Jump to content


Fotografije

Negativno iskustvo: Delboy Smederevo, Aleksa, Pininfarina, Bicikle Smederevo, Vladeta Vasojević


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
171 odgovora na ovu temu

#141 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 February 2015 - 06:31 PM

Сада су преваранти сви који не подлежу повицима? Наравно да је тешко бити преварен и да је лакше трезвено размишљати без личног губитка. То не значи да моја разрада није исправна, а још мање да било ко има право да инсинуира да сам преварант. Главна поука оваквих тема јесте да правда није нешто што произлази из бола, утиска, теорије, очаја или интерпретације. Када настане проблем, емоције га обично погоршају. Требало је само изнети случај, а потом извући поуке из савета како спречити сличне ситуације или шта учинити сада. Међутим, изнет је случај који је већ отишао предалеко. У тексту се продавац оптужује за много тога, а слике треба да докажу да је преварант. Кратко и јасно - слике то не доказују, као ни неке касније тврдње. Коме то није јасно, ризикује да и сам доживи слично искуство. Многи су указали и на то да утисци нису баш у складу са описом случаја. То може да значи да је купац нереално сагледао ситуацију или да има доказе који овде нису изнети и које он подразумева, а ми не познајемо. Наравно, сасвим је разумљиво бити нервозан и љут, али би требало пажљивије саслушати друге и размислити о свему што се каже. А овакве реакције су жалосне, јер се вређају управо они који су желели да помогну.

 

П.С. У српском језику реч "сељак" означава некога ко живи на селу и/или вредно ради по цео дан обрађујући земљу. Да ли би био поносан да те неко ослови са "сељачино"?


  • 4

#142 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 February 2015 - 06:46 PM

За све који се нађу у сличном проблему

Мој савет јесте да обавезно будете смирени и сасвим коректни у контакту са продавцем. Зашто? Ако је превара намерна, продавац неће ни трепнути на ваше нервирање, још ће можда и да ужива. С друге стране, ако превара није намерна, "скакање", иронија и нељубазност ће га мотивисати да што мање изађе у сусрет. Ако је у питању намерна превара или сматрате да продавац не поштује прописе, треба и даље бити смирен и рећи му да ћете се обратити полицији. Каква год полиција била, реаговаће на пријаву, поготово када нема праве истраге, него знате име и презиме, а мислим и ЈМБГ или број личне карте. Већина ће позитивно реаговати после посете полиције, а многи неће ни желети да им полиција дође, па још пита за порекло бицикала и регистрацију трговинске фирме и фискалну касу.

 

За све то, ипак, постоји један услов - добијена роба не сме да се дира, јер представља доказни материјал. Такође, треба чувати сву документацију и преписку, па и захтевати да се сва битна комуникација дешава искључиво писаним путем, не гласом. Приликом преузимања робе пожељно је имати сведока, а ја препоручујем и видео-снимање пријема и распакивања. Наравно, распакивање одмах по пријему. У таквом свету живимо.


  • 3

#143 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 February 2015 - 08:25 PM

А да неко закључа ову тему?

+1  

 

..uze mi slova iz tastature.


  • 2
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#144 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 13 February 2015 - 08:31 PM

Мудар је наш народ кад каже: "Засвирати и за појас заденути!"
  • 2

#145 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 13 February 2015 - 11:31 PM

Mudro bi reko nas narod, da pored ovih "hladnih" (cool) tipova, ili narodski receno "Ladno ih zabole za sve",

epilog ove teme je da Delboy moze i treba da nastavi svoju "delatnost" preko ovog foruma,

da je Delboy, kako se samonazvo po "postenom" TV liku, olicenje i primjer ovdasnjih privatnih "trgovaca", koje oni podrzavaju i drugima preporucuju, iz prostog razloga sto se slican slicnome raduje, il' kako bi to reko nas Mudri narod "Vrana vrani oci ne vadi",

a iz tih razloga je onda uzalud svircu da svira tj. u ovom slucaju upozorava i uzbunjuje, pa tako remeti "prefinjena" cula ljubitelja lika i djela Delboya i obostronao slicnoga im soja, pa je bolje da svirac "zadene" i ne remeti im spokojnu i uspjesnu saradnju i poslovni suzivot s Delboyem, sa kojim bi takodje i rado biciklirali, mozda na nekoj turi po Londonu i okolini.

 

Ovdje samo osteceni kupac i ujedno biciklista, koji je clan ovog foruma, od ovih navedenih Delboy fanova dobija negativne ocjene, komentare i preporuke da "Zacuti" i ne bistri mutnu vodu u kojoj ovakvi likovi skupa s Delboyem uspjesno love pare od nezasticenih musterija i nastavljaju Svirati al' bez Zadenuca, onako Mudro !?

 

Dakle, da cujemo sve ove "mudre" al' pomalo Mutne i ponajvise iznervirane likove da se konacno i jasno ovdje izjasne po ovom pitanju:

 

Da li je u ovom konkretnom slucaju tkz. Delboy napravio neki propust i nekorektnost prema svojoj musteriji ?

 

Je li Delboy do sada imao slicnih propusta i nekorektnosti ?

 

Zasto tkz. Delboy tako cesto mjenja svoje nazive, da li time nesto krije i sta krije ?

 

 

Ajd malo da ljudski zasviramo, pa jasno i precizno odgovorimo na ova pitanja, a onda cemo da zadenemo i pocinemo u hladovini (kulovini, po "naskem")


  • 1

#146 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 14 February 2015 - 08:15 AM

Поштовани господине, одговоре на постављена питања Вам неће нико пружити у овом тренутку јер нико од нас није добио све параметре који су неопходни да би се хронолошки и чињенично ствари поставиле на своје место. Без потпуних информација нема валидног закључивања, барем од нас рационалних. Пошто нас ни једна од заинтересованих страна није удостојила да на отворене захтеве докаже тврдње (некакве кључне поруке из њихове комуникације о којима се прича али се нигде не виде) свака даља полемика у овој теми на овај начин представља силовање једног техничког форума.
Себе сам сврстао у рационалне јер када сам имао сличан проблем на релацији трговац и ја као купац, (није бициклистичка тематика) тадам сам се информисао на овом меѕту http://www.zastitapo...stitu-potrosaca затим по предвиђеном алгоритму се обратио прво трговцу у писаној форми па пошто нисам остварио своја права, Организацији за заштиту потрошача која је надлежна за територију на којој живим. Они су преузели ствар, нису успели и случај је сада на суду.
Са моје стране у, мом случају, није било околног кукумавчења нити спамовања саветима које нико не тражи. Једноставно, потребно је учинити само оно смислено за конкретан случај јер једино тако се на дуже стазе може нешто променити.
Питање за размишљање. Какво ће бити понашање трговца након доношења пресуде у односу на његово понашање у ситацији да сам свој проблем са њим решавао писањем по форумима?
  • 0

#147 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 14 February 2015 - 08:25 AM

Postovana i mudra Gospodo,

 

Moze li Odgovor na prvo pitanje i Misljenje na drugo pitanje ?

 

 

1. Je li tkz.Delboy do sada imao slicnih propusta i nekorektnosti ?


2. Zasto tkz. Delboy tako cesto mjenja svoje nazive, da li time nesto krije i sta krije ? 


  • 0

#148 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 14 February 2015 - 08:38 AM

Ja vise ne vidim svrhu ove diskusije.

8 strana je napisano o svemu ovome. Ko je pametan izvućiće zaključak.

Ne znam ko vise može da bilo šta doda što nije rečeno.

 

Ajmo u neke lepše teme, Ovakve teme nas samo podstiču na priznali ili ne negatitno razmišljanje I osećanje.


  • 0

#149 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 14 February 2015 - 09:03 AM

Postovana i mudra Gospodo,

 

Moze li Odgovor na prvo pitanje i Misljenje na drugo pitanje ?

 

 

1. Je li tkz.Delboy do sada imao slicnih propusta i nekorektnosti ?


2. Zasto tkz. Delboy tako cesto mjenja svoje nazive, da li time nesto krije i sta krije ? 

 

Meni je sumnjiv komšija koji se drogirao, siguran sam da mi je on ukrao bajs iz biciklane, svojevremeno, ali nemam dokaza koji bi držali vodu na sudu, tako da nisam sebi dao slobodu da ga optužujem. Time bih se samo zavadio s komšijom (ili više njih), a ne bih ništa rešio. Isto je i s ovim slučajem:

 

Napišeš iskustvo. U ovom slučaju nije dovoljno da se shvati ko je tu stvarno kriv, ne znamo celu priču, imamo dve subjektivne strane. Na osnovu samo ovoga što je pisano na forumu, ja sebi nikad ne bih dao slobodu da nekog isključim, zabranim, kaznim. 

 

Ne znam šta očekuješ od forumaša, a i od administracije da se uradi?!   

 

Ogovori na pitanja:

 

1) Evo, posle 8 strana teme mi se stvarno ne vraća da vidim je li DellBoy imao propusta - toliko nepotrebne priče ima, umesto da stoje samo iskustva - što je i suština ovakvih tema. Sve ostalo bih najradije pobrisao. Pregledao bih da hoću da kupim, psujući u sebi sve nas koji smo pisali ovakve gluposti, umesto da se držimo utisaka o kupovini od istog.

 

2) Ne znam zašto menja nazive, ali optužba je ozbiljna stvar i kad se radi bez dokaza, bolje je zadržati za sebe. Pored krivične odgovornosti za uvredu, čovek rizikuje da ispadne alapača, baba s pijace, ili samo glup u društvu ako se njegove sumnje pokažu neosnovanim.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#150 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 14 February 2015 - 09:47 AM

@FalloutBoy, ova ti je dobra "Ne znam zašto menja nazive", pa naravno, ti Neces da znas !

 

(mozda si mastovit, pa zakljucis "kako voli da mjenja nazive, jer to Voli")

 

A vidim da nisi ni obracao paznju o predjasnjim propustima, a i zasto bi, kad ti Neces to da znas !?

 

Kad bi ti bio ocevidac i svjedok u nekom mom sudskom sporu, ja bih molio sud da ti ne svjedocis.

 

A o tvom mudrom razmisljanju "zasto neko radi to sto radi" , bolje da ne komentarisem.

 

Toliko o mudrom, racionalnom i iskrenom razmisljanju iznervirane i smorene momcadije.

 

 

Sve sto sam zelio da saznam u ovoj temi sam saznao i ne ocekujem da se ista uradi, nemoguce je nesto bolje. 


  • 2

#151 vladimirvuk

vladimirvuk
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 14 February 2015 - 12:07 PM

Meni je sumnjiv komšija koji se drogirao, siguran sam da mi je on ukrao bajs iz biciklane, svojevremeno, ali nemam dokaza koji bi držali vodu na sudu, tako da nisam sebi dao slobodu da ga optužujem. Time bih se samo zavadio s komšijom (ili više njih), a ne bih ništa rešio. Isto je i s ovim slučajem:

 

Napišeš iskustvo. U ovom slučaju nije dovoljno da se shvati ko je tu stvarno kriv, ne znamo celu priču, imamo dve subjektivne strane. Na osnovu samo ovoga što je pisano na forumu, ja sebi nikad ne bih dao slobodu da nekog isključim, zabranim, kaznim. 

 

Ne znam šta očekuješ od forumaša, a i od administracije da se uradi?!   

 

Ogovori na pitanja:

 

1) Evo, posle 8 strana teme mi se stvarno ne vraća da vidim je li DellBoy imao propusta - toliko nepotrebne priče ima, umesto da stoje samo iskustva - što je i suština ovakvih tema. Sve ostalo bih najradije pobrisao. Pregledao bih da hoću da kupim, psujući u sebi sve nas koji smo pisali ovakve gluposti, umesto da se držimo utisaka o kupovini od istog.

 

2) Ne znam zašto menja nazive, ali optužba je ozbiljna stvar i kad se radi bez dokaza, bolje je zadržati za sebe. Pored krivične odgovornosti za uvredu, čovek rizikuje da ispadne alapača, baba s pijace, ili samo glup u društvu ako se njegove sumnje pokažu neosnovanim.

FalloutBoy Neznam dali si  pročitao i video moje postove, ili si ih zbog dužine diskusije prevideo i zaboravio ili možda ne želiš da vidiš da bi ova tema trajala i imala dinamiku. 

Da bih ti pomogao staviću deo stvari ponovo.

Ja ću se ponoviti kao direktno oštećeni da od Delboya (Dva meseca je imao vremena dok nisam okačio post da reši problem koji je nastao), tebe, forumaša ne tražim ništa, a jedino što je realno da ne podržavamo prevarante medju nama i da se ne krijemo iza naočara.

Na SLICI 1 sam strelicama obeležio momenat  gde je prevarala nastala

Link 1 http://www.limundo.c...-EVROPI/5561340

Link 2 http://www.limundo.com/Clan/vvduborez

Attached Thumbnails

  • viber.jpg
  • post-39522-0-49587100-1420565602.jpg
  • post-39522-0-72429200-1420570126.jpg

  • 0

#152 vladimirvuk

vladimirvuk
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 14 February 2015 - 12:29 PM

Поштовани господине, одговоре на постављена питања Вам неће нико пружити у овом тренутку јер нико од нас није добио све параметре који су неопходни да би се хронолошки и чињенично ствари поставиле на своје место. Без потпуних информација нема валидног закључивања, барем од нас рационалних. Пошто нас ни једна од заинтересованих страна није удостојила да на отворене захтеве докаже тврдње (некакве кључне поруке из њихове комуникације о којима се прича али се нигде не виде) свака даља полемика у овој теми на овај начин представља силовање једног техничког форума.
Себе сам сврстао у рационалне јер када сам имао сличан проблем на релацији трговац и ја као купац, (није бициклистичка тематика) тадам сам се информисао на овом меѕту http://www.zastitapo...stitu-potrosaca затим по предвиђеном алгоритму се обратио прво трговцу у писаној форми па пошто нисам остварио своја права, Организацији за заштиту потрошача која је надлежна за територију на којој живим. Они су преузели ствар, нису успели и случај је сада на суду.
Са моје стране у, мом случају, није било околног кукумавчења нити спамовања саветима које нико не тражи. Једноставно, потребно је учинити само оно смислено за конкретан случај јер једино тако се на дуже стазе може нешто променити.
Питање за размишљање. Какво ће бити понашање трговца након доношења пресуде у односу на његово понашање у ситацији да сам свој проблем са њим решавао писањем по форумима?

Ponovo ću vam staviti sliku da vidite gde je i kada prevara nastala . Sve kupovine čija me vrednost ne remeti ( u ovom slučaju 270E) uzimam sa otkupninom pa ostavljam prodavcu na savest da pokaže dali je ok trgovac ili prevarant. Kupovine koje imaju veću vrednost podižem lično tako da tada ne postoji mogućnost prevare

Ne pada mi napamet zbog 270E da se potežem po sudovima. U velikoj ste zabludi kada mislite da ja ovde kukumavčim. 

Ne ja informišem sve one koji pročitaju ovaj forum da se na adekvatan način zaštite od onih koji već imaju podebeo dosije.

Računam da sam i vas zaštitio od dotičnih prevaranata i zadovoljan sam zbog toga, a sa vaša strane ne vidim ni tračak podrške, poštovanja ili bilo šta slično.

Ili možda na forumu idemo po staroj srpskoj "Da komšiji crkne krava"

Link 1 http://www.limundo.c...-EVROPI/5561340

Link 2 http://www.limundo.com/Clan/vvduborez

Attached Thumbnails

  • viber.jpg
  • post-39522-0-49587100-1420565602.jpg
  • post-39522-0-72429200-1420570126.jpg

  • 0

#153 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 14 February 2015 - 12:53 PM

Поштовани, ја у свом писању налазим као гест подршке чињеницу да сам Вама, а и свима другима, пружио једину легалну солуцију за решавање оваквих проблема. То што Вама не пада на памет да на једини легалан начин (пре суда је обраћање Организацији за заштиту потрошача) покушате да решите свој проблем не даје Вам за право да ме сврставате у људе који желе да комшији цркне крава. Побогу, па ви мене ни не познајете...
А да сте ме заштитили, нисте! Код мене сте једино произвели осећај нелагоде када видим да у овој теми и оној сличној, има нових порука...
  • 3

#154 vladimirvuk

vladimirvuk
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 14 February 2015 - 01:25 PM

Поштовани, ја у свом писању налазим као гест подршке чињеницу да сам Вама, а и свима другима, пружио једину легалну солуцију за решавање оваквих проблема. То што Вама не пада на памет да на једини легалан начин (пре суда је обраћање Организацији за заштиту потрошача) покушате да решите свој проблем не даје Вам за право да ме сврставате у људе који желе да комшији цркне крава. Побогу, па ви мене ни не познајете...
А да сте ме заштитили, нисте! Код мене сте једино произвели осећај нелагоде када видим да у овој теми и оној сличној, има нових порука...

Ja problem nemam, niti sam imao. Tako da nememam šta da rešavam.

Ja sam informisao forumaše od koga da se paze kao i mnogi pre mene, i nemojte zaboraviti da sam ja poslednji od prevarenih.

Ja ne moram da vas znam da bih primetio da iz vama znanog razloga ne zelite da vidite činjenice


  • 0

#155 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 14 February 2015 - 01:37 PM

Ja ne moram da vas znam da bih primetio da iz vama znanog razloga ne zelite da vidite činjenice

niko ih ne vidi onako kako ih ti vidis, valjda je to svima jasno, ili...?


  • 5

#156 vladimirvuk

vladimirvuk
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 14 February 2015 - 01:48 PM

niko ih ne vidi onako kako ih ti vidis, valjda je to svima jasno, ili...?

Drago mi je IgorN da ne želite da vidite činjenice, sve je jasno, ili....?

Otvorili smo karte i rekli šta imamo i zahvalan sam vam na tome


  • 0

#157 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 14 February 2015 - 02:51 PM

Drago mi je IgorN da ne želite da vidite činjenice, sve je jasno, ili....?

Otvorili smo karte i rekli šta imamo i zahvalan sam vam na tome

Evo ga ponovo, pa želim da vidim vidim činjenice

ali je to nemoguce jer nisam ja ostecen u ovoj situaciji.

Ne mogu ja ovako da se vatriram kao ti, sorry :(

 

Ono sto vidim da niko ne moze da ospori, cak ni prodavac, to je:

da ti nisi zadovoljan ovom transakcijom

da ti mislis da je prodavac prevarant

da ti verujes da ces otvaranjem ove teme dam pomognes nekome drugom da ne dodje u istu situaciju

da se ne slazu svi sa tvojim tumacenjem cinjenica i zaključcima koje si doneo i ovde izneo.

 

Ako sam nesto izostavio, dopuni me, pliz.


  • 0

#158 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 14 February 2015 - 02:59 PM

Ja problem nemam, niti sam imao. Tako da nememam šta da rešavam...

kaze neko ko je pre 2 dana postaovao ovo:

 

Skoro je mesec ipo dana prošlo. Baš se pitam hoće li ovaj prevarant staviti neki dokaz na sto.

Ili čeka da masovno dodjemo u Smederevo, ili zna i sam da necemo ici na toliki put da gledamo nešto što nema da nam pokaže.

 

...never ending story...

Radovan kaze Rumenka, ne bi se ti smirila 100 godina da sam ja nastavio

 

Samo mi reci kad je sledeca epizoda,

kad naletis na novog prevaranta ide refresh, kao sad sa StefanomV

ili to ide automatski na svakih 45 dana?


  • 0

#159 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 14 February 2015 - 03:32 PM

Svaka cast svima koji sve ovo citaju. Ja sam odavno odustao...


  • 1
.

#160 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 14 February 2015 - 03:37 PM

E pravo tako...

Ovo bi bilo najbolje odustati od čitanja preskakati temu, pa će valjda ljudi da se presle

u neku pozitivniju temu...

Što se mene tiče za ovu I slične temame mogu samo da kažem dovidjenja prijatno...


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika