Jump to content


Fotografije

CANNONDALE TRAIL 7 er29 [MTB]


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
350 odgovora na ovu temu

#61 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 October 2015 - 02:58 PM

Malo malo pa se pominje bezbednost jednostavno izgleda da moramo da živimo sa tim. Lopovima treba samo otežati krađu a da je sprečiš jednostavno je nemoguće. Vama u zgradama je stvarno teško i potpuno vas razumem ali vi morate kao stanari da imate poverenja jedim u drugima čak i da ne govorite sa nekim taj kao i vi bi trebalo da pričuvate  stvari pa čak i stanove bilo čiji da su.

Možeš uticati na sebe, na svoj odnos sa drugim stanarima, ali ostalo je ipak na njima. Dovoljan je jedan lopov na 100 stanara pa da se biciklana preko noći isprazni.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#62 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 21 October 2015 - 05:32 PM

Kuća je jedno stan je drugo. Moji roditelji žive u kući, ja u stanu razdaljina između nas je 3,5km. Jednostavno imam tri solucije da bajs vozim samo vikendom i da ga držim u stanu, da ga držim kod roditelja u garaži i da svaki put kada hoću da se vozim da palim kola da idem po bajs, ili da ga držim u zajedničkoj prostoriji kao sada i da ga vozim svaki dan po nekoliko puta. Pošto ja bajs pored svakodnevne rekreacije koristim i kao prevozno sredstvo u sezoni najlakše mi je da ga držim u zajedničkoj na prizemlju. Zgrada ima 24 stana i 62 stanara i bukvalno smo svi u zgradi od useljenjana pola stanara su penzosi. Zajednička je u prizemlju i koristi je nas 10-ak koji imamo bajseve, prostorija je oko 9m2 nema prozora samo metalna vtata sa ključem kao za stan. Do sada nikme nisu makli bajs za ovih 30 godina koliko držimo bicikle tu. To mi je najlakša varijanta. Bicikl i moj i dečije tu držim od marta do početka oktobra jer u tom periodu samo aktivno vozim od oktobra do marta su kod roditelja u garaži ili kao sada u stanu na terasi. Ako ga kojim slučajem neko ukrade nedaj bože onda drugi koji kupim moram penjati svaki put u stan.

I auto mi stoji na parkingu ispred zgrade, a ne u garaži.


  • 0

#63 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 October 2015 - 05:41 PM

Auto je drugo. Barem u NS. Ovde kradu bicikle kao ludi. Ja sve držim baš u stanu, inače dobiju noge. Izeš ga. Često sam imao jedan bolji bajs koji mora biti uvek sa mnom i jedan jeftin koji ružno izgleda, ja ga još unakazim, za zaključavanje i ostavljanje napolju i u zajedničkim prostorijama. Mada i takve kradu.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#64 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 21 October 2015 - 05:53 PM

Druže od lopova se ne možes odbraniti, ako te tipuju kao ovog čoveka i kuća je džabe.

http://www.2bike.rs/...nondale-rz-120/

Ja ga u stanu po sobama ne bih držao nema šanse, terasu sam sredio za uživanje u toku sezone i tu imam baštenske garniture može i bajs da stane komotno ali bi mi smetao, sada je terasa van funkcije i zato su bajsevi na terasi prekriveni sa najlonima. Ako se neko i namerači pa ne mogu se ubiti, mogu i stan da mi obiju kada smo ja i žena na poslu i deca u školi i da ga odnesu. 30 godina sam držao bajseve tu i sada ih držim, pa šta mi bog da.

 

Elem da se vrnem na temu poručio sam i rotore 180mm napred i 160mm pozadi.

http://planetbike.rs...76-180mm/19124/

http://planetbike.rs...i/Kočnice/5813/

Kada mi stignu kočnice hoću sam da ih montiram jel imaju nekakva dodatna štelovanja?

Hoću i pedale da kupim već ih jurim izbor se sveo na ove shimano saint pd-mx80 ima li neko iskustva sa ovim pedalama vrede li tih para meni izgledaju i kvalitetno i funkcionalno


  • 0

#65 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 October 2015 - 06:03 PM

Drago mi je zbog tebe. Ako bi ti ovaj bajs sad maznuli, pa posle njega i naredni, da li bi isto mislio?  Meni kad mi je treći bajs ukraden iz zgrade, počeo sam unositi u stan. Prvi iz ulaza, drugi iz zajedničke biciklane, treći iz moje biciklane koju sam imao u hodniku na spratu, kao neki špajz. 

 

 

 

Ništa nije 100% sigurno, obijaju i stanove, naravno. S tim što sama činjenica da bajs nije na oku (bilo na hodniku, ili u zajedničkoj prostoriji), dodatno u velikoj meri smanjuje šansu da bude ukraden. Isto kao što na stanu ako imaš pristojna vrata i bravu, ukoliko neko baš ne tipuje da tu ima bog zna šta da se ukrade, puno je veća šansa da lopovi samo produže i nađu lakši plen za obijanje.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#66 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 21 October 2015 - 06:27 PM

Ne znam što se se dokačili teme da mi maknu bajs nemojte da me melarišete.


  • 0

#67 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 October 2015 - 07:02 PM

Pomeram se s mesta.    Pu pu!  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#68 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 21 October 2015 - 08:08 PM

Kada mi stignu kočnice hoću sam da ih montiram jel imaju nekakva dodatna štelovanja?


Ne bi trebao da imas problema, kad budes vracao tocak tj. pre nego zategnes qr pritisni rucku kocnice i preklopi leptir
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#69 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4576 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 21 October 2015 - 08:20 PM

Moraces verovatno da skratis creva

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#70 todos_d

todos_d
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts
  • LocationParmenac - Čačak

Postavljeno 22 October 2015 - 04:34 PM

Da ne kvarim temu ali moram da pomenem. Ne nosim sajlu na biciklu jer joj kvari izgled. Držim je u torbi, torbici nije bitno gde. Kad sam krenu naposao zaboravim ga. Onda uteram biciklu u 4 kvadrata ortirske kućice gde sam čuvar. Nisam bio siguran da je ostavim ispred jer su mi pre nekoliko godina lopovi ukrali rampu a šta bi tek bilo sa biciklom.
  • -1

#71 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 22 October 2015 - 04:44 PM

Znate da sam trenutno u kupovini hidraulike, sada imam baš dilemu Hteo sam da uzmem XT XT M785

http://planetbike.rs...NJA-crna/18708/

Međutim njih nemaju na stanju, pa sam se odlučio za SLX klasu niže od XT-a

http://planetbike.rs...NJA-crna/13494/

Kočnice uzimam preko Planetovog dilera iz Obrenovca pa zbog nekih popisa ne mogu da naručuju pre 7. novembra. Ostao je usmeni dogovor da mi 7.11. poruče SLX hidrauliku pošto XT nema nsa stanju.

Danas sam poslao mail Planet Bajku dali će dobijati i kada XT hidrauliku

http://planetbike.rs...NJA-crna/18708/

Čovek mi odgovori da je nemaju na stanju i da je više neće uvoziti ali da sredinom novembra drugi model XT hidraulike SHIMANO DEORE XT BL-M8000 + BR-M8000 DISK SET LEVA RUČICA

http://cycle.shimano...0/bl-m8000.html

http://cycle.shimano...0/br-m8000.html

Dali možete da mi kažete koja je razlika između XT M785 i XT BL-M8000 ovih što mi trenutno nude koja bi bilo bolja kupovina od ta dva modela da ih imaju oba na stanju ili da ostanem na SLX.


  • 0

#72 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4576 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 22 October 2015 - 05:44 PM

Pa to je najnoviji xt sumnjam da ga je neko na forumu probao... uglavnom od kada se pravi xt grupa svaka nova serija je bolja više ili manje u odnosu na predhodnu, tako da je verovatno i ovog puta slučaj... ne mora da bude poboljšanje u jačini kočenja, ali može da bude u materijalima, ergonomiji, kompatibilnosti itd.  Imaš po netu sve o tim kočnicama pa malo potraži i informiši se u čemu je razlika, kad proučiš pusti nam linkove da i mi saznamo...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk


  • 0

#73 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 22 October 2015 - 06:20 PM

Sada sam se dopisivao sa drugarom na drugom forumu. Čovek mi ponudi rezervaciju, a ne navede cenu. Poslao sam upit za cenu. Okvirno cena novih SLX kočnica mi odgovara ali generalno mogu i da se isprsim još koju hiljadu za XT M785 kojih nema, ali ako budem i na tu cenu M785 trebao da dodajem još koju hiljadu za M8000 onda dileme nema uzimam SLX.


  • 0

#74 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4576 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 22 October 2015 - 06:41 PM

Mala je razlika u ceni izmedju slx i xt a ne znam kakva je u radu, ja sam odabrao xt i odlicne su

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#75 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 22 October 2015 - 07:23 PM

Sada sam se dopisivao sa drugarom na drugom forumu. Čovek mi ponudi rezervaciju, a ne navede cenu. Poslao sam upit za cenu. Okvirno cena novih SLX kočnica mi odgovara ali generalno mogu i da se isprsim još koju hiljadu za XT M785 kojih nema, ali ako budem i na tu cenu M785 trebao da dodajem još koju hiljadu za M8000 onda dileme nema uzimam SLX.

Nema šanse da sada znaju cenu nečega što će imati u ponudi na proleće, a garantujem ti da će biti osetno skuplje od 785.

Uzmi Deore ili SLX i završi posao. Ti voziš ravnicu i najbolje moguće kočnice ti nisu od životne važnosti.


  • 0

#76 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 22 October 2015 - 07:40 PM

Nema šanse da sada znaju cenu nečega što će imati u ponudi na proleće, a garantujem ti da će biti osetno skuplje od 785.

Uzmi Deore ili SLX i završi posao. Ti voziš ravnicu i najbolje moguće kočnice ti nisu od životne važnosti.

Koliko se razumem u Shimano, Deore radi fenomenalno, skuplje grupe su nešto lakše i za nijansu bolje, ali Deore bi trebalo da su dobre kočnice. Ima li neke velike razlike Deore - SLX - XT?  


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#77 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4576 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 22 October 2015 - 08:06 PM

Izmedju deore i xt velika je razlika za slx ne znam, definitivno za asfalt ne treba xt ali ako apetiti porastu nece biti na odmet... mislim ako hoces da vozis agresivnije na offroadu bitne su kocnice ako ti ne smeta da ides lagano moze i nesto potpuno obicno...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#78 kuzo

kuzo
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts

Postavljeno 22 October 2015 - 08:07 PM

Trenutno BR-M8000 izadju oko 205€,,BR-M785 145€
  • 0

#79 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 22 October 2015 - 08:23 PM

Izmedju deore i xt velika je razlika za slx ne znam, definitivno za asfalt ne treba xt ali ako apetiti porastu nece biti na odmet... mislim ako hoces da vozis agresivnije na offroadu bitne su kocnice ako ti ne smeta da ides lagano moze i nesto potpuno obicno...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Kakva je razlika? Sa istim rotorima koče puno jače, ili se puno lakše modulišu, ili i jedno i drugo?


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#80 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4576 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 22 October 2015 - 08:41 PM

Ma sve je drugacije, kocis jednim prstom zakocis kad treba na petoparcu, jednostavno bolje koce, kopaju, zakucavaju. Moras da ih mulujes pri kocenju jer su opasno jake i reaguju na nsjblazi pritisak. Ko god je probao a pre toga vozio neke obicne diskove zanemeo je, prosto velika je razlika. Pitaj Grbica kako se polomio kad je seo na moj bajs, posle dva metra voznje, jednostavno pokusao da zakoci onako kako je navikao sa svojim i popeo se na prednji tocak...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika