Jump to content


Fotografije

Negativno iskustvo: Delboy Smederevo, Aleksa, Pininfarina, Bicikle Smederevo, Vladeta Vasojević


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
171 odgovora na ovu temu

#121 vladimirvuk

vladimirvuk
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 12 February 2015 - 10:56 PM

Ne reaguju svi isto na pravdu i nepravdu, na toplo i hladno, na slatko i slano.

Bojim se da je on taj koji ima drugačije mišljenje i nije isključeno da je ispravno, jedino mu je stil malo slikovitiji zašto to odmah tumačiti kao ratobornost. 

Jednoumlje smo pokazali da nemože da prodje kod nas.

Bilo bi korisnije da temu usmerimo u skladu sa naslovom. 


  • 0

#122 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 12 February 2015 - 10:57 PM

Jel ti ovo zamisljas da si "ovaj forum" i oni koji ti se ulizuju il' im isto uzvracas ?

ne zamisljam, znam :)

 

To sto se ti ne ulizujes, ni meni, ni nikome drugom je super (3 Bambija za Noves, molim)

ali ti to ne garantuje da je svaki tvoj posti ispravan, "pozitivan", istinit ili na bilo koji dugi nacin koristan. 

Cini mi se da ti verujes da je tako i ja bih voleo da je tako ali nazalost...moram da te razocaram: nije tako :(

 

Izvoli, na svaki moj post i napisanu rijec na ovom forumu, ostavi svoje misljenje pa da ti i ja raspravimo o svemu detaljno !

Posto sam te bar dva puta do sada vracao da mi odgovoris na ptanje koje sam ti postavio msm da je ovaj deo besmislen, ali...

evo jos jedne sanse (za mene), ako je tvoj gornji iskaz iskreni, molim te samo kreni od mog poslednjeg posta, od mog poslednjeg pitanja.

Znam zasto te pitam, postoji dobar razlog, ne podcenjujem, ne izazivam, nista negativno nego me iskreno zanima: Zasto si se prikljucio?


  • 1

#123 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 12 February 2015 - 10:58 PM

s

Prijatelju,pokušaj da spustiš malo loptu.Čini mi se da si previše ratoboran i netolerantan prema drugačijem razmišljanju.

 

Prijatelju ajd malo digni loptu, kad si vec na terenu, pa da cujemo Tvoje jasno i definisano misljenje o temi (a ovaj ti je komentar besmislen i beskoristan)


  • 0

#124 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 February 2015 - 11:03 PM

Ово је само још један показатељ колико је куповина на невиђено у Србији ризична. И остаће све док купац не буде заиста заштићен законом, тако да преваре буду истраживане и судски решаване у најкраћем року, уз драстичне казне. Ипак је ово куповина која захтева постојање правне државе. А еркао бих да је у Србији, када се ово дешавало, чак био у току и штрајк адвоката?

 

Пар детаља које бих истакао:

1. Продавац је одговоран за тачност података. Али, не мора да се разуме у све. Батерија је могла да се испразни (и оштети) док је очистио и сликао бицикл, поставио оглас, итд. Хоћу да кажем - овакав недостатак не показује намеру да се купац превари. Није уместо бицикла послат папир.

2. Продавац робу шаље на адресу коју купац одреди и не може бити одговоран за евентуалне додатне трошкове које купац има да би тамо стигао. Уколико ти трошкови постоје, купац тим пре треба да буде опрезнији.

3. Сву робу обавезно распаковати (ја бих тај процес и снимао) и проверити у најкраћем року, да продавцу може да се рекламира што пре. Уколико продавац не одговара на рекламацију и не јавља се на телефон, обратити се полицији, али не дирати робу.

4. Инсистирати да продавац преко Скајпа или сличног програма, прикаже робу уживо, поготово ако је у питању нешто скупо или осетљиво/сумњиво.

 

У овом случају, више ствари је пошло наопако, како то обично бива. Не може се рећи да је продавац желео да превари, а купац је био сувише неопрезан. Не значи да дели одговорност, него само да више опреза обично доводи до мање проблема. А 270 евра свакако није мало пара.


  • 1

#125 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 12 February 2015 - 11:03 PM

ne zamisljam, znam :)

 

To sto se ti ne ulizujes, ni meni, ni nikome drugom je super (3 Bambija za Noves, molim)

ali ti to ne garantuje da je svaki tvoj posti ispravan, "pozitivan", istinit ili na bilo koji dugi nacin koristan. 

Cini mi se da ti verujes da je tako i ja bih voleo da je tako ali nazalost...moram da te razocaram: nije tako :(

 

Posto sam te bar dva puta do sada vracao da mi odgovoris na ptanje koje sam ti postavio msm da je ovaj deo besmislen, ali...

evo jos jedne sanse (za mene), ako je tvoj gornji iskaz iskreni, molim te samo kreni od mog poslednjeg posta, od mog poslednjeg pitanja.

Znam zasto te pitam, postoji dobar razlog, ne podcenjujem, ne izazivam, nista negativno nego me iskreno zanima: Zasto si se prikljucio?

 

Samo izvoli, u svakoj temi i svaku moju rijec ponovo citiraj, pa idemo redom da sve raspravimo i da mi ti pokazes sta "Nije Tako" i "Kako je", na tvom forumu !


  • 0

#126 vladimirvuk

vladimirvuk
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 12 February 2015 - 11:47 PM

Ово је само још један показатељ колико је куповина на невиђено у Србији ризична. И остаће све док купац не буде заиста заштићен законом, тако да преваре буду истраживане и судски решаване у најкраћем року, уз драстичне казне. Ипак је ово куповина која захтева постојање правне државе. А еркао бих да је у Србији, када се ово дешавало, чак био у току и штрајк адвоката?

 

Пар детаља које бих истакао:

1. Продавац је одговоран за тачност података. Али, не мора да се разуме у све. Батерија је могла да се испразни (и оштети) док је очистио и сликао бицикл, поставио оглас, итд. Хоћу да кажем - овакав недостатак не показује намеру да се купац превари. Није уместо бицикла послат папир.

2. Продавац робу шаље на адресу коју купац одреди и не може бити одговоран за евентуалне додатне трошкове које купац има да би тамо стигао. Уколико ти трошкови постоје, купац тим пре треба да буде опрезнији.

3. Сву робу обавезно распаковати (ја бих тај процес и снимао) и проверити у најкраћем року, да продавцу може да се рекламира што пре. Уколико продавац не одговара на рекламацију и не јавља се на телефон, обратити се полицији, али не дирати робу.

4. Инсистирати да продавац преко Скајпа или сличног програма, прикаже робу уживо, поготово ако је у питању нешто скупо или осетљиво/сумњиво.

 

У овом случају, више ствари је пошло наопако, како то обично бива. Не може се рећи да је продавац желео да превари, а купац је био сувише неопрезан. Не значи да дели одговорност, него само да више опреза обично доводи до мање проблема. А 270 евра свакако није мalo

 

Veoma su realna razmišljanja, ali ću dati mali komentar

1 Stanje baterije dali je ziva se vrlo lako proverava pritisne se taster ON na displeju i on se pali ili ne. Baterija nemože da umre u 24h koliko je trajao transport, baterija može da umre ako se isprazni na 0 nulu i ostavi tako u dužem vremenskom periodu naprimer tri meseca.

2 Prodavac je obavezan da da tačan opis robe, a kada je to tačno onda ne može doći do problema.

3.j

Ja sam trgovac ( ne biciklova ) 31 godinu i da bi uspeli u trgovini moramo VEROVATI bez toga nemožemo biti niti trgovci niti uspešni trgovci. Konkretno na CB sam za mene i moju porodicu u zadnje tri godine kupio dosta biciklova i još mnogo raznih sitnica. Svim tim trgovcima sam verovao iako ih nisam znao i sa mnogima se nikada nisam ni telefonom čuo a bilo je i mnogo većih suma od 270. Za sve te trgovce koji su mi prodali nemam apsolutno ni jednu zamerku čak šta više samo pohvale.

4. Ja i od ovog prevaranta Delboya ništa ne tražim ali samo informišem učesnike foruma da medju nama ima i prevaranata i da oni imaju ime i prezime. I treba ih nazvati tako.

Što se tiče prodavca on je na moje precizno pitanje odgovorio potvrdno i odmah posle toga sam kupio bicikl ako te ne mrzi pogledaj foto.

 


  • 1

#127 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 13 February 2015 - 12:01 AM

@vladimirvuk:

po tvojim predhodnim postovima sam stekao (mozda pogresan, videcemo) utisak da si cool lik

(koji doduse radi u Grčkoj, al šta sad...niko nije savrsen :) ) i da redovno odgovaras na pitanja

pa ako nije problem da meni odgovoris na nekoliko:

Ne reaguju svi isto na pravdu i nepravdu, na toplo i hladno, na slatko i slano.

 

A jel ti to mene druže Igrutine etiketiraš? bi rekao Radovan, a ja te pitam sto ti to meni govoris? Sto ne kazes njemu?

Zasto i kojim pravom on nas sve tera da reagujemo kao on, kao da je on bogom dan?

Clan foruma manje od 30 dana sa 120 nebuloznih postova od kojeg nisam 2 korisne stvari cuo se ovako nasilnicki ponasa i ti to odobravas?

Primer je njegov odgovor kolegi LeopolduBlomu koji mu pristojno skrece paznju

Prijatelju ajd malo digni loptu, kad si vec na terenu, pa da cujemo Tvoje jasno i definisano misljenje o temi (a ovaj ti je komentar besmislen i beskoristan)

 

 

Bojim se da je on taj koji ima drugačije mišljenje i nije isključeno da je ispravno, jedino mu je stil malo slikovitiji zašto to odmah tumačiti kao ratobornost. 

Ja se ne bojim da je on taj sto ima drugacije misljenje

ja ZNAM da je on taj sto ima drugacije misljenje (i uvek ce i imati)

ja postujem i njega i njegovo misljenje i ne osporavam ni jedno ni drugo (mogu da se slazem ili ne, ali to je druga stvar)

ali ko njemu daje pravo da one koji misle drugacije naziva onako kako ih naziva, ajde mi to objasni, molim te?

 

Sta se foliras, pa ne koristi on slikovite vec uvredljive izraze. Ta slikovitost ako se ne urami na vreme i pravi i nacin

preci ce u nesto cemu mislim da nije mesto medju ljudima a kamoli medju forumasima a najmanje medju biciklistima.

I to na temi koju si ti, kolega VladimireVuče, otvorio, pa msm da bi imalo smisla da ga ti "moderiras"

imace dolazis u opasnost da takvim stavom opustosi tvoju temu.

A to joj nije bio smisao, zar ne? Nisi ti mali, svestan si toga :)

 

 

... i nije isključeno da je ispravno...

sad si i ti poceo kao i on,

naravno da nije iskljuceno da je ispravno, niko to ne spori, mozda kolega Noves i jeste u pravu

a sa druge strane, ko to zna, mozda i nije?!?!

Zasto on iskljucuje da mozda i nije ispravno, zasto on iskljucuje da je neko u pravu zato sto ne brani svoje stavove na isti nacin.

Jel je u pravu onaj koji napise istinu ili onaj koji je glasniji, grublji, uvredljiviji ili "slikovitiji" kako ti to lepo opises?

 

 

Bilo bi korisnije da temu usmerimo u skladu sa naslovom. 

Ne smeta ti njegovo brljavljenje, lupetanje i licitiranje, Vucino, cime bi bio zadovolajn 100 eura, 200eura, 270eur i bla, bla, bla, sta ti ja znam

iako si na pocetku teme vise puta izneo motiv zbog kojeg si otvorio temu (to samo pokazuje kolko je procitao i razmeo tvoje postove - il ja gresim)

a smeta ti moj post i mene vracas na temu a njega ne, Mozda zato sto ti tako bezocno podvladjuje?


  • 0

#128 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 13 February 2015 - 12:11 AM

Samo izvoli, u svakoj temi i svaku moju rijec ponovo citiraj, pa idemo redom da sve raspravimo i da mi ti pokazes sta "Nije Tako" i "Kako je", na tvom forumu !

ajd da pokusam ovako

meni je drago da ovaj forum ima sto vise clanova jer jedino na taj nacin mogu da od istih naucim nesto.

Clan sam jos nekoliko bajkerskih foruma iz istog razloga

i puno sam naucio na ovom forumu i nadam se da cu nauciti jos vise.

 

Mnogo mi je lakse da nesto naucim kada krenem u pretragu i nadjem temu koja mi se cini da je vezana za ono sto me zanima.

A onda naidjem na neke postove koji za tu temu ili nisu uopste vezani ili su od male ili cak nikakve koristi dok su neki pogresni i stetni.

 

Tvoja "sabrana dela" na temi o nosenju prsluka su meni bila toliko preopsirna da meni nisu bila nimalo korisna

iako (mi se cini da) si u nekoliko navrata pominjao da je cilj tvojih postova da budu od koristi, nekome.

E, pa meni nisu, iako sam se trudio da budu, iako sam ih sve procitao i pokusao da sve to razmem, svarim i tako to.

Zato sam te pitao zasto si se pridruzio, jer sam razumeo da zelis da budes od koristi (da se tako izrazim).

 

Msm da bi nekim clanovima, a za sebe jednog znam zasigurno, bilo mnogo korisnije

da si na temi o prslucima ostavio svoj stav, komentar, misljenje, konkretno iskustvo

a da si otvorio temu gde ces da ides u onakav (na ovom forumu nezapamcen) obim i detalje

Jedino sto jos ne znam je u koju si osnovnu skolu isao i kako ti se zvao profesor muzickog

a msm da si samo to izostavio a samo sam hteo da saznam, da vidim kako ljudi razmisljaju,

sta ljudi imaju da kazu o najavljenoj obavezi nosenja prsluka u gradu

Eto samo zato sam te to pitao, nista zlonamerno

 

Verujem da ces da opletes po meni kako sam klempav i da mi smrde usta, al evo...rizikovao sam.

Kao sto sam ti rekao i u prslucima, sve najbolje ti zelim, pozzzzzzzz


  • 1

#129 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 February 2015 - 12:29 AM

@vladimirvuk Погледао сам све слике и прочитао целу тему пре остављања коментара. За батерије ја имам лоше искуство. Кућне пуњиве цркну брзо по настанку проблема. Акумулатор у колима ми се испразнио скроз (и вероватно оштетио) после мање од месец дана некоришћења. А мислио сам на време од његове набавке до оглашавања. Можда га је добио три месеца пре стављања огласа. Пробао, било ок. Није му пало на памет да поново провери кад је огласио. Уопште не браним продавца, ни не знам га. Само кажем да, до пре пар месеци, мени не би пало на памет да проверавам батерију после месец-два, јер ми ГПС траје безмало годину дана, а исто је и са батеријском лампом. Зато не могу да кажем да је овде постојала намера. Што не значи да није, наравно.


  • 2

#130 vladimirvuk

vladimirvuk
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 13 February 2015 - 12:52 AM

@vladimirvuk:

po tvojim predhodnim postovima sam stekao (mozda pogresan, videcemo) utisak da si cool lik

(koji doduse radi u Grčkoj, al šta sad...niko nije savrsen :) ) i da redovno odgovaras na pitanja

pa ako nije problem da meni odgovoris na nekoliko:

A jel ti to mene druže Igrutine etiketiraš? bi rekao Radovan, a ja te pitam sto ti to meni govoris? Sto ne kazes njemu?

Zasto i kojim pravom on nas sve tera da reagujemo kao on, kao da je on bogom dan?

Clan foruma manje od 30 dana sa 120 nebuloznih postova od kojeg nisam 2 korisne stvari cuo se ovako nasilnicki ponasa i ti to odobravas?

Primer je njegov odgovor kolegi LeopolduBlomu koji mu pristojno skrece paznju

 

 

Ja se ne bojim da je on taj sto ima drugacije misljenje

ja ZNAM da je on taj sto ima drugacije misljenje (i uvek ce i imati)

ja postujem i njega i njegovo misljenje i ne osporavam ni jedno ni drugo (mogu da se slazem ili ne, ali to je druga stvar)

ali ko njemu daje pravo da one koji misle drugacije naziva onako kako ih naziva, ajde mi to objasni, molim te?

 

Sta se foliras, pa ne koristi on slikovite vec uvredljive izraze. Ta slikovitost ako se ne urami na vreme i pravi i nacin

preci ce u nesto cemu mislim da nije mesto medju ljudima a kamoli medju forumasima a najmanje medju biciklistima.

I to na temi koju si ti, kolega VladimireVuče, otvorio, pa msm da bi imalo smisla da ga ti "moderiras"

imace dolazis u opasnost da takvim stavom opustosi tvoju temu.

A to joj nije bio smisao, zar ne? Nisi ti mali, svestan si toga :)

 

 

sad si i ti poceo kao i on,

naravno da nije iskljuceno da je ispravno, niko to ne spori, mozda kolega Noves i jeste u pravu

a sa druge strane, ko to zna, mozda i nije?!?!

Zasto on iskljucuje da mozda i nije ispravno, zasto on iskljucuje da je neko u pravu zato sto ne brani svoje stavove na isti nacin.

Jel je u pravu onaj koji napise istinu ili onaj koji je glasniji, grublji, uvredljiviji ili "slikovitiji" kako ti to lepo opises?

 

 

Ne smeta ti njegovo brljavljenje, lupetanje i licitiranje, Vucino, cime bi bio zadovolajn 100 eura, 200eura, 270eur i bla, bla, bla, sta ti ja znam

iako si na pocetku teme vise puta izneo motiv zbog kojeg si otvorio temu (to samo pokazuje kolko je procitao i razmeo tvoje postove - il ja gresim)

a smeta ti moj post i mene vracas na temu a njega ne, Mozda zato sto ti tako bezocno podvladjuje?

@vladimirvuk:

po tvojim predhodnim postovima sam stekao (mozda pogresan, videcemo) utisak da si cool lik

(koji doduse radi u Grčkoj, al šta sad...niko nije savrsen  ) i da redovno odgovaras na pitanja

pa ako nije problem da meni odgovoris na nekoliko:

 

Sa zadovoljstvom ću ti odgovoriti, jel kada neko argumentovano postavlja pitanja kao ti koja su korektna onda ona moraju dobiti i adekvatan i korektan odgovor

vladimirvuk, on 13 Feb 2015 - 12:56 AM, said:

Ne reaguju svi isto na pravdu i nepravdu, na toplo i hladno, na slatko i slano.

 

A jel ti to mene druže Igrutine etiketiraš? bi rekao Radovan, a ja te pitam sto ti to meni govoris? Sto ne kazes njemu?

Zasto i kojim pravom on nas sve tera da reagujemo kao on, kao da je on bogom dan?

Clan foruma manje od 30 dana sa 120 nebuloznih postova od kojeg nisam 2 korisne stvari cuo se ovako nasilnicki ponasa i ti to odobravas?

Primer je njegov odgovor kolegi LeopolduBlomu koji mu pristojno skrece paznju

 

Njegove reči i način govore o njemu, a moje reči i način o meni.

Generalno ne odobravam nasilničko ponašanje, ali je diskutabilno svima nama gde je granica gde nešto prelazi u nasilništvo. Pošto sam skoro dve decenije u Grčkoj moram priznati da su mi se mnogi stavovi promenili. Kada sam nekad davno došao ovde svaki dan sam mnogo puta vidjao grke u veoma burnim i žučnim raspravama gde sam svakog minuta mislio da će krv da padne. Na sreću za sve ove godine nikada nisam  doživeo da vidim da je bilo ko od njih nekoga udario, pljunuo, dodirnuo, ubo nožem ili upucao iz pištolja, samo su galamili.A mi u Srbiji smo fini a svaki dan ubistva, otmice i gore od goreg. Tako i dotični ima svoj način izražavanja koji po mome nije prešao granicu i kako su grci meni pričali on se malo slikovitije izražava.

Noves, on 13 Feb 2015 - 12:58 AM, said:

Prijatelju ajd malo digni loptu, kad si vec na terenu, pa da cujemo Tvoje jasno i definisano misljenje o temi (a ovaj ti je komentar besmislen i beskoristan)

 

Prvi deo komentara je OK kako ja vidim ova tema nije pokrenuta da mi jedni druge vredjamo ili smirujemo, spuštamo ili dižemo. Tema je pokrenuta da dobijemo saznanje da medju nama ima prevaranata da ukaemo kosu oni i da se zaštitimo od njih a ne da pokazujemo svoju dominaciju zato što imamo više pozitivnih postova od mene. Po toj logici pošto ja imam naj manje postova trebao bih da ćutim dok starija braća pričaju. Dotični je hteo reći da treba da se bakćemo sa onim što je srž problema i diskusije a ne dali je lopta gore ili dole.

 

vladimirvuk, on 13 Feb 2015 - 12:56 AM, said:

Bojim se da je on taj koji ima drugačije mišljenje i nije isključeno da je ispravno, jedino mu je stil malo slikovitiji zašto to odmah tumačiti kao ratobornost. 

Ja se ne bojim da je on taj sto ima drugacije misljenje

ja ZNAM da je on taj sto ima drugacije misljenje (i uvek ce i imati)

ja postujem i njega i njegovo misljenje i ne osporavam ni jedno ni drugo (mogu da se slazem ili ne, ali to je druga stvar)

ali ko njemu daje pravo da one koji misle drugacije naziva onako kako ih naziva, ajde mi to objasni, molim te?

Sigurno da i prema istomišljnicima i neistomišljenicima trebamo imati isti vokabular, ali ja lično mnogo prijatnije reagujem na lepu ženu nego na ružnu, na realnu kritiku nego na nerealnu.

Tako da i dotični možda se ne izrazi na pravi način, ali ako pogledaš u dubinu ima ispravan stav koji ne izražava na naj bolji način.

Ovde pojedini u diskusiji takoreći podržavaju prevarante jer oni nisu oštećeni i to nam ne smeta a smeta nam neko ko nema isti rečnik kao mi bez obzira što mnoge stvari kaže tačno na zadatu temu iz naslova foruma.

Ja se slažem sa tobom da nekada treba da se samoograničimo ali svako odgovara za sebe.

Meni lično više smeta kada podržavaju tajno ili polu tajno prevarante.

Jer ponoviću se ja nemam lični interes za učešće u ovim diskusijama i tu sam zbog zajednice, a dotični je svatio srž problema i diskusije i sve to objasnio na svoj način koji se nekima svidja a nekima ne.

 

Sta se foliras, pa ne koristi on slikovite vec uvredljive izraze. Ta slikovitost ako se ne urami na vreme i pravi i nacin

preci ce u nesto cemu mislim da nije mesto medju ljudima a kamoli medju forumasima a najmanje medju biciklistima.

I to na temi koju si ti, kolega VladimireVuče, otvorio, pa msm da bi imalo smisla da ga ti "moderiras"

imace dolazis u opasnost da takvim stavom opustosi tvoju temu.

A to joj nije bio smisao, zar ne? Nisi ti mali, svestan si toga 

Moja tema da je ostala i samo na naslovu je vrlo korisna za sve forumaše

 

 

vladimirvuk, on 13 Feb 2015 - 12:56 AM, said:

... i nije isključeno da je ispravno...

sad si i ti poceo kao i on,

naravno da nije iskljuceno da je ispravno, niko to ne spori, mozda kolega Noves i jeste u pravu

a sa druge strane, ko to zna, mozda i nije?!?!

Zasto on iskljucuje da mozda i nije ispravno, zasto on iskljucuje da je neko u pravu zato sto ne brani svoje stavove na isti nacin.

Jel je u pravu onaj koji napise istinu ili onaj koji je glasniji, grublji, uvredljiviji ili "slikovitiji" kako ti to lepo opises?

Ima ljudi koji misle ako pričaju glasnije ili ako ponove više puta misle da je istina na njihovoj strani, a ima onih kojima je to način izražavanja i nemora značiti da su zlonamerni. Ja lično se više bojim podmuklih i finih kod našeg kolege znamo šta misli iako se možda ne izrazi na idealan način ali u suštini više cenim to nego one sa dva lica. Jedno lice i uvek znaš šta te čeka, tu nema prevare. Iskrenost u grubom pakovanju.

 

 

vladimirvuk, on 13 Feb 2015 - 12:56 AM, said:

Bilo bi korisnije da temu usmerimo u skladu sa naslovom. 

Ne smeta ti njegovo brljavljenje, lupetanje i licitiranje, Vucino, cime bi bio zadovolajn 100 eura, 200eura, 270eur i bla, bla, bla, sta ti ja znam

iako si na pocetku teme vise puta izneo motiv zbog kojeg si otvorio temu (to samo pokazuje kolko je procitao i razmeo tvoje postove - il ja gresim)

a smeta ti moj post i mene vracas na temu a njega ne, Mozda zato sto ti tako bezocno podvladjuje?

 

Niko od nas nije idealan i niko od nas nije pročitao sve postove. Tvoji mi postovi nikako ne smetaju jer su vrlo konstruktivni i od srca argumentovani i iskreni ali neznači da su uvek ispravni.

Ali niko od nas nije svetac.

Niko od vas nije moj dužnik pa niko nema potrebe da mi podvladjuje. Njegovi odgovori na naslov teme su ok, to što možda se previše razmaše opet govori o njemu. Ali sve je to vid demokratije kojoj se još uvek učimo.

 

Zahvaljujem ti se na trudu da ova diskusija dobije smisao stvarne diskusije i nadam se da sam donekle ispunio tvoja očekivanja.


  • 0

#131 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 13 February 2015 - 01:06 AM

@IgorN, razumljeli smo se, nisi u stanju da nesto korisno naucis iz mog iskustva, znanja i kazivanja, uz vrhunske muzicke poklone i ugodjaj.

Tvoj problem.

 

@Caneee, bila namjera il' ne trgovca, duzan je da nadoknadi stetu kupcu, jer je lagao svjesno il nesvjesno da je baterja i ostalo ispravno.

Nije ga musterija pitala da li je basterija bila ispravna prije 3 mjeseca, nego da li je isparvna SAD (nije USA) u trenutku Prodaje, a Nije, a on rece Jeste, al ipak Nije.

I to sve se resava Lako i jednostavno tako sto musteriji umanjis cjenu ili mu vratis sav novac. (<Tu je Tacka)

Sve ostalo je Prevara i Lopovluk . (< takodje Tacka)


  • 0

#132 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 February 2015 - 10:11 AM

@Noves Опет ниси читао или те реалност не занима. Рекао сам да је одговорност на продавцу. "Лагао" имплицира да је свесно и намерно дао дезинформацију, ја сам указао да то не мора бити случај и због чега може да се деси било ком продавцу, уз препоруке шта радити и пре наручивања и приликом преузимања робе. Сам купац је рекао да је тражио надокнаду од додатних 40 евра преко плаћене цене. Дакле, више од "сав новац". То ниси предвидео, али си можда превидео. Да не улазим у оно "момчино" у комуникацији, што ја видим само као вређање.

 

Иначе, то што ти радиш - блаћење некога са ким немаш директно искуство, а само на основу туђег - зове се вређање, клеветање и ширење гласина и Делбој може "мирне душе" да те тужи. Узимаш себи за право да будеш судија? Изношење проблема са трговцима не служи да би неко заузео нечију страну, него да бисмо се сви упознали са потенцијалним проблемима и извукли неке поуке како бисмо ми боље прошли. Са које год стране трансакције да се нађемо. И, наравно, да посаветујемо онога ко се сматра оштећеним, али овде је купац више пута рекао да му то није била жеља.

 

П.С.За "врхунске музичке поклоне" (што је, опет, твоја лична пресуда), постоји тема на форуму. Није свака тема за све о чему ти желиш да пишеш себи хвалоспеве.


  • 5

#133 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 13 February 2015 - 10:51 AM

Kad neko dodje I za manje od mesec dana uspe da izazove toliko negativnih kritika, onda je tu jasno

ko nije ispravan.


  • 0

#134 vladimirvuk

vladimirvuk
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 13 February 2015 - 10:56 AM

 Да не улазим у оно "момчино" у комуникацији, што ја видим само као вређање.

 

 

canee izvinjavam se ali ne mogu da ne pitam. Dali tebi smeta što imamo prevarante medju nama ili ti smeta što sam ja rekao da postoje prevaranti i u medjusobnoj komunikaciji ih nazvao "momčino"

U srpskom jeziku i zemlji Srbiji momčino znači da je to jedan mlad, pametan, snažani sposoban momak šta si ti tu video uvredljivo? Pošto postoji medjusobna razlika u godinama od nekih možda i 30 godina oslovio sam mu se na naj lepši mogući način od početka komunikacije. Voleo bih da čujem tvoje mišljenje šta je tu uvredljivo.

Ako se ti meni obratiš sa momčino prvom prilikom častim kafu i pivo


  • 0

#135 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 13 February 2015 - 11:49 AM

canee izvinjavam se ali ne mogu da ne pitam. Dali tebi smeta što imamo prevarante medju nama ili ti smeta što sam ja rekao da postoje prevaranti i u medjusobnoj komunikaciji ih nazvao "momčino"
U srpskom jeziku i zemlji Srbiji momčino znači da je to jedan mlad, pametan, snažani sposoban momak šta si ti tu video uvredljivo? Pošto postoji medjusobna razlika u godinama od nekih možda i 30 godina oslovio sam mu se na naj lepši mogući način od početka komunikacije. Voleo bih da čujem tvoje mišljenje šta je tu uvredljivo.
Ako se ti meni obratiš sa momčino prvom prilikom častim kafu i pivo

Ovo se ne odnosi isključivo na tebe, nego uopšteno:

Kontekst je važan. Ako ja nekom kažem da mu je "Keva baš dobra! Baš, baš!" Da li je to uvredljivo, ili nije? Ne treba izjednačavati vulgarnost sa ružnim rečima.

Ja sam isto stekao utisak da je to "momčino" bilo uvredljivo, ali dešava se i da bude nesporazuma, posebno kod pisane komunikacije: ne vidi se mimika, pokreti tela, sve te stvari koje nose puno više informacija u komunikacija od onog što se izrekne. Tako da dozvoljavam da sam subjektivno to potpuno pogrešno razumeo u ondosu na ono kako je namenjeno. Ne sporim to, samo hoću reći kako lako dolazi do nesporazuma.

No da ostavimo to po strani, ponoviću:

1. - Jedno je da se napiše iskustvo. Tipa desilo se to i to. Ili: "opisao je proizvod ovako, a stiglo mi je ovo. Nije hteo da vrati pare". Na primer. Ili kako god.

2. - Sasvim je druga priča kad se krene sa karakterizacijom (i trpanjem u koš), tipa: "On je prevarant." "On je ovakav i onakav." I slično.

Onaj prvi pristup je konstruktivan, vodi rešavanju nesporazuma, dobrim informacijama za buduće potencijalne kupce (i prodavce) i može da pomogne.

Drugi pristup narušava međuljudske odnose, nosi puno loše energije i ništa ne rešava garantovano - samo pravi svima probleme.

 

 

P.S. Meni je (i to je opet moje mišljenje i moj problem, potpuno subjektivno) mučno čitati ove teme i pisanja nekih forumaša. Rečeno je sve, pa i previše.


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#136 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 February 2015 - 02:50 PM

Владимирвук, да ли је ово тема о томе шта мени смета?

Ето, некад се слажем са оним што Fallout напише. Никада нисам чуо да се "момчино" користи у позитивном смислу. Скоро као замена за "балавче". Рецимо, обраћаш се детету које, по теби, тежи да буде озбиљан, старији младић, али направи неку грешку и ти одмах хоћеш да га омаловажиш. Колико година неко има, није битно.

 

1. Тема је отворена, наводно, само зато што купац жели да пренесе своје искуство. За тако нешто, овде је пуно емоција.

2. Бакара је у трећој поруци у теми одмах поставио најочигледније и најбитније питање - да ли је продавац заиста послао поруку да је предата/послата погрешна роба и да се иста не преузима. На то купац неколико пута каже колико има година, врши транскрипцију комуникације са слика, каже да није луд, пита друге да ли мисле да је луд, каже да је питао за батерију, објашњава која је вероватноћа поправке батерије, да живи далеко, колико има година, чиме се бави, каже да није луд, да је питао за батерију, објашњава вероватноћу... Тек у поруци број 20 коначно каже да није истина да постоји таква порука. Ипак, ни тада није баш јасно, јер се потенцира на поруци која би (унапред) објаснила да са робом нешто није у реду. Продавац је поменуо поруку којом је накнадно, после слања, обавестио купца да је послата ПОГРЕШНА роба.

3. Још неке информације су изнете накнадно, а притом је стално потенцирано како је продавац преварант и лажов, са све великим словима. Као да ће више понављања да појача ефекат. А све само зато да би нам купац "пренео своје искуство". Такође, још безброј пута се помињу године трговачког искуства и вероватноћа опоравка батерије.

4. Купац је лично поменуо да има забележену комплетну комуникацију, али је никада није доставио, чак ни на директне "захтеве" неких корисника. Мени је то исто као тврдња продавца да има доказе о послатој спорној поруци, али тај доказ никада нисмо видели.

 

Из целе приче, оно што се изгледа зна, са великом сигурношћу:

1. Купац је наручио бицикл од продавца. Добио је сличан, али ипак другачији производ. Продавац то признаје као своју грешку (барем овде).

2. Купац тражи да продавац, поред цене робе, плати додатно 40 евра, због личних трошкова за које продавац ипак не може да одговара и одбија их.

3. Комуникација од почетка не делује нарочито културно и професионално, а убрзо прелази у обострано вређање. Притом, са слика бих рекао да је купац безобразнији. Продавац и персира, док купац одмах прелази на "лажов и преварант". Чудно је да реакција на врло детаљну тврдњу продавца о послатој поруци није била "Какву поруку? Где сте послали?" Такође, нема реакције ни на тврдњу продавца да је купац самостално отворио батерију. Ако је купцу одмах било јасно да је у питању погрешан производ (по боји), није требало ништа да дира.

4. Порука "једва чекам да вас угостим" мени звучи иронично, али нипошто као претња. Опет, на то није уследила порука "Па супер, али знаш ли ти где сам ја?" или "Хајде молим да уплати ми то на рачун у банци".

 

Из свега приложеног, ја не видим да је продавац "лажов и преварант" нити да је купац жепео само да пренесе своје искуство.


  • 3

#137 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 13 February 2015 - 02:58 PM

А да неко закључа ову тему?
  • 3

#138 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 13 February 2015 - 03:02 PM

@Caneee

Svaka ti je na mestu

 

Ova tema je odavno za zakljucavanje!

 

Nastavljanje pisanja u ovoj temi je silovanje foruma, koji je namenjen biciklizmu


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#139 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 13 February 2015 - 03:03 PM

Slažem se da je treba zaključati jer dalja rasprava neće doneti ništa novo, već samo možda i gore...


  • 1

#140 vladimirvuk

vladimirvuk
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 13 February 2015 - 03:31 PM

Владимирвук, да ли је ово тема о томе шта мени смета?

Ето, некад се слажем са оним што Fallout напише. Никада нисам чуо да се "момчино" користи у позитивном смислу. Скоро као замена за "балавче". Рецимо, обраћаш се детету које, по теби, тежи да буде озбиљан, старији младић, али направи неку грешку и ти одмах хоћеш да га омаловажиш. Колико година неко има, није битно.

 

1. Тема је отворена, наводно, само зато што купац жели да пренесе своје искуство. За тако нешто, овде је пуно емоција.

2. Бакара је у трећој поруци у теми одмах поставио најочигледније и најбитније питање - да ли је продавац заиста послао поруку да је предата/послата погрешна роба и да се иста не преузима. На то купац неколико пута каже колико има година, врши транскрипцију комуникације са слика, каже да није луд, пита друге да ли мисле да је луд, каже да је питао за батерију, објашњава која је вероватноћа поправке батерије, да живи далеко, колико има година, чиме се бави, каже да није луд, да је питао за батерију, објашњава вероватноћу... Тек у поруци број 20 коначно каже да није истина да постоји таква порука. Ипак, ни тада није баш јасно, јер се потенцира на поруци која би (унапред) објаснила да са робом нешто није у реду. Продавац је поменуо поруку којом је накнадно, после слања, обавестио купца да је послата ПОГРЕШНА роба.

3. Још неке информације су изнете накнадно, а притом је стално потенцирано како је продавац преварант и лажов, са све великим словима. Као да ће више понављања да појача ефекат. А све само зато да би нам купац "пренео своје искуство". Такође, још безброј пута се помињу године трговачког искуства и вероватноћа опоравка батерије.

4. Купац је лично поменуо да има забележену комплетну комуникацију, али је никада није доставио, чак ни на директне "захтеве" неких корисника. Мени је то исто као тврдња продавца да има доказе о послатој спорној поруци, али тај доказ никада нисмо видели.

 

Из целе приче, оно што се изгледа зна, са великом сигурношћу:

1. Купац је наручио бицикл од продавца. Добио је сличан, али ипак другачији производ. Продавац то признаје као своју грешку (барем овде).

2. Купац тражи да продавац, поред цене робе, плати додатно 40 евра, због личних трошкова за које продавац ипак не може да одговара и одбија их.

3. Комуникација од почетка не делује нарочито културно и професионално, а убрзо прелази у обострано вређање. Притом, са слика бих рекао да је купац безобразнији. Продавац и персира, док купац одмах прелази на "лажов и преварант". Чудно је да реакција на врло детаљну тврдњу продавца о послатој поруци није била "Какву поруку? Где сте послали?" Такође, нема реакције ни на тврдњу продавца да је купац самостално отворио батерију. Ако је купцу одмах било јасно да је у питању погрешан производ (по боји), није требало ништа да дира.

4. Порука "једва чекам да вас угостим" мени звучи иронично, али нипошто као претња. Опет, на то није уследила порука "Па супер, али знаш ли ти где сам ја?" или "Хајде молим да уплати ми то на рачун у банци".

 

Из свега приложеног, ја не видим да је продавац "лажов и преварант" нити да је купац жепео само да пренесе своје искуство.

canee izvinjavam se za vašu informaciju u srpskom jeziku reč"momčina" znači lep i stasit momak.

Sa druge strane vrlo je interesantno kako lepo razradjujete temu kada neko drugi plaća račun.

Dali možda podržavate prevaru ili daleko bilo je praktikujete, ili bi da ste vi kojim slučajem oštečeni dali dotičnom zahvalnicu. 

Dok PREVARANT nije prešao granicu lepoga ponašanja davao sam mu priliku da ispravi grešku.

Kada je postao prostak onda sam prekinuo svaku komunikaciju, a tek dva meseca kasnije kada sam video da je on već zvezda raznih foruma, onda sam stavio i moje iskustvo na forum

Ja od PREVARANTA od vas ili od forumaša ne tražim ama baš ništa, niti novac, niti osudu, niti podršku svako neka proceni sam.

Ja želim da informišem sve one koji ne žele saradnju sa prevarantima, koji ne žele da budu oštećeni i da traže pravdu, kojima bi gubitak nekog novca bio bolan.

Za one koji misle da je prevariti drugoga simpatični nestašluk koji je nedokaziv, koji su se poistovetili sa Delboyom ili mu zavide nisam se ni obraćao


  • -1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika