Jump to content


Fotografije

UKRADEN BICIKLI X-Fact

Ukraden bicikli X-Fact

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
78 odgovora na ovu temu

#21 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 07 September 2015 - 01:33 PM

Puno je dana prošlo. Snimak nosi što pre u policiju, možda oni znaju ko je - neko od dežurnih mušterija. Možda nije stigao da ga utopi još, mada sumnjam.

 

Brava koja se teško češlja i lanac (bilo u-lock, ili lanac) koji se ne može preseći sečicama, već se mora 15ak minuta testerisati, koštaju bliže 100, nego 50 evra. Sve ispod toga je, na žalost, slabo i relativno lako se otvara. 

 

Ni to nije garancija, ali je neki minimum ako se ima iole skuplji bajs.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#22 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 07 September 2015 - 03:31 PM

Isto mislim kao FalloutBoy.Odnesi snimak policiji.Oni ako hoce mozda mogu da ga poboljsaju.Ili je to samo u filmovima da tehnologijom poprave sliku da moze da se vidi.Za tebe je kasno,ali za sve druge,kupite jeftini bicikl za voznju u gradu kada treba da ostavite bicikl bez nadzora vise od 1-og minuta.Jedino ako vas nije sramota da se vozite na biciklu od 30-ak-50e.Tebi zelim srecu da nadjes bicikl,mada tesko.
  • 0

#23 Despotic

Despotic
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Postavljeno 07 September 2015 - 03:42 PM

Odneću snimak policiji. Ali ne može se sa tim snimkom ništa uraditi jer je mala rezolucija i ništa se ne vidi sem siluete i bele majice i ništa se ne može zaključiti iz tog snimka. 
Zašto je za mene kasno (ako već tako mislite, onda mora da znate nešto o tome šta ti lopovi dalje rade sa biciklom, recite mi šta znate...)?
Svega sam ja toga svestan i svojih grešaka iz prošlosti i svojih daljih poteza u budućnosti (imam i ja svoju glavu kojom razmišljam iako su mi ukrali bicikli). 
Ovde u Novom Sadu se definitivno izgubio smisao bicikla kao prevoznog sredstva. Jer ako čovek mora toliko da razmišlja o svemu oko toga i da se opterećuje, to onda nije to. Eto, moja devojka je radila sada u nemačkoj dva meseca i kaže da tamo ljudi ne vezuju svoje biciklove, samo ih ostave. Ovde ništa ne pomaže.
Mogao je meni svakodnevno neko skinuti točak sa biciklaza 10sec najviše i uzeti 50evra minimalno za sve delove koji se nalaze na jednom točku, i šta ja onda treba da svaki put kada ostavljam bike skidam oba točka i nosim sa sobom, ovo je onda džungla a ne država. Kradu ovde i krševe od bicikala svakodnevno, čak i one ponike kradu što često izgleda i kao kategorija ispot kategorije krševa.


  • 0

#24 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 07 September 2015 - 04:01 PM

Prijavis kradju policiji odneses snimak, odes na najlon pogledas mada je proslo dosta vremena. Na najlonu nije sigurno. Obratis paznju dok setas jlicom mozda ga neko vozi. To je nazalost sve sto mozes da uradis. Kradu sa bicikli svuda. I u nemackoj i kod nas a i u francuskoj. Tvoja greska sto si sa solidnim biciklom otisao na faks. Zakljucao ga sa bravom koja se skida za 2min max. Skolu si naucio teraj dalje. Valjda gresku neces opet ponoviti.
  • 0

#25 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 07 September 2015 - 04:26 PM

Despotic.Ima na forumu tema o ukradenim biciklima.Rijetko ko je nasao bicikl.Tebi su vece sanse da bicikl ili ram nadjes poslije par godina,nego sad.Ne mora da znaci da je tako.To je samo moje misljenje.Ljudi sa foruma prate oglase(ne samo na cikloberzi) i ako posumnjaju javit ce ti ovde da pogledas oglas.Mislim da je to tvoja najveca sansa da uz pomoc kolega nadjes bicikl.Svi mi vozimo po raznim gradovima pa mozda neko primjeti bicikl.Sam kazes da nije cest,pa je i to plus.Falloutboy je cesto govorio,po gradu,kada ostavljas bicikl,sto neugledniji bicikl.Nikada ga ne sredjivati i takvog ces skoro sigurno naci gdje ga zakljucas.Obicno lopovi znaju koliko mogu dobiti za koji bicikl.
  • 2

#26 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 September 2015 - 04:59 PM

Ponovo Novi Sad...ovo nije normalno. Prvo da izrazim zaljenje zbog toga sto su ti ukrali bajs,nadam se da ces ga naci,i to je moguce,vrlo! Sada,kako stati na put ovome? Bar probati nekako da se ubaci u svest ljudi koliko je kriticna situacija u vezi kradje bajseva u N.S. Moze li mozda recimo da se dele flajeri sa informacijama o ovoj vrsti kriminala i upozorenjem o tome kako ne treba ostavljati bajseve ni zakljucane,ni u hodnicima zgrada,niti podrumima ili samo na minut napolju..ili lepiti plakate sa tim tekstom na nekim vidnim mestima. Mislim da bi pomoglo,mnogi to shvate tek kad izgube bajs,a mozda bi osujetilo i lopove. Mozda Kriticna masa da se angazuje ili neka biciklisticka udruzenja/klubovi da se udruze? Napraviti fb stranicu o tome pa serovati? Nesto mora de se preduzme.
  • 1

#27 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 07 September 2015 - 05:21 PM

Obavezno odnesi snimak u policiju. Znam da neki od inspektora prepoznaju lopove samo na osnovu pojave, nacina kretanja, oblacenja, bez obzira sto je slika ocajna. Nece snimak biti dokaz ali ako sumnjaju na nekoga mogu da ga nagaze ili sto je sada verovatno nemoguce i nadju bicikl kod njega. 


  • 2
.

#28 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 07 September 2015 - 08:55 PM

Slažem se s ovim što su kolege navele, da policija već zna za neke lopove samo je pitanje da li HOĆE time da se bave. Kada sam u Subotici išao da prijavim krađu svog bicikla a koja se desila 15-ak minuta pre mog dolaska u stanicu jer je u blizini ukraden, policajac je nevoljno zapisivao detalje bicikla na papirić za koji sam imao utisak da će frljnuti u kantu čim izađem i tako nasmejati kolege. Dok sam ja sav nervozan govorio detalje bicikla, na trenutak je prestao da me sluša zagledavši se u moju ličnu kartu i rekavši da bi uskoro trebao da je menjam jer nije u najboljem stanju. U prevodu, bolelo ga je uvo za moju muku i da je kojim slučajem hemijska bila neispravna, verovatno ne bi ni zapisao prijavu.


  • 0

#29 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 07 September 2015 - 09:34 PM

Je li to ova brava što ti stoji oko šticne na prvoj slici? Nadam se da nije jer to može da se preseče najmanjim mogućim kleštima.


  • 0

#30 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 08 September 2015 - 04:08 AM

Mislim da je razlog zasto se bicikl rijetko kada pronadje upravo ovo sto je Nikola napisao.Nezainteresovanost policije da radi na slucajevima kradje bicikala.I ja sam siguran da je taj papiric na koji je policajac zapisao podatke zavrsio u kanti cim je Nikola napustio stanicu policije.I 90-ih godina ,,nisu" mogli da nadju kradene automobile.Ili bi ga nasli za 5 min.ako su htjeli.
  • 1

#31 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 08 September 2015 - 04:42 AM

@ -Nikola-

 

Ne znam gde si ti prijavljivao I kako.

Ja kad sam svojevremeno prijavljivao kradju, dobio sam vise primeraka zapisnika.

Prvo da pročitam da li se slažem sa tim što sam prijavio tj da li su svi detalji tu.

Onda sam to sve potpisao.

 

Mislim da nije toliko do toga što neće da traže, koliko do toga da su lopovi vešti, da sklone biciklu

da se ne nadje.Lako se rasture, ili poskidaju delovi, prefarbaju I da postaju neprepoznatljivi... to smo konstatovali da se sve dešava.

Mali je broj sretnika koji prepoznaju svoju biciklu,a da je niko ne promeni nego samo proda, pa neki nesrećnik

vozi.


  • 0

#32 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 08 September 2015 - 05:05 AM

Mislim da je razlog zasto se bicikl rijetko kada pronadje upravo ovo sto je Nikola napisao.Nezainteresovanost policije da radi na slucajevima kradje bicikala.I ja sam siguran da je taj papiric na koji je policajac zapisao podatke zavrsio u kanti cim je Nikola napustio stanicu policije.I 90-ih godina ,,nisu" mogli da nadju kradene automobile.Ili bi ga nasli za 5 min.ako su htjeli.

Ne bih se u potpunosti složio. Meni su ukrali 4 bicikla do sada. Brzo odu van grada, ili u delove. Ne budu kod "dežurnih krivaca" dovoljno dugo. Uz sve moguće raspoložive resurse, ne znam kako bih našao ukraden bajs.

 

Uz to, puno ima kriminala (i kriminalaca), sasvim je legitimno da krađa bicikla bude nisko na listi prioriteta. Naša policija je daleko od ozbiljne, ali ne volim nepravdu i kad neko nije kriv, nije kriv. :)

 

Kradeni automobili su druga priča, tu su stajali ozbiljniji igrači iza priče. Znam policajca koji je za malo naderao što je našao ukraden auto.  :)

 

Tačno je da se redovni pacijenti mogu prepoznati i po lošem snimku.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#33 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 08 September 2015 - 05:13 AM

Slažem se I ja sa tobom, zato I napisah post pre tvog...

 

Možda u manjem mestu, gde se još I znaju ko je ko, pa se neko prepozna u koliko postoji neki snimak.

U Beogradu I NS... pa vrlo teško...

 

Npr. znam priču od pre par godina, kada je jedno vreme bila aktuelnija krađa bicikala po zgradama da je većina odmah završavala

kod vozača autobusa koji su ih nosili u svoja mesta I tamo prodavali... Ko će naći biciklu iz Beograda u recimo nekom malom mestu.

Kažu da je ista ili slična priča I sa mobilnim telefonima koji se ukradu, samo što oni idu preko u BiH, Crnu Goru. Ode I nema ga vise.

 

Lopovi uvek gledaju da budu ispred onih koji ih jure...

Naravno, kad se na to doda I poslovno nezainteresovana policija za te "Sitnice"... eto dobitne kombinacije.


  • 0

#34 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 08 September 2015 - 05:26 AM

Još na sve to kad se doda to da kod nas velika većina ljudi voli da kupi stvari jeftino, "ispale s kamiona" kako se kaže. Čak i ljudi koji su ovako inače sasvim OK, normalni (ko je još kod nas ovde ostao normalan?). Dobitna kombinacija. Ja poslednja dva bajsa nisam ni probao da tražim. Prijavio čisto za slučaj da ako nabasam na njih, imam pokriće da ih uzmem, da ne moram da dokazujem da je bajs moj.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#35 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 08 September 2015 - 05:58 AM

Baš tako... vole ljudi da kupe jeftino, a sve ono kao ma sigurno čoveku trebaju pare... da pokriju svoju savest što znaju da su kupili

ukradeno.

 

Al da se ipak nadamo da će Despotic, imati sreće zbog specifičnosti bicikle, pa da je pronadje.

Mada, opet I to se ogleda u tome da je on lično prepozna, ostali baš ako povežu da je to ta bicikla koja je prijavljena kao ukradena

I da neko reaguje, obzirom da smo poznati I kao ljudi koji vole da vide kad komšija dodje kući, šta jede I koga... ali ko je ukrao nešto,

e to baš nismo videli.

 

Iskreno se nadam da će ipak da se ova tema završi sa rečenicom "Pronašao sam svoju biciklu".


  • 1

#36 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 08 September 2015 - 07:07 AM

Ona Reba ako iskoči na oglasima, odma će biti prepoznata jer ih nema mnogo, ako se ne varam to je ona sa karbonskim vratom? 


  • 0

#37 todos_d

todos_d
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts
  • LocationParmenac - Čačak

Postavljeno 08 September 2015 - 07:38 AM

Pretpostavljam da te ukradene bicikle najčešće prefarbaju u crno, nemaju oznake, nemaju ništa, vidi se na prvu loptu da su kvalitetne i nepostojeći razlog da se prefarbaju. Ovde u Čačku ih ima mnogo. Ne znam trebalo bi da policija kontroliše takve očigledne bicikle, pogleda brojeve ako ih nema oduzima. Napravi na sajtu sa fotografijom popis delova (veštaćenje), i svi bi mogli da imaju uvid u takvom katalogu. Policija od nas bi imala veliki plus. Siguran sam da u policiji postoje ljudi koji su istinski ljubitelji dvotočkaša i koji bi se rado prihvaili takvog posla, to oko ažuriranja sajta i prikupljanja podataka.


  • 0

#38 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 08 September 2015 - 07:54 AM

Ko da plati ta silna vestacenja? Ko da bude vestak?
  • 0

#39 todos_d

todos_d
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts
  • LocationParmenac - Čačak

Postavljeno 08 September 2015 - 07:57 AM

Prikupiš podatke sa bicikle. Uneseš u tabelu što više oznaka, pet minuta posla. Može običan policajac. Samo ako hoće da se organizuju. Neće sa terena da donose na stotine bicikala ali jedna dve pa se unesu podatci. To može svako ko se koliko toliko razume u delove. Napišeš korman N/A, pogon ako ga prepoznaš taj i taj, gume te i te i tako dalje. Ako se poklope brojevi eto bar rama pa ako je već nešto promenjeno preko tog od koga je oduzeto može da se ide dalje.


  • 0

#40 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 08 September 2015 - 08:02 AM

Ako se poklapaju brojevi rama prica je gotova i nasli su bicikl. Sve ostalo je nemoguce.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika