Jump to content


Fotografije

Capriolo Matrix


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
104 odgovora na ovu temu

#21 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 11 February 2016 - 08:07 AM

Ček malo, jesu oni to napravili grešku ili je ovo stvarno karbonski ram?!

samo ime MATRIX govori da je u pitanju Matrix tehnologija prekrivanja alu konstrukcije plastom od karbonskih vlakana. I sam Capriolo ne bezi od te cinjenice i ovo mi je potrvdjeno i u direktnom kontaktu. Al...marketing je cudo....inace i Ritchey ima seriju komponenti sa oznakom MATRIX gde se ta cinjenica lakse uoci :)


  • 0

#22 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 11 February 2016 - 08:49 AM

 

Sta mislite za koje kocnice i vilu da pitam kada bi mi zamenili da doplatim mada mi je i ovo knap budzet :(

 

Koliko sam upoznat u Capriolu nemas bolje hidraulicne kocnice od tih koje su na biciklu, takodje ni viljusku. Generalno licno ne vidim potrebu da se nesto menja na ovom biciklu, vremenom ako ustanovis da nesto nije po tvojim afinitetima onda menjaj za nesto bolje. Eliksir 3 i RS Tora su ok komponente, nista spektakularno ali za prosecnog korisnika sasvim zadovoljavajuce. Pored toga ima dve godine garancije na iste.


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#23 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 February 2016 - 09:02 AM

Hahaha al su nalozili klip muzikom kao da lansiraju satl u orbitu a ne da teraju bajs po pesku...dobri su dobri su :)

Meni su na tom bajsu jedino kočnice i amort onako, minimum kvaliteta za rekreativnu vožnju.

Ne bih se nikako slozio da su "minimum kvaliteta" za rekreativnu voznju. Ako je ovo minimum sta je onda 3x8, V-Brake,kruta vila,nei smes ni do pijace sa njima? A ti upravo njih preporucujes..
@ petza ja licno bih ga uzeo... Na debelom je snizenju i imas garanciju koliko,godinu dve?...bajs je mogu reci stvarno dobar za te novce jer je NOV. Bolje novo kod nas za te pare nema..
  • 2

#24 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 11 February 2016 - 09:04 AM

Pozdrav ,hvala svima na pomoci ,

 

i ja znam da je Deore niza klasa ,moj stari bajk je full XT ali je star 8-9god i kupljen je polovan ko zna ko je sve arčio pre mene ,a ipak je novo je novo :)

Sta mislite za koje kocnice i vilu da pitam kada bi mi zamenili da doplatim mada mi je i ovo knap budzet :(

Daleko od toga da je Deore niža klasa. Deore oprema je odličnog kvaliteta. Ispod Deore ima: Alivio, Acera (s kojom sam se sit navozao i radi odlično), Altus i Tourney. I ni jedna od tih nije baš đubre, a Acera i sve iznad klase radi fenomenalno ono što piše na pakovanju (za razliku od kineske opreme): menjači precizno menjaju, kočnice dobro koče... 


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#25 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 11 February 2016 - 09:35 AM

samo ime MATRIX govori da je u pitanju Matrix tehnologija prekrivanja alu konstrukcije plastom od karbonskih vlakana. I sam Capriolo ne bezi od te cinjenice i ovo mi je potrvdjeno i u direktnom kontaktu. Al...marketing je cudo....inace i Ritchey ima seriju komponenti sa oznakom MATRIX gde se ta cinjenica lakse uoci :)

Nisam znao da tako nešto postoji. Koje su prednosti/mane takve konstrukcije?

 

 

 

Za početnika je Tora i Juicy 3 sasvim dovoljna, verovatno je da u prvih godinu dana neće ni moći da iskoristi pun potencijal takve opreme. Bitno je da je vila vazdušna, da ima rebound i da se koči pristojnom hidraulikom. 


  • 0

#26 petza

petza
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 11 February 2016 - 12:51 PM

Sobzirom da sam po ceo dan ,bajs ce se najvise koristiti vikend opalim turicu 80-100km ,u toku nedelje ako istrcim malo cisto da se razmrdam 20-30km mislim da ce me ovaj bajk sluziti i vise nego dovoljno za moje potrebe :) 


  • 0

#27 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 11 February 2016 - 04:05 PM

Nisam znao da tako nešto postoji. Koje su prednosti/mane takve konstrukcije?

prizvodis alu al naplacujes karbon-ski deo tehnologije :) Osim toga...nekome se dopada dizajn/finish, karbonski plast dodatno ojacava komponentu.


  • 0

#28 Mica89

Mica89
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Postavljeno 11 February 2016 - 05:38 PM

Da ne ispadne da mračim ali obrati pažnju na ovo.

 

Iz iste firme sam kupio Capriolo Gila 2.0 i u opisu je pisalo - vila: SUNTOUR - XCT DS 26, meni kroz par dana stiže bicikl sa nekom Zoom Forgo vilom.

Attached Thumbnails

  • Dwm 2016-02-11 18-27-43-32.jpg

  • 0

#29 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 11 February 2016 - 06:16 PM

S tim što si, neka me isprave ako grešim, dobio vilu sličnog kvaliteta, klase.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#30 petza

petza
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 11 February 2016 - 06:31 PM

Ja se bavim uvozom i saradjujem sa njihovim menadzmentom tako da mislim da ne smeju da me skrate jedino mogu vise da dobijem ,rekli su mi da ce mi bajs sklapati u fabrici ako treba nesto da se steluje ,podigne volan ili sta god sve ce spremiti i dobicu bajs spreman :) 


  • 0

#31 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 11 February 2016 - 07:19 PM

http://www.2bike.rs/...13#.VrzT2rThBdg


  • 0

#32 petza

petza
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 11 February 2016 - 07:39 PM

Sve je ovo lepo ,al nov bajs sa garancijom i sa ovako dobrim popustom mislim da je odlican i siguran izbor ...


  • 2

#33 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 11 February 2016 - 07:49 PM

Uvek bilo ;) ja sam uvek za nove stvari.
  • 0

#34 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 11 February 2016 - 08:04 PM

Cena za ono što taj bicikl nudi je stvarno ok i to mu je definitivno veliki plus, mada ja i dalje ne vidim šta će ti MTB.

Kad već imaš kontakte u Capriolu iskoristi ih da ti sklope jedan dobar treking.


  • 0

#35 petza

petza
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 11 February 2016 - 08:07 PM

Imam odlicne kontakte u Capriolu ,ali ovo je prilika sa bas dobrim popustom rekli su mi da ga sklapam posebno dosta bi vise izasao ,mislio sam na ovaj da namontiram samo krivi volan ,kazu mi zbog lakoce lagano se vozi 30km/h po asfaltu sa ovim gumama na njemu :)


  • 0

#36 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 11 February 2016 - 09:19 PM

Ko perce...


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#37 petza

petza
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 13 February 2016 - 02:00 PM

Evo ovako ,danas isao do Capriola da vidim bajs ,karbonski ram izgleda odlicno velicina 19'' mi odgovara skroz ,volan je dosta nizak za mene ,tako da cu traziti duzu vilu krivi volan i mozda stelujucu lulu kako bi sto lakse nasao idealan polozaj... Gripovi su neki gumeni pa cu traziti neke silikonske i mislim da je to to sledece nedelje kacim slike kada stigne kompletiran iz fabrike :)


  • 0

#38 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 13 February 2016 - 02:08 PM

duzu vilu krivi volan i mozda stelujucu lulu

Na sta li ce to da lici?


  • 0

#39 petza

petza
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 13 February 2016 - 02:12 PM

Meni je sa krivim volanom mnogo gotivniji http://www.totalbike...ry/IMG_7528.JPG

Ovo cudo jako zanimljivo deluje ,ali mi probija budzet i pre sam za 26'' tockove: http://www.capriolo....l-95-crno-oranz


  • 0

#40 petza

petza
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 17 February 2016 - 04:08 PM

Pozdrav,

 

bajk treba da potvrdim samo ,ljudi iz Capriola mi preporucuju da ga uzmem sa Sram opremom kazu da je bolji od Shimano ,nikad nisam koristio Sram osim lanca koji je izum nikad bolji za ciscenje :D pa nisam bas iskusan da li neko ima iskustva sa Sramom ? 

ova je prica ako je u Sramu:

Prednji menjač: 
SRAM - X.7 high clamp, black, O31,8, top pull
Zadnji menjač: 
SRAM - X.7, long cage
Ručica menjača: 
SRAM - X.5 trigger shifter index front / 9-speed rear
Brzina: 
27
Zupčanici: 
SRAM - PG-950 MTB Cassette 11-34
Lanac: 
SRAM - PC951, 114 links, with Power-Link gold

  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika