Jump to content


Fotografije

UKRADEN BICIKLI X-Fact

Ukraden bicikli X-Fact

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
78 odgovora na ovu temu

#1 Despotic

Despotic
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Postavljeno 05 September 2015 - 07:19 AM

Datuma 04.09.2015. nešto pre 20h ukraden X - fact bicikli ispred filozofskog fakulteta u Novom Sadu u ulici Zorana Đinđića br. 2.
Crni sa zelenim nalepnjicama. 

Ram alu x-fact marka dimenzija 52 sa 58cm. Hidraulika shimano m445 sa belim kočio0nim sistemom. Kaseta 10ka slx. 
Zadnji menjac xt, prednji slx, amort rock shox reba 130mm, zeleni gripovi sa kosturskim glavama, nable shimano crne, pogon shimano suplji hollowtech 2, bele felne/točkovi '26, gume schwable rapid rod i nooby nic obe iste (iako su formalno drugi model) sa belim šarama na ivicama, lula bela tacoma sl i korman crni tacoma sl, Šifteri slx.
Bicikli je ceo na neku crno zeleno varijantu i upadljiv je i da se lako prepoznati.

 

Ako saznate bilo šta o njemu, kontaktirajte me na broj 064/5677-669

Zahvalan. 
Stefan Đalić

Attached Thumbnails

  • 2015-07-04 11.22.44.jpg
  • 2015-07-04 11.23.03.jpg
  • 2015-07-04 11.23.19.jpg
  • 2015-07-04 11.23.55.jpg
  • 2015-07-04 11.24.09.jpg
  • 2015-07-04 11.24.27.jpg
  • 2015-07-04 11.25.35.jpg
  • 2015-08-21 11.58.56.jpg
  • 2015-08-21 11.59.13.jpg

  • 0

#2 zookarma

zookarma
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 September 2015 - 07:36 AM

Ti si ovakav bike ostavio ispred faksa koliko vremena ? 


  • 0

#3 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1416 posts

Postavljeno 05 September 2015 - 10:20 AM

Upadljiv to da,nego jedini problem je sto je bicikla u fabrickoj opremi sve osim prednjeg amortizera.

Jedini trag po kojem treba da je trazis je taj prednji amortizer koji je razlika u odnosu na standardni RST...

Sa srecom...


  • 0

#4 zookarma

zookarma
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 September 2015 - 10:54 AM

Da me ne razumes pogresno, zao mi je, mogu da pretpostavim kakva je muka ali ovakav " mamac " za lopove ja ne bih bez 2 abus brave od po 10 k ostavi ni na 1 minut samo  :-/ 


  • 0

#5 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 05 September 2015 - 12:09 PM

Da me ne razumes pogresno, zao mi je, mogu da pretpostavim kakva je muka ali ovakav " mamac " za lopove ja ne bih bez 2 abus brave od po 10 k ostavi ni na 1 minut samo  :-/ 

Dovoljno je bilo na vidnom mestu, za banderu, jednom Abus bravom od 10k. Kroz ram naravno. 


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#6 Despotic

Despotic
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Postavljeno 05 September 2015 - 08:27 PM

Ostavio sam ga na sat vremena. 
Razumem dobro svoju grešku i naučio sam na njoj za ubuduće, ali trenutno ne razmišljam o tome, već o nekim akcijama koje stoje do mene koje treba da preduzmem u narednom periodu.
Eto, prijavio sam policiji, a u ponedeljak ću uzeti snimke sa fakulteta, bio samna najlon pijaci jutros, okačio obaveštenje o krađi ovde, pa na oglasima cikloberze, pa na oglasima kupujem prodajem, pa će i devojka sutra na fejsbuku u nekim grupama okačiti sve ovo.
Sem tih svih načine preprodaje ukradenih biciklova kako u celini tako i u delovima (internet oglasi raznog tipa, najlon pijaca itd) zna li neko, tj ima li neko predstavu kako ne ti lopovi preprodaju te biciklove i gde?

@Vladogm kako mislite ovo "Upadljiv to da,nego jedini problem je sto je bicikla u fabrickoj opremi sve osim prednjeg amortizera." nisam vas razumeo dobro.
A razumeo sam ovaj drugi deo da ću lakše prepoznati po vili koja je dodatno stavljena.


  • 1

#7 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 September 2015 - 08:37 PM

Mislio je na to što kad je bicikl sav u fabričkoj opremi onda ga je jednostavno teže prepoznati, ništa više. Pošto su svi isti makar na papiru i slikama. Uživo verujem da bi svaki vlasnik prepoznao svoj bicikl čak i bez serijskog broja.


  • 0

#8 todos_d

todos_d
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts
  • LocationParmenac - Čačak

Postavljeno 05 September 2015 - 09:31 PM

Ostavio sam ga na sat vremena. 
Razumem dobro svoju grešku i naučio sam na njoj za ubuduće, ali trenutno ne razmišljam o tome, već o nekim akcijama koje stoje do mene koje treba da preduzmem u narednom periodu.
Eto, prijavio sam policiji, a u ponedeljak ću uzeti snimke sa fakulteta, bio samna najlon pijaci jutros, okačio obaveštenje o krađi ovde, pa na oglasima cikloberze, pa na oglasima kupujem prodajem, pa će i devojka sutra na fejsbuku u nekim grupama okačiti sve ovo.
Sem tih svih načine preprodaje ukradenih biciklova kako u celini tako i u delovima (internet oglasi raznog tipa, najlon pijaca itd) zna li neko, tj ima li neko predstavu kako ne ti lopovi preprodaju te biciklove i gde?

@Vladogm kako mislite ovo "Upadljiv to da,nego jedini problem je sto je bicikla u fabrickoj opremi sve osim prednjeg amortizera." nisam vas razumeo dobro.
A razumeo sam ovaj drugi deo da ću lakše prepoznati po vili koja je dodatno stavljena.

Sedi na voz, Nedelja jeftina karta do Kraljeva, zatim vidi kad je najjača pijaca u Subotici. Mislim da je četvrtkom u Kragujevcu.


  • 0

#9 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 05 September 2015 - 10:03 PM

Kragujevac i pijaca, dobra fora  n2:party-021


  • 1
.

#10 todos_d

todos_d
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts
  • LocationParmenac - Čačak

Postavljeno 05 September 2015 - 10:08 PM

Tamo je pre nekoliko meseci moj kolega kupio biciklu sa deore opremom za 140 evra. I tad je rekao da baš ima šta da se vidi i kupi što se bicikla tiče.


  • 0

#11 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 05 September 2015 - 10:30 PM

Iz koje godine je taj deore za 140eur?


  • 1

#12 markoradakovic

markoradakovic
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 05 September 2015 - 11:42 PM

Ne vredi da ga tražiš, to se rastavlja u delove i šalje u druge gradove, tako da je nemoguće dokazati da je naprimer kaseta ukradena sa tvog bicikla.
  • 0

#13 todos_d

todos_d
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts
  • LocationParmenac - Čačak

Postavljeno 06 September 2015 - 07:15 AM

Iz koje godine je taj deore za 140eur?

Ne znam samo je bicikla Buuls i potpuno ista sa mojom bivšom Scott Aspect 35 iz 2010. godine. Znam da mu je nešto spustio jer ga poznaje. Bruka koliko je to povoljno uostalom i ja sam preko limunda prodao mog Scotta za 155 eura, ništa čudno zar ne?


  • 0

#14 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 06 September 2015 - 07:53 AM

Tamo je pre nekoliko meseci moj kolega kupio biciklu sa deore opremom za 140 evra. I tad je rekao da baš ima šta da se vidi i kupi što se bicikla tiče.

 

Gde tamo, u Kragujevcu?? Na kojoj to pijaci u Kragujevcu se prodaju bicikle???


  • 0
.

#15 todos_d

todos_d
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts
  • LocationParmenac - Čačak

Postavljeno 06 September 2015 - 10:57 AM

Na robnoj pijaci. I ja sam čuvar na jednoj takvoj pijaci ali u Čačku gde je robna pijaca pojačana jedan dan u nedelji. U Čačku je to Petak u Kraljevu Nedelja. Mislim da je u Kragujevcu Četvrtak mogu da proverim. Čačak je slabija i neuporediva pijaca nego u Kraljevu gde pojedini ljudi obično tim danima i donose bicikle na prodaju. Meni ne bi bilo teško da prošetam po takvim mestima da mi se dogodila krađa ali treba reagovati brzo.

Evo koliko je voz jeftin da bi se posetilo tako neko mesto. Povratna karta Čačak - Kraljevo - Čačak je oko 220 dinara.


  • 0

#16 Despotic

Despotic
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Postavljeno 06 September 2015 - 12:59 PM

Ako se bicikli već rastavlja u delove to im je pametno što rade, ja znam da je npr da je moj zadnji menjač xt, ali da, naravno da ga ne bi mogao prepoznati kada bi se stavio pored ostalih xt menjača istog modela, međutim, moj ram je dosta prepoznatljiv, jer je tog malog x-fact proizvođača i vrlo malo ljudi ga vozi. Evo recimo u Novom Sadu sem mene ja nisam video nikog ko ima tu marku rama. U Loznici i Bijeljini kada sam bio početkom avgusta isto nisam video aman ni jedan x-fact ram. On je dakle prepoznatljiv iz aviona. Takođe i amortizer rock shox reba model koji imam je dosta prepoznatljiv čak i kada bi se skinule nalepnjice. Svoj pogon bih takođe prepoznaozbog nekih autentičnih ogrebotina. Gripove i točkove/felne bih takođe prepoznao, kaoi lulu i korman.Problem je u tome što sam student i što imam pune ruke posla što se učenja tiče, pa onda nemam mnogo vremena da idem od grada do grada i tražim bicikli, jer mnogo je gradova u opticaju realno, a malo je vremena i novca. A kada kažemda je malo vremena, ne mislim samo na svoje vreme već i na brzinu vremena kojom može taj bicikli da se proda.
Ja bih zamolio neke ljude koji čitaju ovo a nalaze se u gradovima u kojima su te velike gore pomenute pijace, da pogledaju u moje ime to, pa ako nađu i vide išta, da mi se jave i obaveste me, a ja bi ih nagradio za pomoć. Pa bih onda i došaodo tog grada da im uručim lično nagradu i vidim za biciklo.
Voz je generalno jeftin, samo problem je što sam ja sam, a sam čovek ne može mnogo da učini na više strana. To bi trebalo organizovati tim ljudi, pa svako da ode u jedan grad na jednu pijacu. A dosta je očajnički pokušavati to sam raditi. Tako da bih ja umeo da cenim pomoć ljudi koji bi hteli da mi pomognu oko toga, da se nekako organizujemo.


 


  • 2

#17 Despotic

Despotic
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Postavljeno 07 September 2015 - 01:01 PM

Sada sam baš uzeo snimak sa fakulteta, slika je trula, jer je kamera loša. Počinioca dela sam video tokom njegove operacije, ali nema šanse da se isti prepozna. Stvar je u tome što je on tu stajao na mestu i više od 30 min i obijao moju bravu od bicikla, a ljudi su prolazili tuda i niko nije ništa primetio, portir od fakulteta je bio tu u blizini i nije mu ništa sumnjivo bilo. Čovek je eto opet kažem više od pola sata bio oko bicikla i obijao i povremeno ustane, pa se vrati, i niko nije ništa posumnjao. A dovezao se na početku sa nekim biciklom i parkirao ga pored mog. I tako eto, razmišljam nešto, neću ni nositi snimak policiji jer nema nikakve svrhe, loša je kamera i ne može se prepoznati i udaljeno je i to je to što se samog snimka tiče.


  • 0

#18 shoshonex

shoshonex
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 07 September 2015 - 01:05 PM

Ne bi da ti stajem na muku, nazalost znam kako ti je ali me zanima cime si tacno vezao bajs?


  • 0

 

 

Ljudi lete na mesec,na sta bi licilo da mi ne znamo srediti kocnicu od neke ponike

 


#19 Despotic

Despotic
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Postavljeno 07 September 2015 - 01:15 PM

Ne znam ni ja kako da vam kažem. To je bio lanac/brava na zaključavanje.Solidna je bila. NIje sad neka od 5,6 hiljada din ali solidna je bila preko 2000din me je izašla pre par godina.


  • 0

#20 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 07 September 2015 - 01:20 PM

Da je bila neka bezveze, ne bi se pola sata oko nje cimao.

Na žalost, što niko nije reagovao, ali realno jedino da je neko baš video da si ti došao sa tim biciklom, 

a onda obratio pažnju da neko drugi oko nje čačka.

Koliko puta i ja kod svoje zastanem, pa dok otključam, montiram sve da krenem, prodje neko vreme.

Niko me ni ne pogleda ni ne pita ništa... 


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika