Jump to content


Fotografije

Molim pomoć oko izbora!?

pomoć kupovina

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
62 odgovora na ovu temu

#21 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 17 June 2015 - 04:09 PM

Tacno nego je i problem naci krutu vilu koja ce da odrzi geometriju.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
  • 0

#22 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 17 June 2015 - 06:01 PM

Da li bi se ta razlika mogla kompenzovati kupovinom krute vile za 28" točak, a da se stavi na bajk sa 26"?


  • 0

#23 Nedodirljivi

Nedodirljivi
  • Members
  • Pip
  • 23 posts
  • LocationRepublika Srpska

Postavljeno 17 June 2015 - 07:10 PM

Evo gledao sam biciklo i djeluje stvarno kako je opisano, ocuvano i sve je utegnuto. Lanac gotovo da nema lufta, pogon djeluje ok. Imam sad jedno pitanje vezano za gume...Biciklo je stajalo vec neko vrijeme pa me zanima koliko to steti gumi i da li je dozvoljeno duvati odmah na 3 bara kako je naznaceno? I guma je onako slick, bas za asfalt. Siroka je bas kao za MT bike, ali onako bez krampona. Zanima me kako se to ponasa ako se ode na makadam?


  • 0

#24 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 17 June 2015 - 07:45 PM

Ako je bajs ok, guma ti je sasvim sporedna i jeftino zamenjiva stvar. Guma kao i sve je podlozna starenju, ukoliko nije ispucala i pocela da se kruni pumpaj je na predvidjeni pritisak i uzivaj u voznji.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#25 Nedodirljivi

Nedodirljivi
  • Members
  • Pip
  • 23 posts
  • LocationRepublika Srpska

Postavljeno 17 June 2015 - 07:59 PM

U pravu si, ne trebam bas toliko ici u detalje nego kupiti i voziti. Reci mi samo da li moze ta guma bez krampona posluziti za poneki makadam? Kako se ponasa?


  • 0

#26 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 17 June 2015 - 08:15 PM

U pravu si, ne trebam bas toliko ici u detalje nego kupiti i voziti. Reci mi samo da li moze ta guma bez krampona posluziti za poneki makadam? Kako se ponasa?

Slik guma je predvidjena za urbane podloge kao sto je asfalt, tako da.... Ako pod makadam mislis na slaganu kocku, onda mozes da teras bez problema s‚tim sto bih licno bio obazriviji kad je vlazna podloga


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#27 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 17 June 2015 - 09:08 PM

Ako baš hoćeš slik ali da je povremeno teraš i po makadamu, najbolje da uzmeš što širu (koliko ram dozvoljava).


  • 0

#28 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 June 2015 - 05:07 AM

Da li bi se ta razlika mogla kompenzovati kupovinom krute vile za 28" točak, a da se stavi na bajk sa 26"?

DA! :) S tim što bi sa V-brejkom morao staviti i 28" točak napred. Ako ti nije bitna estetika, radiće super. Ako imaš diskove, sve jedno ti je.
 

Guma koja je skroz ćelava nije dobra za makadam, ali ako je debela, naduvana na ne-previše tvrdo i ako je makadam suv - radiće posao. Ako guma ima bar malo šara (kao na poniki na primer), onda je sasvim OK. Pritom je guma bez krampona (pogotovo skroz ćelava) puno bolja na asfaltu, naročito mokrom, u odnosu na gumu s kramponima.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#29 Nedodirljivi

Nedodirljivi
  • Members
  • Pip
  • 23 posts
  • LocationRepublika Srpska

Postavljeno 18 June 2015 - 07:41 AM

Ako baš hoćeš slik ali da je povremeno teraš i po makadamu, najbolje da uzmeš što širu (koliko ram dozvoljava).

 

Ajde ako mozes otvori onaj link sa prve strane za Polar Viper pa da vidis sliku. Guma je siroka ali bez krampona pa me zanima da li moze po makadamu (kamenje i slicno). Necu previse cesto ali ne znam kako ovakva guma reaguje na ovakvu podlogu, da li je moze isjeci i unistiti?

http://www.olx.ba/ar...96/polar-viper/


  • 0

#30 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 18 June 2015 - 10:35 AM

E baš takve neke gume ima moj brat na bajsu i vrlo sam se prijatno iznenadio kad sam vozeći njegov bajs sa asfalta prešao na kaldrmu. Neuporedivo bolje naležu nego tanke slik gume koje sam tada vozio na mom bajsu a dimenzija 28 x 1 5/8 x 1 3/8. Nisam imao priliku da ih probam na makadamu ali po kaldrmi idu dosta glatko.


  • 1

#31 Nedodirljivi

Nedodirljivi
  • Members
  • Pip
  • 23 posts
  • LocationRepublika Srpska

Postavljeno 18 June 2015 - 10:40 AM

E hvala ti, meni je samo vazno da ih ne unistim ako su osjetljive na kamenje i slicno. Vidim da ljudi govore da kamenje reze ove bez krampona, a posto ih nikad nisam vozio moram pitati vas sa vise iskustva :)


  • 0

#32 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 18 June 2015 - 10:58 AM

Nema na čemu :) Ovo što sam ti napisao je bilo poređenje uže i šire gume na kaldrmi koja nije oštra ali jeste truckava. Makadam je podjednako truckav s tim što je još i oštar ali ako kažeš da ćeš voziti uglavnom po asfaltu bolje da uzmeš slik jer će te kramponi, koji jesu odlični za makadam, blato, travu, usporavati na asfaltu. Imaš i varijantu semi-slick koja je nešto između i koje možeš isprobati ako ti slik ne bude odgovarao.


  • 0

#33 Nedodirljivi

Nedodirljivi
  • Members
  • Pip
  • 23 posts
  • LocationRepublika Srpska

Postavljeno 18 June 2015 - 11:09 AM

Ma danas cu kupiti ovaj bicikl sa oglasa i na njemu dodju te gume koje si vidio. Za sad cu na njima voziti i necu nista mijenjati. Kazem da nemam bas iskustva sa takvim gumama jer sam do sad vozio klasicne za MT Bike sa kramponima. Pitam cisto iz razloga da ih ne unistim jer nisam upoznat da li su predvidjene i za makadam (ne mislim da idu savrseno, nego cisto da mogu posluziti). Vozio sam do sad 80% asfalt i to na kramponima, ali s obzirom da vozim rekreativno i sa ciljem da se umorim, to mi nije ni predstavljalo problem. Hvala svima na odgovorima, dobra je ekipa ovde :)


  • 0

#34 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 18 June 2015 - 11:59 AM

Naglas razmisljam... Mozda bi ovakva guma bila bolja za tu namenu?

 

http://probike.rs/gu...26"/KENDA-Kwick

http://probike.rs/gu...-Double-fighter

http://probike.rs/gu...CHWALBE-CX-Comp


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#35 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 June 2015 - 12:03 PM

+1  Dobra preporuka, sve tri. Mada bih birao između Kende i Contija, u zavisnosti od budžeta.


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#36 Nedodirljivi

Nedodirljivi
  • Members
  • Pip
  • 23 posts
  • LocationRepublika Srpska

Postavljeno 18 June 2015 - 12:36 PM

Sacuvacu ove preporuke pa cu ganjati nesto od toga kada ove budem morao zamijeniti. Sad stvarno nemam novca, a nadam se da ce mi moci posluziti jer nisu mnogo koristene. Valjda ne bude problema preko makadama ponekad.


  • 0

#37 hundreder

hundreder
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 18 June 2015 - 07:27 PM

Juce sam gledao tu kendu. Prodavac mi kaze da je taj srednji sloj uzasno tanak, tj skloniji probadanju.
I meni je trebala guma za grad, al kad kazem grad racunam i na svaku precicu koja nije beton, a i ponekam bi se spustio na neki blagi offroad..
Uzo sam neku kendu al me sramota da vam pokazem. Teska penzija :D al tripujem da ce mi zavrsiti posao.
Debeo sam i mora biti udobna. Tu ne pravik kompromis nikakav :D
  • 0

#38 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 18 June 2015 - 09:27 PM

Za kendu cena sve govori, vise platika nego guma, kompromis je cx comp. a conti doble fighter i schwalbe hurracane su jedne od najboljih u toj kategoriji


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#39 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 June 2015 - 06:06 AM

Kenda je iznenađujuće dobra za te novce. U odnosu na druge gume tog cenovnog ranga, uvek ću je preporučiti. 

 

Bolji i skuplji je Continental. Schwalbe kad se kupi u Nemačkoj je vrh (u rangu s Kontinentalom), ali ovde znaju uvaliti bajatu gumu, tako da sam rezervisan. Mada sam ja sa Road Cruiserom za sad zadovoljan.

 

Kontinental City Ride (tako neko ime) koja nije bila jeftina je isto bila iznenađujuće tanka kad je gledam, a trajala je dugo i nije se pohabala brzo. 


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#40 forum1nick

forum1nick
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 19 June 2015 - 07:26 AM

Schwalbe je vrhunska guma, a sada se i kod nas jednostavno mogu izbjeći bajati uzorci obzirom da je firma promijenila font slova na gumama 2014. :)
  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: pomoć, kupovina

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika