Jump to content


Fotografije

23. Fruškogorski MTB Maraton

Fruškogorski MTB Maraton MTB Maraton Fruška Gora

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
99 odgovora na ovu temu

#61 _TT_

_TT_
  • Members
  • Pip
  • 27 posts

Postavljeno 29 April 2015 - 09:49 AM

Da suvo je dosta gore jedino blato je na spustu sa Popovice na Paragovo. Bilo bi mozda dobro da se takmicari poredjaju na celo mozda cak i da krenu malo ranije posto rekreativci svakako voze opustenije i par minuta tamo vamo im nista nece znaciti a nece biti guranja vec u prvoj krivini posle starta gde se redovno poslaze par njih :D


  • 0

#62 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 April 2015 - 12:05 PM

Da suvo je dosta gore jedino blato je na spustu sa Popovice na Paragovo.

 

Problem sa tom deonicom je taj što je ona 90% brz "maratonski" spust, a onda se u poslednjih 200m, zbog kamenite podloge i vododerine (ispunjene blatom i krupnijim kamenjem) koja vijuga sa jedne strane na drugu pretvara u više-manje tehnički single-track downhill (strm) pošto tu vododerinu treba nekoliko puta preći na tačno određenim mestima. Složenosti doprinosi i to što se na tih 200m ulazi nakon uzane krivine na kojoj je trenutno blato-preko-kamenja podloga sa gomilom vozača ispred i iza, pošto je sam početak maratona.

Ovo sve govorim sa stanovišta nekoga ko osrednje vlada xc downhill tehnikom. Oni veštiji se tuda sjure bez da puno razmišljaju.

Segment na Stravi: https://www.strava.c...egments/7178349

Problematičan deo počinje na 1km od početka segmenta. Obratite pažnju na (negativan) nagib u %, snimano je Garminom tako da su brojke realne.


  • 0
--

#63 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 29 April 2015 - 12:41 PM

Da ludnica je velika na tom delu. Neko gore je predložio da takmičari startuju pre. Dovljno je da rekreativci stanu u drugi red, a ne prvi :)


  • 0

#64 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 April 2015 - 01:19 PM

Tokom proteklih maratona, u nekoliko navrata su prvo startovali veliki i srednji a posle minut, dva i mali maraton. Tada su bili u problemu takmičari koji se bore za visok plasman u malom maratonu pošto su naletali u tom delu, a kasnije i na usponu od Paragova preko Glavice, na učesnike druga dva maratona maratona koji su sporije krenuli.

 

Nisam siguran kako bi organizatori odvojili takmičare od rekretaivaca. Prema posedovanju licence? Ja imam licencu, ali sporije startujem (godine, čučanje na prozivci na startu duže od pola sata,...) uđem u ritam tek posle prvog jačeg uspona nakon doma na Glavici a dotle smetam onima koji žure, tako da mislim da to nije validan kriterijum.
Takođe nisam siguran ni šta raditi kada je broj učesnika na srednjem maratonu uporediv sa brojem onih koji startuju na malom (do sada je uvek bilo otprilike dva puta više učesnika na malom nego na srednjem, izgleda da je ista-statnina-za-svaki-maraton ove godine učinila to da se veći broj opredeli za dužu stazu).

Verujem da će organizator nešto pametno smisliti po tom pitanju :) Uostalom, uvek može reći "svi maratoni startuju u isto vreme" pa kako se ko snađe :)


  • 1
--

#65 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 29 April 2015 - 01:33 PM

Ja cu da prepustim sve ispred :) 


  • 0

#66 _TT_

_TT_
  • Members
  • Pip
  • 27 posts

Postavljeno 29 April 2015 - 01:56 PM

Problem sa tom deonicom je taj što je ona 90% brz "maratonski" spust, a onda se u poslednjih 200m, zbog kamenite podloge i vododerine (ispunjene blatom i krupnijim kamenjem) koja vijuga sa jedne strane na drugu pretvara u više-manje tehnički single-track downhill (strm) pošto tu vododerinu treba nekoliko puta preći na tačno određenim mestima. Složenosti doprinosi i to što se na tih 200m ulazi nakon uzane krivine na kojoj je trenutno blato-preko-kamenja podloga sa gomilom vozača ispred i iza, pošto je sam početak maratona.

Ovo sve govorim sa stanovišta nekoga ko osrednje vlada xc downhill tehnikom. Oni veštiji se tuda sjure bez da puno razmišljaju.

Segment na Stravi: https://www.strava.c...egments/7178349

Problematičan deo počinje na 1km od početka segmenta. Obratite pažnju na (negativan) nagib u %, snimano je Garminom tako da su brojke realne.

 

Da, taj spust kad sam vozis nije problematican do poslednjih 200m tu se mora malo obratiti paznja a jos kad dodamo druge ucesnike to menjanje traka i preskakanje kamenja i vododerine pune kamenja prekrivenog liscem i nije tako jednostavno, za manje iskusne... To je svakako mesto gde svake godine neko padne i kad je to parce spusta bilo u boljem stanju... Proslogodisnje kise su ucinile svoje i malo otezale taj krajnji deo spusta...

U sustini rekreativci bi bilo dobro da svi krenu odjednom posle takmicara ako organizator tako uspe da organizuje bilo bi bolje nego guranje sa takmicarima... A sto se takmicara tice tu je zeznuto posto na mali ide dosta slabijih vozaca pa da zbog nekolicine dobrih koji jure rezultat oni krecu prvi po meni nije pametno jer na veliki idu oni koji su fizicki najspremniji i sigurno ce biti brzi, posle ce se grupisati vec i nece biti toliko guzve a mi rekreativci nazad da ne pravimo guzvu :P


  • 0

#67 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 29 April 2015 - 03:02 PM

Obzirom da ima mnogo učesnika ove godine, čini mi se logično da se podele po tome da li su takmičari ili ne. Nadam se da će to biti rešeno na pametan način, inače kad se sjuri masa u onaj "kanjon" biće svašta :)


  • 0

#68 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 April 2015 - 04:39 PM

inače kad se sjuri masa u onaj "kanjon" biće svašta

 

Da, svačega sam se nagledao na tom spustu tokom prethodnih devet učešća na maratonu: masovno zakucavanje u onu drvenu ogradu kod hotela ("S" krivina, digla se prašina a momci dali po gasu), padovi preko kormana, izlomljeni menjači, probušene gume (snake bite zbog kamenja)... i to sve u prvom kilometru maratona.

Ako vidim da je frka, pobegnem bajsom u stranu, siđem sa njega i prenesem ga tih 100 metara. Izgubim dva-tri minuta, ispadnem chicken na video-snimku (tu najviše vole da stoje fotografi), ali barem ostanemo ja i bajs u jednom komadu :)


  • 0
--

#69 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 01 May 2015 - 01:49 PM

Suve su staze jako, nadam se da će sutra malo kiše biti, inače kada nagrne masa, pogušićemo se u onoj prašini :)


  • 0

#70 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 02 May 2015 - 06:19 AM

Suve su staze jako, nadam se da će sutra malo kiše biti, inače kada nagrne masa, pogušićemo se u onoj prašini :)

Plašim se da ti se ostvarila želja.   n2:cold


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#71 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 02 May 2015 - 01:13 PM

Ovo sve govorim sa stanovišta nekoga ko osrednje vlada xc downhill tehnikom. Oni veštiji se tuda sjure bez da puno razmišljaju.

pa to i jeste sva "tehnika" u MTBu :)

a kad se setim onog LEGS SHUT UP

dodje mi da se ispravim...u celom biciklizmu:

razmisljanje samo moze da skodi :)

seeYa


  • 0

#72 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 02 May 2015 - 02:06 PM

razmisljanje samo moze da skodi :)

 

Da se fejsbukovski izrazim: Лајк :)


  • 0
--

#73 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 02 May 2015 - 06:05 PM

Da li je danas neko bio na stazi? Ima li puno blata?


  • 0

#74 _TT_

_TT_
  • Members
  • Pip
  • 27 posts

Postavljeno 04 May 2015 - 08:02 AM

Pa bilo je blatnjavo :D Ali prezivesmo... 


  • 0

#75 meckar

meckar
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 04 May 2015 - 08:57 AM

Rezultati?
  • 0

#76 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 04 May 2015 - 09:11 AM

Drugar mi se jutros javio, i reče da je završio veliku stazu sinoć u 9 sati :D Nekom je otpalo zadnje svetlo sa bicikla, on je to našao i lepo po mraku 3 sata išao do cilja! Neverovatno! Posle se čudio kako nema nikog na cilju  n2:smiley-think005

 

Jasam stigao do crvenog čota i odustao. Povredio sam skočni zglob zbog prokletog spd koji se stalno zaglavljivao.


  • 0

#77 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 May 2015 - 02:13 PM

Pa bilo je blatnjavo :D Ali prezivesmo... 

Licno sam se uverio i preziveo :)

Zbog onog dela iznad Grgetega, sledeci put cu poneti kopacke, da se nadju za svaki slucaj :D


  • 0

#78 _TT_

_TT_
  • Members
  • Pip
  • 27 posts

Postavljeno 04 May 2015 - 02:32 PM

To iznad Grgetega je bilo zaista kriminalno, falilo je samo jos malo vode u tom blatu da zacini :D Da je tu bio suprotan smer samo bismo se svi na dupetu spustali :D


  • 0

#79 daniel_aleksandar

daniel_aleksandar
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 04 May 2015 - 06:12 PM

Slazem se sa Gordanom shto se tiche staze na prvom spustu ali se bash i ne slazem (chitati "nikako") sa _TT_ po pitanju odvajanja rekreativaca od takmichara jer da budemo jasni, svi koji uchestvuju su takmichari.

Ukoliko organizator odluchi da treba da se napravi maraton samo za licencirane takmichare, to je isto OK. 

 

Problem guzve na tom prvom spustu su oni koji ne poznaju stazu dovoljno pa se zaukaju tuda i onda smetaju onima koji jure vreme kao i onima koji ih pametno puste da se ne bi bez razloga ugruvali zbog greshke nekog ispred. Da ne kazem da rizikuju ozbilljne povrede koje mogu nastati prilikom pada na tom terenu u toj guzvi.

 

_TT_ > Sebe smatram "sportski orijentisanim rekreativcem" a ne profesinoalnim sportistom ali pre maratona sam trenirao vishe i odvozao neke delove staze (koliko mi posao, zivot i godine dozvoljavaju) u oba smera, chisto da ne bih tokom maratona "razmishljao".

 

Inache, meni bilo super :) lepa voznja i lepo druzenje pre u toku i posle nje.


  • 0

#80 daniel_aleksandar

daniel_aleksandar
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 04 May 2015 - 06:14 PM

A kad ce rezultati?

:)


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: Fruškogorski MTB Maraton, MTB, Maraton, Fruška Gora

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika