Jump to content


Fotografije

Pomoc oko kupovine polovnog drumasa


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
125 odgovora na ovu temu

#1 lukacar

lukacar
  • Members
  • PipPipPip
  • 71 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 January 2015 - 05:46 PM

Resio sam i ja da predjem na drumasa pa mi treba vasa pomoc :D

Budzet je oko 400 evra.

 

Za sad gledam ovo, pa ako moze po neki komentar, sugestija na ove modele

 

1.

Deluje mi nesto starije ali ima kvalitetnu opremu i velicina mi odgovara 

http://www.2bike.rs/...ce#.VL1DOUcfx8F

2.

Valjda je noviji, nesto losija oprema, veci ram, skuplji

http://www.2bike.rs/...-5#.VL1Ct0cfx8E

 

Hvala!


  • 0

#2 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 19 January 2015 - 06:10 PM

Koliko si tezak? Ovaj skot ima tockove sa malo zica. A caad ako je veliki dzaba ga gledas
  • 1

#3 lukacar

lukacar
  • Members
  • PipPipPip
  • 71 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 January 2015 - 06:27 PM

Ja sam visok 184, a brat 187, on je tezak 85 kg :D


  • 0

#4 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 20 January 2015 - 07:22 PM

Ja bi scota preskocio zbog desne samarljke. Pise da hoce da preskoci brzinu to znaci da je pri kraju. A gde ces naci ovoliko staru dura ace desnu samaraljku boga pitaj. Plus tockovi nisu bas za nase puteve.
  • 1

#5 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 21 January 2015 - 04:32 PM

Ja ne bih nista preskakao :)

A isao bih prvo da vidim tog scott-a, mnogo je lep.


  • 1

#6 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 January 2015 - 09:52 PM

Pogledaj Scott-a, postoji i jeftinija opcija sa drugim tockovima.
  • 1
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#7 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 22 January 2015 - 12:18 PM

dobar je i cannondale na mom biciklu je ista oprema i odlicno radi.Ipak nista dok ne probas i provozas


  • 1

#8 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 22 January 2015 - 12:20 PM

i kod mene je 3x10


  • 0

#9 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 22 January 2015 - 02:47 PM

Probaj oba ako si u mogućnosti. Nisam uspeo da iskopam AFD geometriju, ali ako je slična kao Speedster (koji mu je naslednik), onda je ta 56-ica zapravo vrlo blizu CAAD 58-ici - CAAD bi trebalo da je efektivno 1 cm duži i 5 mm viši. Ako probaš oba, čak i da ne uzmeš ni jedan moći ćeš bolje da proceniš koja veličina ti odgovara kad budeš dalje tražio.
  • 1

#10 lukacar

lukacar
  • Members
  • PipPipPip
  • 71 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 January 2015 - 07:21 PM

Ne zurim nigde, gledam da uzmem sto bolji jer ne nameravam da menjam bicikl u narednih mnogo godina :D

Sad sam i na ovaj naisao

http://www.2bike.rs/...-1#.VMU95_4fx8E

Deluje mi dosta novije od CAADa i scotta. Samo me plasi ova campagnolo oprema zbog rezervnih delova i servisa.

 

EDIT: sad sam nasao da je 2004. godiste, je#*m li ga


  • 0

#11 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 26 January 2015 - 03:05 PM

Taj Allez je mnogo veliki u svakom slučaju. Preko 57-8 u dužinu već nema svrhe da gledaš ni samo za probati.
  • 0

#12 lukacar

lukacar
  • Members
  • PipPipPip
  • 71 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 February 2015 - 12:08 AM

al sam ja neodlucan :D, al dobro, vreme ja na mojoj strani

sad su se pojavila jos dva modela na oglasima koji su mi trenutno najvise privukli paznju

1.

http://www.2bike.rs/...on#.VNfxifkfx8E

Ne mogu da nadjem puno informacija o ramu pa mozda vi nesto znate o njemu. Na oko mi deluje savrseno.

2.

http://www.2bike.rs/...as#.VNf5q_kfx8E

Kod ovog je samo problem sto ne mogu da nadjem ovaj model rama nigde na internetu.

 

...

Jel bolje 2x10 ili 3x10? Znam da je bilo mnogo polemike o tome, ali konkretno me zanima sta bi za mene kao pocetnika sta bi bilo bolje.


  • 0

#13 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 09 February 2015 - 02:03 AM

Ne razumijem se, ali zbog ovog vranca Cannondale Drumasa s plavim tockovima, moram od prijatelja pozajmiti slican i probati ga na duzoj turi,

da osjetim sta je to privlacno na drumasu, osim brzine, kakvi su to drumski prenosi, sifteri, kocnice,

 i kako sve to cepa sa povecim rancem na ledjima (pretpostavljam da se bisage na ove ne kace ?)

 

Jel bi ga vozio rekreativno-sportski po okolini ili bi s njime i na duze, visednevne ture, s rancem ili bisagama ?


  • 0

#14 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 09 February 2015 - 06:42 AM

...

Jel bolje 2x10 ili 3x10? Znam da je bilo mnogo polemike o tome, ali konkretno me zanima sta bi za mene kao pocetnika sta bi bilo bolje.

3x10 je svakako lakse za voznju.


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#15 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 09 February 2015 - 06:55 AM

 Šamaraljke za 3 lančanika napred se teže pronalaze u našoj siromašnoj zemlji.

 

2x10, posebno ako se pozadi stavi MTB 9faz menjač sa MTB kasetom može pružiti i širok raspon brzina i relativno male skokove između njih.

 

10faz = duplo skuplje kasete i lanci od 8faza (ako ne i više). Računaj 30 evra za kasetu i toliko za lanac. Računaj 150 evra za par novih šamaraljki kad se pokvare.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#16 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 09 February 2015 - 01:41 PM

3x10 zbog manje ukosenosti lanca 50 39 30 a i nije mnogo tezi od dubla


  • 1

#17 lukacar

lukacar
  • Members
  • PipPipPip
  • 71 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 February 2015 - 02:41 PM

 

Jel bi ga vozio rekreativno-sportski po okolini ili bi s njime i na duze, visednevne ture, s rancem ili bisagama ?

Pa prve svega ga kupujem za jednodnevne ture, iliti rekreativno-sportski po okolini :D.

Imam ktm trekking koji bi sredio za visednevne ture, ali mislim da mi ne bi bio problem ni sa drumasem da teram neki veci teret.

 

3x10 je svakako lakse za voznju.

To jeste, ali npr na mom ktm trekkingu koji je 3x9 jako malo koristim srednju sajbnu. Najcesce je 3x7,8,9 ili 1x2,3 uz brdo. Tek ponekad prebacim u 2x5,6 ili kad je blaga uzbrdica ili kad bas riknem na ravnom. A mozda je to samo zbog terena gde vozim = ravno-strm uspon-ravno-strm uspon...

 

 Šamaraljke za 3 lančanika napred se teže pronalaze u našoj siromašnoj zemlji.

 

2x10, posebno ako se pozadi stavi MTB 9faz menjač sa MTB kasetom može pružiti i širok raspon brzina i relativno male skokove između njih.

 

10faz = duplo skuplje kasete i lanci od 8faza (ako ne i više). Računaj 30 evra za kasetu i toliko za lanac. Računaj 150 evra za par novih šamaraljki kad se pokvare.

Ne bih bas voleo da kombinujem MTB i drumsku opremu (mozda gresim?). 30 evra za kasetu/lanac je neka cena koju sam spreman da platim svake 2 godine.

Koliki je vek trajanja samaraljkama? Bas su skupe...

 

3x10 zbog manje ukosenosti lanca 50 39 30 a i nije mnogo tezi od dubla

Znaci suma sumarum - 3x10 je bolje, ali skuplje za odrzavanje.

..

Niste nista napisali za ova dva poslednja modela koja sam okacio :D


  • 0

#18 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 09 February 2015 - 03:12 PM

Pa prve svega ga kupujem za jednodnevne ture, iliti rekreativno-sportski po okolini :D.

Imam ktm trekking koji bi sredio za visednevne ture, ali mislim da mi ne bi bio problem ni sa drumasem da teram neki veci teret.

 

To jeste, ali npr na mom ktm trekkingu koji je 3x9 jako malo koristim srednju sajbnu. Najcesce je 3x7,8,9 ili 1x2,3 uz brdo. Tek ponekad prebacim u 2x5,6 ili kad je blaga uzbrdica ili kad bas riknem na ravnom. A mozda je to samo zbog terena gde vozim = ravno-strm uspon-ravno-strm uspon...

 

Ne bih bas voleo da kombinujem MTB i drumsku opremu (mozda gresim?). 30 evra za kasetu/lanac je neka cena koju sam spreman da platim svake 2 godine.

Koliki je vek trajanja samaraljkama? Bas su skupe...

 

Znaci suma sumarum - 3x10 je bolje, ali skuplje za odrzavanje.

..

Niste nista napisali za ova dva poslednja modela koja sam okacio :D

MTB menjač će raditi sasvim OK (Shimano oprema kad je u pitanju barem), a zbog dužeg kaveza će omogućiti da se stavi kakva god želiš kaseta.

 

Vek trajanja šamaraljki je 10 godina, ili do prvog pada, ili dve godine - nikad ne znaš. Osetljivije su i skuplje od MTB menjača i oprema je koju nikako nije pametno kupiti polovno. 

 

Kod 2x10 samo pazi na to da ima onih sa malim zupčanikom, zvanih "compact", tj. 34-50. Tu je taj mali (34) premali za ravnice, a 50 prevelik. Fali zlatna sredina (39), pa se često lanac stavlja ukoso i češće se prebacuje na prednjem menjaču, uz velike skokove.  

 

Standardni dubl je 39-52.  To je malo nezgodno na dugim i strmim usponima. Jedino ako se stavi MTB kaseta pozadi, onda nema brige.

 

Tripl je 30-39-50. Meni se tripl sviđa, najpraktičniji je: lanac najmanje ide ukoso, 39 je tu za 99% vožnje po ravnom, a za uzbrdice se prebaci na 30 i može kaseta kakva god da bude pozadi.  Mana je samo dostupnost delova. I malo više koncentracije kod menjanja na prednjem menjaču.

 

 

Desetofaz lanac može da traje od 3 do 6 hiljada km, zavisi od lanca, uslova u kojim se vozi. Po mom mišljenju ti lanci i kasete koštaju bezobrazno mnogo. Osmofaz je zlatna sredina - 3x8.


  • 3

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#19 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 10 February 2015 - 12:04 AM

Računaj 150 evra za par novih šamaraljki kad se pokvare.


Ako se pokvare. Po ko zna koji put, ti nisi imao sreće, ali šamaraljke normalno traju desetinama hiljada kilometara, čak i uz padove.
  • 0

#20 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 10 February 2015 - 12:11 AM

To jeste, ali npr na mom ktm trekkingu koji je 3x9 jako malo koristim srednju sajbnu. Najcesce je 3x7,8,9 ili 1x2,3 uz brdo. Tek ponekad prebacim u 2x5,6 ili kad je blaga uzbrdica ili kad bas riknem na ravnom. A mozda je to samo zbog terena gde vozim = ravno-strm uspon-ravno-strm uspon...

Treba da radiš na kadenci, verovatno guraš previše jak prenos na ravnom

Koliki je vek trajanja samaraljkama? Bas su skupe...

Uz malo sreće i malo pažnje, trajaće dok ti ne dosade, a onda još toliko onome kome ih prodaš ;-) Nisu ni blizu tako krhke i osetljive kao što FalloutBoy voli da predstavlja.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika