 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8882 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 10 February 2016 - 03:05 PM

Od novih bicikala, ako se kupuje ovde, teško može više za dati novac od Capriola. Samo je pitanje kakav bajs je potreban, tj. za koju namenu. 

 

Neka me isprave kolege ako grešim, ali kočnice su neka niža klasa hidraulike, ne očajne, ali ništa naročito. Isto važi i za amortizer.

 

Ležajevi točkova ne piše koji su.

 

Ostalo mi deluje veoma dobro.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#3 petza

petza
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 10 February 2016 - 03:07 PM

Zdravo,

 

bicikl se koristi pretezno za asfalt ,ali se povremeno sidje u neko blato nista preterano :)

Inace lezajevi su Quando .


  • 0

#4 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 10 February 2016 - 03:35 PM

Iz kog li su podruma izvukli ovo sokocalo? Da me ne shvatis pogresno, bajs nije los, ali po komponentama i samom izgledu, govori mi da je ovo neko 2008. ili 2009. godiste. Bolje uzmi neki treking i miran si. Nesto i ne verujem da neko ko vozi asfalt pretezno ide u blato, al ajde.


  • 0

#5 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8882 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 10 February 2016 - 03:55 PM

Slažem se sa kolegom Niipheusom. Nisam ništa rekao jer računam, ako se u blato, baš blato, ide i jednom mesečno, tada samo MTB ima smisla. A na asfaltu će se svaki kotrljati. Ako je pitanje koji tip bajsa, može ovo biti od koristi:

 

http://www.bikegreml...a-moje-potrebe/

 

Treking, što reče kolega, jeste najuniverzalnije rešenje, ali nije za baš blato.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#6 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 February 2016 - 04:08 PM

Sto se tice bajsa...za te novce nov,sumnjam da ces naci bolje kod nas.. Hidraulika je niza klasa (u Avid hijerarhiji najniza) ali za rekreativca je odlicna.. Vozim pet godina istu i odlicna mi je (nisam je nesto forsirao ali nikad nije izneverila sljaka ko sat) ,kao i tu vilu RS Toru koja je sasvim solidna za rekreativni off road... Ostale komponente su sasvim solidne...a bajs nije ni ruzan..
  • 1

#7 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 10 February 2016 - 04:14 PM

Slažem se sa kolegom Niipheusom.

 

Jeeee i Gremlin se jednom slaze sa mnom  n2:Heristical  n2:redbull

 

U blato ne idu cesto ni oni koji pretezno voze off, a kamoli oni koji su pretezno na asfaltu.


  • 0

#8 petza

petza
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 10 February 2016 - 06:51 PM

Hvala na odgovorima ,iskreno razmisljam i o trekkingu deluje mi udobnije od MTB iako ga nikad nisam vozio ,Matrix mi se svideo samo zbog solidne opreme ,da li neko ima predlog nekog solidno trekkinga do cene od nekih 50 - 60 000din i to bi uzeo na rate :) 


  • 0

#9 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 10 February 2016 - 07:00 PM

Jeeee i Gremlin se jednom slaze sa mnom  n2:Heristical  n2:redbull

 

U blato ne idu cesto ni oni koji pretezno voze off, a kamoli oni koji su pretezno na asfaltu.

Da potvrdim ovo, kao neko ko obožava da se blatnjavi, mali je broj onih koji krenu zamnom :D 

Gledaj neki treking, veći točak, tanje gume, udobniji položaj sedenja... Mada ovaj Capriolo, za ove pare i još nov, mislim da bolje ne može da se nađe.


  • 0

#10 petza

petza
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 10 February 2016 - 07:06 PM

Nisam pametan lego bi mi Trekking a ovaj je povoljan sa ovom opremom i jos nov ,a znam ljude iz Capriola koji bi mi ga sredili sta god treba druge gume ,visi volan posto mi odgovara malo pravilniji polozaj zbog ledja i sve to u ovoj ceni ... Jer mi se cini na ovoj slici da je volan nizak i ne moze gore :(


  • 0

#11 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 10 February 2016 - 07:15 PM

Koliko si visok?


  • 0

#12 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 10 February 2016 - 07:16 PM

Ček malo, jesu oni to napravili grešku ili je ovo stvarno karbonski ram?!


  • 0

#13 petza

petza
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 10 February 2016 - 07:16 PM

181cm ,90kg  ,preporucili su mi Matrix 19'' i da ga farbaju po mojoj zelji u farbari fabrike :)

Ram je tanak aluminijum i presvucen karbonom ,alu mu daje elasticnost a carbon cvrstocu na spojevima tako su mi rekli :)


  • 0

#14 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 10 February 2016 - 07:20 PM

Ako živiš blizu nekih brda, nemoj se mnogo premišljati, čak i ako ne voziš van asfalta, sa ovoim čudom sigurno ćeš početi.


  • 0

#15 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 February 2016 - 07:46 PM

Velicina 19" je taman za tebe...ja se ne bih premisljao,uzeo bih ovaj bajs...oprema dobra,imas garanciju a mozes sa njim i na ture..
  • 0

#16 milan86

milan86
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 187 posts

Postavljeno 10 February 2016 - 10:15 PM

Zar nije slx odavno zamenio lx?


  • 0

#17 Viktorr

Viktorr
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 10 February 2016 - 11:05 PM

 

Jako slican bajk. Pogledaj klip,mada nista nisu pricali za ovaj bajk,samo voznja i mozes da vidis kako izgleda :D Sasvim slucajno sam danas naleteo na ovaj klip i setio se da je bila neka tema u vezi ovog ili slicnog bajka. Inace koliko ja znam za ovaj kanal na ytu snimaju nasi momci,pa ako uspes da ih kontaktiras,eto pravih informacija kako ide bajs i sve ostalo  :D


  • 0

#18 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8882 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 11 February 2016 - 05:51 AM

Zar nije slx odavno zamenio lx?

Deore je vrhunska klasa za ne-trkače. Robusna, dobro radi. LX i SLX su klase iznad Deore. Sve odlično za rekreativnu vožnju. Vrhunsko.

 

Meni su na tom bajsu jedino kočnice i amort onako, minimum kvaliteta za rekreativnu vožnju.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#19 milan86

milan86
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 187 posts

Postavljeno 11 February 2016 - 07:48 AM

Poenta je da lx ne postoji kao oznaka nekoliko godina, a ovde je rec o novom biciklu. 


  • 0

#20 petza

petza
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 11 February 2016 - 07:51 AM

Pozdrav ,hvala svima na pomoci ,

 

i ja znam da je Deore niza klasa ,moj stari bajk je full XT ali je star 8-9god i kupljen je polovan ko zna ko je sve arčio pre mene ,a ipak je novo je novo :) 

Sta mislite za koje kocnice i vilu da pitam kada bi mi zamenili da doplatim mada mi je i ovo knap budzet :( 


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika