Jump to content


Fotografije
- - - - -

Iskustva u biciklizmu


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
67 odgovora na ovu temu

#21 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 24 March 2015 - 10:18 PM

I ja sam najlepse spavao na slami samo je moj krevet bio de luxe, zove se slamarica, cisti carsavi, hladna seoska soba koja se ne greje ni zimi i sveze dunje na ormaru.

kod nas je zovu LATNARA stara kuca od blata i slame drvena konstrukcija tesana gradja,ipak bolje dunja u flasi nego na ormaru


  • 0

#22 nikola_xs

nikola_xs
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts

Postavljeno 25 March 2015 - 06:35 AM

Posto je kolega rekao da nismo van teme o cemu god da pisemo,a ima veze sa biciklizmom iskoristit cu da ne otvaram drugu temu.Odlucio sam da ove godine na visednevnu voznju krenem sa vise opreme(do sada sam nosio samo manji ranac sa garderobom i malo alata).Krajem mjeseca cu do Novog Sada da kupim kvalitetan ranac i vrecu za spavanje.Prije sam nosio vojnu vrecu,ali sa njom nisam bio zadovoljan(ne spavam u satoru vec pod vedrim ili oblacnim nebom pa sam se i u junu znao smrzavati u planinskim krajevima).Ako bi mi neko mogao da predlozi dobru vrecu(spreman sam da platim i do 100e)Koja marka i gdje u N.Sadu mogu naci.Jos me interesuje da li mogu da montiram pak treger na bicikl sa disk kocnicama ili mora na sticnu.Vidio sam na oglasima i pak treger koji se montira na vilu.I njega bih kupio(samo da ne nosim nista na ledjima).

Imas ovaj paktreger, ja sam kupio i montirao pored disk kocnica. E sada, najbolje ti je da odes tamo bajkom i probas. Ja sam na toj strani gde je kocnica morao staviti maticu izmedju i dve podloske da ne bi stezalo kocnicu, ali sada je kao fabricki.

http://www.vector-bi...uemart&Itemid=1


  • 0

#23 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 25 March 2015 - 07:09 AM

Hvala nikola_xs.Otici cu sa biciklom.Mozda imaju i prednji pak treger za vilu sa amortizerom.
  • 0

#24 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 25 March 2015 - 07:22 AM

kod nas je zovu LATNARA stara kuca od blata i slame drvena konstrukcija tesana gradja,ipak bolje dunja u flasi nego na ormaru

Kada sam pisao za spavanje u slami,mislio sam na spavanje na njivi pod otvorenim nebom.Vozim cijeli dan i pred noc gledam lijevo desno gdje je njiva sa pokosenim zitaricama.Udjem 100-injak metara u njivu da je manja buka od kamiona.Napravim vecu loptu od slame i uvucem se u nju.Steta pa tako moze da se spava samo krajem juna do pocetka jula.Kada spavam u vreci jedva cekam da zora zarudi i ustajem jer mi je dosta neudobno.Kada spavam u slami nikada ne ustajem prije 8h.
  • 0

#25 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 25 March 2015 - 07:30 AM

Ово твоје искуство са сламом ми је баш занимљиво. Може ли још неки детаљ, како припремаш ту "лопту"? Како се увучеш, чини ми се да је тешко то извести. Да ли ту "лопту" правиш из два дела па се преклопиш полутком као хамбургер?


  • 0

#26 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 25 March 2015 - 08:01 AM

Vivicav.Sve se pripremi za minut.Izaberes mjesto gdje kombajn kada kosi zastane.Tu onda izbaci vise slame na kamaru.Doneses jos koji snop iz okoline.Obuces npr gornji i donji dio trenerke da ne bode slama.Glava ostaje napolju a tijelo uvuces u slamu i pokrijes kao na plazi pjeskom.Pod glavu stavis slame koliko zelis da je visok "jastuk".U slami ne znam zasto ali nema insekata tako da nisam imao problema sa njima.Ovakvo spavanje ne preporucujem osobama koje imaju cvrst san.Ne mozes znati kada ce covjek da skuplja slamu.Pa iako bi trebao da vidi bicikl pored spavaca moze doci do nesrece.Mene probudi mala buka,a traktor bih cuo kada bi bio jos daleko od mene.Ovako sam spavao 3 puta.Ali svaki put kada budem u prilici to cu da ponovim.
  • 3

#27 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 25 March 2015 - 08:40 AM

Vivicav.Sve se pripremi za minut.Izaberes mjesto gdje kombajn kada kosi zastane.Tu onda izbaci vise slame na kamaru.Doneses jos koji snop iz okoline.Obuces npr gornji i donji dio trenerke da ne bode slama.Glava ostaje napolju a tijelo uvuces u slamu i pokrijes kao na plazi pjeskom.Pod glavu stavis slame koliko zelis da je visok "jastuk".U slami ne znam zasto ali nema insekata tako da nisam imao problema sa njima.Ovakvo spavanje ne preporucujem osobama koje imaju cvrst san.Ne mozes znati kada ce covjek da skuplja slamu.Pa iako bi trebao da vidi bicikl pored spavaca moze doci do nesrece.Mene probudi mala buka,a traktor bih cuo kada bi bio jos daleko od mene.Ovako sam spavao 3 puta.Ali svaki put kada budem u prilici to cu da ponovim.


  • 2

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#28 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 25 March 2015 - 09:23 AM

Vivicav.Sve se pripremi za minut.Izaberes mjesto gdje kombajn kada kosi zastane.Tu onda izbaci vise slame na kamaru.Doneses jos koji snop iz okoline.Obuces npr gornji i donji dio trenerke da ne bode slama.Glava ostaje napolju a tijelo uvuces u slamu i pokrijes kao na plazi pjeskom.Pod glavu stavis slame koliko zelis da je visok "jastuk".U slami ne znam zasto ali nema insekata tako da nisam imao problema sa njima.Ovakvo spavanje ne preporucujem osobama koje imaju cvrst san.Ne mozes znati kada ce covjek da skuplja slamu.Pa iako bi trebao da vidi bicikl pored spavaca moze doci do nesrece.Mene probudi mala buka,a traktor bih cuo kada bi bio jos daleko od mene.Ovako sam spavao 3 puta.Ali svaki put kada budem u prilici to cu da ponovim.

 

 

Хвала, сада је јасније. Оно прво са "лоптом" ме је збуњивало, овако има логике :)


  • 0

#29 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 25 March 2015 - 12:17 PM

Не мора да буде сламе само на том месту где је комбајн застао,ако њива није истарупирани или покупљени жетвени остаци,по целој њиви се налази слама,тачније у редовима које је формирао комбајн приликом кошења.Клип је супер,само тешко да ће терати таруп када иде у вожњу  n2:hahaha  n2:hahaha  n2:hahaha


  • 0

#30 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 25 March 2015 - 12:20 PM

Ево тема у којој се дискутовало о пактрегерима на штицну http://www.2bike.rs/.../?hl= paktreger,што је једна од могућих варијанти за бицикле са диск кочницама.


  • 0

#31 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 March 2015 - 12:56 PM

Kome je prvo pala na pamet ova scena? :)

 


  • 1

#32 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 25 March 2015 - 01:11 PM

Kasalovic1996.Citao sam ovu temu.Ipak cu staviti klasican paktreger.Jaci je i mogu vise tereta da stavim.Puno mi je pomogao nikola_xs,jer sada imam adrese na,koje da odem.
  • 0

#33 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 25 March 2015 - 03:38 PM

Vivicav.Sve se pripremi za minut.Izaberes mjesto gdje kombajn kada kosi zastane.Tu onda izbaci vise slame na kamaru.Doneses jos koji snop iz okoline.Obuces npr gornji i donji dio trenerke da ne bode slama.Glava ostaje napolju a tijelo uvuces u slamu i pokrijes kao na plazi pjeskom.Pod glavu stavis slame koliko zelis da je visok "jastuk".U slami ne znam zasto ali nema insekata tako da nisam imao problema sa njima.Ovakvo spavanje ne preporucujem osobama koje imaju cvrst san.Ne mozes znati kada ce covjek da skuplja slamu.Pa iako bi trebao da vidi bicikl pored spavaca moze doci do nesrece.Mene probudi mala buka,a traktor bih cuo kada bi bio jos daleko od mene.Ovako sam spavao 3 puta.Ali svaki put kada budem u prilici to cu da ponovim.

n:anim_19 svaka cast, skidam kapu pred majstorom.


  • 0

#34 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 25 March 2015 - 04:02 PM

Vivicav.Sve se pripremi za minut.Izaberes mjesto gdje kombajn kada kosi zastane.Tu onda izbaci vise slame na kamaru.Doneses jos koji snop iz okoline.Obuces npr gornji i donji dio trenerke da ne bode slama.Glava ostaje napolju a tijelo uvuces u slamu i pokrijes kao na plazi pjeskom.Pod glavu stavis slame koliko zelis da je visok "jastuk".U slami ne znam zasto ali nema insekata tako da nisam imao problema sa njima.Ovakvo spavanje ne preporucujem osobama koje imaju cvrst san.Ne mozes znati kada ce covjek da skuplja slamu.Pa iako bi trebao da vidi bicikl pored spavaca moze doci do nesrece.Mene probudi mala buka,a traktor bih cuo kada bi bio jos daleko od mene.Ovako sam spavao 3 puta.Ali svaki put kada budem u prilici to cu da ponovim.

 

To je to, iskustvo, probas, vidis, uvjeris se i znas, pa preneses na korist drugima, dobar je savjet samo kratkotrajan, zato se uvjek mora imati neka podloska ili jos bolje kvalitetan platneno-gumeni dusek (pitanje je dje se takav sada moze kupiti) i dobru vrecu za spavanje, jer s time se moze svukud na otvorenom dobro spavati, a kad zakisi potraziti nekakvu nadstresnicu, ili slicno skloniste, ako se nema sator, a sa satorom je sve potaman i pouzdano.

 

Otvoricu novu temu gdje treba stavljat linkove za biciklisticke i pjesacke mape, karte, brosure, i druge nacrtane rute gdje je ko biciklirao ili drugacije prosao, pa iz licnog iskustva da opise i dopuni svoju mapu sa bitnim detaljima, gdje ima izvora za pice, gdje se moze kupati i plivati na putu, zgodna mjesta za besplatno kampovanje i sve ostalo sto je cikloturisti od koristi i pomoci na proputovanju, pa u toj temi svaki biciklista na forumu moze da postavi jedno 5 svojih mapa ruta iz svog regiona, sa licnim detaljima, koji ce biti od velike koristi drugim biciklistima. 


  • 1

#35 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 25 March 2015 - 04:29 PM

Zdravo Noves.Podrska za tu temu sto planiras.Ja se slabo snalazim sa novim tehnologijama ali mogao bih nesta da napisem sto ce mozda drugima pomoci.Naravno jos vise ce meni pomoci kada procitam iskustva drugih.Tu treba pisati i o banalnim sitnicama,za koje mislimo da svi znaju.Danas mladi ne prolaze ono sto smo mi stariji naucili u vojsci.Marsevi,tereni...Postavljanje satora,bezbjedno lozenje vatre ...Noves kako je bilo juce u setnji.Ima li sta zanimljivo u prirodi?
  • 0

#36 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 24 August 2015 - 12:58 PM

Postoji poslovica koja kaze: Svaki prodavac automobila laze. Ja bih se nadovezao i rekao i prodavci bicikala i generalno svi prodavci. Prodavac mora da laze da bi nesto prodao inace kada bi ispricao pravu istinu polovonu proizvoda ne bi prodao. Sa druge strane ljudi (kupac) vole da cuju lepe price. Istina je ruzna i bolna.


  • 0

#37 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 August 2015 - 09:09 PM

Aj ovde da podelim jedno lepo iskustvo sa voznje od malopre:) Danas bio sa drustvom na dunavu malo neka klopica i vatrica i ostadosmo do mraka..treba nazad,oni kolima ja bajsem. Krenem ja pre njih,i izadjem iz sume na nasip ka Pancevu,a ono...ravnica kilometrima unaokolo,sve plavo,bljesti!! Od mesecine,ko na dlanu se vidi..pesak se cakli od beline,ko da je sve posuto mlekom..a okolo mir i tisina cuju se samo moje kramponke kako predu po pescanom putu..vozio sam ko u nekom snu,kao da je sve bilo malo usporeno,stvarno prelepo..
retko sam uzivao u nekoj voznji tako,mozda samo po snegu dok je jaka vejavica istovremeno. :)
  • 0

#38 Onyx91

Onyx91
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 28 September 2015 - 11:53 PM

Ovo mi je prvi post na bilo kakvom forumu tako da molim da mi se oprosti ako sam imao pravopisnih gresaka. Zdravo svima. Ime i prezime Igor Ristic, rodjen sam u Pristini,posle rata sam ziveo u Nisu od pre 3 godiner  zivim i radim u Cikagu, ma da mi je radno mesto vise cela Amerika posto vozim kamione. Odnedavno sam se da tako kazem zarazio biciklizmom na nagovor mog dobrog druga iz Nisa a i da bi izgubio visak kilograma. Uspeo sam da uskladim posao i aktivnost tako sto biciklu nosim sa sobom u kamionu i po potrebi je sklapam da bi obilazio biciklisticke staze i gradove. Nedavno sam posetio Keywest, najuzniju tacku Amerike na 90 milja od Kube.Prelepo nisam bas siguran da li je ostrvo ili poluostrvo, najblizi grad je Miami a od njega ima nekih 180 milja ili 290 km. To je takozvana ruta 1 kroz koju sam prolazio kolima. Ruta bukvalno ide kroz more ima mnogo malih mesta do tamo, naseljeno je skroz ima hotela i restorana na svakom koraku, definitivno jedna od najlepsih destinacija za voznju.Velikim delom ima biciklisticka staza dok u ostalom delu je solidno prosirenje puta tako da ima mesta za voznju. To mi je kako da kazem jedna od prvih ovako malo ozbiljnijih tura(najozbiljnija mi je bila 40 milja za dan) pa sam tom prilikom hteo da se obratim kolegama za pomoc i za savete. Planiram da vozim 3 dana po 60 milja ili ako nisam u stanju da toliko vozim onda 4 dana po 45 milja.

 

 


  • 1

#39 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 29 September 2015 - 12:28 AM

Pozdrav i dobrodošao!

Okači po neku sliku sa tih tura :) a možeš i sliku bajsa.


  • 0

#40 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 29 September 2015 - 06:35 AM

Pozdrav Igore. Za pravopis se ne brini, za mnoge koji ovde pisu si profesor. Sto se tice voznje samo po osecaju da li su milje ili km nebitno samo obrtaj.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika