Jump to content


Fotografije
- - - - -

Iskustva u biciklizmu


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
67 odgovora na ovu temu

#41 rados

rados
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 338 posts

Postavljeno 29 September 2015 - 12:07 PM

Eeee sto nisam `91, da vozim kamion u Amerike i da mi je bajs u kabini kamiona :)
Pozdrav za Pristinu.Salji slike obavezno.
 


  • 0

#42 Onyx91

Onyx91
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 29 September 2015 - 05:25 PM

Hvala bolje vas naso :) Eee Radose ko bi reko da cu i ja da vozim kamione, zivot pise romane.Sto se tice slika,veliki broj sam prebacio u kompljuter, tako da kad imam vremena postavicu.
Sta mislite sta bi trebao da ponesem na put za ova 4-5 dana koliko planiram da vozim? Sta mi je od krucijalnog znacenja? Imam dve bisage torbe od nekih cini mi se 15L
Kako bi trebalo da se hranim?
Alati itd itd
  • 0

#43 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 29 September 2015 - 05:39 PM

Pribor za krpljenje + rezervna unutrašnja guma i pumpa. Alat za lanac i set imbusa za slučaj da treba da podesiš lulu, korman, sedište itd... Što se tiče hrane i ostalih potrebština, to će ti bolje objasniti neko ko je imao iskustva sa tim. Super je ta kombinacija vožnje kamiona i biciklizma, imaš priliku da upoznaš razne krajeve, samo napred :)


  • 0

#44 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 04 May 2016 - 11:29 PM

Posle par godina (a i pre) voznje mtb-a po brdima shvatis da ti prednji lancanik od 44 zuba uopste nije potreban. Sa odnosom 44x11 se tesko vozi cak i po ravnom asfaltu. Problem koji vecina ima je sto do nekog odredista gde krecu zemljani putevi, (brda) voze asfaltom koji je u principu ravan, dosadan i nesto se ne uziva u voznji. Takve deonice gledas da sto brze izvezes koristeci prenose tipa 44x11, vozeci bicikl koji nije napravljen da brzo ide i cesto se desi da se umoris dok stignes do mesta koje si planirao za voznju. Jedno od resenja je ne juriti na asfaltnom putu, samim tim lancanik od 44 zuba nije ni potreban, nije potreban ni dvofaz cak, sve se to resava jednim lancanikom koji je napravljen tako da ni lanac ne moze da padne. Drugo resenje je pronaci sto blize zemjane puteve od mesta odakle krecete.

Ovo pisem za prave ljubitelje brdskog biciklizma koji ne vole da voze asfaltne puteve i gledaju maksimalno da ih izbegnu.

Ovo je moje iskustvo sa 26 tockovima i od skoro prelaska na 1x10. 


  • 0

#45 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14649 posts

Postavljeno 05 May 2016 - 12:34 AM

Cek' da uzmem plajvaz i 'artiju. Godisnje potrosim jednu x01 Eagle kasetu i dva - tri orlova lanca, pisem 400e + 3x65e pamtim 5 pisem 95 znaci 595e godisnje. Ali moram da vozim polako da ne potrosim jedan lancanik u klasteru kasete pre ostalih jer onda moram celu kasetu da bacim ili da ponudim na berzi zajedno sa lancem i napisem kao nova malo vozena.


  • 0

#46 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 05 May 2016 - 09:28 AM

Sram kasete u najjacijim klasama imaju cene za odvikavanje od biciklizma.

Kaseta koju ja koristim je placena (nova) 71 dolar. Lanac sramov (nov) 2000 dinara.

Sto se najmanjeg lancanika od 11 zuba tice (sto bi teoretski prvi trebao da se konzumira) verujem da bi mogao da ga zameni neki shimano ako ih prodaju na komad. To nisam proveravao.


  • 0

#47 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 09 November 2016 - 07:02 PM

Novo iskustvo koje nisam skoro doziveo pa da ga podelim sa vama.

Prijatelj koji je trenutno u Nemackoj me kontaktira da pozovem za jedan bajs i pitam da li moze za 50 evra nize, i ako moze on bi ga kupio. Zovem ja prodavca i sve lepo objasnim i na pitanje da li moze za 50 evra nize, covek mi odgovara da nema vise sta da prica samnom i uz moje halo, sacekajte. stanite spusta mi slusalicu.

Mozda je to i normalna pojava ali tako nesto nisam skoro doziveo i malo sam zatecen, da ne kazem da se glupo osecam. Inace bicikl prodaje za 690 evra, pa Vi sami procenite.


  • 0

#48 Saska

Saska
  • Members No Voting
  • PipPip
  • 43 posts

Postavljeno 09 November 2016 - 07:05 PM

pa ako je u pitanju bergamont koji vredi jedno 900 ,onda treba biti srecan sto nije neku psovku upotrebio na tako nepristojnu ponudu,da ne kazem bezobrazno ucenjivacku


  • -4

#49 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 November 2016 - 07:18 PM

pa ako je u pitanju bergamont koji vredi jedno 900 ,onda treba biti srecan sto nije neku psovku upotrebio na tako nepristojnu ponudu,da ne kazem bezobrazno ucenjivacku

Bezobrazno-ucenjivacku? Psovku? Pa da ga je pitao da l moze za dzabe da mu da bajs zar je tesko reci : " Izvinite ,cena je fiksna,o spustanju zaista ne bih raspravljao,ako vam odgovara ova cena,mozemo dalje da pricamo" a ne bezobrazno treskanje slusalice? Pritom ovakav vid trgovine podrzumeva cenkanje,svako ima pravo da pita da l moze nize,jer ne kupuje NOVO u radnji. Ali ljudi nemaju osnovno vaspitanje,bezobrazni su i to je ovde problem,a ne to sto neko proba da se cenjka.
  • 2

#50 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 09 November 2016 - 07:27 PM

Tog prodavca koji nema takta za razgovor treba preskociti, ima i drugih bicikala i pristojnih prodavaca.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
  • 2

#51 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 09 November 2016 - 07:29 PM

pa ako je u pitanju bergamont koji vredi jedno 900 ,onda treba biti srecan sto nije neku psovku upotrebio na tako nepristojnu ponudu,da ne kazem bezobrazno ucenjivacku

Prvo da se razumemo. Ja sam u ovoj prici jer prijatelju cinim uslugu. Dalje, bicikl jeste bergamont i nisam ulazio u procenu koliko vredi, a to koliko vredi je pitanje od milion dolara. Na oglasu ne stoji FIKSNO, niti bez zamena.


  • 0

#52 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 09 November 2016 - 07:40 PM

Tog prodavca koji nema takta za razgovor treba preskociti, ima i drugih bicikala i pristojnih prodavaca.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Bicikala i delova ima koliko hoces, nije to problem.

Evo da pojasnim. 

Prijatelj koji me je zamolio za uslugu nekoliko meseci radi u Nemackoj i zaradio je, ustedeo je neke pare. Verujem da mu 50 evra ne predstavljaju problem. Poenta je u tome da se uvek cenjkas, u tome je i draz trgovine. Dok ovo kucam on jos uvek ne zna odgovor prodavca ali kad bude saznao i resi da ga kupi za 690 evra, sta onda?


  • 0

#53 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 09 November 2016 - 07:47 PM

Da kupim od prodavca koji mi je spustio slusalicu?

 

Ja ne bih... spustice taj slusalicu opet.

 

Nikad ne bih trgovao sa covekom sa kojim ne moze pristojno da se razgovara.

Zamisli tek ako bude neki problem, taj ima da ugasi telefon a ne da spusta slusalicu.


  • 0

#54 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 November 2016 - 07:57 PM

Slazem se sa bakarom... Ma koliko bio zagrejan za bajs preskocio bih. Najvise mrzim kad je neko bahat i bezobrazan na tvoje pristojno ponasanje. Sa takvim ljudima nema sta da se prica a kamoli trguje. Ispricaj tvom drugaru sta i kako je bilo,pa nek on odluci da l ce poslovati sa doticnim.
  • 1

#55 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 09 November 2016 - 07:57 PM

Posto se ovo desava u realnom vremenu upravo sam dobio mail od prijatelja u kome pise.

"E jbg.Da li imas novac da mi zavrsis to? Da pozove neko drugi i naruci bajs. Cena je 660 evra. Nece nize znam."

Ajde sad budi pametan. sta da uradim? Da pojedem g.... i ucinim prijatelju da kupi bajs, a naravno i prodavcu da ga proda (malo li je) ili...?


  • 0

#56 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 09 November 2016 - 08:02 PM

Slazem se sa bakarom... Ma koliko bio zagrejan za bajs preskocio bih. Najvise mrzim kad je neko bahat i bezobrazan na tvoje pristojno ponasanje. Sa takvim ljudima nema sta da se prica a kamoli trguje. Ispricaj tvom drugaru sta i kako je bilo,pa nek on odluci da l ce poslovati sa doticnim.

Moj prijatelj ne zna da se ja konsultujem sa Vama, pa bih mogao da mu kazem da ovo procita i jos jednom razmisli, upravo ono sto ti kazes.


  • 1

#57 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 09 November 2016 - 08:05 PM

Posto se ovo desava u realnom vremenu upravo sam dobio mail od prijatelja u kome pise.

"E jbg.Da li imas novac da mi zavrsis to? Da pozove neko drugi i naruci bajs. Cena je 660 evra. Nece nize znam."

Ajde sad budi pametan. sta da uradim? Da pojedem g.... i ucinim prijatelju da kupi bajs, a naravno i prodavcu da ga proda (malo li je) ili...?

 

Kakve moralne dileme. First world problems što bi rekli Englezi.  :)

 

Srbija je jedno sve ružnije mesto, puno bahatih, nevaspitanih i puknutih ljudi. Kupio, ne kupio bajs, to se neće promeniti. Samo će tvoj prijatelj biti sa tim biciklom, ili će kupiti neki drugi.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#58 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 09 November 2016 - 08:08 PM

Posto se ovo desava u realnom vremenu upravo sam dobio mail od prijatelja u kome pise.

"E jbg.Da li imas novac da mi zavrsis to? Da pozove neko drugi i naruci bajs. Cena je 660 evra. Nece nize znam."

Ajde sad budi pametan. sta da uradim? Da pojedem g.... i ucinim prijatelju da kupi bajs, a naravno i prodavcu da ga proda (malo li je) ili...?

Dobio si jedan nezahvalan posao od prijatelja....

treba da pojedes govno umesto njega :)


  • 0

#59 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 November 2016 - 08:12 PM

Sad jes malo zavrnuta situacija... Zbog necije gluposti i bezobrazluka sad covek da ispusta bajs koji mu se svideo. A takvi se najbolje nauce pameti (ako ikad nauce) kad pocnu da gube musterije i da ih blate. Nista im vise ne treba. Ne znam,ako se drugar bas zagrejao za bajs,utrapi nekom trecem da obavi razgovor i sredjen posao. Ti nisi ponovo ulazio u pricu sa doticnim,drugar dobio bajs i svi srecni. Samo,sto kaze bakara sta ce biti u slucaju da nesto ne valja na bajsu pa da se natezes sa takvim covekom,to je pitanje. Skreni prijatelju i na to paznju,nazalost nije nemoguce da se desi..
  • 0

#60 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 09 November 2016 - 08:29 PM

Slazem se ja sa Vama sto kazete, nego jedini prijatelj koji bi to mogao da odradi umesto mene je pre tri dana otputovao za Ameriku a druge ne bih da uvlacim u pricu. Najbolje bih ja to odradio ali moram da progutam knedlu i obavim to najbolje sto mogu i dogovorim se oko dinarske protivvrednosti, pakovanja, dodatnih fotografija i td.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika