Jump to content


Fotografije

UKRADEN BICIKLI X-Fact

Ukraden bicikli X-Fact

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
78 odgovora na ovu temu

#41 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 08 September 2015 - 08:49 AM

Kada smo vec kod tih brojeva na ramu.Prije dvije godine sam na najlonu kupio bicikl bulls i platio 170 e.Uzeo sam podatke od prodavca(imao je 20-ak bicikla).Sada sam gledao taj broj na ramu.Zacudio sam se da je broj utisnut samo na zadnjoj viljuski,koja moze da se zamjeni.Zasto je to tako?Mislio sam da cu jos negdje na ramu naci broj,ali ga nema.Interesuje me sta ako neko ukrade bicikl i osteti broj na njemu.Proda ga nekome kao sto sam ja bio prije dvije godine.Nisam ni pogledao broj.Da li policija,u slucaju da je broj ostecen,automatski oduzima taj bicikl?Da li zadnji u lancu kupaca-prodavaca ostaje i bez para i bicikla ili postoji mogucnost da dobijes pare nazad?
  • 0

#42 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 08 September 2015 - 09:06 AM

Ne oduzima se bicikl. Jednostavno ram je ogreban. Slicno i kod broja motora (kod nas i u rusiji motor nije rezervni deo) ako je ostecen moze se ukucati novi. Naravno ko to radi. U slucaju da pera tebi proda bicikl koji je ukrao, u medjuvremenu se javi laza da je to njegov bicikl. Dokaze se da je lazin bajk uzimaju ti bajk. Ti kazes kupio sam od mike bicikl. Policija kde kod mike dokaze se da si ti kupio od mike bicikl. Mika fasuje krivicnu prijavu za kradju i to je to. Ti kasnije mozes podneti krivicnu prijavu protiv mike na osnovu presude kojom je mika osudjen krivim za kradju. Nakon toga kada dobijes krivicnu presudu sud te salje na parnicu sa odstetnim zahtevom da se naplatis od mike sto ti je prodao ukraden bicikl. Ovo je jedna od mogucnosti.
  • 2

#43 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 08 September 2015 - 09:13 AM

Da, to je jedna od mogućnosti da odlepiš totalno...


  • 1
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#44 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 08 September 2015 - 09:14 AM

Ukratko puno zajebancije. Kupis novo i ne boli te glava da li ce te neko na ulici skinuti sa bicikla koji si posteno platio. Da znam da se retko desava posto su ovde bicikli uglavnom kradeni preko ali opet moze da se desi. Ovde na forumu je pre par godina mozda dve dosao jedan decko/covek koji je bio iz austrije. Video je na oglasima svoj bajk koji mu je bio ukraden i pozalio se ovde da mu se pomogne da svoj bicikl vrati. Niko nije nista uradio povodom tog slucaja. Ako iskopam negde temu stavicu je ovde. Secam se da je neki cube bio u pitanju.
  • 0

#45 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 08 September 2015 - 09:18 AM

Da, to je jedna od mogućnosti da odlepiš totalno...


Zaboravih da napomenem da se moze i desiti da taj mika koji je ukrao bajk nema para da ti plati po presudi-vrati tvoje pare. Ti po presudi ides na izvrsenje, platis taksu izvrsitelj ode ovaj nema stvari za popis i ti lepo uramis tu presudu i okacis je o zid. Ili poneses na neku voznju pa ako nestane guzpapira moze lepo da posluzi u slucaju nuzde :). Jbg sve nosi svoj rizik. Kupovati ispod cene i to mnogo pa da li ces ti biti jedan u 2000 njih kojem ce oduzeti bicikl. Posle se ti zali marsalatu ako hoces. Znao si sta radis hteo da prodjes jeftinije svaka druga prica je laz i zavaravanje samog sebe.
  • 0

#46 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 08 September 2015 - 09:21 AM

Za sebe znam da bih odustao od hodanja po sudovima.Bilo bi mi vazno samo da dokazem da ja nisam ukrao i od koga sam kupio.Zato sada mogu da kupim samo bicikl sa papirima.Nov ili polovan.Mada trenutno o polovnim ne razmisljam.A zasto broj nije utisnut u ram vec u zadnju viljusku?To kao kada bi broj sasije udarili samo na blatobranu auta.
  • 0

#47 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 08 September 2015 - 09:23 AM

http://www.2bike.rs/...ranici/?hl=cube
Evo je tema pjesak o ukradenom bajku. Nije cube nego ghost moja greska.
  • 0

#48 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 08 September 2015 - 09:30 AM

Za sebe znam da bih odustao od hodanja po sudovima.Bilo bi mi vazno samo da dokazem da ja nisam ukrao i od koga sam kupio.Zato sada mogu da kupim samo bicikl sa papirima.Nov ili polovan.Mada trenutno o polovnim ne razmisljam.A zasto broj nije utisnut u ram vec u zadnju viljusku?To kao kada bi broj sasije udarili samo na blatobranu auta.

Tražiš ličnu kartu prodavca. Daš mu papir da potpiše: "Garantujem pod krivičnom&materijalnom odgovornošću da ovaj bicikl [broj_rama] nije ukraden". I potpiše. Uporediš potpis sa onim na ličnoj karti (mora biti potpisana).

 

Dobro bi bilo napisati i datum, kao i cenu po kojoj se kupuje. Tipa: bicikl prodajem tom i tom po ceni toj i toj. Dana tog i tog.  :)

 

 

Posle, ako se ispostavi da je bajs ukraden, jedna od stvari bitnih da se prelomi je li kupac savestan, ili je praktično saučesnik, je i cena po kojoj je roba prodata. Ako kupiš nešto sumnjivo jeftino, onda nećeš popunjavati ovaj drugi deo, naravno, nije ti u interesu.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#49 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 08 September 2015 - 09:42 AM

Ponovo Novi Sad...ovo nije normalno. Prvo da izrazim zaljenje zbog toga sto su ti ukrali bajs,nadam se da ces ga naci,i to je moguce,vrlo! Sada,kako stati na put ovome? Bar probati nekako da se ubaci u svest ljudi koliko je kriticna situacija u vezi kradje bajseva u N.S. Moze li mozda recimo da se dele flajeri sa informacijama o ovoj vrsti kriminala i upozorenjem o tome kako ne treba ostavljati bajseve ni zakljucane,ni u hodnicima zgrada,niti podrumima ili samo na minut napolju..ili lepiti plakate sa tim tekstom na nekim vidnim mestima. Mislim da bi pomoglo,mnogi to shvate tek kad izgube bajs,a mozda bi osujetilo i lopove. Mozda Kriticna masa da se angazuje ili neka biciklisticka udruzenja/klubovi da se udruze? Napraviti fb stranicu o tome pa serovati? Nesto mora de se preduzme.

To je kontraproduktivno. Dok god ima bicikala koji su lošije zaključani od tvog, na mestu sa kog se lakše krade, dotle je tvoj bajs bezbedan.   :)

 

Dok god ljudi bez problema masovno kupuju sumnjivo jeftine stvari, ili čak one za koje znaju da su "kradene napolju", dotad će krađe biti. Kriza je, ljudi su bez para, biće toga sve više, sve gore.

 

 

Što se registra bicikala tiče, za vreme bombardovanja je po NS bilo akcija za kradene bajseve. Ne znam zašto baš tad, ali bilo je. I ljudi su se bunili, šta mene policija maltretira, okreću mi bajs, proveravaju i sve tako, najgore. Kako drugačije naći kraden bajs?

 

 

Elektronska javno dostupna evidencija bajseva koji se traže gubi smisao zato što bi lopovi jednostavno ošmirglali broj rama, a naši ljudi će uvek pre kupiti jeftiniji bajs sa ošmirglanim brojem rama, nego ispravan - barem velik broj ljudi, kritična masa da tako kažem, ne mora biti više od 20%, ali i to je više nego dovoljno.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#50 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 08 September 2015 - 09:59 AM

Što reče Balašević u naslovu pesme "Krivi smo mi"... pa ko se gde pronadje.


  • 0

#51 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 08 September 2015 - 10:23 AM

Tražiš ličnu kartu prodavca. Daš mu papir da potpiše: "Garantujem pod krivičnom&materijalnom odgovornošću da ovaj bicikl [broj_rama] nije ukraden". I potpiše. Uporediš potpis sa onim na ličnoj karti (mora biti potpisana).

 

Dobro bi bilo napisati i datum, kao i cenu po kojoj se kupuje. Tipa: bicikl prodajem tom i tom po ceni toj i toj. Dana tog i tog.   :)

Sve je to lepo. I posle 2 godine se ispostavi da je bicikl ukraden pre 4 godine a da je prodavac 3. vlasnik koji nije imao pojma da je bicikl ukraden. On ga nije ukrao, garantuje samo za sebe. I opet pojeo vuk magarca.

 

Pa kupis kola koja su godinama registrovana pa se posle ispostavi da su ukradena i oduzmu ti ih. 


  • 0
.

#52 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 08 September 2015 - 10:26 AM

Sve je to lepo. I posle 2 godine se ispostavi da je bicikl ukraden pre 4 godine a da je prodavac 3. vlasnik koji nije imao pojma da je bicikl ukraden. On ga nije ukrao, garantuje samo za sebe. I opet pojeo vuk magarca.

 

Pa kupis kola koja su godinama registrovana pa se posle ispostavi da su ukradena i oduzmu ti ih. 

Slažem se, ali ovo je odgovor na kolegino:

"Bilo bi mi vazno samo da dokazem da ja nisam ukrao i od koga sam kupio".

 

Da se zaštiti od toga da njega policija vija posle. 


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#53 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 September 2015 - 10:45 AM

Što se registra bicikala tiče, za vreme bombardovanja je po NS bilo akcija za kradene bajseve. Ne znam zašto baš tad, ali bilo je. I ljudi su se bunili, šta mene policija maltretira, okreću mi bajs, proveravaju i sve tako, najgore. Kako drugačije naći kraden bajs?


Elektronska javno dostupna evidencija bajseva koji se traže gubi smisao zato što bi lopovi jednostavno ošmirglali broj rama, a naši ljudi će uvek pre kupiti jeftiniji bajs sa ošmirglanim brojem rama, nego ispravan - barem velik broj ljudi, kritična masa da tako kažem, ne mora biti više od 20%, ali i to je više nego dovoljno.

Nisam ja kolega govorio o evidenciji bicikla kao zastiti od kradje koja ce biti od pomoci tek kada do kradje dodje...ja sam govorio o onome "bolje spreciti nego leciti" :) Ljudi masovno ostavljaju bicikle nezasticene pa posle kukaju sto su izgubili bajs.. Ja moj bajs ne ostavljam nigde,vec sam izgubio dva..cak mi je cim kada je i u garazi da ne provale u toku noci i ne odnesu iako je sve zakljucano.. Vise sam mislio da im se stavi do znanja da ne ostavljaju vezano ono za sta nisu spremni svakog trena da im bude ukradeno,znaci neki krs od bajsa.. Tuzno je to ali je nazalost tako,kao da svi ne znamo gde zivimo.
  • 1

#54 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 08 September 2015 - 10:58 AM

Bellgarath.Procitao sam ovu temu od 1-4 stranice.Nekako mi je sve tu bezveze.Sem par vas koji ste to shvatili vrlo ozbiljno i bili spremni da nesto uradite po tom pitanju glavni akteri ravnodusni.Ni onaj kome je ukraden bicikl? ni trgovac ni...ko je trebao da nesta uradi nije dopisao kraj toj prici.Taj prodavac jos uspjesno posluje.Dok god ne da razuman odgovor na ovu temu ne bih kupio od njega nista.Ali ja i nemam zelju da vozim bolji bicikl od ovoga sto imam.Tako da meni i ne moze prodati dobar bicikl po povoljnoj cijeni.
  • 2

#55 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 08 September 2015 - 03:24 PM

Tema je bila samo pokaz koliko ljude zabole za druge dok im svoje dupe nije u pitanju. E kada se nama licno desi onda je pojedincima kriv svako. I policija i drzava i mama i tata sto su ga rodili. ne krece se od sebe sta sam ja mogao da jradim da do toga ne dodje. I kakvo sam ja poslovanje imao sa tim bajkom kojeg su ukrali. Da li je neko preko zalio za tim biciklom. Nego kada se meni ukrade lopovu treba odseci prste. Bice manje kradja kada lopovi uvide da nemaju toliko musterija do tada nista. A samim tim sto se kupuju bicikli sumnjivog porekla i ovde svako ko hoce da kjpim nov capriolo bicikl stavlja se na stub srama, direktno se podrzava kradja bicikala.
  • 3

#56 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 08 September 2015 - 03:34 PM

Ona Reba ako iskoči na oglasima, odma će biti prepoznata jer ih nema mnogo, ako se ne varam to je ona sa karbonskim vratom? 

nazalost nije, to je RECON oblepljen u domacoj radinosti!

Bio je na oglasima ali po ceni polovne Rebe.

Kontaktirao sam prodavca svojevremo i stavio mu do znanja sta msm o tome ali...

...koliko sam shvatio ipak je nasao zrtvu, za koliko novca ne znam.


  • 0

#57 Despotic

Despotic
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Postavljeno 08 September 2015 - 03:48 PM

Despotic.Ima na forumu tema o ukradenim biciklima.Rijetko ko je nasao bicikl.Tebi su vece sanse da bicikl ili ram nadjes poslije par godina,nego sad.Ne mora da znaci da je tako.To je samo moje misljenje.Ljudi sa foruma prate oglase(ne samo na cikloberzi) i ako posumnjaju javit ce ti ovde da pogledas oglas.Mislim da je to tvoja najveca sansa da uz pomoc kolega nadjes bicikl.Svi mi vozimo po raznim gradovima pa mozda neko primjeti bicikl.Sam kazes da nije cest,pa je i to plus.Falloutboy je cesto govorio,po gradu,kada ostavljas bicikl,sto neugledniji bicikl.Nikada ga ne sredjivati i takvog ces skoro sigurno naci gdje ga zakljucas.Obicno lopovi znaju koliko mogu dobiti za koji bicikl.

Ovo je najoptimističniji i ujedno najrealniji odgovor koji sam dobio. 
Hvala na podršci!


  • 0

#58 Despotic

Despotic
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Postavljeno 08 September 2015 - 03:51 PM

Ponovo Novi Sad...ovo nije normalno. Prvo da izrazim zaljenje zbog toga sto su ti ukrali bajs,nadam se da ces ga naci,i to je moguce,vrlo! Sada,kako stati na put ovome? Bar probati nekako da se ubaci u svest ljudi koliko je kriticna situacija u vezi kradje bajseva u N.S. Moze li mozda recimo da se dele flajeri sa informacijama o ovoj vrsti kriminala i upozorenjem o tome kako ne treba ostavljati bajseve ni zakljucane,ni u hodnicima zgrada,niti podrumima ili samo na minut napolju..ili lepiti plakate sa tim tekstom na nekim vidnim mestima. Mislim da bi pomoglo,mnogi to shvate tek kad izgube bajs,a mozda bi osujetilo i lopove. Mozda Kriticna masa da se angazuje ili neka biciklisticka udruzenja/klubovi da se udruze? Napraviti fb stranicu o tome pa serovati? Nesto mora de se preduzme.

Slažem se. Definitivno bi trebalo nešto u raditi u Novom Sadu gde stvar postaje kritična, ali tako i u drugim gradovima. Početi od nekih malih koraka. Imam jednog drugara koji je u organizaciji kritične mase, pa ću mu reći nešto od ovoga što ste vi meni rekli, pa se nadam de će nešto preduzeti. Jer gubi se smisao bicikla kao prevoznog sredstva a to je njegova prava namena pre svakog drugog pokazivanja i ludačenja.


  • 0

#59 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 08 September 2015 - 03:54 PM

Bellgarath drago mi je da jedan pravnik(advokat) tako razmislja.Nije mi jasno da ti jos toliko vjerujes u covjeka.I jos u Srbiji.Malo ljudi je spremno da uzme stvar u svoje ruke.I ja sam se kasno opametio.Sada se drzim sa strane.Hajte braco pa mozda vam se i pridruzim.A sto se tice capriola.Ko se stidi da vozi capriolo i ne treba da ga kupuje.Ja vec znam da ce moj sljedeci bicikl opet biti capriolo.Sad je u igri level 9,5 ali tek za godinu i po.Malo smo covjeku skrenuli temu.Ali sve je povezano sa njegovom temom.
  • 0

#60 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 08 September 2015 - 04:10 PM

Imam jednog drugara koji je u organizaciji kritične mase,


Nerviranje ljudi koji su petkom ostali do pet na poslu i moraju kolima ići kući? Bio sam na poslednjoj kritičnoj. Na onoj vrućini. Da sam morao ići kolima i naišao na tu kolonu, zadavio bih prvog koji mi padne šaka. :)

Pitaj drugara kad će kritična ići biciklističkim stazama? Da se nauče ljudi da ne pešače i ne guraju kolica tuda. Ne vidim svrhu vožnje kolovozom i blokiranja traka (i raskrsnica)? NS je najbolji grad u zemlji za bicikle.

Ne vidim kako kritična masa može da smanji broj krađa bicikala? Što je biciklizam popularniji, to će se bolje bajsevi prodavati, samim tim i krasti. Jedino da naši ljudi prestanu kupovati sumnjivo jeftino, a to neće nikad da se dogodi.


Bicikli su se ovde uvek krali. Meni svakih pet godina maznu po jedan. Uzmeš lepo jeftin za grad, skup i dobar lanac, vezuješ uvek na ulici, za neku banderu, na vidnom mestu i to je to. Nema tu neke pameti. Meni su najbolji oni što su im jednom ukrali bicikl, pa više ne voze, krade se. :) Onda kolima, ili busom, plati kartu, gubi vreme, živce, zdravlje. Kad uračunam busku kartu, isplati mi se da mi svake godine kradu po jedan bajs. :)
  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika