Jump to content


Fotografije

Sh@rance[trekking] Polar Forester


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
13 odgovora na ovu temu

#1 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 18 March 2014 - 09:00 PM

Posle 16 godina voznje MTB kupljen 98.
Postavljena slika
Odluka je pala na trekking bajs ali da bude iskljucivo nov. Svideo mi se Polar Forester na oko i sto je najvaznije odgovara mi polozaj sedenja na njemu. Kupljen u Obrenovcu od zvanicnog zastupnika Planet Bike.
Model bajsa i spisak opreme je na ovom linku
http://planetbike.rs... ... ikli/6330/
Prodavci su veoma ljubazni i korektni bili sklopili bajs dobio ga na probu svideo mi se odgovarala mi velicina, jos vise polozaj sedenja i dobio ga sa cenom od prosle godine za 25000 din.
Odmah u startu sam odlucio da ga malo izmenim sto se tice guma i kocnica. Posto sam obican rekreativac, a i ne znam nista oko bajsa pogotovo da krpim gumu na putu odlucio sam da mu stavim ove gume sa zastitom protiv busenja da budem koliko toliko sigurniji na putu, a pritom sam hteo i malo uzu gumu. Na njemu je bila Kenda 700X40 sada je Continental 700X37 ovaj model
http://planetbike.rs... ... Gume/2180/
Posto sam sa proslim bajsom bas kuburio sa kocnicama hteo sam na ovaj nov da stavim i kvalitetne kocnice i da skinem one promax sto su bile na njemu. Kupljene su rucice kocnica u Planet bajku Shimano Deore i u paketu sam dobio i shimano sajle sa buzirima tako da smo i to zamenili
http://planetbike.rs... ... 610/13292/
I narucio preko Zolta kocnice Shimano XT BR-T780. Imam u planu da mu jos promenim srednji lezaj i pogon da stavim nesto kvalitetnije, ali za sada to je jos u planu. Ostaje mi jos da mu namontiram rasvetu i komp, kupljeno je samo da se namontira na bajs.
Danas smo presli na brzinu 18km koliko mi je vreme dozvoljavalo posto sam ga kasmo podigao, ali sutra ranom zorom krecemo u nove pobede, pod uslovom da ne bude kise :D
Evo par fotki na slike su losije slikano je sa moba.
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Kupljena i ova pumpa
http://planetbike.rs... ... umpe/3797/
i sprej za podmazivanje lanca
Postavljena slika
  • 0

#2 Manfred

Manfred
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 March 2014 - 11:09 PM

Neka me neko ispravi ako gresim, ali ovo vise dodje City nego Trekking.. Nema korpu, nema blatobrane, nema dinamu i svetla, ali opet kazem, mozda gresim :P

Fin je bajk za voznju, verovatno lepo i ide, nek te lepo i dugo sluzi.

Oprema je nize klase, ali dok te sluzi ne diraj. Kad pocne da zeza menjaj komplet menjace i rucice, ima po oglasima uvek nesto interesantno, a moja preporuka Altus ili Alivio, sasvim zadovoljavajuc nivo kvaliteta za prosecnog korisnika..
  • 0

#3 Psihopata

Psihopata
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 381 posts

Postavljeno 23 March 2014 - 08:51 AM

I city i treking mogu da imaju to sto si naveo.
A treking ce da vozi po asfaltu, tako da ce tu i tourney da radi posao dok god bude redovno odrzavan i podesavan.
  • 0

#4 Manfred

Manfred
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 March 2014 - 09:46 AM

I dok sam pisao mislio sam na Cross, a pisem City.. na kros sam mislio. 28" uska guma, a nema opremu..
  • 0

#5 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 23 March 2014 - 12:49 PM

Cross je nesto sasvim drugo.
  • 0

#6 RadaC

RadaC
  • Members
  • Pip
  • 27 posts
  • LocationHerceg-Novi

Postavljeno 23 March 2014 - 01:15 PM

Мој муж је са Форестером, модел 2008. прешао 36 хиљада километара за пет и по година. Нису мењани рам, штицна, лула, корман, ручице кочница, пак трегер, блатобрани и предњи точак. Каже да га не ми мењао за други бицикл n:bicycle
  • 0

#7 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 23 March 2014 - 07:31 PM

Oprema je nize klase, ali dok te sluzi ne diraj. Kad pocne da zeza menjaj komplet menjace i rucice, ima po oglasima uvek nesto interesantno, a moja preporuka Altus ili Alivio, sasvim zadovoljavajuc nivo kvaliteta za prosecnog korisnika..

Gadljiv sam na polovnu robu i uglavnom je ne kupujem skoro nikada mozdaa nekad ali da poznajem licno osobu koja to prodaje. Uglavnom kupujem nove stvari.

Bajs je prva liga sto se mene tice ide odlicno i prezadovoljan sam sa njim. Za dva dana presao sam sa njim 110km sto je obicnog rekreatvca odlicna kilomertaza.
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Bicikl vozim uglavnom po prirodi jer me to opusta.
Inace treci dan kako sam kupio bajs imao sam peh i zaradio ovo
Postavljena slika
Osetio sam prave drazi shimano XT Kocnica.
Odradim od pola osam ujutru do deset do dvanaest lepu turicu sa bajsom, dodjem ispred zgrade da sacekam sina iz skole, napadne me klinac ajmo tata da se vozimo biciklama. Dolazimo do biciklisticke staze pocetak staze solidna nizbrdica, ja vadim iz dzepa aparat da snimam dete kako se spusta bajsom u desnoj ruci drzim aparat leva ruka na volanu, klinac pocinje da koci uplasio se brzine ja ga sustizem sa bajsom i da ga ne bih udario nabadam kocnicu levom rukom naravno prednja, ostalo mozete da predpostavite sta se desilo, sve u svemu leteo sam sa bajsa i dok sam pao na beton bicikla me sustigla i pravo na ledja.
sem rucice menjaca i ove podloske bajs je ne ogreban.
Postavljena slika
http://s19.postimg.o...qn/DSCN0245.jpg
Tako da pamet u glavu za sledeci put.
porucene su nove rucice menjaca i podloska.
http://planetbike.rs...
  • 0

#8 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 24 March 2014 - 10:36 AM

[youtube_url_][/youtube_url_]
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
  • 0

#9 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 24 March 2014 - 10:48 AM

auu mogu misliti kako ti je bilo... Zelim brz oporavak. Inace mnoogo lep bajs,skoro sam bacio oko na jednog iz ove klase i mogu reci da su "simpaticni" :)
  • 0

#10 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 25 April 2014 - 10:38 AM

Posle havarije opret sam krenuo da vozim bajs :D
Jos par izmena na bajsu zamenjene su rucice menjaca umesto ovih
Postavljena slika
Stavljene su ove
Postavljena slika
Postavljena slika
Zamenjene su i pedale umesto ovih plastikanera
Postavljena slika
stavljene su ove aluminijumske treking pedale
Postavljena slika
Postavljena slika
Sto se tice mog bajsa to bi bilo to za naredne dve godine. U planu mi je da da mu opremu prebacim u XT i 10 brzina, felne sa nablama, pogon, menjaci, kaseta i lanac, kocnice vec imam. Planiram da ga vozim min 10 godina tako da cu ga napakovati po mojoj zelji
  • 0

#11 Manfred

Manfred
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 April 2014 - 04:27 PM

Pedale si uzeo iste kao moje, meni su za sad odlicne (oko 1100km). Ovi sifteri su 5000 puta lepsi od starih, tu nisi pogresio nista. Sad samo pedalaj ;)
  • 0

#12 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 27 May 2014 - 08:30 AM

Evo kako izgleda bajs kada ga poplava izbaci
Postavljena slika
  • 0

#13 laci86

laci86
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationKovin

Postavljeno 27 May 2014 - 08:58 AM

Bicikl je najmanji problem u celoj situaciji.
Čim bude prilike odvezi ga na servis. Obavezno otvoriti nable, skinuti vilu i ocistiti sve dobro.
Ako amortizer zapinje odmah na servis. Pesak i prljavština ti mogu napraviti oštećenje na štapovima.
Patronu bi trebalo izvaditi jer se tu siguno slilo dosta prljavštine. Nije isključeno da ćeš morati da je menjaš, ipak nije hermetički zatvorena. Obavezno čištenje i podmazivanje lanca i kasete. Ako je freehub ne znam šta da radiš, nisam imao prilike da otvaram.

Srećno, u svakom pogledu.
  • 0

#14 rados

rados
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 338 posts

Postavljeno 27 May 2014 - 10:21 AM

Pa to je njegovo prirodno staniste.On sada uziva u takvom okruzenju.
Samo ga lepo pokrij :)
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika