Jump to content


Fotografije

Nosac bicikli za automobil


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
193 odgovora na ovu temu

#161 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 April 2017 - 02:45 PM

Ајде онда појасни на шта си мислио када си рекао да се носач ослања на доње куке, да спадне када ставиш бицикл и зашто си питао "колико стакло сме да трпи те благе ударце"? Које ударце трпи стакло?

 

Бтв, ако су "каишеви" горе они чврсти, пластични, а не од тканине, провери само колико се преламају на горњој ивици.

Ако је све затегнуто како треба, онда доле не сме да спадне све и да отпадне браник. Као да ухватиш прстима неку стару дискету са свих страна, носач би требало да зависи само од петих врата, а не браника.


  • 0

#162 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 29 April 2017 - 04:18 PM

Da, kapiram da treba da bude samo na vratima, ali ovaj moj nije... Kaisevi su metalni, metalna perforirana traka koja prolazi kro neki mehanizam pa uzmem kljuc 14 i zatežem...Ako ga jako zategnem onda donje kuke se podignu i ne bi spale kad bi gepek otpao :)  ali onda staklo trpi sve više,... ima one sunđere, ali ne znam koliko smem da stežem a da staklo kojim slučajem ne pukne... Jer gornji kais, obzirom da nije vertikalno orjentisan, nego skoro pa horizontalno, i njegovim stezanjem sve opterecenje ide na staklo... Da je uspravno , onda ne bih imao problema...


  • 0

#163 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 April 2017 - 06:15 PM

Нешто ми промиче. Горње куке се каче за каросерију, а доње за врата. Нема директног контакта са стаклом.

Зар је материјал толико слаб да затезање носача доводи до деформације која утиче на стакло?


  • 0

#164 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 29 April 2017 - 06:56 PM

Sve se kaci na na vrata...Zatezenjem gornjih kuki ono sto se oslanja na staklo se previse privlaci staklu.. .MOzda tako treba, ne znam pa pitam... Ja sve vidim dobro na slikama, ali to je verovatno jer mogu da pogledam iz svih uglova... skinuo sam ga, pa ne mogu da slikam sad ponov...


  • 0

#165 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 April 2017 - 07:20 PM

Сад је јасно. Не види се на сликама шта се деси приликом затезања, јер није филм. :)

Ја бих прво заротирао тај одбојник да не смета, монтирао носач, добро га затегао и потом одбојник вратио назад тако да има чврст контакт са стаклом (да не лупка током вожње), али без стварног притиска. Ипак, то и даље не значи да је коришћење таквог носача на твом ауту безбедно. Велики отпор ваздуха значи и велики притисак на шарке петих врата, а притом нема ни каишеве са стране за стабилизацију (вероватно зато што је предвиђен за аутомобиле који својим обликом пружају већу заветрину). Бар ми је са оне слике деловало да би бицикли вирили доста изнад аута. Такви носачи, када су предвиђени за хечбек, обично бицикле држе под углом, не скроз вертикално.

 

Пробај да контактираш произвођача и да питаш због чега није препоручен за твој ауто. Ја сам тако питао за неки носач за себе, па су ми рекли да облик савршено одговара, али да је проблем што је тај зазор између петих врата и каросерије мањи него код препоручених модела, па када се ставе куке врата не могу да се затворе. Дакле, знали су тачно да ми кажу у чему је фора, можда и ови могу теби да одгонетну проблем.


  • 1

#166 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 29 April 2017 - 07:58 PM

Da, sad kad sagledam malo bolje sitaciju, posle ovog tvog komentara, ovo nije nosac za moj auto... Kad sam stavio jedan bajs, on je virio vise od pola metra iznad auta...


  • 0

#167 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 April 2017 - 08:06 PM

:) Знао си чим си на нету видео да не помињу Корсу.

Пази, није све изгубљено. Пробај да контактираш произвођача. Рецимо, италијански Перуцо има такве моделе и за лимузине, потпуно изложене. (мада, имају каишеве и са стране)

https://youtu.be/WJ69hnWjdMI?t=7m43s

 

Ја само не бих експериментисао док не добијем званично образложење зашто на сајту не наводе да је компатибилан.

У сваком случају, срећно у решавању проблема.


  • 1

#168 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 29 April 2017 - 08:39 PM

Pogledacu na nelepnici ko je tacno proizvodjac... mada je i kada sam ga kupio bila u losem stanju, jedva se naziralo sta pise...

EVo najvise podseca na ovaj, tj.potpuno je isti sistem kacenja i zatezanja

Hvala


  • 0

#169 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 29 April 2017 - 08:53 PM

https://www.bikeinn....c-2/136316548/p

 

To i jeste taj brend  ...Evo ga moj

Sad gledam na youtube, pa svakome malo spadne taj donji deo... Samo ne mogu sada da nadjem spisak podrzanih modela


  • 0

#170 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 April 2017 - 10:06 PM

Ja sam jesenas kupio upravo taj model ( Menabo Logic 2 ) i isprobao ga na jednoj kracoj voznji. Sve je stajalo besprekorno i nista nije mrdnulo.

Moj auto se nalazi na spisku podrzanih automobila. U uputstvu pise da trake treba zategnuti momentom od 5Nm. Tesko mi je da procenim koji sam moment upotrebio ali sam gledao da ne preteram ( zbog stakla ) a opet da sve cvrsto stoji. Kad sve zategnes ne znam kako moze da se razlabavi. Proveri da nisu istroseni zupci poluge koja se oslanja na staklo.

 

Na ovakvom nosacu gotovo pola bicikla je iznad ravni krova. U uputstvu pise da je maximalna brzina 130 km/h.


  • 0

#171 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 29 April 2017 - 10:57 PM

Imaš li taj spisak ili gde da ga nadjem?

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
  • 0

#172 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 April 2017 - 07:50 AM

Ovde imas upitnik:

http://www.flli-mena...ottotipologia=4

 

A ovde ti je uputstvo:

http://www.m-way.it/...00035500004.pdf


  • 0

#173 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 April 2017 - 07:56 AM

Па пробај овде:

http://www.menabocaraccessories.com/

Прва опција менија је за избор марке, модела и годишта аутомобила, а последња је контакт.

Већина тих носача је декларисана за брзине до 120-130 км/ч. али овде се ради о ауту који није званично подржан, а не знамо због чега. Врло је могуће да је нешто тривијално, али ако није боље је знати пре него што идеш 120 на сат по ауто-путу.


  • 0

#174 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 April 2017 - 07:58 AM

Хм, ајд' што ме претече Лаки, него ми није изашло оно обавештење да је стигла нова порука у тему док сам куцао.


  • 0

#175 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 30 April 2017 - 08:00 AM

Super, HVALA!  Prema ovom upitniku, moze za moj auto... Je ne znam gde sam to video ranije da ne može...

ALi sad znači, sutra tovarim na njega, a ne u gepek :D

 

Ja uglavnom ovim autom ne prelazim 100kmh , tako da brzina nije problem :D


Edited by shonepa, 30 April 2017 - 08:01 AM.

  • 0

#176 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 April 2017 - 08:10 AM

Није ни чудо што Американци за сваки проблем са компјутером прво питају да ли је укључен. :)

Важно да си решио проблем, срећна ти вожња!


  • 0

#177 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 30 April 2017 - 11:22 AM

Није ни чудо што Американци за сваки проблем са компјутером прво питају да ли је укључен. :)
Важно да си решио проблем, срећна ти вожња!

Hvala

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
  • 0

#178 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 31 May 2017 - 10:24 PM

Je li imao neko iskustva sa ovakvim tipom nosača:

https://www.thule.co...ss-970-_-970000

 

Koliko sam video na netu, utisci su pozitivni. Za 50-ak €, višestruko je jeftiniji od "normalnih" nosača za kuku. Nema tilt opciju za otvaranje gepeka ni svetla, ali to mi nije toliko bitno. Jedino što mi deluje malo "klimavo" :D, ali verujem da može da se izbori sa 10-ak kila.

 

Na kraju da ostavim utisak. Iako je nosač delovao čvrsto, dovoljno za dva drumaša, uzeh ipak Thule Easyfold. Pošto će služiti i za prenos dva city bajka ili MTB-a, ne bih da rizikujem sa 30 kg maksimalne nosivosti.


  • 0
Pozdrav

#179 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 07 July 2017 - 04:46 PM

Pozdrav,

 

imam ovaj držač za peta vrata (https://www.totalbik...bilu?sku=185050)

 

Nosac sam uzeo pre par godina, ali ga slabo koristim, svega 2 puta od kupovine.

 

Treba da idem na godisnji pa bi ga koristio za prevoz bicikla. Bajs bi montirao ceo, nista ne bi skidao, medjutim nekako mi se cini ne stabilnim tockovi i kao da ima lufta i da bi se previse mrdali u toku voznje. Da li postoje neke gume ili nekako da ga pricvrstim da ne moze da seta nista u toku voznje.

Sipka na kojoj se montira bajs nema nikakve stezaljke, samo je oblozena nekom plastikom. 

Kad sam koristio, skidao sam tockove i stavljao u auto, medjutim sad necu imati mesta i ne znam kako da ga pricvrstim.

 

Svaki predlog je dobrodošao


  • 0

#180 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 July 2017 - 05:27 PM

@jakota Проблем је што су "лежишта" сувише плитка да би било шта послужило, али пробај да ставиш комаде неке старе унутрашње гуме (или купи најјефтинију нову). Тако ће барем мање да клизи. Можда је најбоље да умоташ рам у гуму тамо где ће да се наслања на лежиште. И стави бицикл што ближе ауту. Онда све увежи или тракама које су већ на носачу или нечим што није сувише растегљиво, да се што мање помера. Можда код Кинеза има тих ширкоких најлонских трака. Провучеш и кроз точкове, а педале додатно наместиш да запињу за носач (уназад).


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika