Jump to content


Fotografije

23. Fruškogorski MTB Maraton

Fruškogorski MTB Maraton MTB Maraton Fruška Gora

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
99 odgovora na ovu temu

#1 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 March 2015 - 06:29 PM

Poštovani svi,

 

Ovogodišnji Fruškogorski MTB Maraton će se održati 5. maja 2015. godine, kao i uvek, na Fruškogorskom izletištu Popovica, sa startom u 9:30h ispred planinarskog doma Železničar.

 

Novost ove godine je što smo se povezali sa našim dragim susjedima iz Slavonije, pa će se ovogodišnji maraton bodovati, između ostalog, i zageneralni plasman Slavonske Brdsko Biciklističke Lige. Neki takmičari iz Srbije su već imali prilike da učestvuju na SBBL i iskustva su veoma pozitivna. U tom pravcu smo hteli da proširimo kako mi, tako i Organizacioni Odbor SBBL. Planovi za naredne sezone su još veći ali koračamo malim i sigurnim koracima, a za koje ćete blagovremeno saznati.

 

Ovih dana će biti spremne propozicije, a ubrzo zatim i predprijave.

Predprijave će se vršiti na sajtu www.fanatic.rs

 

Odmah mogu reći da, kada predprijave krenu, trajaće do kraja dana gospodnjeg 24. aprila 2015. a svi koji ne budu izvršili uplate* do kraja tog dana, moraće da plate cenu startnine na dan maratona.

Cene će biti prikazane u propozicijama, i neće biti dva roka za uplate predprijava, kao pre godinu dana, nego samo predprijave i dan starta.

 

Ako sam nešto zaboravio da navedem ili Vas još nešto interesuje, slobodno me pitajte.

 

 

 

* račun i iznos za uplate će biti naveden u propozicijama


  • 0

#2 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 March 2015 - 07:33 PM

Sa velikim zakašnjenjem imam zadovoljstvo da Vam saopštim da su predprijave za 23. Fruškogorski MTB maraton počele!

 

Ja sam imao čast da "presečem vrpcu" mojom prijavom  n2:smiley-angry029

 

U predprijave ulazite klikom na uvodnu sliku na sajtu www.fanatic.rs, a propozicije možete preuzeti u odeljku fruškogorski maraton

 

Dobro ih pročitajte n2:1014[1]


  • 0

#3 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1415 posts

Postavljeno 23 March 2015 - 08:03 PM

Poštovani svi,

 

Ovogodišnji Fruškogorski MTB Maraton će se održati 5. maja 2015. godine, kao i uvek, na Fruškogorskom izletištu Popovica, sa startom u 9:30h ispred planinarskog doma Železničar.

 

 

Samo jedno moje zapazanje oko datuma.Mislim da bi trebalo biti 3 maj 2015 god.

Bez zamerke :)


  • 0

#4 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 March 2015 - 08:57 PM

Upravo tako n2:Dizzy

Ako neko može da interveniše da ispravi, bio bih jako zahvalan.


  • 0

#5 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 25 March 2015 - 03:47 PM

Dali mozda ima zainteresovanih za odlazak na srednji maraton i cisto da se izveze da nebude neke jurnjave,cisto amaterski odvozati srednji ..

 

Jos jedno pitanje,od upucenih,tamo svake godine (kada je lepo vreme)bude dosta pesaka,to ima odredjena staza za njih za neku setnju ili....? Treba mi info zbog pesaka koji bi mozda isli...


  • 0

#6 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 25 March 2015 - 04:00 PM

Vozim veliki, amaterski, samo da ga odvezem, ako hoćeš možemo se zajedno vozati jedan deo. 

Za pešake mi baš nije jasno šta pitaš. Pešački maraton će biti nedelju dana pre ovog MTB.


  • 0

#7 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 25 March 2015 - 04:16 PM

Dali mozda ima zainteresovanih za odlazak na srednji maraton i cisto da se izveze da nebude neke jurnjave,cisto amaterski odvozati srednji ..

 

Jos jedno pitanje,od upucenih,tamo svake godine (kada je lepo vreme)bude dosta pesaka,to ima odredjena staza za njih za neku setnju ili....? Treba mi info zbog pesaka koji bi mozda isli...

fruskogorski planinarski maraton i fruskogorski MTB maraton nisu (potpuno) isti dogadjaj

nesto se razlikuju staze, ucesnici i vreme odrzavanja

msm da je planinarski (pesacki) nesto pre MTB, msm 25.04.2015

http://www.fruskogor...ton.com/node/74


  • 0

#8 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 March 2015 - 09:15 PM

Pešački Fruškogorsmi Maraton je nedelju dana pre Fruškogorskog MTB Maratona, tako je svake godine.

 

Pešaci mogu slobodno da šetaju Fruškom Gorom i u toku Fruškogorskog MTB Maratona, ipak je to nacionalni park i ne možemo nikome zabraniti da boravi na Fruškoj Gori ni u kom slučaju. Svakako nije poželjno pešačiti stazama kojima mi prolazimo, jer može doći do neprijatnih susreta sa neprijatnim ishodom. To nije poželjno ni za učesnike maratona niti za pešake, a svakako nije dobro za organizatora.


  • 1

#9 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 25 March 2015 - 09:31 PM

Dali mozda ima zainteresovanih za odlazak na srednji maraton i cisto da se izveze da nebude neke jurnjave,cisto amaterski odvozati srednji ..

 

Jos jedno pitanje,od upucenih,tamo svake godine (kada je lepo vreme)bude dosta pesaka,to ima odredjena staza za njih za neku setnju ili....? Treba mi info zbog pesaka koji bi mozda isli...

Ja cu mozda ici, ali mozemo se dogovoriti za detalje


  • 0

#10 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 25 March 2015 - 09:44 PM

E na to sam mislio sto Gamzzy spominje ,nece biti zabranjeno neko kretanje pesacima,posto imam najavljeno 2 pesaka pa da im bas nebude dosadno :D 

Jakota,ja sam zainteresovan za srednji,tj rad sam probati i veliki pa sta bude :) ,ako imas nesto na umu salji pm :D 


  • 0

#11 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 25 March 2015 - 09:48 PM

 

Jakota,ja sam zainteresovan za srednji,tj rad sam probati i veliki pa sta bude :) ,ako imas nesto na umu salji pm :D

Bas i nisam u nekoj kondiciji da bi izvozao veliki  :grin:


  • 0

#12 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 25 March 2015 - 10:12 PM

E na to sam mislio sto Gamzzy spominje ,nece biti zabranjeno neko kretanje pesacima,posto imam najavljeno 2 pesaka pa da im bas nebude dosadno :D

Jakota,ja sam zainteresovan za srednji,tj rad sam probati i veliki pa sta bude :) ,ako imas nesto na umu salji pm :D

plasman ti se samo gleda u prijavljenoj kategoriji,

znaci ako nakon starta odustanes sa veceg i zavrsis manji maraton..

...vodis se DNF bez obzira...svakako ce da bude lepo iskustvo.


  • 0

#13 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 25 March 2015 - 10:35 PM

Ma nisam ni ja u nikakvoj,ali sam uvek rad probati,mada sam cuo jos za proslu godinu po onoj kisi da je i srednji bio zlo tezak i naporan... Ja sam i mislio srednji da odvezem polako,cisto da ga izvezem pa koliko god vremena trebalo,samo sigurno da bude :D 
Dog cemo se nesto,ja cu 100posto ici :) 

IgorN-dobro kazes,svakako ce biti lepo iskustvo :)


  • 0

#14 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 25 March 2015 - 10:39 PM

Ma nisam ni ja u nikakvoj,ali sam uvek rad probati,mada sam cuo jos za proslu godinu po onoj kisi da je i srednji bio zlo tezak i naporan... Ja sam i mislio srednji da odvezem polako,cisto da ga izvezem pa koliko god vremena trebalo,samo sigurno da bude :D 
Dog cemo se nesto,ja cu 100posto ici :)

IgorN-dobro kazes,svakako ce biti lepo iskustvo :)

Ti da poneses kacigu ;)


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#15 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 25 March 2015 - 11:20 PM

@folcika: ako je prvi fg maraton onda ni mali nije los izbor, jer laganom voznjom ima tu da se vozi dva i po do tri sata, zavisi dosta od vremenskih (ne)prilika
  • 0

#16 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 26 March 2015 - 06:47 AM

Grbic-u veruj mi da mi je to prvo proslo kroz misli za maraton :) 
Ciklo- prvi je,ali mislim da bi izdzao kako tako srednji ;) VIdecu jos,prijavicu se za srednji pa sta bude do tada,idem da se provozam ne da se takmicim tako da i ako se predomislim za mali(ali to tesko da ce biti) vozicu njega


  • 0

#17 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 March 2015 - 07:33 AM

Fruška Gora je među potcenjenijim planinama. Puno uspona i padova koji se smenjuju ume da zamori i iscrpi. 30ak km takvog terena je lep napor, posebno ako se drži tempo. Ne znam kolike su staze za mali, srednji, veliki, samo dajem orijentaciju. Mada ima tu iskusnijih MTB.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#18 novakn

novakn
  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 March 2015 - 08:25 AM

Bio sam toliko slobodan pa napravih 3D obilazak staze :)

Ovo mu dodje verzija 1.0 , uskoro sledi srednja, nakon nje i velika staza, pa onda još svašta nešto drugo ;) ...

Fruskogorski MTB maraton 3D mala staza obilazak

https://www.youtube....h?v=vedNZsfFapY

(preporučljivo gledati u najvecoj rezoluciji)


  • 0

#19 rados

rados
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 338 posts

Postavljeno 26 March 2015 - 10:49 AM

Ljudi,jel postoji mogucnost da se maraton izvoza,kako folcika kaze,opusteno?
Jel bi to znacilo da sidjes sa bajsa na usponima pa kocis na spustovima?
  • 0

#20 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 26 March 2015 - 11:22 AM

Kada sam prvi put vozio maraton, silazio sam sa bajsa i na spustevima  :mrgreen: Ima dosta uspona koji su strmi a i tehnički zahtevni i ko ne trenira redovno, mora ih izgurati. Ali je pravi doživljaj proći te staze biciklom, ima i lepih stvari da se vidi, a uvek će se naći neko skim možeš da voziš. Moja preporuka, je da svi koji se premišljaju da li da idu, neka dođu i probaju, a onda će se vraćati svake godine :)


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: Fruškogorski MTB Maraton, MTB, Maraton, Fruška Gora

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika