Jump to content


Fotografije

Pomoc oko kupovine polovnog drumasa


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
125 odgovora na ovu temu

#61 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 25 February 2015 - 01:13 PM

Draganu ne odgovara to sto se zaljubio u drumasa :)

TAKO JE!!!!!!!! n2:redbull 


  • 0

#62 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 25 February 2015 - 01:22 PM

Dragane misljenja sam da bi ti brzo prevazisao eclipse pa bi trazio nesto bolje samaraljke laksi ram itd.Mozda je bolje uzeti firebird ili polar furija,nesto polovno


  • 0

#63 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 25 February 2015 - 01:23 PM

Razlika izmedju ta dva je u opremi, sad hoces bolju opremu das vise para...

Tezina kao tezina, pa nosis i taj bicikl koji trenutno vozis na 4ti zar ne. Nemas neku alternativu prizemnog parkiranja a da je dobro obezbedjeno?

Razlika izmedju drumasa i hibrida bi trebala da bude u nacinu voznje, kod hibrida zbog ravnog volana imas jedan polozaj, drumas omugucuje vise polozaja zbog drop volana. Nisam ja toliko iskusan u drumskom segmetnu ima kolega koji to prate pa samim tim znaju mnogo vise, ja iznesem licno misljenje pa sad neko se nadje u tome, neko ne. Moje licno misljenje je nemoj menjati tog hibrida, verujem da znas razlog sto to kazem ;)

Sa druge strane ako je zelja bas toliko jaka...

Nemam alternativu za parkiranje u prizemlju.Imamo podrum,pa sam tamo zaključao  Kelly's-a 2001 godine, što sam uzeo sinu.Nije prenoćio tri noći,maznuli ga,tako da sada ovaj moj nosim na IV spratić.Slažem se sa tvojim savetima,ali još ćemo se ćerati po pitanju mog bajka n2:Cm-smiley .Ide sezona ,pa ću terati ovaj moj hybrid,a ako nešto lepo iskrsne evo mene među drumašima n2:Cm-smiley  


  • 0

#64 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 25 February 2015 - 01:24 PM

Dragane misljenja sam da bi ti brzo prevazisao eclipse pa bi trazio nesto bolje samaraljke laksi ram itd.Mozda je bolje uzeti firebird ili polar furija,nesto polovno

Slažem se sa tobom,to i jeste moje neko unutarnje raspoloženje,još kada provozam na malo duže drumaša ,gotovo je n2:redbull


  • 0

#65 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 25 February 2015 - 01:32 PM

polako bice neka trampa napravice se vec povoljna kombinacija za tebe do tad uzivaj u voznji svog bicikla jer zato si ga i uzeo


  • 0

#66 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 25 February 2015 - 04:01 PM

Koliko si ti odlucio para da izdvojis za drumasa?
  • 0

#67 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 25 February 2015 - 04:42 PM

Trebao bi da prodam ovaj moj bajk,pa mislio sam do 350 €.


  • 0

#68 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 25 February 2015 - 07:12 PM

Iskreno ako bih jurio drumasa sacekao big i trazio bih nekimrang od 500+. Tu pocinju pravi bicikli. Ili bih uzeo za taj novac ili nesto ispod nekog sa columbus cevima i jurio po oglasima samarljke 600 ako bas zelis samaraljke
  • 0

#69 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 25 February 2015 - 10:59 PM

Iskreno ako bih jurio drumasa sacekao big i trazio bih nekimrang od 500+. Tu pocinju pravi bicikli. Ili bih uzeo za taj novac ili nesto ispod nekog sa columbus cevima i jurio po oglasima samarljke 600 ako bas zelis samaraljke

Razmisliću,u svakom slučaju dobar savet!Ne razumem se u ove starije sa columbus cevima,a često ih gledam.Ako nešto iskrsne na CB što je kvalitetno ,slobodno mi ukaži,zato su tu drugari-bajkeri!Veliki pozdrav n2:Cm-smiley .Do tada ću da ganjam ovog mog hybrida n2:1147_tasty_tongue


  • 0

#70 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 26 February 2015 - 08:05 AM

Da li neko ima iskustva sa Trek SL 1000,mnogo mi se dopao ovaj na slici,ali 52-ojka,a meni bi trebao 56.Interesuje me mišljenje iskusnih majstora o kvalitetu ovog bajka,cena(da li je odgovarajuća)......? Cena je 350€,na CB .

Attached Thumbnails

  • 20087TyoA3714869757_54d799ca63b90.jpeg
  • 20087ypGP211484687_54d799d4de49e.jpeg
  • 200872PEM648314807_54d799d340418.jpeg
  • 200875HLB1533616088_54d799cb8c54c.jpeg
  • 200879WxQ1622563922_54d799d02e826.jpeg

  • 0

#71 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 26 February 2015 - 08:51 AM

Ja bih da sam na tvom mestu ovako nesto jurio http://www.2bike.rs/...re#.VO7eYYakqrU
Spustis cenu malo i cekas da naidju samaraljke 600. Ako bas mora samaraljke
  • 0

#72 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 26 February 2015 - 09:21 AM

Ja bih da sam na tvom mestu ovako nesto jurio http://www.2bike.rs/...re#.VO7eYYakqrU
Spustis cenu malo i cekas da naidju samaraljke 600. Ako bas mora samaraljke

Jako je lep,dobra oprema,Bianchi je jedan od mojih omiljenih koje gledam. Nisam imao priliku da ga vozim,ali mi se jako dopada(imaš odličan ukus,po meni).Jedino što je u Banja Luci,kako doći do njega??Mnogo ti hvala na savetu!!


  • 0

#73 damir78

damir78
  • Members
  • PipPipPip
  • 156 posts

Postavljeno 26 February 2015 - 10:52 AM

Imaju šmeka ti retro drumaši, ima u njima nešto posebno!!! Još ako su nekog renomiranog proizvodjača kao što je Bianchi, onda je stvar još bolja!

Jedino  ne znam, kako se snalaze ljudi za delove. Ja lično ne volim budzenja!


  • 0

#74 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 26 February 2015 - 11:42 AM

Imaju šmeka ti retro drumaši, ima u njima nešto posebno!!! Još ako su nekog renomiranog proizvodjača kao što je Bianchi, onda je stvar još bolja!

Jedino  ne znam, kako se snalaze ljudi za delove. Ja lično ne volim budzenja!

Odlično si to primetio,ja nemam baš iskustvo sa njima pa ne znam koliko je teško da se nabave orig.delovi.Morao bih ako se odlučim,da se konsultujem i oko toga.Hvala ti na uključivanju u moju problematiku

n2:redbull


  • 0

#75 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 February 2015 - 11:48 AM

Imaju šmeka ti retro drumaši, ima u njima nešto posebno!!! Još ako su nekog renomiranog proizvodjača kao što je Bianchi, onda je stvar još bolja!

Jedino  ne znam, kako se snalaze ljudi za delove. Ja lično ne volim budzenja!

 

Na koje delove misliš? To je manje više neuništivo :) eno ortak ne uspeva lanac da potroši :) na 25 god. starom panasoniku došao originalni japanski lanac u stanju kao nov, izmereno.

A i većina stvari je kompatibilna i može se naći u prodaji + ako treba baš retro ima i toga dosta po oglasima u odličnom stanju.

Sad, baš 600 šamaraljke teško da će se naći, ja ne pamtim kad sam ih zadnji put video na berzi ali 105, rx100 je bilo, kojima isto ništa ne fali.


  • 0

#76 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 26 February 2015 - 11:56 AM

Na koje delove misliš? To je manje više neuništivo :) eno ortak ne uspeva lanac da potroši :) na 25 god. starom panasoniku došao originalni japanski lanac u stanju kao nov, izmereno.

A i većina stvari je kompatibilna i može se naći u prodaji + ako treba baš retro ima i toga dosta po oglasima u odličnom stanju.

Sad, baš 600 šamaraljke teško da će se naći, ja ne pamtim kad sam ih zadnji put video na berzi ali 105, rx100 je bilo, kojima isto ništa ne fali.

Sve bolje i bolje,i ja sam mislio da bi mi 105-ica bila sasvim ok.Odlična sugestija,hvala ti.


  • 0

#77 damir78

damir78
  • Members
  • PipPipPip
  • 156 posts

Postavljeno 26 February 2015 - 02:09 PM

@ Gadjan

 

Nemam iskustva sa starim specijalkama, ali ako je moguće da lanac traje toliki broj godina, a da se ne rastegne i pri tome ne ošteti ni pogon ni kasetu, onda je to fantastično!

 

Neuništivo kao Mercedes 123!

 

Moderni lanci teško da mogu da izguraju više od 4-5 hiljada km. Što znači da bi u stanju normalne eksploatacije bicikle, za 25 godina prosečan vožač promenio barem 30 lanaca, jedno 7,8 kaseta i 3 pogona.

 

Tako je u drugim industrijama, Veš mašina ili frižider iz 80-tih, su dogovečniji od novih, tako da ima logike to što pričaš.


  • 0

#78 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 26 February 2015 - 02:28 PM

@ Gadjan

 

Nemam iskustva sa starim specijalkama, ali ako je moguće da lanac traje toliki broj godina, a da se ne rastegne i pri tome ne ošteti ni pogon ni kasetu, onda je to fantastično!

 

Neuništivo kao Mercedes 123!

 

Moderni lanci teško da mogu da izguraju više od 4-5 hiljada km. Što znači da bi u stanju normalne eksploatacije bicikle, za 25 godina prosečan vožač promenio barem 30 lanaca, jedno 7,8 kaseta i 3 pogona.

 

Tako je u drugim industrijama, Veš mašina ili frižider iz 80-tih, su dogovečniji od novih, tako da ima logike to što pričaš.

naravno da ima logike nekad se i popravljalo a danas samo novo ili maksimum stave novi deo i sve se kvari mesec dva po isteku garancije


  • 0

#79 damir78

damir78
  • Members
  • PipPipPip
  • 156 posts

Postavljeno 26 February 2015 - 02:50 PM

Potrošačko društvo, nema dalje!!!

 

Što bi nešto trajalo 25 godina, kada može da se menja više puta godišnje!!!

 

Opet kažem, ne razumem se u retro specijalke, svidjaju mi se dovoljno da bih voleo da imam u kolekciji nekog Colnaga ili Bianchija iz 80-tih, ali ipak biram "moderne" karbonce za svakodnevnu uportebu! A da je bezobrazno to što se sada radi, stvarno mislim da jeste!

 

Izvinite za OFF, ali morao sam to da iznesem!


  • 0

#80 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 26 February 2015 - 03:06 PM

Samaraljke se nadju na berzi. Ja sam kupio na berzi 600 za 20e. Kao nove su bile. Sto se tice ostalih delova nema sta tu da crkne. Jedino da se zadnje rolnice menjaca potrose. Mada na 600 zadnjem menjacu su keramicke (bar kod mene) znas kada ce to da se potrosi. Nikada. Sto se tice bajsa da je u banjaluci to nisam video. Mada salju kurirske sluzbe iz banjaluke bez problema za srbiju iz bosne.
Ja imam i peugeot super sport sa reynolds cevima odlican bajk. Ako naletis na njega isto ga slobodno kupi.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika