Jump to content


Fotografije
- - - - -

Iskustva u biciklizmu


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
67 odgovora na ovu temu

#1 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 23 March 2015 - 02:54 PM

Tema u kojoj nikad ne mozete da odete u "off" niti bi neko trebao to da Vam napise. Pisite o svemu sto vam padne na pamet a ima veze sa biciklizmom, sta Vas tisti, sta Vas raduje, o cemu razmisljate i td.


  • 0

#2 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 23 March 2015 - 05:01 PM

Mene tisti sto je lijepo vrijeme,a ja lezim jer imam malu temperaturu.Danas sam dosao sa posla i legao u krevet.A raduje me sto u firmi(3 km od sela)prije 4 godine samo ja dolazio na posao biciklom,a sada nas ima 10-ak.Standard ili zdrav zivot pitanje je sad?
  • 0

#3 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 23 March 2015 - 05:06 PM

Mene stomak zeza ovih dana, nadam se da ću do vikenda biti u voznom stanju.  :)

 

 

Ja baš ne volim svi krenu bajsevima - nema slobodnih mesta za vezivanje bajsa. Najlepše mi je zimi.  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#4 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14649 posts

Postavljeno 23 March 2015 - 05:12 PM

Neiskusno si izabrao naslov teme.

 

Sto se mene tice hocu trotinet i to dobar.


  • 0

#5 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 23 March 2015 - 05:15 PM

Mi seljaci nemamo problem sa parkiranjem.Ni auta ni bicikla.
Gdje god hoces i ne placa se.Treba se samo cuvati pauka da ne odnese bicikl.Veliki pauci u Vojvodini.
  • 1

#6 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 23 March 2015 - 05:25 PM

Mene tisti pa i malo vise sto ne mogu sjutra kroz alpske Prokletije da Bozanski bicikliram s pjesacenjem po netaknutoj rajskoj okolini, a posto najavljuju u narednih 6 dana jos snijeznih padavina, onda samo Bog zna kada ce me zapasti ovaj merak, pa se moram sjutra tjesit pjesacenjem po osuncanoj lijevoj obali Lima sve do Marsenica Rijeke, a vjerovatno produzim i do Lukinog Fira na Limu, pa se vratim uvece na minestrone corbicu i malo korziram u prisustvu lijepih Beranki...

 

...sta ces, takav je nas prirodnjacki zivot n2:beach  


  • 0

#7 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 24 March 2015 - 06:50 AM

Evo se prosetah po sata po gradu i kroz Limski park, pa uzeh par tunjevina komadi na akciji 1e, pavlaku i nesto svjezeg povrca da spremim 3 sendvica u razanim kiflama, a sunce zorom ugrijalo i vedro sa svake strane (samo se tamne oblaci u pravcu Prokletija) a najavljena temperatura do +15, pa nakon nescafea odoh da setam s merakom lijevom obalom Lima oko 15km do Lukinog Fira i carobne plaze s visecim mostom (da je ljeto s njega bi skakao laste i prelome u smaragdnoj rijeci) a sva ova ljepota i divota sa neizmjernim uzivanjem za dzabaka i besplatno bre, jer sve to nesebicno daruje zivi Bog Stvoritelj, onima koji postuju i vole svog Stvoritelja i darodavca...

 

...tako da me vise nista ne tisti, no odoh da uzivam u pruzenom i poklonjenom lijepom, zdravom i cjelovitom zivotu... n2:give_rose  


  • 0

#8 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 24 March 2015 - 07:09 AM

Noves pozdrav.Kroz tvoja pisanja stekoh utisak da te Gospod stvori svestranog i u svemu najboljeg.Sto i meni ne dade malo.Ja u svemu prosjecam i ispod prosjeka.Jesi li siguran da si objektivan da sam sebe ocjenjujes?Zavidim ti na setnji.I ja,da nisam bolestan,bih otisao u setnju pored Jegricke.Jos malo pa cu da uzivam na pecanju.
  • 1

#9 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 24 March 2015 - 07:42 AM

Elem mene tisti sro ne znam koliko mogu realno da trazim za LX m585 samaraljke u odlicnom stanju? :)
Salu na stranu, ne vidjam puno po oglasima takvih stvari pa nemam neku orijentaciju..

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
  • 0

#10 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 24 March 2015 - 07:46 AM

Bog me stvori svestranog a ne i najboljeg, sve ovo sto preporucujem mogu i svi drugi ljudi bez po muke, u tome je poJenta, ne moram sve da crtam i objasnjavam.

 

S dobrom voljom i merakom krenite, a sva ljepota dzabaka i osnovne potrepstine za male pare, sa cjelodnevnim boravkom u Bozjem ovozemaljskom raju.

 

Batalite besmislena takmicenja i jurcanja, utripovani "adrenalinom" i ego-manijakalnim umisljajima, no Bozanski kroz Bozje predjele.

 

Danas pjesaka uz Lim, a moze i ovako niz smaragdnu rijeku:

 

 

...a bice i nesto fotki da vas mativisem i ljepotom inspirisem sve do Lukinog Fira...

 

 

...Bozjom prirodnom ljepotom rajskoga mira :wub:  


  • 0

#11 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 24 March 2015 - 07:56 AM

Noves pozdrav.Kroz tvoja pisanja stekoh utisak da te Gospod stvori svestranog i u svemu najboljeg.Sto i meni ne dade malo.Ja u svemu prosjecam i ispod prosjeka.Jesi li siguran da si objektivan da sam sebe ocjenjujes?Zavidim ti na setnji.I ja,da nisam bolestan,bih otisao u setnju pored Jegricke.Jos malo pa cu da uzivam na pecanju.

Pjesak pozdrav,želim ti da što pre ozdraviš!Nemoj sebe da procenjuješ kao prosečnog,jer si ti pokazao najvažniju osobinu-da si dobar čovek,podelio sa drugima ono što ti je stajalo,nisi koristio.Pokazao si da nisi sebičan čovek koji gleda samo svoj interes,a to je prava vrlina,umeš da razmišljaš vrlo pronicljivo a to je vredna osobina,vrlo si tolerantan i to je vrlina.Ne treba ni Novesa doživljavati kao najboljeg,on najbolje zna u čemu je najbolji i neka u tome uživa.Svako od nas je vredan na svoj način,i u svakome treba pronaći ono dobro(patrijarh Pavle).Mi u Vojvodini nemamo predele koje Noves ima u Crnoj Gori,ali istim žarom volimo našu Vojvodinu kao i on CG.Bitno je da imaš snove,želje,ambicije (biciklizam,pecanje ,šetnje,fudbal ,zdravlje, druženje........)i da težiš da ih jednu po jednu ostvariš!Za sada je najvažnije da ozdraviš,da počneš da radiš a onda na bajk.Ako kreneš prema N.Sadu možda i odvozamo do F.Gore ,počela je da se zeleni!!Veliki pozdrav n2:Cm-smiley


  • 0

#12 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 24 March 2015 - 08:23 AM

Uh,Ninkovicu al si me nahvalio.Cini mi se,sada kada ustanem da cu da lebdim u vazduhu.Salim se.Javit cu ti se da se provozamo po F.Gori.Meni Novesovo pisanje 70% odgovara.Mene interesuje prirodna ljepota Crne Gore.Citajuci sta Noves pise odredit cu sta da obidjem u junu kada krenem na more.
  • 1

#13 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 24 March 2015 - 08:50 AM

Uh,Ninkovicu al si me nahvalio.Cini mi se,sada kada ustanem da cu da lebdim u vazduhu.Salim se.Javit cu ti se da se provozamo po F.Gori.Meni Novesovo pisanje 70% odgovara.Mene interesuje prirodna ljepota Crne Gore.Citajuci sta Noves pise odredit cu sta da obidjem u junu kada krenem na more.

Dogovoreno n2:redbull


  • 0

#14 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 24 March 2015 - 10:28 AM

Posto je kolega rekao da nismo van teme o cemu god da pisemo,a ima veze sa biciklizmom iskoristit cu da ne otvaram drugu temu.Odlucio sam da ove godine na visednevnu voznju krenem sa vise opreme(do sada sam nosio samo manji ranac sa garderobom i malo alata).Krajem mjeseca cu do Novog Sada da kupim kvalitetan ranac i vrecu za spavanje.Prije sam nosio vojnu vrecu,ali sa njom nisam bio zadovoljan(ne spavam u satoru vec pod vedrim ili oblacnim nebom pa sam se i u junu znao smrzavati u planinskim krajevima).Ako bi mi neko mogao da predlozi dobru vrecu(spreman sam da platim i do 100e)Koja marka i gdje u N.Sadu mogu naci.Jos me interesuje da li mogu da montiram pak treger na bicikl sa disk kocnicama ili mora na sticnu.Vidio sam na oglasima i pak treger koji se montira na vilu.I njega bih kupio(samo da ne nosim nista na ledjima).
  • 0

#15 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 March 2015 - 11:20 AM

Topeak pravi pak tregere za bajseve s diskovima.

 

Ovde sam našao:

http://shop.jankovic...-za-disc-detail

 

 

Vreća sa dobrom podvrećom. Ako ti ne smeta, običan dušek na naduvavanje, kineski. Ako ti to nije dovoljno dobro (meni smeta spavati na tako previše mekanom), onda u Inter Sportu (u Merkatoru) uhvati na popustu McKinley podvreću na naduvavanje i neku vreću na kojoj piše comfort zone 15 sepeni celzijusa, ili hladnije.

 

Kvalitetan ranac.... znam da Protector pravi jake, nepoderive, da za te pare teško ima bolji.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#16 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 24 March 2015 - 11:34 AM

Hvala falloutboy.Da podijelim svoje iskustvo sa kolegama.Najljepse sam spavao u slami.Dugi rukavi i nogavice da ne bode slama.Napravim vecu kamaru slame i uvucem se u nju.I mekano i toplo.Treba dozivjeti.
  • 0

#17 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14649 posts

Postavljeno 24 March 2015 - 12:37 PM

I ja sam najlepse spavao na slami samo je moj krevet bio de luxe, zove se slamarica, cisti carsavi, hladna seoska soba koja se ne greje ni zimi i sveze dunje na ormaru.


  • 0

#18 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 24 March 2015 - 01:53 PM

Tišti me što sam u poslovima preko glave i jedva da nedeljno napravim pedesetak-šezdeset kilometara. 


  • 0

#19 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 24 March 2015 - 02:00 PM

eh da si jedini...


  • 0

#20 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 24 March 2015 - 03:21 PM

Мене тренутно спречава ветар који јако дува па ми се и не иде у вожњу.


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika