Jump to content


Fotografije

CANNONDALE TRAIL 7 er29 [MTB]


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
350 odgovora na ovu temu

#1 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 28 September 2015 - 03:48 PM

Danas mi je stigao novi bajs kupio sam ga novog u Obrenovcu zastupnik za Planet Bike "Dr elektro" morao sam da ih pomenem jer je ovo drugi bicikl koji kupujem od nji u rasponu od dve godine i imao sam sasvim korektnu saradnju sa njima i fer odnos.

No da se vratimo na bajs :)

Vozio sam tj još ga posedujem Polar forester

http://www.2bike.rs/...polar-forester/

U početku mi je baš delovao kao da je to to posle MTB-a, međutim po rutama koje uglavnom vozim video sam da sam omašio tip bicikla pogotovo kada sam probao MTB er29, nije da nisam zadovoljan ali je za mene ipak MTB. Hteo sam da ga prodam ali pošto sam solidno uložio u njega i bicikl star 2 godine ipak sam odlučio da ga zadržim i ostavim ga ćaletu.

Izbor mi se uglavnom sveo samo na cannondale i to na novi bajk. U planetu je bilo 5 modela Cannondale iz trail serije samo sa različitim paketom opreme, hteo sam u startu da uzmem najskuplji model. Pošto su ramovi potpuno isti ipak je odluka pala na Trail 7 sa najnižom opremom jer za tu razliku u ceni mogu da napakujem mnogo bolju opremu.

 


 
  • veličina točka: 29"

  • broj brzina: 24

  • ram: Trail, double-butted 6061 Alloy, SAVE, 1-1/8" head tube

  • viljuška: SR Suntour XCT-100-29, 100mm, coil spring, 1-1/8"

  • menjač zadnji: Shimano Altus

  • menjač prednji: Shimano M190

  • ručice menjača/ kočnica: Shimano EF51 Easyfire

  • kočnice: Tektro Novela mechnical disc, 180/160mm

  • pogon: SR Suntour, 42/34/24

  • pedale: Cannondale Platform

  • volan: Cannondale C4, 6061 alloy, 20mm rise, 680mm

  • lula: Cannondale C4, 31.8, 7 deg.

  • šticna: Cannondale C4, 6061, 27.2

  • sedište: Cannondale Stage 3

  • nabla prednja: Cannondale C4 Disc

  • nabla zadnja: Cannondale C4 Disc

  • lanac: KMC Z51, 8-brzina

  • zadnji zupčank: Sunrace, 11-32, 8-brzina

  • felne: Alex DC 5.0, double wall, 32-hole

  • gume: WTB NineLine, 29x2.0"

Ono što je u planu odmah da se menja to su kočnice. Koje god kočnice da su bile na njemu mehaničke ili hidraulika u svakom slučaju bi ih menjao jer hoću da stavim Shimano XT M785 kao i rotori takođe XT, ostalu opremu za sada ne diram što se tiče sledeće sezone.

Na bajsu su solidne pedale sa cannondale logom, jedino bi ih zamenio isključivo za ove ako naletim da ih pazarim jer mi se bas bas sviđaju.

shimano_pdt780.jpg

Ono šta je u planu za naredni period je sigurno pakovanje bajsa na 2x10 ili 3x10 ali to otom potom možda za senou ili dve da vidimo kako mi prenos koji trenutno ima na bajsu odgovara, za sada se menjaju samo Kočnice.

Neki predlog ili sugestiju možete da iznesete :)

Stigao u radnju :)

P_20150928_151456.jpg

I montiranje :)

P_20150928_151915.jpg

P_20150928_154248.jpg

 

 


  • 0

#2 todos_d

todos_d
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts
  • LocationParmenac - Čačak

Postavljeno 28 September 2015 - 06:27 PM

Čestitke!
Zašto sam uvrzao u glavu da je Cannondale italijanska marka a ono amerikanska?!? Stalno kad pomislim ili vidim ovaj brend istog momenta mi je Italija pred očima.
  • 1

#3 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 28 September 2015 - 10:18 PM

Za pedale licna preporuka su OVE

A od ostalih nadogradnji, zamenio bih vilu i kocnice za hidrauliku, pa tek onda cackao sa prelaskom na 10-to stepeni prenos.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#4 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 29 September 2015 - 03:51 AM

Pedale ostaju fabričke dok ne nadjem shimano pd-t780, one mi za sada nisu prioritet. Jurim samo shimano pd-t780 jer mi se one najviše sviđaju.


  • 0

#5 todos_d

todos_d
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts
  • LocationParmenac - Čačak

Postavljeno 29 September 2015 - 03:58 AM

Posto nemam nikakve veze o ovim pedalama, mene zanima kako se jedne takve pedale ponasanu kad se obuju obicne cipele ili obicne patike? Ako bih nesto nadogradio na biciklu to su pedale ili sic.
  • 0

#6 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 29 September 2015 - 05:12 AM

Posto nemam nikakve veze o ovim pedalama, mene zanima kako se jedne takve pedale ponasanu kad se obuju obicne cipele ili obicne patike? Ako bih nesto nadogradio na biciklu to su pedale ili sic.

+1: korman, pedale i sedlo, kontaktne tačke. Kad nađem dobre, nosim ih s bajsa na bajs.  :)

 

Te pedale su meni sranje s običnim patikama. I ne volim te dvostrane. Loše u obe kombinacije. Ili vozim SPD, ili platforme. Čak me nije mrzelo i da menjam pedale s vremena na vreme, zavisno od namene (posao, ili vikend vožnja). Opet, ima ko ih voli.

 

Da su SPD super stvar, jesu. Meni su kad sve izvagam zgodnije one BMX obične pedale (sa šrafovima da ne klize) - idem svugde bajsom i volim nositi "civilnu" obuću. Ali za samu vožnju - vredi probati SPD.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#7 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 29 September 2015 - 12:00 PM

Lep bicikli, puno km da pređeš sa njim. Za početak će ti ovih 8 brzina nazad biti sasvim dovoljno, al kao što je grbić gore rekao, možda bi najpametnije bilo promeniti vilu i kočnicie, al prvo kočnice. Nije ta mehanika baš najsretnije, rešenje, osim ako si iskusan vozač, onda neće biti problem. 


  • 1

#8 8949249

8949249
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 29 September 2015 - 12:52 PM


  • 0

#9 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 29 September 2015 - 03:01 PM

Čestitke!
Zašto sam uvrzao u glavu da je Cannondale italijanska marka a ono amerikanska?!? Stalno kad pomislim ili vidim ovaj brend istog momenta mi je Italija pred očima.

SuperMario?

http://images.single...3/cipollini.jpg


  • 0

#10 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 30 September 2015 - 04:13 PM

Danas sam ga konačno i testirao :) jedva sam čekao da stane kiša. Bajs je odličan :) prezadovoljan sam :) ono što mi se ne sviđa mehanika solidno koči ali nije mi to to. Ručice menjača su integrisane sa ručicama kočnica, funkcionalne su rade odlično ali su ružne za sve pare tako da to prvo leti sa bajsa. Bajs ide kao metak :)
Ono što mi nedostaje je nogica (ćopa) navika je čudo.
TT Asus Zenfone 2
  • 0

#11 stefan10vb

stefan10vb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 210 posts

Postavljeno 30 September 2015 - 05:49 PM

Cestitam na kupovini, lep bicikl  n2:cool2  Ne zelim da ti kvarim ambciju da unapredis bajs, jest da je malo losije vreme ali prvo ga treba provozati i isprobati. Ja bih krenuo prvo od sedla (naci udobno ako postojece vec nije) i naci najzgodniji polozaj za voznju. Prednji amortizer iako nije visoke klase, kada se razradi, radi odlicno, nemoj ga odmah otpisivati, kazem ovo iz iskustva.

Ja bih najpre zamenio kocnice, i pedale mi deluju nekvalitetno. Zelim ti puno predjenih kilometara  =D>

E da, i stavu mu stitnik zadnje viljuske od lanca, ipak je nov  :grin:


  • 0

#12 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 30 September 2015 - 07:43 PM

Čemu svrha kupovine novog bajsa ako ću mu odmah sve menjati. Sedište je sasvim korektno i mnogo bolje i udobnije koje imam na Polar Foresteru. Pedale takođe po meni lično ima da ih gulim dok se ne raspadnu jer su opet po meni ok. Ono što mi se ne sviđa to sam već naveo


 

Ručice menjača su integrisane sa ručicama kočnica, funkcionalne su rade odlično ali su ružne za sve pare tako da to prvo leti sa bajsa

DSC_5912_1024x1024.jpg

Već danas sam poručio nove ručice menjača shimano SL-M310

Što se kočnica tiče navikao sam na XT na Polar Foresteru imam Shimano XT BR-T780 v brake tako da su mi ove mehaničke disk kočnice mnogo lošije u odnosu na one koje imam na trekkingu mada u prvom postu sam naveo da menjam kočnice i to je poručeno tačnije rezervisano


 

Ono što je u planu odmah da se menja to su kočnice. Koje god kočnice da su bile na njemu mehaničke ili hidraulika u svakom slučaju bi ih menjao jer hoću da stavim Shimano XT M785 kao i rotori takođe XT, ostalu opremu za sada ne diram što se tiče sledeće sezone.

Rezervisao sam kočnice i to hoću isto nove da kupim nema ih na stanju pošto je kraj sezone a nova roba im stiže negde u martu tako da čim stigne kupujem ih isti dan ovo uzimam

http://planetbike.rs...NJA-crna/18708/

http://planetbike.rs...NJA-crna/18707/

Prednji rotor

http://planetbike.rs...76-180mm/19124/

zadnji rotor

http://planetbike.rs...i/Kočnice/5813/

Bajs ostaje kod mene baš duži period. Ostale komponente za sada ne diram hoću sa njim da odvozam celu sledeću sezonu pa da vidimo šta i kako, ono što mi se sviđa što su na bajs stavili Jagwire bužire i sajle :) Navikao sam na bajsu da imam ćopu ali ovde je nemam gde staviti a najviše mrzim da spuštam bajs na zemlju ili da ga naslanjam o drvo ili banderu n2:crazy

Za vikend najavili lepo vreme pa idem da ga oprobam na malo dužu turu. :)


  • 0

#13 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 30 September 2015 - 08:49 PM

Ovu mozes da stavis na bicikl http://planetbike.rs...VA-24-28/17298/


  • 0

#14 todos_d

todos_d
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts
  • LocationParmenac - Čačak

Postavljeno 01 October 2015 - 06:06 AM

Ima čini mi se jedan u planet cannondalle bicikl koji ima prelep matirani ram i koji se dao samo tako za castom nadogradnju zbog cene. Lepo se poskidaju ti delovi koji novi mogu vrlo pristojno da se prodaju i dokupi se ono što se može.


  • 0

#15 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 01 October 2015 - 07:20 AM

Ima čini mi se jedan u planet cannondalle bicikl koji ima prelep matirani ram i koji se dao samo tako za castom nadogradnju zbog cene. Lepo se poskidaju ti delovi koji novi mogu vrlo pristojno da se prodaju i dokupi se ono što se može.


Na isto se svede, a može da bude skuplje nego da si uzeo odmah dobro opremnjen bajs.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#16 todos_d

todos_d
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts
  • LocationParmenac - Čačak

Postavljeno 01 October 2015 - 01:09 PM

Verovatno si u pravu, to je lako izračunati. Bicikla se svodi na desetak sklopova i delova i prostim upoređivanjem i proverom koliko bi moglo da se zaradi ako recimo skine komplet nove kočnice i proda ih.


  • 0

#17 neutral

neutral
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts

Postavljeno 01 October 2015 - 01:57 PM

Ovu mozes da stavis na bicikl http://planetbike.rs...VA-24-28/17298/


Ovu sam nogicu i ja metio na bajs... ima plastične adaptere za četvrtasti i okrugli profil. Lako se montira i podešava. Vidim da trenutno nije dostupna...
  • 0

#18 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 01 October 2015 - 04:32 PM



Ima čini mi se jedan u planet cannondalle bicikl koji ima prelep matirani ram i koji se dao samo tako za castom nadogradnju zbog cene. Lepo se poskidaju ti delovi koji novi mogu vrlo pristojno da se prodaju i dokupi se ono što se može.

Ima to je ovaj

http://planetbike.rs... bicikli/15187/

Opasno mi se sviđa i dugo sam se lomio dali da ga uzmem, međutim na kraju sam odustao jer sam čitao baš na ovom forumu da se baš baš lako gule jer nemaju završni lak. To može da se pročita u temi od jednog forumaša koji je kupio novog Bad Boya jer ima je boja potpuno ista. Prelep je bar meni ali ne bih da reskiram da za mesec dana imam izguljen bajs zato sam i odustao.

 



Na isto se svede, a može da bude skuplje nego da si uzeo odmah dobro opremnjen bajs.

Što se nadogradnje tiče baš sam dugo računao šta uzeti i šta mi je najbolja solucija. Cannondale iz trail serije imaju svi iste ramove 1,2,3,4,5,6,7 im označava nivo opreme koje imaju na sebi.

U samom startu sam hteo da uzmem Trail 3 od 5 ponudjenih u planetu on ima navodno najbolju opremu

http://planetbike.rs...Glob=Cannondale

Međutim pošto je izmeđo ovog mog Trail 7 i Trail 3 razlika u 30000 din. odmah sam video da mi se ne isplati uzimati njega.

Ako gledamo pogonsku grupu trail 3 ima 3x9 a moj 3x8, da sada kupim potpuno iste delove kao što su na njemu treba mi 18700 din, onda utzmem činjenicu da i moj bajs ima pogonsku grupu koja nova vredi 12300 došao sam do razlike od 6400 din. Moj ima mehaničke disk kočnice ne znam kolika im je vrednost, a trail 3 ima hidrauliku shimano M445 koje su oko 8000 din u oba slucaja bi kočnice skinuo jer hoću da stavim XT tako da sa mehaničkim kočnicama manje gubim.

Za 30000 din razlike mogu da stavim potpuno novu SLX pogonsku grupu na 2x10 i moj bajs bi izašao potpuno isto kao trail 3.

U globalu danas sam vozio bajs i mogu da kažem da sam baš baš oduševljen sutra mi stižu ručice menjača. Inače i sa ovom fabričkom verzijom sam prezadovoljan, a tek kad legnu nove kočnice i ručice menjača :)

Evo i neka slika sa druma :)

P_20151001_152143.jpg

P_20151001_152423.jpg

P_20151001_152224.jpg

P_20151001_152440.jpg

P_20151001_152518.jpg

P_20151001_152536.jpg

P_20151001_152940.jpg

P_20151001_153031.jpg

i moja dva konja :)

P_20151001_155348.jpg


  • 0

#19 neutral

neutral
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts

Postavljeno 01 October 2015 - 04:46 PM

Koja je veličina bajka i koliko si ti visok?
  • 0

#20 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 01 October 2015 - 05:40 PM

Veličina je L mislim da je to 20" 179cm visina


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika