Jump to content


Fotografije

23. Fruškogorski MTB Maraton

Fruškogorski MTB Maraton MTB Maraton Fruška Gora

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
99 odgovora na ovu temu

#21 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 March 2015 - 11:56 AM

Samo mlakonje koče na spustevima   :P

 

quote-come-on-you-sons-of-bitches-do-you

 

:)

 

Šalim se malo. Kome su kočnice podešene tako da koči sa jednim, eventualno dva prsta, dok ostali prsti ostaju na kormanu, može opušteno kontrolisati bajs na nizbrdicama bez, ili uz minimalno kočenje. Ako bajs ima barem prednji amort - opušteno. Super je adrenalin. Naravno, ko nema iskustva, bolje polako, da ne bude povreda, u drvo i slično. Takođe, voditi računa iza i ispred koga se vozi. Neiskusni se ponašaju nepredvidivo: usporiti naglo na nizbrdici, ili zastati na usponu i slično.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#22 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 26 March 2015 - 02:56 PM

Bilo bi lepo dogovoriti se 3-4coveka u grupi koji su zainteresovani da odvoze maraton(kako god,dali sa malo guranja ili bez :) ) pa da bude da kazem neka grupa koja je slicna i koja nece ni kociti previse ni leteti,da se poklope ljudi sa svojim mogucnostima bar malo...
Ja sam definitivno zainteresovan za srednji,ako ima jos nekoga ko bi isao da izveze ,cisto radi sebe i da vidi nesto novo,proba,neka se javi da se dog.

Nisam u kondiciji za trku,ali da izvezem mislim da jesam,da se nepojavi,nejavi covek koji ce moci i mene da vuce :D 


  • 0

#23 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 26 March 2015 - 03:17 PM

Ljudi,jel postoji mogucnost da se maraton izvoza,kako folcika kaze,opusteno?
Jel bi to znacilo da sidjes sa bajsa na usponima pa kocis na spustovima?

nakon starta postoje 2 vremenska ogranicenja za zavrsavanje marataona tj osvajanje plasmana:

na svakoj KT postoji tkzv vremenska rampa, tj dozvoljeno kasnjenje od vremena prolaska prvog maratonca, inace bi maraton mogao da traje i dva dana, zar ne ?  :)

malo posle starta maratonaca istom stazom krece "metla" koja pomaze zaostalim vozacima sa tehnickim i zdravstvenim problemima i koja "zatvara" stazu maratona.

 

Od prolaska prvog maratonca do jednog od ova dva "dogadjaja" ima dovoljno vremena da se opusteno izvoza staza maratona, tako da...samo hrabro :)


  • 0

#24 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 26 March 2015 - 03:19 PM

...Moja preporuka, je da svi koji se premišljaju da li da idu, neka dođu i probaju, a onda će se vraćati svake godine :)

ako je ovo iz licnog iskustva onda msm da je maraton ispunio svoju svrhu te, tvoje prve, godine :)


  • 0

#25 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 26 March 2015 - 03:42 PM

Maraton je ispunio svrhu definitivno, jer sam bio i prošle godine po onom nezamislivom blatu i opet mi je bilo super! :)

Nisam prešao sve staze, ali neke jesam. Staza malog maratona je u ok stanju, sem dela od stolova do Selišta, (posle spusta, traktori uništili stazu, pa se neki delovi baš i ne mogu voziti).
Srednji maraton, spust za Vrdnik, je u redu, međutim staza od manastira Jazak do KT8, veći deo je u užasnom stanju, mada taj deo staze nikada i nije bio nešto naročito uredan, al sad je baš propao. Spust ka ledincima, sam vozio u suprotnom smeru, staza je u lošem  stanju, mada mi se čini da se jedan prosečan rekreativac, može spustiti bez većih problema.
Delove velikog nisam još prošao ove godine.


  • 0

#26 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1415 posts

Postavljeno 26 March 2015 - 04:42 PM

Bilo bi lepo dogovoriti se 3-4coveka u grupi koji su zainteresovani da odvoze maraton(kako god,dali sa malo guranja ili bez :) ) pa da bude da kazem neka grupa koja je slicna i koja nece ni kociti previse ni leteti,da se poklope ljudi sa svojim mogucnostima bar malo...
Ja sam definitivno zainteresovan za srednji,ako ima jos nekoga ko bi isao da izveze ,cisto radi sebe i da vidi nesto novo,proba,neka se javi da se dog.

Nisam u kondiciji za trku,ali da izvezem mislim da jesam,da se nepojavi,nejavi covek koji ce moci i mene da vuce :D

Ma da odvozimo taj najduzi maraton :)

Mislim da ce biti problematicno sa nasim biciklama.Bio bi to Sizifov posao...


  • 0

#27 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 26 March 2015 - 05:39 PM

Vlado - sama pomisao u pocetku da vozim sa ovim mojim bajsem mi je bila ni da zelim ni ne,ali definitivno cu da idem pa sta bude ,nadam se da me ta metla sto cisti stazu maratona nece sustici :D 


  • 0

#28 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 26 March 2015 - 05:43 PM

Ja cu sigurno ici na pjesacki maraton.Idem sa kumovima da prosetamo najmanji maraton.Ne znam ni koliko je dug(pretpostavljam 20-30 km).Takodje volio bih ici i na biciklisticki.Cekam lijepo vrijeme pa cu otici do banje Vrdnik na kupanje.Tada cu iskoristiti priliku da malo provozam po planinarskim stazama Fruske Gore.Da napravim manje spustove i manje uspone,da bih vidio kako je to na toj podlozi(nemam nikakvo iskusktvo sa meksim podligama).Poslije cu se javiti ako osjetim da mogu.Ne zelim nikoga da usporavam.
  • 0

#29 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1415 posts

Postavljeno 26 March 2015 - 08:12 PM

Onda se nadam da cemo se vecina nas videti na maratonu.

Sto se mene tice ja dolazim,samo da ne bude nepredvidjenih sitvacija...


  • 0

#30 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 26 March 2015 - 09:34 PM

Mogli bi grupno da se dogovorimo i da odemo zajedno. Ako neko ima predlog ili tako nesto nek javi. Ja cu sledece nedelje ici da uplatim...


  • 0

#31 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 27 March 2015 - 10:12 AM

Samo mlakonje koče na spustevima   :P

 

quote-come-on-you-sons-of-bitches-do-you

 

:)

 

Šalim se malo. Kome su kočnice podešene tako da koči sa jednim, eventualno dva prsta, dok ostali prsti ostaju na kormanu, može opušteno kontrolisati bajs na nizbrdicama bez, ili uz minimalno kočenje. Ako bajs ima barem prednji amort - opušteno. Super je adrenalin. Naravno, ko nema iskustva, bolje polako, da ne bude povreda, u drvo i slično. Takođe, voditi računa iza i ispred koga se vozi. Neiskusni se ponašaju nepredvidivo: usporiti naglo na nizbrdici, ili zastati na usponu i slično.

Da li je velika avantura krenuti na srednji maraton sa uskim gumama(28),tj sa mojim Scoutom obzirom na vrstu podloge(zemlja,šljunak....šta već)?


  • 0

#32 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 March 2015 - 10:19 AM

Da li je velika avantura krenuti na srednji maraton sa uskim gumama(28),tj sa mojim Scoutom obzirom na vrstu podloge(zemlja,šljunak....šta već)?

Neudobno je.  Ako je sve suvo, može se proći, ali uz puno šlajfovanja, neudobnosti... 

 

Meni je suština maratona da šetam u gomili ljudi (sve ostale vikende šetam bez gužve), ali mi nije baš privlačno voziti bajs tu u gužvi. Može se bilo koji drugi vikend provozati. Probaj i sam narednog vikenda provozati se. Vidi kako ti se čini. Od Popovice ka kraljevoj stolici i Vencu, pa niz venac u grad - milina tura, taman vidiš i kako ti leže strmi usponi.

 

Tvoj menjač teško ide na najmanji napred. Treba to da doštelujemo pre takve ture.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#33 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 27 March 2015 - 10:30 AM

Neudobno je.  Ako je sve suvo, može se proći, ali uz puno šlajfovanja, neudobnosti... 

 

Meni je suština maratona da šetam u gomili ljudi (sve ostale vikende šetam bez gužve), ali mi nije baš privlačno voziti bajs tu u gužvi. Može se bilo koji drugi vikend provozati. Probaj i sam narednog vikenda provozati se. Vidi kako ti se čini. Od Popovice ka kraljevoj stolici i Vencu, pa niz venac u grad - milina tura, taman vidiš i kako ti leže strmi usponi.

 

Tvoj menjač teško ide na najmanji napred. Treba to da doštelujemo pre takve ture.

Odličan predlog.Vozio sam do Popovice prošle godine kada je bilo lepo vreme,ali nisam išao dalje.Možda se priključim šetačima ,ali u svakom slučaju ću ga proći kada je suvo,ovako za svoju dušu n2:redbull


  • 0

#34 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 27 March 2015 - 12:27 PM

Da li je velika avantura krenuti na srednji maraton sa uskim gumama(28),tj sa mojim Scoutom obzirom na vrstu podloge(zemlja,šljunak....šta već)?

da krenes na veliki bila bi velika avantura, ovako...samo srednja, ali ipak avantura :)


  • 0

#35 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 27 March 2015 - 12:56 PM

Bogami bice tu dosta guranja bajsa...
  • 0

#36 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 27 March 2015 - 02:11 PM

Bogami bice tu dosta guranja bajsa...

Da,da.Mnogi misle da je F.Gora ravna,pitoma,ali ima tu lepih uspona i dobrih padova(što reče Fallout) pa ako hoćeš da držiš tempo,ili da se držiš nekih vremenskih okvira može čovek lepo da se oznoji,a onda pod dobar tuš.Ništa lepše posle takvog napora n2:Cm-smiley Samo da posluži vreme.

P.S Posle može i neko pivo n2:naughty


  • 0

#37 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 27 March 2015 - 02:43 PM

Samo da vreme posluzi,i da sada krene malo bolje vreme da se malo navozam bajsem pa da nemoram bas da bezim od tih sto skupljaju zaostale :D


  • 0

#38 novakn

novakn
  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 March 2015 - 11:55 AM

Bio sam toliko slobodan pa napravih 3D obilazak staze :)

Ovo mu dodje verzija 1.0 , uskoro sledi srednja, nakon nje i velika staza, pa onda još svašta nešto drugo ;) ...

Fruskogorski MTB maraton 3D mala staza obilazak

https://www.youtube....h?v=vedNZsfFapY

(preporučljivo gledati u najvecoj rezoluciji)

 

Evo srednjeg i velikog maratona, mozda nekome pomognu da ne zaluta  ;)

mada je staza i ovako odlicno obelezena ...

Unapred se izvinjavam na malo seckanja i bagovanja, šta ćete, domaći net  n2:smiley-cool21

ako sam negde malčice pogrešno skrenuo ne zamerite ...

Srednji: https://www.youtube....h?v=PCCDEirYRMY

Veliki: https://www.youtube....h?v=OYcxRPQYGek


  • 0

#39 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 03 April 2015 - 04:19 PM

Koga interesuje smeštaj, može pogledati na sledećoj stranici: http://fanatic.rs/sm...ki-mtb-maraton/

 

Takođe, kodeks ponašanja na maratonu se može videti ovde: http://fanatic.rs/kodeks-ponasanja/


  • 0

#40 farbach

farbach
  • Members
  • PipPipPip
  • 158 posts

Postavljeno 07 April 2015 - 04:50 PM

Nikada nisam ucestvovao na FG maratonu, pa me interesuje:

- koliko sati traje veliki krug, orijentaciono?

- kakve su sanse da se zaluta? 


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: Fruškogorski MTB Maraton, MTB, Maraton, Fruška Gora

1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika