Jump to content


Fotografije

CANNONDALE TRAIL 7 er29 [MTB]


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
350 odgovora na ovu temu

#41 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 15 October 2015 - 06:03 PM

Pre ćeš ih pokriviti sa mehanikom nego hidraulikom. Nemoj to da te brine, moji rotori su neki acssess ili tako nekog levog proizviđača i tek posle 3 godine su se isrkivili jer sam bicikli loše zapakovao kada sam ga transportovao autobusom.


  • 0

#42 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 15 October 2015 - 06:55 PM

Moje xt su dosle sa sintered plocicama a one zahtevaju odgovarajuce rotore, a to je kod shimana mislim od serije slx pa na gore, licno imam 180 prednji i 160 zadnji disk i radi posao mada 203 -180 nije losa kombinacija ili 180-180mm jedino sto je 203mm lakse pokriviti...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

I ove dolaze sa

kočione pločice: Sintered Metal compound / sa radijatorom

Koliko sam gledao na jednom klipu na youtube da je razlika između XT M785 i SLX M675 samo u ovom šrafu

im785bmfpna1001.jpg


  • 0

#43 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 15 October 2015 - 07:04 PM

Ja vozim 180/180, 447 sa sinterovanim paknovima i xlc rotorima. Obzirom da je jaka hidraulika koju planiras isao bih na 180/160 a ukoliko planiras duzi spust onda 180/180. Vidak ti je objasnio problematiku 203 rotora, ja cu dodati i da 180 ima istu problematiku u manjoj meri.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#44 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 15 October 2015 - 07:30 PM

Potvrdio sam porudžbinu :) stiže posle 7.novembra zbog nekih popisa. Sve u svemu to bi bilo to SLX.

Rotore koje imam ću za sada ostaviti Tektro Novela 180/160mm ako i bude nekih problema nove rotore ću lako dokupiti.

Trebala bi mi još jedna pomoć. Moram da menjam i ručice menjača pošto su trenutne integrisane, kupio sam na berzi polovne Shimano Altus SL-M310. Međutim pošto su polovne i i vidi se da su baš korišćene što me baš nervira hoću da kupim i nove ručice menjača jer definitivno neću menjati ostalu mehaniku jer mi ovaj prenos sasvim odgovara. Koje bi mi ručice odgovarale da se kolko tolko uklope sa ovim ručicama kočnica.

ono što ima trenutno na stanju je ovo

http://planetbike.rs...e menjača/5842/

i ove

http://planetbike.rs...e menjača/5844/

Može još neki predlog ne mora da bude iz planeta.


  • 0

#45 todos_d

todos_d
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts
  • LocationParmenac - Čačak

Postavljeno 16 October 2015 - 06:10 PM

Sprej za metal ako ima plastike ima sprej i za plastiku. Matirana crna boja za plastiku body.


  • 0

#46 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 16 October 2015 - 06:56 PM

I jedne i druge ce raditi posao.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#47 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 16 October 2015 - 06:59 PM

Au bre, mnogo su ti alivio, ja bih kupio polovne slx kao nove za te pare i vozi, jos ce da ti pretekne para...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#48 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 18 October 2015 - 12:02 PM

Pa na berzi i nema baš neki izbor da su kao nove, prodaju ljudi svašta uglavnom delove koji su bili na nekoliko bajseva, ja ne znam šta rade ručicama svake su izguljene. Da ima neko ko je kupio nove u radnji pa prodaje to je baš retko naći na berzi.

 

Sprej za metal ako ima plastike ima sprej i za plastiku. Matirana crna boja za plastiku body.

To se nikako ne isplati jer svako dalje ulaganje dovodi do cene novih u prodavnici. Moje sam bacio u oglase što sam kupio na berzi i uzeću nove.


  • 0

#49 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 18 October 2015 - 12:13 PM

Dva puta tresneš, i te nove će izgledati isto kao ove polovne :)


  • 0

#50 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 18 October 2015 - 12:26 PM

Ja imam forestera vožen dve sezone i i dalje je kao nov bez ogrebotina sem zadnjeg menjača i kurbli od pogona ostalo je bez tačke, a prešao sam baš dosta sa njim. Ako ovi padaju sa bajsa svaki dan onda mogu da razumem što su ručice tako izguljene.


  • 0

#51 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 18 October 2015 - 12:29 PM

Ne vode svi računa o biciklu. Neki ga glancaju posle svake vožnje, a neki ga šutnu u garažu i zaborave. Ima nas svakakvih...


  • 0

#52 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 18 October 2015 - 12:37 PM

Pa nisam ni ja perfektan što se bajsa tiče i ne glancam ga isto, i ja moj bajs držim u zajedničkoj prostoriji u zgradi sa ostalim komšijskim bajsevima, čak i ovaj canondale nov pravo iz prodavnice je otišao u zajedničku prostoriju pa mi opet ručice nisu izguljene. No za ručice menjača nisu ni one 100 dukata uzeću nove, stavim nove SLX hidrauliku i izguljene polovne ručice baš ne ide. Sa forestera mogu da iskoristim levu ali desnu ne jedino ne znam dali može kućište kompletno da se prepakuje.


  • 0

#53 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 October 2015 - 03:44 PM

Ja imam forestera vožen dve sezone i i dalje je kao nov bez ogrebotina sem zadnjeg menjača i kurbli od pogona ostalo je bez tačke, a prešao sam baš dosta sa njim. Ako ovi padaju sa bajsa svaki dan onda mogu da razumem što su ručice tako izguljene.

Ja stalno padam s bajseva i motora i sve mi je izguljeno, ali perfektno radi. Ne gledam ih dok vozim, gledam samo lepote oko sebe... pa zato i padam.  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#54 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 18 October 2015 - 04:35 PM

Pa ti stavi pomoćne točkiće ;)


  • 0

#55 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 October 2015 - 04:41 PM

Pa ti stavi pomoćne točkiće ;)

Zašto, i pad je let.  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#56 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 18 October 2015 - 04:59 PM

Pa nisam ni ja perfektan što se bajsa tiče i ne glancam ga isto, i ja moj bajs držim u zajedničkoj prostoriji u zgradi sa ostalim komšijskim bajsevima, čak i ovaj canondale nov pravo iz prodavnice je otišao u zajedničku prostoriju pa mi opet ručice nisu izguljene. No za ručice menjača nisu ni one 100 dukata uzeću nove, stavim nove SLX hidrauliku i izguljene polovne ručice baš ne ide. Sa forestera mogu da iskoristim levu ali desnu ne jedino ne znam dali može kućište kompletno da se prepakuje.

Jedan dobronameran savet: Prebaci bicikli u stan. Ove godine sam imao prilike, što na forumu što od prijatelja, da čujem priču kako su im iz dobro obezbeđenog podruma/biciklane/garaže ukrali bicikle i to daleko manje vrednosti od one koju nosi tvoj. Znam da mnogi žive u malim stanovima, al mislim da je mnogo bolje pronaći rešenje pa da bicikli bude u stanu. Zaista ne bih voleo da vidim tvoj nick i post sa nazivom "ukraden/nestao" i tome slično... kucam u sto da ne čuje zlo!

 


  • 0

#57 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 18 October 2015 - 05:24 PM

Te priče znam i ja vrlo dobro. U stanu ima mesta za bajs pogotovo na terasi jer imam baš prostranu terasu, Forestera sam preterao kod keve i ćaleta u garažu, a danas sam popeo u stan Canondale i bajs od sina i ćerke. U sezoni držim u zajedničkoj sva tri bicikla. Jednostavno deca svaki dan voze bajs po naselju to je pod obavezno da iznosimo napolje, a ja nisam vikend vozač nego svakodnevni, svaki dan sam na bajsu u sezoni, čak i kada treba da završim poslove po gradu idem bajsem bukvalno sedam na njega po nekoliko puta dnevno. E sada zamisli da moram da ga skidam i penjem svaki dan sa četvrtog sprata nekoliko puta dnevno a ne može da stane u lift. Znam ja vrlo dobro da se kradu, prekrstim se i ostavim ga. Čoveku skoro ukrali bajs iz kuće pročitao sam ovde na forumu. Ulaz u tu prostoriju su velika metalna vrata i brava je kao na stanovima. Tu se nalaze još par krševa od komšija i dva bajsa koja su skuplja od mog od još jednog komšije. 30 godin živim u ovoj zgradi i još nam se nije desilo da nam je neko obijao zajedničku prostoriju. Znam da je više izložen riziku od krađe ali ne može drugačije ne mogu da robujem bajsu, ako ga maknu onda ću se kajati.


  • 0

#58 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 18 October 2015 - 05:51 PM

Onda u redu, učinilo mi se da nisi svestan rizika :)


  • 0

#59 Makarije

Makarije
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 256 posts
  • LocationNovi Sad (obronci Detelinare)

Postavljeno 18 October 2015 - 05:55 PM

Ako je vec tako onda dobro obezbedi bajs!

Davno su prosla vremena kada su se zajednicke prostorije (biciklane) obijale.U novije vreme lopovi jednostavno dobiju kljuc od nekoga iz zgrade i elegantno zavrse posao za 2 minuta...


  • 0

#60 todos_d

todos_d
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts
  • LocationParmenac - Čačak

Postavljeno 21 October 2015 - 01:20 PM

Malo malo pa se pominje bezbednost jednostavno izgleda da moramo da živimo sa tim. Lopovima treba samo otežati krađu a da je sprečiš jednostavno je nemoguće. Vama u zgradama je stvarno teško i potpuno vas razumem ali vi morate kao stanari da imate poverenja jedim u drugima čak i da ne govorite sa nekim taj kao i vi bi trebalo da pričuvate  stvari pa čak i stanove bilo čiji da su.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika